Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 373421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #270 dnia: Kwiecień 29, 2014, 02:09:51 pm »
Jest tego autentycznie sporo. Np. "Kasta Metabaronów" (seria odpryskowa od "Incala") wydana u nas przez Egmont. Podejrzewam jednak, że łatwiej byłoby zdobyć komplet wersji anglojęzycznej:
 
http://www.comicvine.com/the-metabarons/4050-19153/

Offline kosmoski

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #271 dnia: Kwiecień 29, 2014, 02:19:51 pm »
http://multiversum.pl/c/1019/humanoids-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

jest wspomniana Kasta, z tego co widzę to są też Technokapłani i Incal

swego czasu Dark Horse wydał kilka numerów serii Nathan Never http://www.darkhorse.com/Comics/97-555/Nathan-Never-1-of-6, podobny pakiet ukazał się w Polsce, od czasu do czasu można go dorwać za nieduże pieniądze na allegro

N.N.

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #272 dnia: Kwiecień 29, 2014, 02:43:48 pm »
Chciałem zapytać o dobre, europejskie serie science-fiction (podejrzewam, że głównie francuskie), które były wydawane na rynku amerykańskim i można je dostać po angielsku? A być może niektóre klasyki były wydawane przez polskie wydawnictwa?
Chyba musisz precyzyjniej wyjaśnić, na wskazaniu czego najbardziej Ci zależy - czy na klasyce SF po polsku lub angielsku, czy na niedostępnych w Polsce komiksach SF po angielsku, czy na czymś innym?
I jeszcze: czy wskazać Ci, gdzie szukać, czy wymieniać tytuły, bo nie wiesz, czego szukać?

Offline [robak]

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #273 dnia: Kwiecień 29, 2014, 03:52:13 pm »
Chyba musisz precyzyjniej wyjaśnić, na wskazaniu czego najbardziej Ci zależy - czy na klasyce SF po polsku lub angielsku, czy na niedostępnych w Polsce komiksach SF po angielsku, czy na czymś innym?
I jeszcze: czy wskazać Ci, gdzie szukać, czy wymieniać tytuły, bo nie wiesz, czego szukać?

Hm, w sumie możemy zostawić polskie wydania. Jako, że nie znam francuskiego interesują mnie serie SF, które zostały wydane anglojęzycznie. Chodzi zatem o konkretne tytuły, bo dorwać te wydania można zapewne na multiversum czy amazonie.


EDIT:
Nic a nic? ;p
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 08:55:48 pm wysłana przez [robak] »

Offline Dembol_

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 05, 2014, 10:25:50 am »
Jeśli chodzi o francuskie komiksy po angielsku (nie tylko sci-fi) to kojarzę jedynie wydawnictwa:
www.humanoids.com (dużo Moebiusa, Jodorowskiego i Metal Hurlant) oraz www.cinebook.co.uk (mainstream frankofoński). Jeśli chciałbyś poczytać Manarę to polecam wydania Dark Horse. Fantagraphics wydaje Tardiego. Amerykański Heavy Metal oprócz czasopisma też wydaje komiksy, ale robią to bardzo nieregularnie.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 11, 2014, 12:34:11 pm »
Przebywając w Rzymie natknąłem się na komiks Manary Il Gioco(to jest ten czarny album). Było to zbiorcze wydanie w kolorze kilku jego komiksów(to są te białe zeszyty, które były wewnątrz czarno - białe). Zastanawiam się czy to jest ta sama seria co Klik?:

http://www.wak.net.pl/_review_view-tytuly-0-1034-ci.html
 
Zasatanawiam się też czy ten komiks został w całości i bez cenzury wydany po angielsku? Ewentualnie czy dostępne są pojedyncze zeszyty, które składają się na ten album.
 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 11, 2014, 12:39:47 pm »
Dark Horse wydaje kolekcję pod nazwą "Manara Erotica". Tam ten i wiele innych komiksów jest dostępnych. Sam zamierzam kupić.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 11, 2014, 12:50:10 pm »
Są rzeczywiście w HC.
 
http://multiversum.pl/q/?keywords=manara%20erotica
 
Orientuje się ktoś czy są to wersje ocenzurowane? Na pewno są czarno białe.
 
I jeszcze coś takiego:
 
http://www.atomcomics.pl/pl/p/MANARA-LIBRARY-HC-VOL-01/1512
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 11, 2014, 01:04:15 pm »
W "Manara Library" Masz rzeczy typu "Borgia", "Indiańskie lato" itd. a w "Manara Erotica" jak sama nazwa wskazuje - erotyki. Co do cenzury to sam jestem ciekaw, bo podobno nawet "Indiańskie lato" zostało u nas ocenzurowane w porównaniu z oryginałem.

Offline Komediant

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 11, 2014, 02:54:42 pm »
Akurat "Borgia" będzie wydana poza kolekcją w osobnym integralu, zamiast tego do 6-ego, ostatniego tomu Dark Horse wrzuci jakieś inne historie. Tomy 4 i 5 to przygody G. Bergmana, wkurzające jest to że chcąc kontynuować po Egmoncie trzeba kupić oba albumy. Wydania są bardzo eleganckie, na świetnym papierze (lepiej pasującym niż egmontowski), z obszernymi przedmowami, formatowo ciut mniejsze.


O żadnej cenzurze nie słyszałem; maxi, nie wiem skąd wziąłeś plote o Indiańskim lecie ale nie wydaje mi sie żeby to była prawda.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 11, 2014, 03:07:36 pm »

O żadnej cenzurze nie słyszałem; maxi, nie wiem skąd wziąłeś plote o Indiańskim lecie ale nie wydaje mi sie żeby to była prawda.

To nie jest żadna plotka. Czytałem o tym jakiś rok temu. Wydanie włoskie posiada kilka odważniejszych kadrów, których w wydaniu polskim próżno szukać.  Natomiast jak głosi plotka sam Manara sobie zażyczył żeby tych ostrzejszych kadrów nie umieszczać w innych wydaniach, co wydaje mi się śmieszne.
Co do Borgii, to pierwotnie miał być tom 6 "Manara Library". Była już nawet okładka tego tomu. Ciekawe czemu zmieniono koncepcję i jakie komiksy w zamian.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 11, 2014, 03:11:15 pm »
To nie jest żadna plotka. Czytałem o tym jakiś rok temu. Wydanie włoskie posiada kilka odważniejszych kadrów, których w wydaniu polskim próżno szukać.  Natomiast jak głosi plotka sam Manara sobie zażyczył żeby tych ostrzejszych kadrów nie umieszczać w innych wydaniach, co wydaje mi się śmieszne.
Co do Borgii, to pierwotnie miał być tom 6 "Manara Library". Byłą już nawet okładka tego tomu. Ciekawe czemu zmieniono koncepcje i jakie komiksy w zamian.

Odnośnie cenzury to tekst z WAKu:
 
Cytuj

Cała gama mocnych pomysłów sprawiła, że w wielu europejskich krajach "Klik" został znacznie ocenzurowany - polskiemu czytelnikowi również nie będzie dane zobaczyć kilku gorących scen, m.in. kontrowersyjnej plażowej sceny usypiania przez matkę nadpobudliwego synka, co w oczach wielu uchodziło za promocję pedofilii.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline graves

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 11, 2014, 03:14:32 pm »
Fakt. Duże kontrowersje budziła tez scena z psem. Seks ze zwierzętami przeważnie jest cenzurowany. Ostatecznie w polskim wydaniu się to okazało, ale nie wiem czy jest w takiej samej formie jak w oryginale.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 11, 2014, 03:31:34 pm »
Poszperałem trochę w necie i znalazłem informację, że "Klik" jest niestety ocenzurowany. Brakuje 3 stron, które były w pierwszych wydaniach. Tutaj jest o tym dyskusja http://marvelmasterworksfansite.yuku.com/topic/20078/Manara-Erotica-Vol1-where-are-you#.U2-H3Cj8tyU
Obawiam się więc, że ten i kilka innych komiksów zostało wykastrowanych (podobno na życzenie mistrza). Osobiście jestem przeciwny takiej cenzurze.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2014, 03:36:54 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Komediant

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 11, 2014, 04:14:13 pm »
maxi, myśle że po prostu pomieszałeś "cenzure" (o której powszechnie wiadomo, trudno to zresztą nazwać cenzurą skoro sam autor decyduje o wyglądzie komiksu) Klika z Indiańskim latem; nigdzie nie spotkałem się z jakąkolwiek wzmianką o zmianach w tym komiksie, czy to w polskim, czy amerykańskim wydaniu, zresztą to komiks ze scenariuszem Pratta i to bardzo mało prawdopodobne by miało tam być cokolwiek wymagające cenzury. To że Pratt 'pisał pod Manare' nie znaczy że miał tam być jakiś hardkor. Pozostałe tomy Manara Library też są bez cięć.


Co będzie w ostatnim tomie łatwo sprawdzić:
http://www.darkhorse.com/Books/21-968/The-Manara-Library-Volume-6-Escape-from-Piranesi-and-Other-Stories-HC


 

anything