trawa

Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline VooDoo79

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #345 dnia: Styczeń 01, 2015, 09:36:01 pm »
Pytanie o serie Trzeci Testament - warto?
Graficznie trafia w moj gust, a jak sama opowiesc?

Mnie się podobał, polecam

Offline TePe

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #346 dnia: Styczeń 01, 2015, 09:51:26 pm »
Pytanie o serie Trzeci Testament - warto?
Graficznie trafia w moj gust, a jak sama opowiesc?
Także polecam, choć ostatni album trochę przeładowany w porównaniu do wcześniejszych (tak jak w Rorku).
Ciekaw jestem czy w Polsce pojawi się drugi cykl.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #347 dnia: Styczeń 01, 2015, 10:44:26 pm »
Dla mnie "Trzeci testament" to najgorszy (pod względem fabuły) z komiksów Dorisona, które czytałem, a czytałem wszystkie, które wyszły w Polsce. Nadto, o ile dobrze pamiętam, wydanie Egmontu ma w niektórych miejscach jakieś problemy z nałożeniem kolorów (chyba gdzieniegdzie kolory są poprzesuwane). Ciekawostką jest to, że jednym z miejsc, w którym toczy się akcja, jest Gdańsk. I pewnie coś pokręciłem, bo bardzo dawno to czytałem, ale wydaje mi się, że ten komiksowy Gdańsk leży w Czechach?

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #348 dnia: Styczeń 01, 2015, 11:28:44 pm »
Nie pamiętam czy była gadka o Czechach, ale nasi bohaterowie ku ostatecznemu rozwiązaniu całej intrygi wypływają z Gdańska drakkarami. :biggrin:
I tak, coś tam było nie tak z niektórymi planszami w Trzecim Testamencie. Ale to były pierwsze lata boomu komiksowego nad Wisłą i człowiek był tak szczęśliwy, że się cokolwiek zaczęło ukazywać, że naprawdę nikt wtedy nie patrzył na takie pierdoły jak nieco przesunięte kolory. Najważniejsze że były frankofony na rynku, bo ile można było czytać te same Tetfole, Arie i Iany Kaledine i marzyć o zapowiedzianych gdzieś tam z tyłu komiksów Wieżach Bois-Maury (choć nie miało się pojęcia co to w ogóle są te Wieże :wink: )? 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2015, 12:31:31 am wysłana przez Death »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #349 dnia: Luty 02, 2015, 09:37:33 am »
ogłoszono nagrody miasta Angouleme:

http://www.bdangouleme.com/553,palmares-officiel-2015

główna nagroda - L'Arabe Du Futur, który w tym roku ma być u nas wydany :)

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 19, 2015, 11:50:29 pm »
Takie pytanie.
Wpadl mi kilka dni temu w rece integral Final Incal. Mam oryginalngo Incala, ale Before Incal jakos przeszedl mi kolo nosa i nigdy go nie czytalem. Wiem, ze chronologicznie, akcja Final Incal dzieje sie po oryginalnym Incalu, ale jednoczesnie jest on sequelem do Before. Czy ma sens czytanie go bez znajomosci wydarzen z Before Incal? Da sie to ogarnac? Czy lepiej jednak przed lektura zaopatrzyc sie w brakujacy mi tytul tej trylogi?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kosmoski

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #351 dnia: Marzec 08, 2015, 12:42:15 pm »
Mam dylemat - kusi mnie zakup Poliny i Autostrady Słońca. Niestety budżetowo mogę wybrać jeden z tych tytułów.
Ostatnio bardzo się sparzyłem na Małych Zaćmieniach, które mi totalnie nie podeszły. Oczarowało mnie natomiast Pięć tysięcy kilometrów na sekundę. Z obyczajówek czytałem też chociażby Portugalię (pięknie narysowana, fabularnie męcząca) i Życie nie jest takie złe... (rewelacja).

Ma może ktoś jakiś pomysł, który z tych dwóch komiksów powinien być lepszym zakupem?

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 08, 2015, 01:18:39 pm »
Trydny wybór, dla mnie oba komiksy były bardzo dobre. A na co masz większą ochotę? Na komiks drogi z dwoma młodzieńcami w roli głównej, czy na opowieść o dorastającej tancerce?

Offline kosmoski

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 08, 2015, 08:19:48 pm »
Na komiks drogi z dorastającą tancerką w roli głównej ;)

Za Poliną przemawia kreska, podobno niesamowicie oddaje dynamikę baletu. Boję się jednak, że fabularnie będzie to wszystko ciężkostrawne. W przypadku Autostrady nie chciałbym powtórki z Portugalii, gdzie część dialogów i wątków budziła me znużenie i zniechęcenie... Chyba, że komiks ten nastawiony jest raczej na akcję niz filozoficzne dyrdy**łki?

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 08, 2015, 08:40:31 pm »
Za Poliną przemawia kreska, podobno niesamowicie oddaje dynamikę baletu. Boję się jednak, że fabularnie będzie to wszystko ciężkostrawne.

"Polina" nie jest fabularnie ciężkostrawna.

W przypadku Autostrady nie chciałbym powtórki z Portugalii, gdzie część dialogów i wątków budziła me znużenie i zniechęcenie... Chyba, że komiks ten nastawiony jest raczej na akcję niz filozoficzne dyrdy**łki?


"Autostrada" to zupełnie inny komiks niż "Portugalia". I zdecydowanie bardziej nastawiony jest na akcję, filozoficznych dyrdy**łów tu nie uświadczysz.

Offline kickic

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #355 dnia: Marzec 08, 2015, 09:03:16 pm »
Mam dylemat - kusi mnie zakup Poliny i Autostrady Słońca. Niestety budżetowo mogę wybrać jeden z tych tytułów.
Ostatnio bardzo się sparzyłem na Małych Zaćmieniach, które mi totalnie nie podeszły. Oczarowało mnie natomiast Pięć tysięcy kilometrów na sekundę. Z obyczajówek czytałem też chociażby Portugalię (pięknie narysowana, fabularnie męcząca) i Życie nie jest takie złe... (rewelacja).

Ma może ktoś jakiś pomysł, który z tych dwóch komiksów powinien być lepszym zakupem?

"Polinie" o wiele  bliżej do komiksów Fiora czy Setha i duże prawdopodobieństwo, że oczaruje Cię tak jak "Pięć tysięcy kilometrów na sekundę".

Offline Sokratesik

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #356 dnia: Marzec 08, 2015, 09:36:58 pm »
"Polinie" o wiele  bliżej do komiksów Fiora czy Setha i duże prawdopodobieństwo, że oczaruje Cię tak jak "Pięć tysięcy kilometrów na sekundę".
Jak miałbym Ci radzić to kup Polinę.... Dlatego, że ja kupiłbym Autostradę ;)
Małe zaćmienia to dla mnie było TO!!!! Pięc tysiecy było takie sobie, choć Portugalia fabularnie mnie też wymęczyła (tu się nie różnimy). Jeszcze nie czytałem obu tych tomów, ale... autostradę już mam i odkładam ją na spokojne wakacyjne czytanie, Poliny nie mam i jeśli kupię - ewentualnie na jakiś promocjach... Ale Twój gust chyba jest inny, więc chyba Polina ;)

Offline kosmoski

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #357 dnia: Marzec 08, 2015, 10:20:05 pm »
dzięki za pomoc, już chyba podjąłem decyzję ;)

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #358 dnia: Lipiec 07, 2015, 12:36:49 pm »
Czytal ktos moze In God We Trust Winshlussa? Pinokio bardzo mi podszedl.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kenji

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #359 dnia: Lipiec 08, 2015, 10:20:38 am »
Kosmoski - i w końcu na co padł wybór i czy był dobry?


Chociaż mam nadzieję , że udało Ci się nabyć oby dwa tytuły - bo są naprawdę ciekawe i dobre. Pomimo tego, że wg mnie Autostrada Słońca to takie zwykłe czytadło. Jednak z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły autora:)


Spośród wszystkich wymienionych wyżej komiksów najbardziej podobało mi się Pięć tysięcy kilometrów na sekunde - może dlatego, że mogę trochę to powiązać z moimi przeżyciami ... no i te akwarele:)


Do tego wszystkiego Portugalia , Małe Zaćmienia... to są komiksy z mojej górnej półki. "najgórniejszej":)