trawa

Autor Wątek: Mordheim w Jastrzębiu  (Przeczytany 22965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Herudaio

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 02, 2005, 07:18:03 pm »
Mam pytanie czy jak konny ma 2 W (jedną od konia jedną od jeźdźca) i dostanie rane to czy?
a) ściągamy konia
b) ściagamy jeźdźca
c) losujemy
d) trakujemy jako jeden model?
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 03, 2005, 12:57:57 am »
Cytuj
Mam pytanie czy jak konny ma 2 W (jedną od konia jedną od jeźdźca) i dostanie rane to czy?
a) ściągamy konia
b) ściagamy jeźdźca
c) losujemy
d) trakujemy jako jeden model?


Z tego co ja zrozumiałem to:
Traktujemy jako jeden model!!
Kamil. (miszczu)

Offline RafiK

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 03, 2005, 05:23:23 am »
Traktujemy jak jeden model - dobrze rozumujesz.

A propos godziny rozpoczęcia: będziemy mieli klucze do sali i pewno ja tam będę tak od 7.30. żeby wszystko ustawić, ułożyć itp. O 9.00. a najpóźniej o 9.30. chciałbym zacząć granie - chociaż nie będzie nas aż tak strasować czas. Z salki nikt nas nie wygoni :)

Offline Udo Twardke

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 03, 2005, 09:37:56 am »
szczególnie że osoba posiadającą klucze bede ja Sam Osobiście mwiec nie bedzie marudzenia, chyba ze przegram 3 bitwy z kolei :P wtedy pakujemy walzki i do domu. he he

A tak w ogóle to zapraszam wszystkich, wre praca nad kolejnymi makietami wiec mam nadzieje ze komfort grania bedzie zadowalający. no i zobaczyćie zielone płuca ślaska gdzie piwo kosztuje 2.80 za 0,5 litra lanego tyskacza :P
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

Offline MiSiO

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 11, 2005, 09:43:51 am »




REGULAMIN WERSJA JESZCZE NIE OSTATECZNA!

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 11, 2005, 10:45:15 pm »
Regulamin mi się strasznie podoba i ma niezwykle ciekawe scenariusze!
Coprawda strasznie trudno będzie mi sie grało Bretką!- niestety scenariusze mocno ogrniczajajej siłę!(o ile wogóle ta banda taka posiada!) Trzeba będzie wkółko zsiadać z konia i włazic do bydynków :(.

I mam następujące pytania!
Czy rycerz musi złażić z konia aby łowic kamyczki? (przypuszczam że tak :()
Czy sedzowie będa dobierali bandy do scenariuszy równierz mnie więcej ilościowo!
Np. Sytuacja kiedy to 7 bretończyków broni się przeciwko 18 orkom jest nieco niesprawiedliwa!!- osobiście nie lubię akurat tego scenariusza! Bardzo promuje liczebne bandy!!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 12, 2005, 09:45:27 am »
losowe dobieranie par troszke wymusza liczebnosc band... kazdy bedzie wolal miec wiecej niz mniej.

Scenariusze sa fajne... the pool jest pierwotnie dla multiplayerow... kiedys go gralem i straszna jatka jesli ktos chce takiego wyrdstonea wylowic.

Cytuj
Czy sedzowie będa dobierali bandy do scenariuszy równierz mnie więcej ilościowo!


na pocztku kazdego scenariusza jest napisane jak sie dobiera pary.

ILE "NA OKO" BEDZIE OSOB?

Offline Herudaio

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 12, 2005, 01:56:02 pm »
propozycja w ramach drobnych zmian:
handgun - move and fire
i/albo na bliskim +1 to hit
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline MiSiO

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 12, 2005, 04:08:37 pm »
Jesli decydowac sie na zasady domowe to ta zasada musi byc :D

W koncu zobaczymy Strieltsi :D

Za 35gc to takie zasady miec powinien...

PLUS: move z S4 i +1 to hit na bliski (+1 to moze nie pasuje do poczatkujacej broni palnej ale za taką cenę to mova&fire "sie nalezy")
MINUS: strzał co drugą turę

Offline Herudaio

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 12, 2005, 07:50:57 pm »
za niewypały się należy :)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline nahar

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 12, 2005, 10:21:31 pm »
Tak ostatnio gralismy fajny multi próbując zasady Rafika z konnymi (Bretonia...) i handgun ja w/w.
I... pierwszy strzłał Jeagera 1, 1 i po karabinie.

A za to Hrabia na koniku..... ten to poszalał. 3 modele zdjął zdał z 5 RT i ogólnie sie niezle sprawiał.

Poddaje pod rozwage:
Czy za dopijanie koniem (i wogóle za konia) jeździec dostaje EXP????
paweł

Offline RafiK

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 13, 2005, 06:41:26 am »
Tak, słusznie zwracacie uwagę na strzelbę - po prostu o niej zapomniałem.
Dlatego jeszcze dziś, po pracy pośle Miśkowi nową wersję regulaminu (czy raczej poprawioną, bez drobnych błędów jakie się zakradły), gdzie nastąpi dodanie do regulaminu zasady:
- Handgun NIE ma zasady "move or fire".

Zasadę o bonusie do celowania nalezy sobie raczej odpuścić, bo skądby się taki plus wziął? Powinno wystarczyc to co strzelba już ma (modyfikacja as oraz niezły zasięg). No i zniwelowanie minusa "mof"

Nahar: nie ma możliwości "dobijać" koniem bo to jeden model z jeźdźcem. Jest jak jego drugi atak. Jeden model nie może w jednej turze powalić i dobić. A exp... NIE, za działania konia jeździec exp. nie dostaje.

Misiek co do liczebności, no nie wiem... licze na jakieś min. 12 osób, a może i do 18/20 dobijemy? Zobaczymy jak dopisze frekwencja. Młodziez miejscowa się ucieszyła z możliwości pogrania ale jak będzie w ostateczności??

Offline nahar

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 13, 2005, 07:19:52 am »
No nie, to albo tak, albo tak.
Rafik - jesli ti jeden model z jeźdźcem to powinienie właściciel dostawać EXP.
Ale jeśli nie to koń może dobijać.
Zauważ że jeden model, ale:
mają inne wartość WS oraz I.
Czyli jeździec atakuje pierwszy zawsze (ma I 4, a koń 3), no i na inny współczynik trafiena.

W Twoim rozumowaniu nie ma konskewncji.
paweł

Offline Mistrz wałków :)

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 13, 2005, 08:11:01 am »
Zgodze śie z Pawłem!
Albo model kony wykonuje wszystkie ataki z zgodna incjatywa i WS i dostaje exp. Albo osobno (za czym jestem!) ale exp. nie otrzymuje!

A i nie wierzmy w sił,e rycerza bo tak naprawdę jest dosyc smętny nawet po rafikowych modyfikacjach! To że posiadaj 1 atak jest tak żenujące że aż żal o tym wspominać! Walcząc ostatnio z ostlandem nikogo nie zabił i wdodatku zginął od jakiegoś szmaciarza bo mu topór z krytukiem między oczy wsadził! Tak!Tak! Kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa!

Zastanawia mnie tylko jedno z kąd ie wzieło mniemanie że za konia rycerz nie powinnienen dostawać exp! Panowie to jest EKWIPUNEK!!!
Kamil. (miszczu)

Offline nahar

Mordheim w Jastrzębiu
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 13, 2005, 05:34:57 pm »
Ja jestem za tym żeby konie dobijały i za to rycerz zbierał EXP. Bo to zwiększy jego nikłą (przy kolosalnych nakładach) wartość.
paweł