Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 12, 2009, 11:53:42 am »
Czemu takim jak ja? Przecież ja nie jestem z tych frajerów co nie kupią tego komiksu w ciągu miesiąca z 25-cio procentową znizką  8)

a ile dałeś za From Hell, misiaczku?

Offline BRK

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 26, 2009, 09:19:14 pm »
Lubiąc Sandmana, kaznodzieje, sin city, baśnie czy lucyfera, co wybrać? Arq czy Halloween Blues? Bo jakby nie było koszty obu albumów są spore a póki co zbieram Thorgala w HC i tylko na jeden z tych komiksów sobie mogę pozwolić w ramach "Październikowego rarytasu" :P

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 26, 2009, 10:08:34 pm »
HB - dostaniesz kompletną serię, bo "Arq" się nie kończy w tym integralu

Offline yurek1

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 12, 2009, 05:04:53 pm »
pytanie o Sędziego Dredda: co polecilibyście komuś, kto z Dreddem miał tyle wspólnego, co crossovery z Batmanem i Lobo? warto zainteresować się Case Files? będę wdzięczny za pomoc.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Dembol_

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 12, 2009, 07:54:11 pm »
Mnie CCF bardzo się podobają. Jestem kompletystą. Jak się czegoś chwycę to chce mieć wszystko. Lubię mieć pełny obraz sytuacji. Stąd bardzo lubię Essentiale i wszelkie tego typu wydawnictwa (czyli np. wspomniane Complete Case Files). W kolejnych odcinkach dowiadujesz się coraz więcej o Mega City, o prawach tam panujących, głównych przeciwnikach Dredda (oczywiście w ramach przedstawianych historii) itd. Poza większymi sagami jest wiele historii głupawych i niekoniecznie ciekawych dla wszystkich, ale mnie się podoba to specyficzne poczucie humoru, prawie nieograniczona władza (i oddanie prawu) głównego bohatera nawet gdy zamiast z rodziną Angel, wojnami bloków, Rosjanami czy Sędzią Śmierć zmaga się z nielegalnymi konkursami jedzenia w których startują niesamowicie "wypasieni" zawodnicy, człowiekiem, który chciał wyhodować sobie największy nos, niesamowitym karateką Stanem Lee ;) czy producentem najbardziej smakowitych cukierków na świecie, których niedobór w sklepach doprowadził do zamieszek. Bo pomiędzy poważniejszymi kryzysami Sędziowie zajmują się pospolitymi przestępstwami, które w Mega City trapionym 80% bezrobociem przyjmują najdziwniejsze postacie. Complete Case Files rozkręcają się stosunkowo wolno. Pierwsze 2 nawet pomimo tego, że zawierają kilka ciekawych historii mogą się wydawać lekko przestarzałe, ale też nie jest to jakoś szczególnie rażące (pochodzą przecież z końca lat 70-tych). Potem jak to w takich zbiorach bywa różnie. Są historie lepsze i gorsze. Wg mnie jest więcej tych fajnych, ale ja się wychowałem na filmach gdzie bohater zazwyczaj jest największym twardzielem w okolicy i zazwyczaj nie ma na niego mocnych. Dredd jest właśnie takim action hero rodem z filmów z lat 80-tych, który przychodzi i tłucze złoczyńców w imieniu prawa, więc dość szybko awansował do grona moich ulubieńców. Kreska zazwyczaj jest bardzo fajna. Rysuje sporo znanych nazwisk: Brendan McCarthy, Steve Dillon, Brian Bolland, Dave Gibbons. Scenariusz przez 11 pierwszych CCF: John Wagner i Alan Grant.

Można też się zapoznawać z różnymi co ważniejszymi opowieściami (lista jest na wikipedii), z których część dostępna jest w osobnych TPB.

Offline yurek1

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 12, 2009, 09:26:42 pm »
to ja zapytam inaczej: czytałeś Tharg's Future Shocks albo Time Twisters? bo jeżeli to jest zbliżony klimat, to kupuję bez dwóch zdań. powiem szczerze, że im bardziej brnę w klimaty 2000AD, tym bardziej mi się podobają. to taki specyficzny, o wiele lżejszy niż amerykański, typ humoru - taki, rzekłbym, bezpretensjonalny. Amerykanie ciągle na wszystko uważają i strasznie się spinają, a Brytyjczycy mają to w dupie. chociaż... czytając Future Shocks (np. taki fajny zbiorek The Best of..., w którym mnóstwo opowieści Milligana, Morrisona, Gaimana i Smitha; albo historie Alana Moore'a zebrane w Shocking Futures), nieodparcie mam wrażenie, że nieodżałowany Robert Sheckley i autorzy 2000AD musieli brać te same prochy. :)
a z tych pojedynczych historii, co polecisz? bo rozumiem, że Case Files to takie Archives - wszyściutko po kolei, bez wyboru.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Dembol_

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 12, 2009, 10:03:09 pm »
Niestety nie czytałem nic z tego co wypisałeś.

Tak, Complete Case Files idzie po kolei i opuszcza jedynie burger wars gdzie 2 grupy bandytów stylizowane na Burger Kinga i McDonald's walczyły ze sobą (wiadome korporacje niezbyt się tym faktem ucieszyły). Z dłuższych historii najbardziej zapadły mi w pamięć występy Judge Death, Apocalypse War, Oz, Judge Child/City of the Damned.

Offline raj666

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 12, 2009, 11:37:16 pm »
CCF to w wiekszosci niestety makulatura jest, choc trafiaja sie perelki. Jezeli podobaly ci sie future shocks i time twisters spodobalby ci sie pewnie Big Dave i moze Sancho panzer, ale to wyszlo tylko w magazynie. Z Dredda zawsze warto przeczytac Complete America J. Wagnera i pojedyncze krociaki jak Slow crime day. Do tego niektore historie z Anderson, chyba Granta. Dawno to czytalem wiec wiele ci nie doradze.:)
Pzdr

Offline yurek1

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 13, 2009, 05:52:31 am »
anyway, dzięki. najgorzej, kiedy masz taki ogrom materiału i praktycznie zerowe rozeznanie w tym, co wartościowe, a co nie. tym bardziej, że jeżeli trafisz od razu na kiszkę, możesz się zniechęcić do całości, prawda? pamiętam, że podobały mi się występy Dredda w magazynie Świata Komiksu, ale przypuszczam, że to jakieś świeże historie, prawda? no właśnie, a może warto sięgnąć po coś najnowszego? czy to już nie to samo?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline freshmaker

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 15, 2009, 08:52:01 pm »
posiadam case files tomy: 1,2,4,7 - wszystkie prezentują całkiem niezły poziom. można się moco dzięki nim wkręcić w uniwersum dredda. niestety siłą rozpędu kupiłem sobie właśnie kolorowy case files numer 14 z historią necropolis. wg mnie mega kicha - mimo tego że za scenariusz odpowiedzialny jest wagner a za rysunki ezquerra...
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline freshmaker

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 09, 2009, 06:33:59 am »
czy ktoś orientuje się jaka ma być zawartość case files "0" dredda? można wyhaczyć w miarę tanio na bookdepository...
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Przemek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 08, 2009, 09:23:56 pm »
Witam, mam pytanko apropo Feralnego Majora, chcę nabyć ten komiks, jednak cena 400zł wzwyż skutecznie mi to uniemożliwia. Poza tym już nawet nikt go jakoś na allegro nie wystawia. I tak się zastanawiam by obejść tą zaporową cenę i zakupić komiks w wydaniu obcojęzycznym, najlepiej po angielsku. Czy istnieje takie wydanie? Czy ktoś z was posiada może takie, lub ma wiedzę na temat zawartości takiego wydania?
 Chodzi o to że taka zawartość jaką zaproponował egmont bardzo mi odpowiada, a jeśli było by coś więcej to też super. Wiem że
Multiversum posiada inne wydane u nas albumy w języku angielskim, które są znacznie tańsze, jednak są to typowo ameykańskie komiksy, ale może jakieś wydawnictwo z US to kiedyś wydało...to wtedy bym sobie zamówił.
Kocham komiksy! Szczególnie zafoliwane, pachnące farbą drukrarską :D Pozostałe też....

Offline skil

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 08, 2009, 09:29:30 pm »
Ja kiedyś patrzyłem i wiem, że w latach 90-tych wydał to Dark Horse, ale nakład jest już wyczerpany i ceny szybują na ponad 100 dolców. A na pewno nie jest to komiks wart tych pieniędzy.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 08, 2009, 11:51:55 pm »
Poza tym już nawet nikt go jakoś na allegro nie wystawia.
Akurat ostatnio to było parę tych aukcji...

Jakiś szczęściarz kupił dzisiaj za 240: http://www.allegro.pl/item846900273_feralny_major.html
A ja wtedy przygotowywałem się do oglądania Ligi Mistrzów. Za tyle sam bym pewnie kupił.

Offline Przemek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 09, 2009, 12:01:17 am »
Nie no bez żartów! :sad: Codziennie  sprawdzam allegro, dość czesto i za taką kwotę chętnie bym zgarnął! :sad: :sad:
Kocham komiksy! Szczególnie zafoliwane, pachnące farbą drukrarską :D Pozostałe też....

 

anything