trawa

Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #465 dnia: Luty 07, 2017, 12:53:04 pm »
Vasco - nie dotrwałem do końca pierwszego tomu.
Corto - czytałem z wypiekami na twarzy




Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #466 dnia: Luty 07, 2017, 02:10:01 pm »
Corto > Vasco
Choć nie wyobrażam sobie życia bez obu. :)

Offline pokia

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #467 dnia: Luty 07, 2017, 07:44:32 pm »
No to kupię na początek Corto, a jak nie wytrzymam, a komiks jeszcze będzie w sprzedaży to go zakupię (jakby nie było komiksy Kurca szybko się kończą).

Offline p3rshing


Offline raj666

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #469 dnia: Luty 16, 2017, 12:01:07 pm »
Nie czytałem ale gdzieś widziałem opinię że fabularnie jest marnie.

Offline 79ers

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #470 dnia: Marzec 04, 2017, 04:40:55 pm »
Ale Xoco lub Kroniki Czarnego Księżyca już warto poznać. Orientalne jest Requiem ale sporo tego i seria w toku(a bieżący tom ukazał się 4 lata temu, więc lepiej sie wstrzymać). Kroniki są również niedokończoną serią, ale to inna jakość.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #471 dnia: Marzec 05, 2017, 11:40:38 am »
Pojawił się komiks Katanga duetu (Nury i Vallee) znanego u nas z Pewnego razu we Francji.
Akcja dzieje się w belgijskim Kongo w latach sześćdziesiątych, gdy najbogatsza prowincja Katanga odłączyła się od reszty.  Region jest bogaty w miedź, diamenty, uran. Bohaterowie to dranie. Fabuła cyniczna  i gwałtowna. Komiks określa się jako thriller polityczny. Seria planowana na 3 albumy. Może jakieś wydawnictwo się skusi.
Zachęcająco wyglądają przykładowe plansze.
http://www.bdgest.com/preview-2136-BD-katanga-diamants.html?_ga=1.26646013.1396642061.1488451871

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline absolutnie

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #472 dnia: Marzec 05, 2017, 12:21:50 pm »
Pojawił się komiks Katanga duetu (Nury i Vallee) znanego u nas z Pewnego razu we Francji.
Akcja dzieje się w belgijskim Kongo w latach sześćdziesiątych, gdy najbogatsza prowincja Katanga odłączyła się od reszty.  Region jest bogaty w miedź, diamenty, uran. Bohaterowie to dranie. Fabuła cyniczna  i gwałtowna. Komiks określa się jako thriller polityczny. Seria planowana na 3 albumy. Może jakieś wydawnictwo się skusi.
Zachęcająco wyglądają przykładowe plansze.
http://www.bdgest.com/preview-2136-BD-katanga-diamants.html?_ga=1.26646013.1396642061.1488451871


Ja poproszę. Próbne plansze - zachwycające.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #473 dnia: Marzec 11, 2017, 10:18:38 pm »
Mam jakiś sentyment do komiksów umieszczonych w realiach SF w kosmosie.
Może dla tego, że przygodę z komiksem rozpocząłem od Funky Kovala. Pierwsze zetknięcie w piśmie Fantastyka na kilku ostatnich stronach. Rok 1982 (miałem 11 lat  :smile: ).
Od tego czasu przeczytałem "kilka" komiksów i coś tam widziałem.
Szukam czegoś w klimatach SF o czym być może nie wiem.
Mam: Wieczną Wojnę i Wieczny Pokój, Universal War (jeszcze nie czytałem, czekam na tom I ale rysunki to rewelacja), Funky Koval oczywiście. Te komiksy to wg. mnie takie typowe SF w kosmosie.
Blisko tego są jeszcze Ekspedycja, Valerian czy w mniejszym stopniu Yans.


Co możecie mi polecić? Najlepiej nie w kosmicznych cenach z Allegro.


Dodam, że poluję na Dallas Barr Marvano ale cena na aukcjach nie za ciekawa (ponad 300 zł).
Myślałem też o komiksie Rozbitkowie Czasu (bywa na aukcjach) ale z tego co się orientuje to wydany u nas integral nie zawiera całej historii.

"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline bluebeery

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #474 dnia: Marzec 11, 2017, 10:34:55 pm »
Z tego co wymieniłeś widzę, że lubisz klasykę SF więc może powinieneś zainteresować się serią "Storm". Pierwsze historie pod względem scenariusza tracą myszką ale rysunki wynagradzają w pełni obcowanie z tym komiksem. Ponadto polecam " Kastę Metabaronów " Gimeneza/ Jodorowskiego.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 12, 2017, 07:48:01 am »

Mam: Wieczną Wojnę i Wieczny Pokój, Universal War (jeszcze nie czytałem, czekam na tom I ale rysunki to rewelacja), Funky Koval oczywiście. Te komiksy to wg. mnie takie typowe SF w kosmosie.
Blisko tego są jeszcze Ekspedycja, Valerian czy w mniejszym stopniu Yans.

Co możecie mi polecić? Najlepiej nie w kosmicznych cenach z Allegro.



Armada (dostępne 4 pierwsze tomy i kilka ostatnich, problem ze środkowymi zeszytami)
Orbital (dobre sf, brak obecnie 1 zeszytu)
Storm (dostępne, 4 integrale)
Trylogia Nikopola (trylogia, dostępny paskudny format)
Aldebaran, Betelgeza (nie wiem jak z dostępnością, ogólnie komiksy LEO, łącznie z nowym Centaurus)
Ballada o Halo Jones
Urban (dobre sf, akcja nie w kosmosie ale warto zapoznać się, obecnie 3 tomy)
Leo Roa (sf z humorem)
Eksterminator 17
Saga (kosmiczna nowela, wciągająca)
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline clarence

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 12, 2017, 08:47:00 am »
jest jeszcze Cyann. Całkiem fajne SF.

Offline raf82

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 12, 2017, 09:18:43 am »
Zdecydowanie Druuna dobry komiks duży format kup najpierw tom 1 i zobacz czy pasi bo tom 0 to tylko i aż rysunki które wyszły ale i tak po zakończeniu serii. Tom drugi niedługo w sprzedaży.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 12, 2017, 10:36:32 am »
Dziękuję za podpowiedzi.
W takim razie kupiłem dzisiaj obok Valeriana tom 7 (przedsprzedaż) pierwszą część Storm.
Pooglądałem plansze, które są widoczne w sklepie Gildii i jest OK, ciekawi mnie czy historia mi się spodoba. Wtedy chętnie kupię pozostałe tomy (całość to cztery integrale, czy jest tego więcej?).


Podpasował mi jeszcze graficznie Eksterminator, chyba w przyszłym miesiącu się skuszę.
Co do komiksów Leo to zapoznałem się kiedyś z kilkoma i niby wszystko OK ale czegoś mi brakuje. Może historie takie trochę dla dzieci (?).
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline Koalar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 12, 2017, 11:01:14 am »
Może Biocosmosis? Tak tylko rzucam, może ktoś podpowie, czy spełnia kryteria, bo jeszcze nie czytałem.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything