Autor Wątek: Wydawnictwa mangowe  (Przeczytany 11215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Puchiko0007

Wydawnictwa mangowe
« dnia: Maj 17, 2005, 08:15:49 am »
Na polskim rynku istnieje juz kilka wydawnictw mangowych i chociaz nie powstaja juz nowe, a starsze raczej wspolpracuja ze soba, niz rywalizuja, rynek rozwija sie coraz lepiej i szybciej. Macie ulubione wydawnictwo? Takie, ktore nie tylko wydaje najlepsze pozycje, ale tez wyroznia sie jakoscia i rzetelnoscia..

grzybek

  • Gość
Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2005, 08:29:10 am »
Waneko na 1 miejscu pod wzgledem kazdym. Moze ich mangi nie sa "trendy" ( tak do sie pisze :P ? ) ale warte uwagi na przyklad : Tu detektyw Jez.

pozdrawiam
Grzybek

Offline raseku

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2005, 10:53:23 am »
Waneko ma u mnie ogromy plus za Hitoszime.

JPF tez nie jest najgorszy moze i nie wydaje samych perełek, ale ma na tyle szeroką oferte ze właściwie każdy coś znajdzie. Przy okazji wydają pożądnie...
czego nie moge powiedziec o Egmoncie... taki przecietny egmontowski tomik to raz ze papier średni, dwa toto jakies niewymiarowe, trzy tłumaczenie Kenshina - średniackie ( tego otto to im nie wybacze),

Offline graves

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2005, 03:10:14 pm »
Waneko - za... wydawane mangi :roll:
Poza jedną wszystkie kupuję.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Mordred

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2005, 06:16:11 pm »
Chyba się zgodzę, że Waneko jest najlepszym wydawnictwem. Ale nie tak do końca. Trudno mi powiedzieć, bo ostatnio w ogóle mangi wydawane w Polsce mnie nie interesują. Po prostu te tytuły nie są w moich klimatach. Jedyna manga, którą teraz kupuję to "Miecz nieśmiertelnego". Szkoda że Egmont zgwałcił okładki. Ogólnie wydanie może być. Nie czepiam się.

Offline Beryl

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2005, 09:37:54 am »
Zdecydowanie Waneko - raz, że ciekawe tytuły wydają, dwa, że dobrze to robią, trzy, że podejście do czytelnika mają znakomite. Zapytasz o coś, przypomnisz się - zaraz mail z odpowiedzią, przysyłka komiksu dwa dni po premierze, nie trzy tygodnie...
Na pewno zaś nie Egmont z tłumaczeniami robionymi prawdopodobnie ze skryptów  - skoro co i rusz teksty stają w jawnej sprzeczności z obrazkami - i fatalną jakością wydawania.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Puchiko0007

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2005, 03:31:07 pm »
ja podzielilam wydawnictwa wedlug zaslug:
 :arrow: najlepsza jakosc - JPF
 :arrow: najciekawsze tytuly - na równi - JPF i Waneko (za to, ze ma sie ukazac ich nakladem Nausica)

Waneko wiele krecilo z mangami, jakosc wydania i tlumaczenia nie zawsze jest najlepsza, cenzura tez sie pojawiala nieraz.. moje rankingi wygrywa od poczatku JPF.

Offline frostqueen

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2005, 02:12:09 pm »
na razie powiedzialabym chyba JPF, ale jesli Waneko wyda Nausicae to podejrzewam zmiany w rankingu  ;)
url=www.yuri.pl][/url]

Offline Puchiko0007

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2005, 01:06:00 pm »
Cytat: "frostqueen"
na razie powiedzialabym chyba JPF, ale jesli Waneko wyda Nausicae to podejrzewam zmiany w rankingu  ;)
ja zmienilabym zdanie gdyby Waneko zmienilo jakosc wydania i tlumaczenia. nad Nausica zastanowie sie jednak bardzo powaznie i pewnie kupie ;)

Offline Jezus

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2005, 09:52:13 pm »
a co, w koncu zamierzaja naprawde to wydac; czyzby prezesi stdia Ghilbli w osobie Myazakiego wkoncu sie dogadali  :p ???
e is undead. He has long hair. No, he isn't a vampire. He is Jezus

Offline Teukros

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2005, 09:08:20 am »
Kilka dni temu dowiedziałem się, że Waneko jednak nie wyda Nausicae. Mówił człowiek siedzący w brażny komiksowej, więc wiadomość raczej pewna.

Offline Puchiko0007

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2005, 12:23:06 pm »
pf, znowu mila wiadomość :roll: to już chyba specyfika polskiego rynku, najpierw wiele obiecać później zgasić nadzieje.
Cytuj
Mówił człowiek siedzący w brażny komiksowej, więc wiadomość raczej pewna.
imię, nazwisko, adres tego człowieka. naślemy na niego kogoś. był to ktoś z Waneko?

Offline Kimuriell

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2006, 07:59:26 pm »
Jeśli chodzi o jakość mang, to zdecydowanie przoduje JPF, a na końcu niedługiej listy znajduje się Waneko (cienki i brudzący papier - po lektuzre VGA miałem całe czarne palce ;) ).
Z oferty Egmontu upodobałem sobie tylko Eden, ale ilość tytułów z JPFu i Waneko układa się na mojej liście mniej więcej równo ;)
Niestety ta strona nie przyjmuje użytkowników mających więcej niż 114 lat" - ciekawe dlaczego :)

Offline yumi_san

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2006, 12:33:18 am »
W zasadzie każde wydawnictwo ma w ofercie tytuły lepsze i gorsze. Chyba jedynym wydawnictwem, którego oferta zupełnie mnie nie zainteresowała jest Kasen - choc pytanie, czy mozna nazwac je mangowym, bo wydaje chyba tylko tytuły koreańskie i polskie.
HI GA FUTARI WO WAKATSU MADE

Offline Narethin

Wydawnictwa mangowe
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2006, 09:52:53 am »
Jakby tak otworzyć moje biurko to w większości znalazły by się tam tytuły wydane przez JPF więc sądziło by to o tym że właśnie to wydawnictwo obieram sobie jako najlepsze. Obecnie trudno było by mi powiedzieć które jest lepsze od drugiego. Fakt JPF wydawał ciekawsze dla mnie tytuły, Waneko miał jedynie jeden tytuł który regularnie kupowałem. JPF ma także lepszą  jakość (najbardziej chodzi mi tu o papier i tusz), Waneko natomiast kładzie w wydawanie swoich tytułów więcej serca (mam takie wrażenie). Egmont zaś, hmm... Nie ma co ukrywać, wydają moją ulubiona mangę, a papier którego używają wręcz ubóstwiam. Jednak trochę mi nie pasuje format ich mang. Z tego co wiem boki komiksu są nieco przycięte przez co momentami można mieć mieszane uczucia. No i brak zakładki i wpisu od autora który przeważnie umieszcza się na tejże zakładce. Lubię sobie poczytać co autor ma do powiedzenia.
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

 

anything