Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #510 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:06:45 am »
zy pozostałe części są prowadzone w podobny sposób (głównie o celowe przerysowanie, autoironię i humor mi chodzi)?


Tak. Raz lepiej, raz gorzej ale to jest pewna stała.
perły przed wieprze

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #511 dnia: Wrzesień 23, 2017, 06:52:42 pm »

Cześć wszystkim!


Potrzebuję pomocy od zorientowanych przy zaplanowaniu zakupów. Nie wszystko udaje mi się wyszukać na google, a sam tylko sporadycznie czytałem komiksy i teraz się wciągam.


1. Jestem tuż po lekturze Metabaronów i zachwycony Gimenezem już zamówiłem Leo Roa i Segmenty. Czy są planowane wydania innych komiksów tego autora po polsku? Nie mogę nic wyszukać, a wolę poczekać jeśli będzie coś jeszcze w języku ojczystym zamiast szukać na amazonie.


2. Czy planowane jest wydanie po polsku Slaine Brutania Chronicles?


3. Podobne pytanie o Najemnika Vincente Segrellesa. Znalazłem informację, że teraz będzie się ukazywał w twardych oprawach po angielsku. Czy jest jakieś zbiorcze lub inne niż z dawnego Komiksu Fantastyki po naszemu?


4. Czy Kajko i Kokosz jest tylko w miękkich zeszytach? Znalazłem zapowiedź Kajtka i Koka jako zbiorczy tom, a o dziwo nic o popularniejszej serii.


5. Pytanie rzeka :biggrin: Czego szukać dalej? Zamówiłem na próbę Poszukiwania ptaka czasu, Druunę. Kończę czytać Thorgale i Louve. Przyciągają mnie ilustracje w których widać wysiłek włożony przez rysownika i kolorystę. Odpychają te o zacięciu wysokiej sztuki, lub udające że taką są, malowane photoshopem a nie tradycyjnie oraz ciężko mi się połapać w scenach rysowanych czarno-biało. Może znacie jakieś miejsce gdzie po tagach będzie można poszukać podobieństw do tego co już znam?

Offline pokia

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #512 dnia: Wrzesień 23, 2017, 09:40:20 pm »
Tak na szybko:

odp. 1 - Egmont wydał jeszcze Czwarta Siła, ale komiks jest dostępny chyba tylko w drugim obiegu. Jest jeszcze Broń Metabarona, ale też w drugim obiegu - może doczekamy się wydania od Scream, ale na razie nic w tym temacie nie potwierdzali.

odp. 2 - Pewnie w niedalekiej przyszłości wyda to Studio Lani, ale pytałbym wydawcy w odpowiednim wątku. Aktualnie ukazał się Slaine: Rogaty Bóg, a to prawdopodobnie najlepszy komiks z tym bohaterem. Zalecam nie zwlekać z kupnem, bo miesiąc-dwa i będzie wyprzedany.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #513 dnia: Wrzesień 23, 2017, 10:15:23 pm »

Faktycznie wszedłem na stronę Lain i Brutania jest w planach!


Offline Koalar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #514 dnia: Wrzesień 23, 2017, 11:39:15 pm »
Witam na forum :)

4. Na razie tylko na miękko, acz ponoć "Egmont naprawdę planuje wydanie zbiorcze, chociaż jeszcze nie teraz.", a więc pewnie będzie za jakiś czas na twardo w integralach.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline wilk

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #515 dnia: Wrzesień 24, 2017, 09:54:29 am »
1. Jestem tuż po lekturze Metabaronów i zachwycony Gimenezem już zamówiłem Leo Roa i Segmenty. Czy są planowane wydania innych komiksów tego autora po polsku? Nie mogę nic wyszukać, a wolę poczekać jeśli będzie coś jeszcze w języku ojczystym zamiast szukać na amazonie.
Jeśli masz dostęp do Komiksu-Fantastyki to polecam Kwestię czasu. We Francji niedawno wyszło wydanie zbiorcze czterech albumów Gimeneza zawierających m.in. wspomnianą Kwestię czasu czyli La Saga SF. Niestety na razie brak informacji odnośnie możliwości wydania tego integrala po polsku. Najbardziej pasowałoby to do oferty Scream Comics.


5. Pytanie rzeka :biggrin: Czego szukać dalej? Zamówiłem na próbę Poszukiwania ptaka czasu, Druunę. Kończę czytać Thorgale i Louve. Przyciągają mnie ilustracje w których widać wysiłek włożony przez rysownika i kolorystę. Odpychają te o zacięciu wysokiej sztuki, lub udające że taką są, malowane photoshopem a nie tradycyjnie oraz ciężko mi się połapać w scenach rysowanych czarno-biało. Może znacie jakieś miejsce gdzie po tagach będzie można poszukać podobieństw do tego co już znam?
No to po kolei zachęcam do zapoznania się z innymi komiksami Loisela, Serpieriego i Rosińskiego. :) Z nowszych rzeczy na rynku od tych autorów polecam Wielki Martwy, Skład Główny, Piotruś Pan, Kolory Dzikiego Zachodu i Szninkla. Uwaga, dwa ostatnie komiksy są czarno-białe* i mogą być już niedostępne w pierwotnym obiegu.

*Tak, wiem że było kolorowe wydanie Szninkla ale go nie uznaję. ;)

szulig

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #516 dnia: Wrzesień 24, 2017, 10:03:47 am »
No to po kolei zachęcam do zapoznania się z innymi komiksami Loisela, Serpieriego i Rosińskiego. :smile: Z nowszych rzeczy na rynku od tych autorów polecam Wielki Martwy, Skład Główny, Piotruś Pan, Kolory Dzikiego Zachodu i Szninkla. Uwaga, dwa ostatnie komiksy są czarno-białe* i mogą być już niedostępne w pierwotnym obiegu.

*Tak, wiem że było kolorowe wydanie Szninkla ale go nie uznaję. :wink:
Wielki martwy - wciąż jest wydawany
Skład Główny - zakończona seria
Piotruś Pan - zakończony

Offline misiokles

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #517 dnia: Wrzesień 24, 2017, 10:38:12 am »
Pytanie rzeka :biggrin: Czego szukać dalej?
Polecam Okko - europejska robota spełniająca twoje upodobania, choć z akcją umieszczoną w świecie podobnym do feudalnej Japonii. W Polsce wyszły trzy tomy, seria trwająca.
Cytuj
Może znacie jakieś miejsce gdzie po tagach będzie można poszukać podobieństw do tego co już znam?
Najlepiej na sklepie gildii np. po tagu komiks europejski https://www.gildia.pl/komiksy/komiks-europejski

Offline gobender

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #518 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:28:08 am »
Chłopaki. Gdzieś około tematu Luca Orienta, trafiłem na bloga jednego z forumowiczów, na którym to było ale niestety zgubiem trop, a chodzi mi o:

Komiks był w Świecie młodych, i jedyne co pamiętam to wielki stwór, po którego grzbiecie chodzili bohaterowie, a pokryty był lasem takich narośli jak ma stegosaur (takie trochę romby i chyba różowe). (oni chyba początkowo nie wiedzieli, że to stwór i myśleli, ze to las?? nie pamiętam nic oprócz tego strzępka)
Co to był za komiks?



Offline LordDisneyland

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #519 dnia: Wrzesień 25, 2017, 03:20:53 pm »
Mię się opis powyższy kojarzy z TRiA ks.III - opis pasuje do lądowania na karbulocie :)

Offline gobender

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #520 dnia: Wrzesień 25, 2017, 04:11:28 pm »
OK, mam. To było to:



Ale dzięki za dobre chęci, Lordi :)

Offline turucorp

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #521 dnia: Wrzesień 25, 2017, 04:30:59 pm »
"Papilio"
Graves to w KZ opisywał http://www.kzet.pl/2006_06/m_dawno.htm

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #522 dnia: Wrzesień 25, 2017, 05:23:35 pm »
OK, mam. To było to:



Ale dzięki za dobre chęci, Lordi :smile:


Bardzo chętnie kupiłbym ten komiks (najchętniej w ładnym integralu).
Czytałem to na bierząco w Świecie Młodych, dawno to było...
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline graves

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #523 dnia: Wrzesień 25, 2017, 06:15:41 pm »
Wychodził w odcinkach, ale został zebrany w 4 zgrabne ok. 100 stronicowe Integrale.
Było to już po tym jak napisałem ten artykuł. Po 11 latach, jest nieco nieaktualny :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #524 dnia: Wrzesień 25, 2017, 06:38:06 pm »
Jeden obrazek i mózg z miejsca przypomniał sobie ten komiks...a raczej wrażenia towarzyszące jego lekturze.
 Dzieki za link do artykułu i sam artykuł. Przy okazji poczytałem sobie jeszcze o 49ers.

 

anything