Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #450 dnia: Grudzień 17, 2016, 02:15:35 pm »
a mi z:

Je, François Villon
LastMan
L'Œil de la Nuit

czy ktoś z Was jest w stanie napisać kilka słów o tych komiksach ?

Offline gobender

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #451 dnia: Grudzień 17, 2016, 06:48:45 pm »
a mi z:

Je, François Villon
LastMan
L'Œil de la Nuit

czy ktoś z Was jest w stanie napisać kilka słów o tych komiksach ?

Last Man gorąco polecam. Świetna, dynamiczna, bardzo oryginalna historia. Bardzo sprawnie i płynnie poprowadzony  scenariusz no i oczywiście mistrzostwo rysunku Wivesa. Jedyny minus to "mangowy" charakter wydania. Mały format i większość stron bw , a w angielskiej wersji wręcz wszytskie. Po angielsu wyszło 6 tomów zamykajacych duży story arc ale francuskich jest więcej.  Jak dla mnie mocne 8,5/10.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #452 dnia: Grudzień 17, 2016, 07:00:51 pm »
dzięki. rysunek Vivesa genialny. fascynujące jak różnorodne style prezentuje ten artysta.
możesz napisać jeszcze o czym to jest ?

Offline gobender

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 17, 2016, 10:10:19 pm »
Trochę trudno to opowiedzieć, żeby nie sprzedać spoilerów, bo sytuacja się dynamicznie rozwija i przechodzi z jednego miejsca w zupełnie ale to ZUPEŁNIE inne. I to wielki urok tej serii. Może tak, jest to alternatywny świat, para-bajkowa kraina, w którym pojawia się przybysz z innych stron i bierze udział w lokalnym turnieju walk. Głównymi bohaterami są też miejscowy chłopiec i jego matka z którymi się zaprzyjaźnia (chłopiec też bierze udział w turnieju). Jakkolwiek banalnie by brzmiał początek, to im dalej w las, tym bardziej robi się z tego jazda bez trzymanki w zupełnie nieoczekiwanm kierunku a bajkowy sielski klimat z czasem pryska i robi sie poważnie a momentami wręcz dramatycznie.

Wiem, enimgamtycznie, ale nie chcę Ci tego nie zepsuć, ale zapewniam, że czyta się to jednym tchem.
Nie wiedziałem o tym zupłenie nic (wciągam Vivesa w ciemno bez wyjątków) i to był właśnie duży plus. Bo kończac kolejne tomy coraz szerzej otwierałem oczy. Radziłbym nie oglądać plansz z tomów późniejszych niż pierwszy czy drugi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2016, 10:15:15 pm wysłana przez gobender »

Offline vision2001

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 05, 2017, 08:07:29 am »
Arleston i Floch (duet od Rozbitków z Ythaq) ruszają z nową serią fantasy. Tytuł "Sangre". Miejscowość tytułowej bohaterki napadają "powietrzni piraci". Dziewczyna przeżyje. Dorasta ucząc się opanować moc (zatrzymanie czasu na krótki czas). Marzy o zemście. Projekt przewidziany na 8 części.
http://www.bdgest.com/preview-1988-BD-sangre-sangre-la-survivante.html?_ga=1.17517497.1047103542.1468320858
Czytałbym :)
Szkoda, że FK pojawia się tak rzadko i jeszcze ta cena... (z drugiej strony cieszę się, że kontynuują wydawanie tytułów już rozpoczętych).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline wilk

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 19, 2017, 07:33:04 am »
Do tegorocznej nagrody Grad Prix festiwalu w Angouleme zostali nominowani Cosey, Manu Larcenet i Chris Ware. Pierwotnie w trójce był Alan Moore ale wiadomo jak to z nim bywa. Nie był zainteresowany ani potencjalną nagrodą ani uczestnictwem w festiwalu nawet tej rangi co festiwal w Angouleme.

Festiwal w tym roku odbywa się w dniach 26-29 stycznia 2017 r.

Więcej informacji na profilu FB festiwalu: https://www.facebook.com/festivalBDangouleme/posts/1328921957130052

Offline wilk

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 26, 2017, 10:43:40 am »
A Grand Prix zdobył Cosey.


Offline adam and arluk

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 26, 2017, 02:34:02 pm »
A Grand Prix zdobył Cosey.


Może nasze rodzime wydawnictwa jakoś to uczczą?

Offline radef

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 26, 2017, 02:37:55 pm »
Co tam ostatnio Cosey stworzył.... komiks z serii "Disney by Glenat" - Une mystérieuse mélodie.
Tylko tak przypomnę, że "Disney by Gleant" to seria w której Trondheim (z Keramidasem), Cosey, Losiel i Tebo stworzyli komiksy Disneya.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline skil

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 26, 2017, 04:15:29 pm »
Może nasze rodzime wydawnictwa jakoś to uczczą?

Na "Jonathana" nie ma szans, ale "Voyage en Italie" albo "Saïgon - Hanoï" mógłby ktoś wydać.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 26, 2017, 06:35:20 pm »
dlaczego "nie ma szans"?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline pokia

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 06, 2017, 08:04:17 pm »
Miałem do wyboru dwa wątki, wybrałem ten.

Mam dylemat, bo nie chcę wchodzić w zbyt wiele kolejnych serii i waham się między Vasco, a Corto Maltese.

Corto jest tańszy i ma mniej tomów, ponoć klasyk. Tutaj mam obawy, że będzie przegadany, za dużo opisów.

Vasco wydaje mi się komiksem lepszym od strony graficznej i o nieco cięższym klimacie. Do tego chyba warto wspomóc mniejszego wydawce, a i samo wydanie pewnie jest leszcze. Tylko obawiam się, że przy takim tasiemcu, zaliczy on duży spadek formy.

Jak możecie to doradźcie w wyborze.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2017, 08:27:07 pm wysłana przez pokia »

Offline Nawimar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 06, 2017, 08:29:34 pm »
Zdaję sobie sprawę, że to zabrzmi jak herezja ale jeśli musiałbym koniecznie wybierać to z pełnym przekonaniem (choć nie bez kłucia w sercu) wybrałbym serie o przygodach Vasco. Przynajmniej do dziesiątego tomu (z tyloma się dotąd zapoznałem) ogólny poziom nie ulega obniżeniu. Z opinii francuskich czytelników wynika, że dalej też nie jest źle.

Offline raj666

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 06, 2017, 08:59:53 pm »
Corto jest bez porównania lepszy, ale jeżeli wolisz historyczne komiksy to pewne Vasco ci bardziej podejdzie. Corto to obyczajowo przygodowa rzecz. Vasco ma spory spadek formy w ostatnich albumach no i jest przegadany.

Offline skil

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 06, 2017, 10:21:05 pm »
Corto to ekstraklasa europejskiego komiksu, Vasco to jeden z wielu historycznych seriali. Nie ma się co zastanawiać.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos