Autor Wątek: rmia sakvenów  (Przeczytany 10334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iberales

rmia sakvenów
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2002, 03:21:58 pm »
Jak wygrać skavenami z defensywnym imperium?
Ding dong?
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline SzAjBuS

rmia sakvenów
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2002, 07:01:08 am »
Podstepem i pomyslem... ta metoda zawsze sie sprawdza
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

arbooz

  • Gość
Re: rmia sakvenów
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2002, 10:28:30 am »
Cytat: "Kelior"
co myslicie o armii skavenów w nowej edycji (wady i zalety) ?
moze jakies propozycje jak pokonac defensywne imperium , grając defensywnymi skavenami ofkorz - no bo moim zdaniem 6-edycyjne skaveny to armia która nie powinna atakować

IMO skavy sa zaboojcze [jezeli nie wyzucasz za duzo jedynek oczywiscie :D ] tunneling teamy i warp lighting rulez :!:
w magii sa jedni z najlepszych, a jak grasz przeciwko zielonym to masakra[skitterleap pomiedzy fanoli i po wszystkim :lol:]
na armie defens masz teamy i warpy[slyszalem, ze moga strzelac przez las :twisted: ] a na armie na offens to masz jezzaile :twisted:  :twisted: .

Offline Fluffy

rmia sakvenów
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 18, 2002, 12:46:04 pm »
Jak to jak? Pukasz z jezzaili do hellblastów/cannonów/mortarów, jednocześnie zamiatając wszystko magią (grey seer z plagą rządzi). Dobrym wyborem będą zabójcy wyskakujący z tuneli - przynajmniej dwa oddziały. Jednocześnie musisz nabyć pewną ilość modeli w skirmiszu, jako parawan przed kuszami/hangunami. No i trochę klocków szczurów. Leziesz tym umiejętnie do przodu, modlisz się o zdanie testów paniki przy ostrzale. Dochodzisz gdzieś w drugiej-trzeciej turze, i pac! Ryzykownym pomysłem jest wystawianie Dzwonka, na turniej bym go nie zabierał. Ale jezeli grasz tylko dla sportu.. Ps: Hellblasta się nie bój, raczej wybuchnie niż zrobi Ci krzywdę.. Sprawdzone!  :wink:
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Fluffy

rmia sakvenów
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 18, 2002, 01:03:19 pm »
Słyszalem takie określenie "Rat tank" - co to jest?
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Finfarin

rmia sakvenów
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 18, 2002, 01:40:10 pm »
Jest to lekko przerobiony Steam Tank, prawdopodobnie zdobyty gdzieś przez szczuroludzi.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Falki

rmia sakvenów
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 18, 2002, 03:19:28 pm »
Cytat: "Fluffy"
Ps: Hellblasta się nie bój, raczej wybuchnie niż zrobi Ci krzywdę.. Sprawdzone!  :wink:

Też tak myślałem, a co powiesz na 28 hitów na bliskim zasięgu? I ani jednego misfire'a przez całą grę (a trochę było strzlane, oj, było). Na to lepiej nie liczyć, trzeba to ścierwo załatwić w pierwszej kolejności.

arbooz

  • Gość
rmia sakvenów
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 19, 2002, 01:35:54 pm »
Cytat: "Falki"
Cytat: "Fluffy"
Ps: Hellblasta się nie bój, raczej wybuchnie niż zrobi Ci krzywdę.. Sprawdzone!  :wink:

Też tak myślałem, a co powiesz na 28 hitów na bliskim zasięgu? I ani jednego misfire'a przez całą grę (a trochę było strzlane, oj, było). Na to lepiej nie liczyć, trzeba to ścierwo załatwić w pierwszej kolejności.

Z tego co wiem, hellblaster nie może strzelać, a raczej widziec przez las. Twoje warplighting cannony mogą, więc w czym problem :?: Poza tym naprawdę przeciwko armi imperium tunneling teamy robią wszystko :lol:
chyba ze się po drodze zguią :evil:

Offline Falki

rmia sakvenów
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 19, 2002, 02:22:55 pm »
Cytat: "arbooz"
Cytat: "Falki"
Cytat: "Fluffy"
Ps: Hellblasta się nie bój, raczej wybuchnie niż zrobi Ci krzywdę.. Sprawdzone!  :wink:

Też tak myślałem, a co powiesz na 28 hitów na bliskim zasięgu? I ani jednego misfire'a przez całą grę (a trochę było strzlane, oj, było). Na to lepiej nie liczyć, trzeba to ścierwo załatwić w pierwszej kolejności.

Z tego co wiem, hellblaster nie może strzelać, a raczej widziec przez las. Twoje warplighting cannony mogą, więc w czym problem :?: Poza tym naprawdę przeciwko armi imperium tunneling teamy robią wszystko :lol:
chyba ze się po drodze zguią :evil:

Warplightning Cannon ma różne fajne cele, niekoniecznie Hellblastera. Machiny faktycznie powinny załatwić Tunneling Teamy - najlepiej wziąć 3 nieduże ;-)

arbooz

  • Gość
rmia sakvenów
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 20, 2002, 10:37:04 am »
zeby miec 3 musisz miec 3* clanraty :shock: . IMO lepiej jest wziąc 2 ale na maxa przepakowane, a reszte specjali zająć jezzailami  :wink:

Jankiel

  • Gość
rmia sakvenów
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 20, 2002, 11:52:22 am »
Ale na ratling guny i warpfire throwery jest jeden, bardzo chamski sposób. Zasłoń sobie maga czy maszynę jakimś lekkim oddziałem, tak że widoczny (dla maga) jest tylko weapon team, a clanraci pozostają schowani. Później niech przeciwnik rzuca 2 czy 3 paniki za rozstrzelany oddział  :twisted:
Sporo bitew wygrałem w ten sposób, może to trochę nie fair, ale w końcu gram DE :wink:

Offline Piotr Mazurowski

rmia sakvenów
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 21, 2002, 06:57:03 am »
Cytat: "Jankiel"
Ale na ratling guny i warpfire throwery jest jeden, bardzo chamski sposób. Zasłoń sobie maga czy maszynę jakimś lekkim oddziałem, tak że widoczny (dla maga) jest tylko weapon team, a clanraci pozostają schowani. Później niech przeciwnik rzuca 2 czy 3 paniki za rozstrzelany oddział  :twisted:
Sporo bitew wygrałem w ten sposób, może to trochę nie fair, ale w końcu gram DE :wink:


AFAIK w ostatnim Annualu jest errata, która to zmienia - nie trzeba rzucać paniki od rozstrzelanej/rozczarowanej  :)  pojedynczej figurki z mniej niż pięcioma ranami.

Offline Falki

rmia sakvenów
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 21, 2002, 07:02:20 am »
Cytat: "arbooz"
zeby miec 3 musisz miec 3* clanraty :shock: . IMO lepiej jest wziąc 2 ale na maxa przepakowane, a reszte specjali zająć jezzailami  :wink:

Jezzaile są drogie jak na swój potencjał IMHO, myślę tu o szansie na trafienie w cokolwiek przy stosunkowo niedużej liczbie figurek (bo przy 20 pkt./sztuka nie będzie ich dużo).
Za to myślałem o 3 oddziałach "kopaczy", żeby nawet przy słabych rzutach jeden wylazł tam gdzie trzeba ;-)
A 3 oddziały clanratów to nie problem - ja bym i tak grał trzema, żeby mieć 3 weapon teamy.

Offline Fluffy

rmia sakvenów
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 22, 2002, 01:59:24 pm »
Hej! I jak tam te szczurki sobie z niecnym Imperium poradziły?
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline mycek

rmia sakvenów
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 22, 2002, 02:37:55 pm »
ja walczyłem z armią skavenów złożoną z samych clanartów na 2,500 punktów szczórków było od zaj...nia

 

anything