trawa

Autor Wątek: Skarga Utraconych Ziem  (Przeczytany 39525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rybb

Skarga Utraconych Ziem
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2005, 07:29:15 pm »
no...może ostatni z ostatnich:)

Offline Łamignat

.......
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2006, 03:10:38 pm »
Mi osobiście cykl Sioban bardzo sie podobał.
Wszystkie komiksy z tej serii zakupiłem i uważam , że są świetne.
Czyta się je wspaniale, rysunki są znakomite, jednym słowem całokształt super !!!
pozdrawiam

Offline JWMorte

Re: .......
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2006, 04:49:40 pm »
Cytat: "Łamignat"
Mi osobiście cykl Sioban bardzo sie podobał.
Wszystkie komiksy z tej serii zakupiłem i uważam , że są świetne.
Czyta się je wspaniale, rysunki są znakomite, jednym słowem całokształt super !!!
pozdrawiam


Zgadzam sie sie w 100% Skarga Utraconych Ziem to naprawde dobry komiks i z wielka niecierpliwościa czekam na kolejne. Philippe Delaby to również bardzo dobry rysownik co było widać po Moriganach. Ma może ktoś informacje kiedy pojawi się na rynku frankońskim nowy tom?
Lubiński Klub Fantastyki "Ostatnie Przymierze"

Offline empro

Skarga Utraconych Ziem
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2006, 09:02:30 pm »
ja jakoś po Skardze spodziewałem się więcej,
moża po prostu reklamowane było to jako "Thorgal w spódnicy" i spodziewałem się niewiadomo czego a tam niewiadomo czego nie było,
nie mówię, że to zła seria, ale nie na miarę moich oczekiwań,
w dodatku jakieś tam dłużyzny lekkie były i czasami trzeba był na siłe kilka stron brzebrnąć żeby wrócić do ciekawej akcji
:)

Offline Łamignat

.......
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2006, 09:32:26 pm »
Każdy ma swoje zdanie na temat poszczególnych komiksów :)
Szanuję to nawet jeśli jest przeciwne mojemu rozumowaniu :)
pozdrawiam

Offline empro

Skarga Utraconych Ziem
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2006, 09:37:58 pm »
nie chce powiedzieć, że "zły komiks był" tylko, że jakoś na tle innych dokonań Panów Autorów moim skromnym zdaniem wypadł nieco bledziej,
i jeszcze Egmont podkręcał atmosferę, że "super", że "w ogóle", no i sięgałem po niego jak po złoto, a to po prostu srebrne było i już, dlatego jakoś tak nie wspominam go tak bardzo ciepło,
tymbardziej, że przeczytałem tysiące komiksów, i wydaje mi się, że to co zostało mi w pamięci, to te lepsze tytuły, a Skargę pamiętam o tyle o ile, więc po prostu musiała nie być tak dobra w moich oczach :)

Offline Łamignat

.......
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2006, 09:40:19 pm »
Srebro też coś warte  :)
a poza tym możesz kule na wilkołaki wytopić  :lol:

Offline empro

Re: .......
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2006, 09:44:31 pm »
Cytat: "Łamignat"
Srebro też coś warte  :)
a poza tym możesz kule na wilkołaki wytopić  :lol:


ale nie tyla co złoto, a to miało być szczere złoto w wielkich sztabach :)
a dostałem garść srebrnych monet, żeby nie powiedzieć miedziaków :)

Offline 4-staczterdzieściicztery

Skarga Utraconych Ziem
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2006, 04:32:35 pm »
Pierwszy cykl "SUZ" średnio mi się podobał zarówno pod względem rysunku  ( wolę inne dokonania Rośińskiego ) jak i scenariusza. Przedstawiona historia nie była dla mnie zbyt interesująca, a obecność małych, niebieskich, futrzanych i żarłocznych stworów jako akcentu komediowego, wręcz irytowała, dobrze, że nikt nie produkował pluszaków i zabawek uki.
Ostatni tom natomiast, zupełnie mnie urzekł, zarówno historia obmyślona przez Dufauxa wydała mi się ciekawsza, jak i rysunki Delaby' ego, który w mojej opinii przyćmił wcześniejsze dokonania Rośińskiego w tym cyklu.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline An-Nah

Skarga Utraconych Ziem
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 11, 2006, 06:45:13 pm »
Hej, hej, kul na wilkołaki mi tu nie robić :/

Skarga mi się podoba.  Nie wiem, czy porównanie do Thorgala jest na miejscu - niby też "mityczne średniowiecze", niby ten samy rysownik (przynajmniej na poczatku", a jednak klimat nieco inny. Mroczniejszy mi się wydaje (Dobra, argument z niebieskimi stworkami jest nawet na miejscu. Możnaby je spokojnie wyrzucić.).
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline snivel

Skarga Utraconych Ziem
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 03, 2006, 01:33:40 am »
Pieczone Uki chcialbys wyrzucic? :D

Offline matty46

Odp: Skarga Utraconych Ziem
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 28, 2009, 01:53:16 pm »
Nareszcie Egmont zapowiedział kolejny odcinek serii :lol:

Offline Shinue

Odp: Skarga Utraconych Ziem
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:51:03 pm »
czy nakład "Skarga Utraconych Ziem - 6 - Gwinea Lord" już się skończył?


ramirez82

  • Gość
Odp: Skarga
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 12, 2009, 10:12:21 pm »
Przeczytałem zbiorczą Skargę Utraconych Ziem. Jakoś nie byłem pozytywnie nastawiony do tego komiksu i wyszło mi to na dobre, bo zaskoczył mnie na plus. Całkiem zgrabna fabuła, w trakcie czytania w ogóle nie odczułem że pierwotnie planowany na dwa albumy cykl, niby na siłe był kontynuowany, wręcz przeciwnie, jak dla mnie ciekawie robi się dopiero w trzeciej części. Co prawda zakończenie nieco skopane, choć sama ostatnia plansza mi się bardzo podobała. Nie bardzo wiem jak mam ocenić rysunki Rosińskiego. Od kilku lat nie posiadam żadnego jego komiksu, więc trudno mi porównać, ale z tego co pamiętam, czym zachwycałem się w Szninklu, Władcy gór, czy Wilczycy, albo przez lata mój gust się tak zmienił, albo to co zrobił Rosiński w wymienionych przeze mnie komiksach, dzieli przeogromna przepaść z tym co zrobił w Skardze. Tak czy siak, z zakupu Skargi jestem zadowolony. 

 

anything