trawa

Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pierwszy

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 28, 2011, 08:56:03 pm »
    Xionc.
Po pierwsze dzięki za informację.
Po drugie, mogę jedynie zgadywać, do którego projektu odnosi  się zacytowany tekst (stawiam na Le Bâtard de Kosigan).
Po trzecie, jeśli to nie problem, mógłbyś mi podesłać linka  do strony, z której zaczerpnąłeś wklejoną wypowiedź?

Offline graves

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 28, 2011, 10:31:26 pm »
    Xionc.
Po pierwsze dzięki za informację.
Po drugie, mogę jedynie zgadywać, do którego projektu odnosi  się zacytowany tekst (stawiam na Le Bâtard de Kosigan).
Po trzecie, jeśli to nie problem, mógłbyś mi podesłać linka  do strony, z której zaczerpnąłeś wklejoną wypowiedź?
A wystarczy to wkleić w google :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 26, 2012, 12:45:47 am »
Czy ktos orientuje sie, gdzie mozna zakupic druga czesc sagi z muriel Kaji Saudka?
Strasznie spodobala mi sie pierwsza odslona sagi i chcialbym kupic druga czesc. Wiem, ze komiks zostal wydany w 2009, natomiast teraz z tego co wiem, nigdzie nie mozna nabyc tego tytulu. Ponoc naklad tej pozycji wyczerpal sie. Nie wiem czy byly jakies dodruki.   
Akurat mam znajomego z Czech, ale On nic nie slyszal o tym komiksie.   
dzieki wielkie za pomoc
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 28, 2012, 12:17:28 pm »
mam pytanie do osób, które miały już w rękach Muminki Księgę Pierwszą: czy jest to książka ilustrowana, czy komiks w stylu takim jaki wydawał swojego czasu Egmont ?

Offline ljc

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 29, 2012, 07:39:08 pm »
czy ktoś z Was ma rozpisane wszystkie wydania Asteriksa z rozróżnieniem na okładkę (hc/sc)? byłbym wdzięczny.
tamtam!

Offline badday

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 29, 2012, 10:13:40 pm »
mam pytanie do osób, które miały już w rękach Muminki Księgę Pierwszą: czy jest to książka ilustrowana, czy komiks w stylu takim jaki wydawał swojego czasu Egmont ?

Jest to zbior 4 ksiazeczek o Muminkach + opowiadania, wszystko z ilustracjami T.Jansson.

Offline WitamWitam

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 15, 2012, 03:20:25 pm »
Witam :smile: Przeglądnąłem pół intrenetu za tymi komiksami aby dowiedzieć się ile one są warte. Ceny widziałem na tyle różne że poprotu zgłupiałem i niewiem co robić.
Są to głównie komiksy francuzkiego rysownika Alexa Varenne o treści erotycznej ^.^
Wśród nich znajduje się także ciekawe pudełko z ręcznie robionymi przez rysownika "kartami" o wymiarach takich jak pocztówki przedstawiającymi akty kobiet na których tyle pisze że wyszło 500 unikalnych sztuk.
Jeżeli ktoś poprostu się orientuje i zna na tym, proszę o pomoc w wycenie tego. Oczywiście ja to chcę sprzedać więc było by mi jeszcze milej gdyby się ktoś tym zainteresował :smile:
Oto co posiadam:
1. Alex Varenne - Gully Traver  wyd. casterman r.1993  miękka okładka
2. Alex Varenne - Fragments Erotiques   wyd. La Sirene r.1993  twarda okładka
3. Alex Varenne - Angoisse et colere    wyd. casterman r.1988   miękka okładka
4. Alex Varenne - Positions, contest erotiques hors serie    r.1993   miękka okładka
5. Alex Varenne  - Lola   wyd. Sefam  r. 1993    twarda okładka
6. Alex Varenne - Carlotta   wyd. Sefam   r. 1998   twarda okładka
7. Alex Varenne  - Erma Jaguar    wyd. Sefam  r.1988   twarda okładka
8. Alex Varenne  - Erma Jaguar Les caprices d'Erma   wyd. Sefam   r.1992  twarda okładka
9. Alex Varenne  - Yumi, La molecule du desir   wyd. Geisha editions    r.2000   twarda okładka
10. Alex Varenne - Juliette et autres contes fripons   wyd. Geisha editions   r.1999   miękka okładka
11. Alex Varenne - Kiro   wyd. casterman   r.1995    miękka okładka
12. Alex Varenne - Un tueur passe   wyd. Sefam   r.1989   twarda okładka
13. Alex Varenne  - Police by night 2    wyd. Les editions du Balcon  r.2001   miękka okładka
14. Alex Varenne  - Ardeur   wyd. Editions du square   r.1980   miękka okładka
15. Alex Varenne  - Corps a corps   wyd. Sefam   r.1987    twarda okładka
16. Alex Varenne  - Attention femmes    wyd. Les humanoides associes    r.1996   twarda okładka
17. Alex Varenne - Erotic opera    wyd. Sefam   r.1986   twarda okładka
18. Alex Varenne  - Amours fous   wyd. Sefam   r.1991   twarda okładka
19. Les femmes de Liberatore   wyd. Sefam   r.1997   książka z erotycznymi grafikami, podpisana nazwiskiem Albin Michel    twarda okładka
20. wyd. Futuropolis   Jeu des 7 Familles   takie karty A4 rozkładane  r.1983   nie mam pojęcia co to jest
21. J.M. & B Cichetti, M. Esquieu, C. Rapin - Calabrun    wyd. Ediciond cap e cap   r.1975
22. Wielka złota księga  Emmanuelle di Guido Crepax   presentazione di Marcello Bernardi  wyd. Olimpia press Italia  r.1978     kartki bardzo dobrej gramatury, złota twarda okładka
23. Alex Varenne - Ersatz Cythere     kolorowe karty z rysunkami autora + ręcznie robione unikatowe kopie jego rysunków na kartkach formatu pocztówek + tego samego formatu kolorowe zdjęcia




To tyle. Ostatnie 2 pozycje wydają mi się dość ciekawe. Ogólnie to nie znam się na tym kompletnie i dlatego proszę o pomoc z tym asortymentem. Na życzenie mogę wysłać zdjęcia każdego komiksu z osobna, lub co tylko chcecie, jeżeli ma to nam/Wam tylko pomóc :smile:
Dziękuję i pozdrawiam.
Edit: Wszystko jest w języku francuskim i w świetnym stanie (rożki nie pozaginane itp.).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2012, 03:24:36 pm wysłana przez WitamWitam »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 14, 2012, 05:29:26 pm »
książka z erotycznymi grafikami, podpisana nazwiskiem Albin Michel   

Éditions Albin Michel is a French publisher. It was founded in 1911 by Albin Michel.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline ceter

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 16, 2012, 02:23:47 pm »
przymierzam się do zamówienia tych pozycji i pytanie - ktoś miał okazję przeglądać/czytać?

Dodatkowo będę zamawiał Four horseman of the apocalypse 1 i 2 ktoś chetny żeby się podpiąć pod zamówienie? Po 15$ sztuka. Wspólna wysyłka wyjdzie taniej.
Only good die young so i'm bad as f*ck :]

Offline freshmaker

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 22, 2012, 07:50:50 am »
czy mieliście do czynienia z wydaniami manary od dark horse?
interesuje mnie szczegolnie hp i giuseppe ktory zarzucił egmont:
http://www.bookdepository.com/Manara-Library-4-Milo-Manara/9781595827852

nie ma tam jakiejś cenzury?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Archie

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 20, 2013, 05:07:47 pm »
Kompletnie nie znam francuskiego rynku. Czy mają tam jakichś superbohaterów (nie z Marvela i DC)?

Jakie komiksy akcji polecacie z Francji?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

N.N.

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 20, 2013, 05:25:27 pm »
Kompletnie nie znam francuskiego rynku. Czy mają tam jakichś superbohaterów (nie z Marvela i DC)?

Jakie komiksy akcji polecacie z Francji?
Francuzi mają dobre komiksy awanturnicze i fantastyczne, ale niczego podobnego do superhero (chyba, że parodie). Mają też sporo dobrych komiksów nie-akcji.

Offline Archie

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 20, 2013, 06:36:05 pm »
Te awanturnicze mnie też interesują. Będę wdzięczny za tytuły. Z tymi akcji to chodziło mi o coś w stylu XIII, The Killera. A co do superhero to pamiętam jak brat cioteczny ponad 10 lat temu wrócił z Francji i miał ze sobą kilka zeszytów co definitywnie nie było Marvelem, DC, ani żadną parodią. Miało podobną kreskę do Wild C.A.T.S. Jima Lee, ale definitywnie to nie była ta seria. Od dawna zastanawiam się co to było, ale niestety nie pamiętam tytułu, autorów, ani wydawnictwa. Możliwe, że tam była postać wzorowana na jakiegoś anioła w futurystycznej zbroi, ale raczej to była drużynowa seria.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline raj666

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 20, 2013, 06:43:51 pm »
Awanturniczych jest tyle że godzinami można by wymieniać a z akcyjnych nieźle się czyta Insiders wydane przez Cinebook.

Offline yurek1

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 21, 2013, 05:09:03 am »
czy mieliście do czynienia z wydaniami manary od dark horse?
interesuje mnie szczegolnie hp i giuseppe ktory zarzucił egmont:
http://www.bookdepository.com/Manara-Library-4-Milo-Manara/9781595827852

nie ma tam jakiejś cenzury?

nie ma żadnej cenzury. jedyne co, to w Click, ale to, jak wyjaśniał wydawca, decyzja samego autora, który zresztą auto się cenzurował, wycinając bodaj cztery strony (można je znaleźć w necie). poza tym wszystko jak w wydaniu francuskim.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

 

anything