Autor Wątek: Mordheim w Jastrzębiu  (Przeczytany 23157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wercyngetoryks

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 18, 2005, 04:35:19 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
Nie.. bo nie posiada adnotacji!!!


Nie róbcie bezsensownych wałków...jeśli juz chcecie robić z Bretoni bande oficjalną...i dodajecie różnego typu zasady, no to proponuje wprowadzić odpowiedna adnotacje, że kon podobnie jak pies wlicza się do ilosci członków w bandzie...i dopisać Free Lancera do możliwych dla Bretoni najemników, bo najprawdopodobniej tak właśnie by było;)

Jak już chcecie coś zrobić z Bretonia żeby byłą grywalna i wyważona to bądźcie konsekwentni i pomyślcie o wszystkim...a nie ze nie ma adnotacji :lol:

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 18, 2005, 04:54:13 pm »
Cytuj
Jak już chcecie coś zrobić z Bretonia żeby byłą grywalna i wyważona to bądźcie konsekwentni i pomyślcie o wszystkim...a nie ze nie ma adnotacji


Lecz ja wcale nie pisałem o bretoni tylko o ogolnych zasadach koni!
I poniewarz nie ma adnotacji w podręczniku jak w przypadku psów! dlatego w wszystkich bandach kon nie jest liczony jako członek!
I to sa konkretne zasady a nie nasze wymysły!!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 18, 2005, 05:42:37 pm »
Byla errata. Nie zmienili tego kto kogo moze wynajmowac... jedynie nikodemusa poprawili. Czyli Bretka ma bardzo malo HS'ow.

Offline RafiK

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 19, 2005, 10:14:42 am »
Misiek, spokojnie, nikt nie będzie tylnymi drzwiami wciskał jakichś upgrade'ów dla Bretki. Z najemnikami krucho, ale ci co są w zupełności wystarczą. Zresztą podkreślam jeszcze raz: Bretonnia i najemnicy? To się razem nie klei.

A konie chyba nie powinny się do liczebności wliczać z prostej przyczyny, o której pisał Nahar: koń bez jeźdźca głównie się płoszy i do niczego nie nadaje. Pies, giant rat (jakie super szczury są w boxie plague monków :)) itd. zaatakuje i zadziała zgodnie z Twoją wolą. Koń to tylko środek transportu/ataku razem z człowiekiem. Psy i reszta nie mają przecież tabelki "Losing control"
Pozdrawiam

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 19, 2005, 10:34:21 am »
Cytuj
Misiek, spokojnie, nikt nie będzie tylnymi drzwiami wciskał jakichś upgrade'ów dla Bretki. Z najemnikami krucho, ale ci co są w zupełności wystarczą. Zresztą podkreślam jeszcze raz: Bretonnia i najemnicy? To się razem nie klei.

A konie chyba nie powinny się do liczebności wliczać z prostej przyczyny, o której pisał Nahar: koń bez jeźdźca głównie się płoszy i do niczego nie nadaje. Pies, giant rat (jakie super szczury są w boxie plague monków ) itd. zaatakuje i zadziała zgodnie z Twoją wolą. Koń to tylko środek transportu/ataku razem z człowiekiem. Psy i reszta nie mają przecież tabelki "Losing control"
Pozdrawiam


Lecz nie rozumiem poco jest ta rozbudowana dyskusja!!
Panowie Rolebook str. 54 dział animals!-wszystko jest napisane jak na białym!!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 19, 2005, 01:44:26 pm »
Cytuj
animals
Animals are not often offered for sale in Mordheim.
The polluted grass and filthy water cause most
animals to die quickly, and since hunger is
commonplace, many have been butchered for food.
However, some horses occasionally go on sale for
wealthy leaders who enjoy commanding their
subordinates from horseback.
Horses & Warhorses
You may mount one of your Heroes on a horse or
warhorse in the coming battles.
Horses and warhorses can only be used if you are
using the optional rules for mounted models at the
back of the book.
Only Humans can buy or use horses and warhorses.
Profile M WS BS S T W I A Ld
Horse 8 0 0 3 3 1 3 0 5
Warhorse 8 3 0 3 3 1 3 1 5
Wardogs
The men of the Empire have always been experts at
raising ferocious bloodhounds to guard their cattle
and holdings against roaming Goblins and Beastmen.
A highly trained wardog is a dangerous opponent and
worth its weight in gold in Mordheim.
If you purchase a wardog, it will fight exactly like a
member of your warband, though it is treated as part
of the equipment of the Hero who bought it. You will
need a model to represent it on a battlefield.
Wardogs never gain experience, and if they are put
out of action they have exactly the same chance of
recovering as Henchmen (ie, 1-2: Dead; 3-6: Alive).
Wardogs count towards the maximum number of
warriors allowed in your warband.
Profile M WS BS S T W I A Ld
Wardog 6 4 0 4 3 1 4 1 5
You could also use the profile above to represent one
of the more exotic animals used by the warbands of
Mordheim, such as trained bears, Chaos familiars or
even fighting monkeys from the far-off Southlands


gdzie!?

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 19, 2005, 01:59:07 pm »
Cytuj
Wardogs count towards the maximum number of
warriors allowed in your warband.
[/b]

Przy psach mamy ten opis, a przy koniach go już nie ma!! Co daje łatwośc w zrozumieniu że konnie jak i model jezdne nie liczą się do ilości modeli w bandzie!!
A jedyne ich ograniczenie liczebne to zasada że nie mozna miec więcej niż 3 modele jezdne w bandzie!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:37:54 pm »
KAmil... nie rob zamieszania bo o tym juz pisalem wczesniej odnoszac sie do tego samego fragmentu, ze tak to jest z ratingiem... rozmowa sie toczyla jak liczyc konie do ratingu.

Przespales.

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:43:48 pm »
Ale dla niektórych (Seba) wcale nie jest to takie jasne!

Co do reatingu to w rule booku tak jak już to podawałem jest to jasno napisane!
Koń 3
Bojowy koń 5.
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:46:39 pm »
KAMIL... pisz w odpowiednich postach a nie w szale piszesz w pierwszym lepszym poscie o malowaniu a nie o Jastrzebiu.

Widze ze to juz zmieniles...


Tak. Jest napisane. PAre postow wyzej to jest napisane wiec po co powtarzac... ja sie pytalem rafika jak organizatora jak on to widzi a ty PARE postow wyzej juz to napisales...

Offline Nazroth

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 22, 2005, 10:55:06 am »
Czytałem regulamin - mi sie podoba. Zgadzam się na wszystko i chętnie wezmę udział w tym turnieju na takich własnei zasadach:)... Dodatkowo w pierwszym scenariuszu mogę pozwolić sobie na znaczne ograniczenie liczebności bandy, dzięki czemu trafię na kogos słabego:P... hłehłęhłę...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 22, 2005, 10:57:45 am »
nie na slabego... na kogos mniej licznego... ale nie slabego... to sie do jastrzebia wybierasz?

Offline Nazroth

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 22, 2005, 11:11:59 am »
wybieram się, ach wybieram... o wyjeździe jestem już 100% przekoanany... zobaczę jeszcze tylko czy nic się niezwykłego nie wydaży...ale umawiam się juz z Kamile co do dojazdu... (sam w życiu nie trafię;/)...

Jak mi sie uda to dobrze zapakować, to moze wezme ze sobą przeszkadzajek...pudło - tak ze 30 sztuk... no i kładki ewentualnei - nie wiem jak tam w jastrzębiuz tym stoicie?... macie dużo kładek itd?...

Jeszcze muszę pożądnie przemyśleć czym grać...skłanaim się ku Undeadom, bo to jednak banda, u której szybko sie rozwinięcia pojawiają u bohaterów... na taki krótki turniej to moze być niezła... z kolei mało opcji... bez kusz itd...a wh mogliby poszaleć...ale wiem, ze trafię tymi WH choćby na Misiowy Averland i już kapadupa...a undeadami to moge zawsze spróbowac po takim averlandzie przejść:)... WH szans nie mają... to już wiem:P...
no - ale to jeszcze pomyśłę... rozpiski do obu band będę miał jeszcze dziś:)...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 22, 2005, 11:25:55 am »
Cytuj
Czytałem regulamin - mi sie podoba. Zgadzam się na wszystko i chętnie wezmę udział w tym turnieju na takich własnei zasadach:)... Dodatkowo w pierwszym scenariuszu mogę pozwolić sobie na znaczne ograniczenie liczebności bandy, dzięki czemu trafię na kogos słabego:P... hłehłęhłę...


Hah ha ha! I tytaj czeka Cie niespodzianka! Otóz faworyci beda mieli (moja skromność nie ma granic :D) niski reating  z przedzału 70 do 100!
Dlatego jeśli chcesz trafić na miejscowych to idz na masę!!!



Cytuj
Jeszcze muszę pożądnie przemyśleć czym grać...skłanaim się ku Undeadom, bo to jednak banda, u której szybko sie rozwinięcia pojawiają u bohaterów... na taki krótki turniej to moze być niezła... z kolei mało opcji... bez kusz itd...a wh mogliby poszaleć...ale wiem, ze trafię tymi WH choćby na Misiowy Averland i już kapadupa...a undeadami to moge zawsze spróbowac po takim averlandzie przejść... WH szans nie mają... to już wiem:P...
no - ale to jeszcze pomyśłę... rozpiski do obu band będę miał jeszcze dziś...


Bzdura WH dobrze prowadzeni rozdziobyją biedny Avelandzik na części pierwsze! Rozstrzeliwujesz halfasy i kończysz błyskawicznie grę!
Juz nie mówiąc że kiedy pieskami dorwiesz bande przeciwnika to moemntalnie zaczyna ona topniec w oczach!
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 22, 2005, 11:34:37 am »
ten temat nie jest o "tym" ale musze znegować to co piszesz kamilu - moi WH nie lubią Misiowego Averlandziku - natomiast undeadzi za nim przepadają...więc nie powinno być problemów... .. 70-100 rating mówisz... to nadal spoko:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

 

anything