Autor Wątek: Łuk  (Przeczytany 43456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gregor

Łuk i strzały
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 04, 2005, 12:20:13 pm »
hmmm, najlepsze moim zdaniem sa groty kute, z wykonana kuto obejna w ktora wsadza sie profil strzaly. jesli natomiest nie masz mozliwoosci zalatwienie grotow kutych, to proponuje wykonac samodzielnie grotu tulejowe.
przepis masz powyzej, mam jednak male zastrzezenie, mianowicie:

ze stalowej lub mosieznej tuleji (rurki) o przekroju 10 mm (jesli profil strzaly to 10 mm) odcinasz kawalki o dlugosci  ok 3 cm. wkladasz odpowiednio przygotowany profil strzaly do tuleji (musisz go wczesniej zwezic, aby mogl wejsc w tuleje) rozcinasz po bokach tuleje (ta czesc wolna od przekroju strzaly)i mocnym uderzeniem mlota zgniatasz te czesc tuleji ktora nie jest ,,wypelniona" profilem, pozostaje ci wtedy cos na ksztalt plaskownika z czescie okragla (nalozona na profil strzaly) nastepnie scinasz plaskownik nadajac mu ksztalt grotu strzaly, oczywiscie wyszlifuj grot, by nie byl ostry pobokach, szpic tez proponuje lekko zeszlifowac - wtedy nie poniszczy slomianki...

mocowanie grotow pozostaw wierna historii, jesli nalorzysz grot (szerokosc tuleji 100mm na odpowiednio zeszlifowany profil drzewca strzaly) to po pierwszym uderzeniu w cos, np deske taki grot samoistnie wprasuje ci sie w drzewiec, bedzie sie trzymal bardzo mocno (zalezy od sily luku) i w zupelnosci wystarczy

jesli chodzi o lotki strzal;, musza one byc wzgledem siebie ulozone co 120 stopni, proponuje najpierw metode 3 karteczek- ot tak dla nauki.
on scholae, sed vitae discimus

Offline Gotfryd

Łuk i strzały
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 10, 2005, 04:39:01 pm »
Witam.

Ostatnio dowiedziałem się że łuki wikińskie były łączone z dwóch warstw drewna (klejono je razem za pomocą kleju naturalnego) przez co posiadały wiekszy zasięg. Nie wiem jakie to było drewno, mam nadzieję że ktoś z Was wie lub potrafi mnie naprowadzić na jakieś bardziej szczegółowe informacje dotyczące wikińskich łuków i tych którzy je dzierżyli.

Pozdrawiam Gotfryd
 prochu powstałeś,
w proch się obrócisz,
sięgnij po miecz,
a męki skrócisz.

Offline Drako

łuk
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 11, 2005, 06:27:40 pm »
Słyszałem ale nie jestem pewny czy to zadziała, o klejeniu smołom ;)
O SIĘ STANIE GDY Z MŁODYCH GNIEWNYCH POWSTANĄ STARZY WKURWIENI ?

Offline Griszam

Łuk i strzały
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 22, 2005, 02:45:31 pm »
Jak zrobić prosty fajny łuk z czego zrobić cięciwe i jak zrobić strzały?

Ile kosztuje prawdziwy łuk i strzały i gdzie na terenie częstochowy albo okolicy można je dostać?

Offline kufelus

Łuk i strzały
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 22, 2005, 02:56:50 pm »
http://www.lukbis.pl/oferta.html to strona producenta lukow
http://www.bowtime.waw.pl/ a to serwis poswiecony lucznictwu tradycyjnepu

Offline kufelus

Łuk i strzały
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 22, 2005, 03:03:47 pm »
nie sukalem zadnych sklepow ani tym podobnych w naszym cudownym miescie nawet jak sie znajdie to bedzie za drogo

Strzelales juz z luku??

Offline Griszam

Łuk i strzały
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 22, 2005, 03:53:41 pm »
Strzeliłem ze dwa , trzy razy. Te łuki są bardzo drogie :( ja nie mam dużo kasy ale dzieki za pomoc chociaz moze cos jeszcze dopowiesz??

Offline kaczor

Łuk i strzały
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 22, 2005, 07:11:32 pm »
żeczywicie łuki są bardzo drogie ale dobry łuk morzesz już kupić od 150 zł i nie jest to wcale badziewie
.N.I.A.Z.D.O
PANY
(najlepsza drużyna)

Offline Gregor

Łuk i strzały
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 23, 2005, 12:08:08 am »
to jest badziewie, chyba ze wykonuje je jakis poczatkujacy rzemieslnik lub kolega- ale w takim razie ceny pojda w gore. polecam luki bisoka i\lub pana B. Popka- te sa moim zdaniem najlepsze.
on scholae, sed vitae discimus

Offline Chevalier

Łuk i strzały
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 23, 2005, 08:43:03 pm »
W Częstochowie nic nie kupicie. To dziura i tyle.
Ja mam łuk i w sumie ta zabawa jest droga (strzały) i jak juz ktos sie chce w to bawic to trzeba kupic porządny łuk np u Popka czy Bisoka
Nie jesteśmy żadnym pie...... bractwem!!!"
 
Hehe, giń mroku......

Offline Gotfryd

Łuk i strzały
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 24, 2005, 02:40:49 pm »
Witam

Ponaglam swą prośbę o wiadomości na temat wikińskich łuków.
Jak ktoś coś wie na ten temat niech się wypowie.

Pozdrowienia Gotfryd
 prochu powstałeś,
w proch się obrócisz,
sięgnij po miecz,
a męki skrócisz.

Offline Gregor

Łuk i strzały
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 24, 2005, 10:06:42 pm »
luki bisoka zalatwiam taniej, ale tak jak pisal Chevalier glowny koszt lucznictwa to strzaly- pozadna strzala to ok 35 zł\szt
on scholae, sed vitae discimus

Offline Kokos

Łuk i strzały
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 30, 2005, 11:32:53 am »
czy ktos zna strone gdzie sprzedają dobre i w miare tanie łuki tradycyjne

Offline Frablo4

Łuk i strzały
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 31, 2005, 08:54:57 pm »
No nie bardzo zrozumiałe. :o  Gdybś tak mógł bardziej to wytlumaczyć to by było spoko.  :D  Jak coś to sir.pablo@wp.pl :D  :D  :D
ir.Pablo

Offline Regis__Vovin

Łuk i strzały
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 08, 2005, 10:02:21 am »
Co sądzicie na temat łuku Diana (od Bisoków)? Chodzi o to, czy może lepiej zebrać więcej kasy i kupić któryś z łuków angielskich na tej stronie?

Po drugie: czy łuki zmieniały się zbytnio na przestrzeni wieków? Chodzi o to, czy jak kupię któryś z wymienionych łuków, to może potem nie pasować do naszej epoki (XIV w.)

Trzecie: gdzie mogę zamówić (najlepiej za jednym zamachem) cięciwę i strzały? Najlepiej, żeby były dobre i tanie :-)

 

anything