Autor Wątek: Mordheim w Jastrzębiu  (Przeczytany 23077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RafiK

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2005, 07:49:27 pm »
Po pierwsze jak najbardziej OTWIERAMY z Żoną nasze podwoje i skromne progi 41m kwadratowych! Jak najbardziej mile będzie widziana jakaś impreza po-turniejowa.
Ale co do spijania Seby niech się wypowie sam zainteresowany najlepiej ;) Czyżbym wyczuwał w głosie Kingi lekką nutkę naigrywania się?
Wrócicie sobie do Krakowa (i nie tylko) w niedziele. Odkryjecie co nieco z uroków gościnnego J-bia :) podłe to blokowisko ale piwo dobre i tanie (Warka Strong za 3pln tuż za moim blokiem), i do domu blisko... na czworakach się dojdzie :P

W sprawie save'ów - Nahar, myślałem o wariancie zbroja sobie/tarcza sobie... rzeczywiście chyba do bani. Sensowniej jest to skumulować, choć save może wyjść dość bombastyczny!
Ale czy w Mordheimie nie dość jest "niwelatorów" save'u? S4, krytyki, topór. Tu się ujmie punkt, tam punkt i już cały save diabli biorą. A ciężka zbroja wszak droga jest jak cholera i nie wydaje mi się, że nagle zobaczymy tłum wypasiorów w Heavy armour... no bo za co to kupić? Takich bretonów na maks uzbrojonych to może być 2-3 maks. w trakcie turnieju. A z save'u każda kusza głupia ujmuje im punkt, każdy mighty blow u byle gieroja ludzkiego a co zdziała morgensztern lub dwurak? A już full-wypas ogry Herudaio jak pójdą z rozwojem w S a nie T to zbroję rozedrą na strzępy.

Na razie jest niestety tak, że save jest kiepski, cena wysoka i w praktyce nikt uzbrojenia ochronnego nie używa. Ciekawe tylko dlaczego jak oglądaliśmy w Będzinie pojedynki to kręciliśmy głowami nad człekiem mającym nie dość gęstą zasłonę w hełmie?

Marzy mi się turniej klimatyczny, z fajnym graniem i zupełnie na luzie - klimat, atmosfera, no i zasady. Nie trzeba trzymać się sztywno podręcznika, choć jak coś się okaże wielką kupą po prostu się z tego zrezygnuje i nie będzie się wracać do tematu.

p.s.: Mam tylko nadzieję Misiek, że Ciebie jako czołowego purysty z dziedziny zasad Mordkowych nie odstraszą moje pomysły racjonalizatroskie  :roll:

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2005, 08:17:07 pm »
Cytuj
p.s.: Mam tylko nadzieję Misiek, że Ciebie jako czołowego purysty z dziedziny zasad Mordkowych nie odstraszą moje pomysły racjonalizatroskie


Spokojnie! Misiu jako obecny orendownik klimatu to napewno zrozumie i stawi się z klimatycznym avelandem w płytówkach! :D

Mam w takim razie pytanie do szefa zabawy? Jaki save będzie miał rycerz w h. armorze, tarczy z bardingowanym koniem? 0+??
Bo jak wiesz Rafiku drogi na 90% na ten turniej przybywam z bretką!
Kamil. (miszczu)

Offline RafiK

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2005, 08:29:36 pm »
A tak szczerze, to chyba w wypadku jeźdźca rozdzielenie save'u na konia i rycerza ma sens - taki save się po prostu nie kumuluje (heavy arm. i tarcza chroni rycerza, a ladry czy też kropierz konia).
I to by chyba działało oraz miało ręce i nogi?

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2005, 08:36:14 pm »
Czy to oznacza że rozdzielamy ataki i strezały na konia i rycerza?? Bo jakoś sobie inaczej tego wyobrazic nie mogę! Normalnie w mordce koń i rycerz to jedność! Trafijąc ich trafiasz tylko rycerza!
Kamil. (miszczu)

Offline Herudaio

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2005, 08:53:26 pm »
Tzn tak zauważe że na którejś stronce w modyfikacjach zasad tarczy było to tak sformułowane
Tarcza z HW w walce save 5+, nie dotyczy konnych
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Wercyngetoryks

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2005, 09:10:17 pm »
Cytat: "demence"
... mam pomysł Rafik: zanocujemy u was ;] a wieczorem spijemy Sebę :D


Seby nie da się spić, bo Seba rzadko coś pije...ale na kilka piw sie skusze :D
Czyli innymi słowy bede :lol:

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2005, 10:39:29 pm »
To wspaniale!! Bo osobiscie Steskniłem się za Twoim usmiechem!
A jako solenizant będziesz z pewnościa uśmiechnięty od ucha do ucha!

Pozatym z wielką chęciom zierze sie z Twoim Reiklandem!
Kamil. (miszczu)

Offline nahar

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 01, 2005, 07:54:26 am »
Przy tak dużym ST opłaca się juz kupić zbroje. Ja np. chętnie bym wystawił małą (4-5) bandę krasnali z pancerzami.
A co do rycerzy to rzeczywiście na koniu da się tylko jednego wystawić.
Ja bym nie dzielił koń/jeżdziec a po prostu ustali że tarcza daje 4+ pieszym, a konnym 5+. I jeszcze trzeba ustalić czy zawsze czy tylko w czasie HtH. Bo my na strychu testowaliśmy takie zasady:

Tarcza z hand weapon (bez Speara) daje 5+ w HtH (do strzelania nadal 6+).
Nie działa ta zasada na konnych.

No i już wiem że nie będzie mnie u Was, czego strasznie żałuję (mam bilet lotniczy z Brukseli do Glasgow na 28 czerwca).
paweł

Offline Wercyngetoryks

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 01, 2005, 03:02:09 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
A jako solenizant będziesz z pewnościa uśmiechnięty od ucha do ucha!


No nie zupełnie, sprawdz date jeszcze raz... ;)

Offline Demence

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 01, 2005, 05:27:40 pm »
Seba: na stronie jest napisane 25.06 a turniej w Jastrzębiu: 25.06 - jak dla mnie to jest ta sama data ;]
)

Offline Wercyngetoryks

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 01, 2005, 07:03:50 pm »
No to Misiek walnał sie o miesiąc... ;)

Offline RafiK

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 01, 2005, 09:44:29 pm »
Jak obiecałem tak zrobiłem - na Dzień Dziecka jest gotowy regulamin :) Scenariusze ogrywamy jeszcze z Żoną i kumplem w piwnicy, wynajdując coraz to nowe luki, które usilnie zaklejam. Ale na próbkę mogę Wam podrzucić to, co chyba najbardziej emocjonuje - zmiany w zasadach (tekst takiej treści znajduje się na końcu regulaminu turnieju:

W grze opieramy się na podstawowych zasadach (wszelkie konieczne wskazówki znajdziesz na http://republika.pl/treasure_hunters/) z LRB oraz Annuala 2002, jak również dodatku Empire in Flames. Poza zasadami dodanymi poniżej.
W czasie Turnieju korzystamy z opcjonalnych tabel trafień krytycznych umieszczonych na końcu Podręcznika Podstawowego oraz z opcjonalnych zasad dla ?mounted models?.
Sztylet nie zadaje obrażeń krytycznych
Walka dwoma brońmi powoduje trafianie jedną z nich (wybrana przez Gracza) z -1 to hit. Tę przykrą przypadłość niweluje pozyskanie umiejętności Combat Master.
Tarcza posiada armour save 5+ w Walce Wręcz, kumulatywny ze zbroją lekką (4+) oraz ciężką (3+).
Zasada ?strike last? broni dwuręcznej nie ma zastosowania w czasie szarży ? ale tylko wykonywanej przez postać dzierżącą taką broń.
Każdy ?mounted warrior? jest traktowany jako ?duży cel?.
Koń i jeździec jest traktowany w walce jak jeden model: kumulują się rany konia i jeźdźca oraz ?armour save? (np. barding + heavy armour) , używany jest zawsze wyższy Toughness, inne zasady na podst. Annual 2002.
Z liczenia jako ?jeden model? wynika zasada, iż koń nie może dobić postaci, którą w danej turze obalił swym atakiem rycerz. Atak konia jest wykonywany jako jeden z ataków jeźdźca. Koń nie przebiegnie po leżącym człowieku :)
Diving charge koniem jest dozwolona przy zachowaniu normalnej procedury (testy zdawane na inicjatywę konia).
W wypadku utraty broni (krytyk ?wild sweep? itp.) postać zmienia broń dopiero w następnej turze walki.

Jak coś nie gra - walcie jak w dym :)

Offline RafiK

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 01, 2005, 09:47:49 pm »
Olalala, Paweł - szkoda. No ale cóż, życzę udanej podróży i załapania się do sieci sklepów GW ;)
Przywieź 2 wiadra figurek i potem rozprowadzaj wśród znajomych po okazyjnych cenach :P

Pozdrawiam

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 01, 2005, 10:19:09 pm »
Cytuj
Koń i jeździec jest traktowany w walce jak jeden model: kumulują się rany konia i jeźdźca oraz ?armour save? (np. barding + heavy armour) , używany jest zawsze wyższy Toughness, inne zasady na podst. Annual 2002.


Czy nalezy przez to rozumiec że model konny nierozwinięty posiada 2W??
(kumulacja ran)
Kamil. (miszczu)

Offline RafiK

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 02, 2005, 12:54:13 pm »
Tak, tak to należy rozumieć. Po awansie do Wound'ów może mieć ich więcej.

Uznałem (a nawet gremialnie uznaliśmy), że skoro koń jest drogi, ma kumulatywny save z rycerzem, wywołuje przy OoA przykre konsekwencje no i stanowi jedno z jeźdźcem to czemu nie ma mieć SUMY ran?
Trafienie w model oznacza automatyczne uderzenie w rycerza (więc korzystamy z jego T), ale czemu zabierać ranę konika?

Fakt, że dopiero raczkuję wśród zasad "mounted models" ale jak dla mnie to rozwiązanie logiczne i sensowne oraz grywalne.
Wszak na dobrą sprawę ile będzie konnych modeli w takiej Bretonni - 2?

 

anything