Autor Wątek: Mordheim w Jastrzębiu  (Przeczytany 23154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RafiK

Mordheim w Jastrzębiu
« dnia: Maj 21, 2005, 07:24:32 am »
W tym temacie będę (będziemy?) wrzucali wszelkie projekty związane z działalnością Jastrzębia Zdroju w kwestii Mordheim.

Na pierwszy ogień turniej - od czegoś trzeba zacząć :)
Na 95% mamy załatwioną salę na 25.06. Muszę jeszcze tylko przedstawić pisemko w tej sprawie i już powinno być ok. Sala jest bardzo dobra na mordhejmowanie, centrum miasta, zaraz przy głównej drodze i takie tam.
Jastrzębie zapewnia tereny i około 10 graczy/sparringpartnerów (a może więcej?).

Zwracam się do Mordheimowców ze wszystkich stron Polski :). Chciałem wysondować mniej więcej czy pasuje Wam termin, lokalizacja itp. Regulamin się dopracowuje, ale możecie na pewno liczyć na coś ciekawego, rozłożonego na 4 bitwy. Czyli całodzienne gonitwy po Mordheim.

p.s.: Szykujcie się już wszyscy na Goblikon - konwent jest 12.-14.08. w Raciborzu i na bank będzie na nim Mordheim by ja end mój kolega. Zapewne turniej będzie - podobnie jak w zeszłym roku - dwudniowy (12.-13.). Pozostałe szczegóły, w miarę jak będą się wyłaniały wkładam w ten temat.
Myślę, że niebawem jakiś scenariusz Goblikonowy tu podrzucę, bo mamy już 3 opracowane, tylko trzeba je dotrzeć coby bubli tu nie wrzucać :)

Offline Demence

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2005, 12:25:08 pm »
to ja bym się pisała na turniej :) chyba, że rodzinka siłą i szantażem zatrzyma mnie w domu ;]
)

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2005, 04:48:07 pm »
Obydwa tertminy mi jak najbardziej odpowiadają!!

I no obydwuch turniejach z pewnościa się zjawię! Tym bardziej że spodziewam się świetnej organizacji i dobrego regulaminu!
Kamil. (miszczu)

Offline Wercyngetoryks

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2005, 07:00:43 pm »
No super sprawa, że wreszcie jakiś ruch turniejowy... :D

Na Goblikonie na 99% się zjawie coby sie odgryźć za zeszły rok... :roll:

Natomist co do terminu 25.06, to średnio mi pasuje bo od 14 mam sesje i nie mam pojęcia jak to bedzie z moim czasem, a biorąc pod uwagę 6 egzaminów to raczej średnio bedzie z możliwością wyjazdu :?

Offline Herudaio

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2005, 07:04:23 pm »
Zapowiada się spory ruch i dobrze, szkoda że taki termin Goblikonu trudno nie każdem się dogodzi :D
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline MiSiO

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2005, 08:17:34 pm »
mowieac szczerze to Haru tobie najtrudniej :D ciagle cos ci wypada :D hi hi hi

Offline Demence

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2005, 08:20:12 pm »
przecież w ubiegłym roku Goblikon był w podobnym terminie :) ja jeśli będę mogła oczywiście się zjawię :) i tym razem wezmę udział w turnieju :)
)

Offline RafiK

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2005, 06:11:39 am »
Turniej w J-biu jest! Mamy salę: przyzwoitej wielkości, za darmo, w centrum miasta, więc zapraszamy 25.06.
Więcej szczegółów nieco później.

Offline RafiK

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2005, 06:00:50 am »
Ok, oto garść konkretów:

1. Turniej jest 25.06. rozpoczęcie planowane o godz. 9.00. Klub "Kaktus" w samym centrum J-bia Zdroju, przy Al.Piłsudskiego. Trzeba jechać trasą Katowice-Wisła, skręcić na J-bie w miejscowości Pawłowice i jechać prosto. Jak wjedziecie do J-bia to ciągle prosto (ul.Pszczyńska) i kiedy miniecie kopalnię (KWK "Zofiówka", po prawej stronie) to skręcacie w dwupasmówkę po lewej - to jest właśnie Al.Piłsudskiego. Jedziecie i na pierwszych światłach skręcacie w prawo, a potem natychmiast w lewo (droga do "Kaktusa" jest dosłownie 10 metrów poniżej świateł).
W ten sposób dojedziecie do pawilonu po lewej stronie od drogi (po prawej będzie urocze jastrzębskie blokowisko :)). W nim, od przodu, tj. od strony dwupasmówki, jest wejście opatrzone napisem "MOK, Kaktus" itp. Sala, w której będziemy grali jest na piętrze.

2. Cieszę się, że spodobała Wam się uproszczona punktacja za "artyzm".
Sam mam zamiar ją stosować. 0-3 punktów w zalezności od wyglądu bandy. Szczegółowo rozpisze to w regulaminie, zapewne jutro (może wyślę go też do Cibie Misiek, to zawiesisz na stronce?).

3. Planujemy rozegrać cztery bitwy - przy sprawnym sędziowaniu (czyli zbieraniu kart Graczy i ustalaniu par, a tu zastosujemy same wypróbowane rozwiązania TH :)) powinno się udać. Zagramy kolejno:
- Street fight, nieco zmieniony pogodowo, aby nie dawać zbyt wielkich forów bandom typowo strzelającym.
- Defend the find, z nieco okrojoną sekwencją eksploracji po bitwie,
- The Pool, multipleyowy przerobiony na zabawę dla dwojga,
- Hidden treasure, pozmieniane tu i ówdzie (nazwijmy to "Save the Boss" :)), będziemy szukać własnego szefa, na wyścigi z przeciwnikiem. Przeciwnik w tym czasie szuka oczywiście swojego.
Juz bardzo konkretne scenariusze postaram się opisac do jutra i sprawić Wam prezent na dzień dziecka :P

3. Z rozwiązań nieoficjalnych, homeruli itp.:
- nie ma krytyka ze sztyletów,
- tarcza daje save na 4+ (ale o tym jeszcze pomyślę, chociaż jeśli to gdzieś wypróbować to na kameralnym turnieju właśnie),
- Bretonnia może wystąpić jako jedyna nieoficjalna banda (dopóki się nie zapoznam z zasadami pozostałych, o których m.in. z Pawłem gadaliśmy),
- oczywiście krytyki z końca podręcznika.

Na razie to tyle, jak mi jeszcze coś zaświta to wpiszę. Tymczasem krytykujcie, jeśli coś nie budzi Waszej aprobaty.
Zapraszam do przybycia na turniej.

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2005, 07:55:30 am »
Mi narazie całe założenie sie podoba!

Save na 4+ hmm.. Wysoko ale i tak jestem za! Wreszcie ktos pomyśłał o jakowejś zmianie w tym temacie! Ja się Napewno stawię z Moją BRETONIĄ!!
Niech żyja cienkie bandy! Hip hip HURAY!!

Pozatym nie zależnie od tego co jeszcze wymyśłi Rafik będę w pełni go operał! Jest to osoba która jako juz jedna z nielicznych nie ma wyżartego móżdzku powergameringiem!
Kamil. (miszczu)

Offline nahar

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2005, 08:22:41 am »
Tarcza daje save 4+, a jak mamy zbroję i tarczę to wtedy ile?

Mam taką propozycję:
Sama tarcza (z bronią ręczną w drugiej łapce - axe, mace, swordy, speary, morning stary) daje 4+.
Z lekką zbroją 3+,
Z ciężką zbroją 2+ (tak samo ze zbroją z Itilmaru)
Nie wiem co z Gromihlem zrobić (1+???).

Lub inna propozycja, gorsza moim zdaniem:
tarcza sobie zbroja sobie.
Czyli mamy 2 rzuty w przypadku posiadania zbroji i tarczy.
Np: lekka zbroja i tarcza = ST 6+ i ST 4+.

Z nieoficjalnych band polecam uwadze Piratów. Nie porażają pakernością a są bardzo fajni. Nie wszystkim się podoba klimat (piraci w Mordheim), ale poza piratami morskimi byli też rzeczni. No i piraci często wpływali w głąb lądu rzekami.
paweł

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2005, 08:37:36 am »
Oprócz pirtów (których zasady widziałem!) polecam tagże Pit fighterów!
Obydwie te bandy jak dla mnie sa wyważone i logicznie zrobione! Lecz dużo silniejsze od bretki!

Juz widze jak działko piratów okłada mojego rycerza!!

A co z koniem i bardingiem??
Save na 0+ jak w batlu!

Uażam że najlepiej jest podejc do tego tak jak my to robiliśmy czyli model pieszy z bronia ręczna i tarczą ma sava na 5+ ( i nic więcej)
Kamil. (miszczu)

Offline Demence

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2005, 11:42:36 am »
Termin fajny... mam pomysł Rafik: zanocujemy u was ;] a wieczorem spijemy Sebę :D

jak zdążę napisać pracę mgr to się zjawię na turnieju :)
)

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2005, 11:47:59 am »
Cytuj
Termin fajny... mam pomysł Rafik: zanocujemy u was ;] a wieczorem spijemy Sebę  

jak zdążę napisać pracę mgr to się zjawię na turnieju


O NIE! nie pozostawię kolegi na pastwe losu! Będe mu towarzyszył az do ostatniek kropli trunku  :D

To pisz ją a nie gdybaj!
Kamil. (miszczu)

Offline Demence

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2005, 12:12:55 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"


O NIE! nie pozostawię kolegi na pastwe losu! Będe mu towarzyszył az do ostatniek kropli trunku  :D


Tobie nic nie damy bo i tak nic nie poczujesz :P
)

 

anything