Autor Wątek: Bretonia- początek  (Przeczytany 9445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jasiek.

Bretonia- początek
« dnia: Maj 22, 2005, 11:03:23 am »
Hej! Chciałbym zacząc grać w Warhammera tylko nie wiem jak zacząć :?
Wiem tylko tyle ze na 100% chce zbierać bretonie!
Bardzo proszę o pomoc!

pozd.
jasiek ;)
retonia to jest to!!!

Offline Balcer

Bretonia- początek
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2005, 11:06:20 am »
jak to jak dwa boxa relamow i sztandarowego armi i palladyna:)

pzdr
Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline K1v1

Bretonia- początek
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2005, 11:07:25 am »
1. Przeczytaj rulebook'a :p
2. Zkołuj gdzieś armybooka bretki
3. Znakomity wybór :D  Bretonia ma najlepszą kawalerię i genialne figurki
4. Zapamiętaj: ZAWSZE DO PRZDU  :!:  ;)
#wfb-pol @ polska.irc.pl - zapraszam do eksperymentu" by szafa

:arrow: Feel the power of Sigmar :arrow:

Offline jasiek.

Bretonia- początek
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2005, 11:11:35 am »
Czyli rozumiem że rolebook to to samo co armybooka?
... aha i jeszcze jedno: czy armybook wyszedł do bretoni po polsku? a jak nie to kiedy ma prawdopodobnie wyjść?
 :?
retonia to jest to!!!

Offline K1v1

Bretonia- początek
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2005, 11:17:17 am »
Cytat: "jasiek."
Czyli rozumiem że rolebook to to samo co armybooka?
 :?


Rulebook to książka z zasadami gry Warhammer Fantasy Battle. Są tam opisane wszystkie zasady gry. Doczekała się ona wydania po polsku. Army book to książka opisująca całą twoją armię. W twoim przypadku army book bretoni opisuje wszystkie zagadnienia związane  z bretką, wszystkie jej jednostki, unikalne zasady itp.. Na bretoński armybook to sobie w wersji PL jeszcze z 1,5 roku poczekasz...
#wfb-pol @ polska.irc.pl - zapraszam do eksperymentu" by szafa

:arrow: Feel the power of Sigmar :arrow:

Offline swieta_barbara

Bretonia- początek
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2005, 11:20:29 am »
Cytat: "K1v1"
3. Znakomity wybór :D  Bretonia ma najlepszą kawalerię i genialne figurki


mi sie osobiscie nie podobaja. wygladaja jak jakis karnawal chinski, plejada kolorow, ktora zupelnie do mnie nie trafia. w dodatku jacys tacy za fikusnie sa opancerzeni. wiem, ze ma to klimat oddawac, ale nie trafia do mnie
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline jasiek.

Bretonia- początek
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2005, 11:22:55 am »
Cytat: "K1v1"
Rulebook to książka z zasadami gry Warhammer Fantasy Battle. Są tam opisane wszystkie zasady gry. Doczekała się ona wydania po polsku. Army book to książka opisująca całą twoją armię. W twoim przypadku army book bretoni opisuje wszystkie zagadnienia związane  z bretką, wszystkie jej jednostki, unikalne zasady itp.. Na bretoński armybook to sobie w wersji PL jeszcze z 1,5 roku poczekasz...


aha wielkie dzięki! ;)  Czyli aby grac muszę i to i tamto kupić! :? ….a czy może orientujesz się ile kosztują te instrukcje?

P.S gdzie mogę znaleźć jakąś fajną rozpiskę armii bretońskiej?(głównie kawaleria) i wogóle na ile punktów zazwyczaj się gra?
retonia to jest to!!!

Offline K1v1

Bretonia- początek
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2005, 11:29:23 am »
Wiesz jasiek. szczególnie u młodego człowieka ciężko z kasą  (wiem coś o tym) Rulebooka porzyczłem od kolegi aby se przeczytać. Teraz jak mam wątpliwości to mam wersje pdf na dysku. Army booka też nie mam w wersji książkowej. Na turniej ide z wydrukiem jednej z ostatnich stron. (są tam wypisane statystki wszystkich moich jednostek oraz ważniejsze zasady mortar,gc,helka,) Ale ja jestem dziwny :P!
#wfb-pol @ polska.irc.pl - zapraszam do eksperymentu" by szafa

:arrow: Feel the power of Sigmar :arrow:

Offline Balcer

Bretonia- początek
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2005, 11:36:21 am »
n C++ i e mule sa za darmo:P

pzdr
Balcer
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Offline K1v1

Bretonia- początek
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2005, 11:39:06 am »
Cytat: "Balcer"
n C++ i e mule sa za darmo:P

Ja akurat zaopatrzyłem się w książki poprzez: Kazaa i edonkey :P
PS.

Balcer trzeba uważać bo jeszcze wpadnie Pingus strażnik moralności :D!
#wfb-pol @ polska.irc.pl - zapraszam do eksperymentu" by szafa

:arrow: Feel the power of Sigmar :arrow:

Offline swieta_barbara

Bretonia- początek
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2005, 11:39:32 am »
Cytat: "Balcer"
n C++ i e mule sa za darmo:P

pzdr
Balcer


gw zdziera, co pol roku podwyzki cen figirek... dobrze, ze mam gotowa
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline jasiek.

Bretonia- początek
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2005, 11:40:40 am »
Cytat: "K1v1"
Wiesz jasiek. szczególnie u młodego człowieka ciężko z kasą  (wiem coś o tym) Rulebooka porzyczłem od kolegi aby se przeczytać. Teraz jak mam wątpliwości to mam wersje pdf na dysku. Army booka też nie mam w wersji książkowej. Na turniej ide z wydrukiem jednej z ostatnich stron. (są tam wypisane statystki wszystkich moich jednostek oraz ważniejsze zasady mortar,gc,helka,) Ale ja jestem dziwny :P!


jeśli chodzi o armibooka to zamierzam na pewno go zakupię wraz z zestawem: "BRETONNIAN ARMYDEAL" gdyż jest on tam dołożony podobno gratis ;)
....aha i mam pytanie dotyczące tego zestawu: od wszystkich słyszę że bardzo opłaca się go zakupić gdyż zawiera praktycznie wszystkie figurki bretoni potrzebne do gry, ale czy w rzeczywistości tak jest???

p.s pisałeś że Rulebooka masz na kompie w pliku PDF ale czy go z jakiej strony ściągałeś? ... bo jak tak to bardzo proszę ciebie o jakiś namiar ;) (link) … bo tez niezbyt chce mi się wydawać tyle kasy kupując 2 instrukcje!
retonia to jest to!!!

Offline POmidor666

Bretonia- początek
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2005, 01:10:59 pm »
Jasiek, chodzisz do barda ? jak tak to poszukaj Małego Lola albo mnie to Ci wszystko o bretce powiemy :p albo zagdaj na gg.
Rzeczy nie  są takie, jakimi zdają się być, nie są też inne" - XII Dalaj Lama

Tomek Ramus

Offline Wielki90

Bretonia- początek
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2005, 04:49:45 pm »
Ja bretonią gram od niedawna i zaczalem od batalionu oraz armybooka. znajdziesz tam wszystko co potrzebne (moim zdaniem chłopi się przydają, choćby na fanoli :D). Z tego zestawu mozesz zrobic sobie baze "wypadowa" na dalsze zakupy. Ja dokupilem do tego chorazego, czarodziejkę, Louena(bardziej dla ozdoby), 3pegasus knightów, a paladyna i box rycerzy kupie sobie niedługo.
PS:Warto popatrzec na allegro
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline POmidor666

Bretonia- początek
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 22, 2005, 05:33:29 pm »
Na początek W Bretonni trzeba mieć minimalnie: 15 Realmów, 6 Errantów, magiczke, 2 bohaterów + BSB, oczywiście dobrze byłoby mieć na początek jakieś 4-5 pegazów, później Queści, Grale i tak dalej aż będziesz zaspokojony...
Rzeczy nie  są takie, jakimi zdają się być, nie są też inne" - XII Dalaj Lama

Tomek Ramus

 

anything