Autor Wątek: Która gra lepsza? (TPP)  (Przeczytany 10878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

***

  • Gość
Która gra lepsza? (TPP)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 01, 2006, 11:01:50 pm »
1. Splinter Cell- jedna z moich ulubionych gier. Cisza, spokój, przemykanie się między cieniami... Dużo fajnych gadżetów, zabawne dialogi i naprawdę wiele smaczków. Do tego wspaniała grafika, co mogłoby się wydawać, że w grze, gdzie większą część misji spędzimy z noktowizorem na oczach, jest trudne do osiągnięcia.
- SC:CT
- SC
- SC:PT

2. Jedi Knight- nie ma to jak pomachać mieczem świetlnym :) W oczekiwaniu na Outcasta demo przeszedłem kilka razy, co w moim przypadku nie jest częstym zjawiskiem. Single wyjątkowo prosty, ale walki z żywymi przeciwnikami bardzo emocjonujące. Do tego w Academy dochodzą dwa nowe style i więcej kombinacji ciosów.
- JK3:JA
- JK2

3. Tomb Raider- grałem od 1 do 6, 7 jeszcze nie próbowałem, bo cena w stosunku do długości gry jakoś mnie nie przekonuje... Pojawia się, bardziej z sentymentu, bo ze wszystkich części, w które grałem podobały mi się tak naprawdę dwie, dwie pierwsze... 3 była klonem 2, natomiast klimatu 4 jakoś nie mogłem poczuć.

4. Indiana Jones and the Infernal Machine- po prostu Indy

Więcej nie przychodzi mi w tej chwili do głowy. W Maxa Payne'a nie grałem. Nijak nie mogę się zgodzić, że Gothic, to gra TPP. Jedynym plusem Enter the Matrix był chyba świat...

Offline steelie

Która gra lepsza? (TPP)
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 02, 2006, 12:19:01 pm »
Max Payne 2
Pod względem klimatu i fabuły lepszy od jedynki. Przesunięcie z filmu akcji na noir\akcja bardzo mi się podobało. Walka prawie się nie zmieniła, dodano chyba tylko przeładowywanie w bullet time i czas zwalniający coraz bardziej z każdym zabitym przeciwnikiem, jednak nie są to jakieś rewolucyjne zmiany. Grafika oczywiście poprawiona. Ogólnie - stary nowy (i lepszy) Max.

Hitman 2
Możliwość przechodzenia misji na wiele sposobów, ciekawe zadania. Giera bardzo wciąga, a satysfakcja z przejścia poziomu na Silent Assasin jest bardzo duża. Najlepsza skradanka w jaką grałem.

Mafia
Bardzo filmowa gra. Klimat, fabuła, postacie - wszystko jak z dobrego filmu gangsterskiego. Opowiadana historia jest, jak na grę komputerową, bardzo dobra. Misje też są ciekawe i zróżnicowane - wyścig, zabójstwo na zlecenie, przejęcie nielegalnego alkoholu. W świat gry bardzo łatwo "wsiąknąć". Mankamentem jest mała liczba zadań pobocznych. Dla fanów "Ojca chrzestnego" i "Nietykalnych" pozycja obowiązkowa.

Silent Hill 2
Rewelacyjny survival horror. Jego największe zalety to klimat i fabuła. Gdy razem z Jamesem przemierzamy zniszczone, wypełnione piekielnymi stworami ulice mglistego miasta czujemy smutek. Smutek z powodu jego historii, napotkanych postaci, jego wspomnień. Wrażenie potęguje jeszcze rewelacyjna muzyka Akiry Yamaoki, w tej grze bardziej melodyjna i uczuciowa niż w części pierwszej. Fabuła jest bardzo skomplikowana, pełna niedopowiedzeń i nawiązań do historii oraz wierzeń. Kilka zakończeń i poukrywane w grze tajemnice sprawiają, że nie jest to zabawa na jeden raz. W wersji pecetowej, Restless Dreams, znajduje się także dodatkowy poziom, w którym kierujemy Marią. Jest on dosyć krótki, ale w prowadza do historii... jeszcze więcej zamieszania.[/b]

***

  • Gość
Która gra lepsza? (TPP)
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 25, 2007, 09:36:11 pm »
Do mojej listy dorzucę jeszcze serię (tj. tę nową trylogię) Prince of Persia. Po prostu wypada w to zagrać, szczególnie, że wszystkie części wychodzą teraz w "tanich" edycjach :) Kolejny z powodów, dla których lubię Ubisoft.

Offline Frey Ikari

Która gra lepsza? (TPP)
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 26, 2007, 12:28:50 pm »
Gothik 1 max nie zrobił na mnie takiego wrażenia...

Offline Niuniek

Która gra lepsza? (TPP)
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 26, 2007, 02:01:04 pm »
Ja dałem JK2. G1 i G2NK mi się podobają, ale to nie ten klimat. Mam sentyment do rycerzy. :lol:

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Która gra lepsza? (TPP)
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 26, 2007, 02:38:11 pm »
Cytat: "Niuniek"
Ja dałem JK2. G1 i G2NK mi się podobają, ale to nie ten klimat. Mam sentyment do rycerzy. :lol:


Nie pozostaje mi nic tylko się zgodzić ;)

***

  • Gość
Która gra lepsza? (TPP)
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 26, 2007, 09:14:08 pm »
Gothic w tej ankiecie znalazł się chyba przez przypadek.
Chyba zaraz wywalę tę ankietę ;)

Ja w grach z serii Jedi Knight uwielbiam... Force Jump. Coś wspaniałego, szczególnie na 3. poziomie. Przeciwnicy są raczej słabi, ale zawsze pozostaje bardzo dobre multi. Ciekawe, czy będzie część 4 :) Przydałoby się odświeżyć walkę- fizyka, więcej ciosów, akrobacji.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Która gra lepsza? (TPP)
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 27, 2007, 09:02:52 am »
Cytat: "Norsefir"
Gothic w tej ankiecie znalazł się chyba przez przypadek.
Chyba zaraz wywalę tę ankietę ;)

Ja w grach z serii Jedi Knight uwielbiam... Force Jump. Coś wspaniałego, szczególnie na 3. poziomie. Przeciwnicy są raczej słabi, ale zawsze pozostaje bardzo dobre multi. Ciekawe, czy będzie część 4 :) Przydałoby się odświeżyć walkę- fizyka, więcej ciosów, akrobacji.


Nie mamy na razie co liczyć. Lucasarts ma najpierw machnąć: Force Unleasched i KoTOR 3 (który będzie penie Online) :roll:

 

anything