trawa

Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 18, 2013, 02:05:59 am »
Nie wiem czemu, ale ubzdurałem sobie kiedyś, że Czwarta Siła z Plansz Europy to początkowe tomy jakiejś większej całości. Widzę teraz jednak na francuskiej Wikipedii, że wyszły tylko 3 tomy. Czy nasze wydanie to zamknięta historia? Bo chciałem to w końcu przeczytać...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline raj666

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 18, 2013, 08:09:11 am »
Czy polskie wydanie nie miało 3 tomów? Zdawało mi się że po nim we Francji ukazał się czwarty. http://www.humano.com/album/35483

Offline Koalar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 18, 2013, 11:02:04 am »
Tak, polskie wydanie to 3 tomy. Czyli dobrze coś kojarzyłem, że było potem coś jeszcze. No ale nie liczę już na Egmont i biorę się do lektury. Dzięki za info.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #213 dnia: Maj 14, 2013, 11:24:37 am »
Czytaliście "Milczenie i krew" z Motopolu Twój Komiks?


Wyszły u nas trzy tomy i akurat tak się składa, że miały jednego rysownika, a od tomu 4., który już w PL nie wyszedł innego. Te trzy tomy to zamknięta całość, czy historia się urywa???

Offline graves

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 14, 2013, 07:24:32 pm »
To jest cały czas jedna opowieść. Tom 4 jest kontynuacją bezpośrednią tomu 3.
Rewelacyjna seria.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #215 dnia: Maj 14, 2013, 08:05:16 pm »
Szkoda. Ale rozumiem, że warto kupić 1-3, bo jakieś małe historie poza głównym wątkiem są zamknięte?

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #216 dnia: Maj 14, 2013, 10:22:31 pm »
Z tego co pamiętam, to zamknięte to to nie jest. Ale jak się lubi komiks frankofoński, gangsterskie sagi w stylu Ojca Chrzestnego, to warto kupić nawet te 3 wydane u nas tomy. Tym bardziej, że chodzą za śmieszne pieniądze. Kiedyś chyba nawet Taurus wspomniał coś o ewentualnej kontynuacji, ale to niestety było już dawno.

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #217 dnia: Maj 14, 2013, 11:55:40 pm »
Dziękuję za obie odpowiedzi.  :smile:


Dobra, to kupię sobie. Plansze wyglądają obłędnie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #218 dnia: Maj 15, 2013, 04:39:53 pm »
Hmm, pamiętam, że byłem rozczarowany tymi trzema tomami "Milczenia i krwi"...

Offline graves

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #219 dnia: Maj 15, 2013, 08:18:02 pm »
Hmm, pamiętam, że byłem rozczarowany tymi trzema tomami "Milczenia i krwi"...
To dziwne.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Deg

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #220 dnia: Październik 01, 2013, 08:52:53 pm »
Właśnie otrzymałem informację, że w listopadowym numerze "Coś Na Progu" pojawi się komiks "Martin Mystère" - czy ktoś może przybliżyć mi tą, podobno kultową, serię?

Offline Nawimar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #221 dnia: Październik 02, 2013, 07:30:33 am »
Świetna wiadomość! Czekałem na tę serie! Miałem nadzieję, że wyda ją u nas Egmont po tym jak opublikowali Nathana Never i Dylana Doga. Komiks o Martinie wpisuje się w formułę obu wymienionych serii. Krótko pisząc jej bohaterem jest nadzwyczaj sprawny i dobrze poinformowany osobnik zmagający się ze zjawiskami nadnaturalnymi, choć w nieco odmiennym klimacie niż "Detektyw Mroku". W grę wchodzą zaginione cywilizacje (czy raczej to co z nich do naszych czasów się uchowało), teozoficzne spiski, starożytne technologie, pokręcona ezoteryka i inne tego typu atrakcje. Wybór tego komiksu przez redakcje "Coś na Progu" to moim zdaniem strzał w dziesiątkę! Oby nie był to strzał jednorazowy.

Offline mr.castor

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #222 dnia: Październik 02, 2013, 08:22:55 am »
Czy tek komiks ma coś wspólnego z kreskówką o tym samym tytule puszczaną jakiś czas temu na którymś z kanałów dla dzieci typu teletoon ( lub podobnego tematycznie ). Kiedyś widziałem odcinek czy dwa i teraz po tytule komiksu tak mi się skojarzyło.

Offline Nawimar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #223 dnia: Październik 02, 2013, 08:49:14 am »
Bardzo śladowo (motyw kumpla-Neandertalczyka, zjawiska paranormalne etc.). Do tego stopnia, że to kompletnie inna bajka. Pomijając drobne akcenty humorystyczne Martin Mystere to rzecz na poważnie, może nieco w klimacie Hellboya (choć to porównanie jest chyba jednak na wyrost).

Offline mr.castor

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #224 dnia: Październik 02, 2013, 09:02:29 am »
To chyba dobrze bo z tego co pamiętam to kreskówka trochę głupkowata a z tego klimatu to tylko Scooby Doo potrafię przetrawić choć też tylko te odcinki do lat 90 później już jakoś to nie to samo ( a może człowiek starszy )  Porównałem screeny komiksu i kreskówki i faktycznie trochę cech wspólnych, chociaż jak napisałeś komiks po okładkach wygląda na poważniejszy. Nie kupiłem jak dotąd żadnego numeru tego czasopisma więc ten komiks to może być dobry impuls aby  je sprawdzić. Ciekawe tylko ile stron samego komiksu wejdzie w skład wydania.

 

anything