trawa

Autor Wątek: rmia sakvenów  (Przeczytany 10333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kelior

rmia sakvenów
« dnia: Październik 21, 2002, 05:03:04 pm »
co myslicie o armii skavenów w nowej edycji (wady i zalety) ?
moze jakies propozycje jak pokonac defensywne imperium , grając defensywnymi skavenami ofkorz - no bo moim zdaniem 6-edycyjne skaveny to armia która nie powinna atakować
Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także."
Winston Churchill

Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy.

"Każdy nazywa swoje błędy doświadczeniem."
Oscar Wilde

Offline rals

rmia sakvenów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2002, 08:29:59 am »
Uwazam ze to lacze :lol: Podjerdzam do nich dragonami i papa
 góry za wszystko dziekuję

Offline Falki

Strzelaj, bez ostrzeżenia...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2002, 09:17:22 am »
Najlepsza armia Skavenów to 3-4 klocki clanratów z Ratling gunami, 3 inżynierów, jakiś generał, do tego dwa działa i trochę dodatków do smaku. Odradzam Rat Ogry, nie lubią łapać kul armatnich w zęby, a nawet zwykłe kusze przetrzepią im skórę. A te śmieszne działa są super. Troche nieprzewidywalne, ale jak przypier...  to chołgi się rozpadają, kawaleria spada, itp. Storm Banner był fajny, ale już chyba nie jest. Tunneling Teamy też są fajne, ale lepiej mieć kilka małych, niż jeden duży i ryzykować, że wylezą na środku Chaos Wastes zamiast na machiny przeciwnika.

Offline Stormcrow

rmia sakvenów
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2002, 03:35:28 pm »
Skaveny TO armia która ma następujące zabójcze bronie:!
1 mają bardzodobre swarmy
2 zabójcza magia
3 warp cannon
4 dzwonek (ding dong)
5 Jezzails
6 RATLING GUNS
Taktyka czy rwiesz do przodu czy czekasz aż ciebie zaszarżują zależy od armii przciwnika

Offline wste

rmia sakvenów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2002, 06:09:11 pm »
Podręcznik szczurów jest fajnie zrobiony i bardzo klimatyczny. Szkoda jedynie, żę większość Scaweńskich ?Generałów zupełnie saię w klimat z Army Booka i książek oficjalnie zatwierdzonych przez GW nie wczuwa. Włąściwie człowiek śmiały powiedziałby, że ludzie o których mówie to idioci nie mający pojęcia co robią i czym grają. Miałby racje.

Scaveni - Masa szczurów, która na czele nilicznych jednostek elitarnych ( RatOgry - choć nie w roli dowódzców : ), StormVermini i inne taki : ) ) szarżuje na wroga. Na scaweńskim końcu pola bitwy - aby się nie narazić - stoi skaweński Grey Seer wraz ze swoim uczniem ( jedynym - więcej to niebezpiecznie dla Mistrza) i wspiera oddziały magią oraz patrzy na nieliczne, obecne cuda scaweńskiej techniki, takżę pomagające masie clanratów, szczurów i niewolników.

To jest właśnie klimat scavenów. Ile takich armi spotkaliście ?
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Stormcrow

rmia sakvenów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2002, 07:33:05 pm »
Ja widziałem chordy szczurów ale to były 3 basy swarma.Nie zapominaj że taka armia była by droga w uzbieraniu więc jej puki co nie zobaczymy.Klimat klimatem a kasa, kasą

Offline Ulthran

rmia sakvenów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2002, 09:29:34 pm »
ja pamiętam na poprzednią edycje armie stworzoną z jednego OGROMNEGO oddiału clanratów z herosami, assasini i te od gazu... fajnie schodziło z organek:)

Offline Stormcrow

rmia sakvenów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2002, 09:35:52 pm »
ja tam się bałem Warpfire throwersów (PA PA kawalerio(snif))

Offline Solitaire

rmia sakvenów
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2002, 09:38:46 pm »
Cytat: "Stormcrow"
ja tam się bałem Warpfire throwersów (PA PA kawalerio(snif))

A ja Ikita Claw z Fellbladem...
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline SzAjBuS

rmia sakvenów
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 23, 2002, 07:11:44 am »
Z tego co wiem z poprzedniej edycji (w aktualnej nie mialem okazji walki ze skavenami) to specialnie skaveny ie mogly zaszkodzic Chaosowi. Owszem w niektorych momentach byli nieprzewidywalni, tak czy siak, Chaos jako tako sobie radzil.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Stormcrow

rmia sakvenów
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 23, 2002, 08:31:20 am »
W poprzedniej edycji chaos był za potężny. Dla armii które nie miały silnych jednostek strzeleckich kawalerzyści to było zabójstwo A jak udało się ją zastrzelić to i tak lord zmiatał  armię przeciwnika.

Offline rals

rmia sakvenów
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 23, 2002, 09:44:09 am »
A jak myslicie jak jest najlepsz taktyka HE na Skavenow??
 góry za wszystko dziekuję

Offline SzAjBuS

rmia sakvenów
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 23, 2002, 10:01:22 am »
Stormcrow, owszem byl potezny ale glownie w starciu HtH, najgorszy etap to byla droga do wroga. Czesto to ona zawazala na zwyciestwie.

rals, zaloz osoby watek na ten temat to wiecej ludzi bedzie go widizalo a co zatym idzie wypowiedziec sie.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Finfarin

rmia sakvenów
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 23, 2002, 11:04:35 am »
Cóż, ja osobiście gram raczej defensywną armią sczurów, jednak bardziej skoncetrowaną an magii niż na strzelaniu. Clanratyt to podstawa, a, że razem z nimi można kupić RT lub WPF to trudno się temu oprzeć... Jednak faktem jest iż ignorowanie tak ciekawych odzdziałów jak Plague monks, Rat Ogres czy też Gutter Runners nie przysparza armi futrzaków klikmatu ani zwolenników (większość ludzi nie lubi walczyć z armiami defensywnymi). Poza tym takie armie będą coraz słabsze gdyż coraz więcej ludzi będzie sobie umiało z nimi radzić.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Kelior

rmia sakvenów
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2002, 02:50:44 pm »
no tak ale jak wgrac skavenami z defensywnym imperium
Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także."
Winston Churchill

Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy.

"Każdy nazywa swoje błędy doświadczeniem."
Oscar Wilde