trawa

Autor Wątek: Łuk  (Przeczytany 43302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roland

Łuk i strzały
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 14, 2007, 02:28:09 pm »
co prawda łucznikiem nie jestem (więc jak coś to mnie poprawcie)  ale co nie co wiem na ten temat  :)
łuk jest ciężki do zrobienia gdyż wymaga odpowiedniego drewna, sa różne techniki stosowane przy jego robocie
nie które np krymsko-tatarskie mają w sobie prócz drewna jeszcze jakieś ścięgna zwierzęce aby go ulepszyć   itd. :p

co do żyłki, to nie wiem czy jest to historycznie dobry pomysł
w dodatku jest strasznie cieńka
potrzeba w miare cieńkiego (adekwatnie do łuku), historycznego (z naturalnych materiałów)  sznura  lub czegoś podobnego

wiem że ten post nie jest zbyt wymowy i z pewnością nie odpowiedział na wiele twoich pytań ale nie interesuje sie łucznictwem i pisze tylko to co widziałem i sie dowiedziałem
pozdrawiam  :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Hrackus

Łuk i strzały
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 31, 2007, 10:26:53 am »
wg. mnie żyłkę z historycznego punktu widzenia należy wykluczyć.
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline Roland

Łuk i strzały
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 02, 2007, 06:24:16 am »
przy robocie należy zadbać o to żeby wszystkie materiały  były naturalne, i miały potwierdzenie ze były używane te 600 czy więcej lat temu  

pozdrawiam  :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Templar22

łuk:)
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 10, 2007, 05:40:06 pm »
Sława! Szukam wiadomości na temat jak wykonac łuk słowiański z okresu XI-Xw. Bede wdzieczny za wszelka pomoc w tym projekcie:)

 

anything