Autor Wątek: Galeria figurek do Mordheim!  (Przeczytany 330704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 18, 2005, 11:15:59 am »
Cytat: "RafiK"
Ten temat przypomina kółko różańcowe! Klepiecie się po dupach jak stare baby i chwalicie nawzajem swoje wspaniałe dokonania.

Oj Rafiku, a co mam napisać, jak mi się podobają... Chłopaki nie malują po mistrzowsku (bo to nie są figurki Aenura z diabłem na płaszczu na przykład) ale ja bym się bardzo cieszył, gdybym robił konwersje i malował na tym poziomie co Misiek i Maciek. Bo mi i Zielonemu ich prace się naprawdę podobają i chwalimy je nawet jak gadamy ze sobą, nie tylko tu na forum i nie są to czcze pochlebstwa, więc wyluzuj  8) .
Gorim - mag mi się podoba, sympatyczny taki :).

Offline Mistrz wałków :)

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 18, 2005, 11:42:37 am »
Jako głównemu pochlebcowi Maćka wypada mi sie wypowiedzieć i skomentowac wypowiedz Rafika!!

Rafiku.. MASZ ABSOLUTNĄ RACJĘ!!!
I choc przyatakowałeś dosyc ostro chłopaków to w tej akurat sytuacji rozumiem Cie!

Elmin jako pierwszy poddał krytyce malowanie Misia! i choć cały jego post przesycony był pochlebstwami to jednak wyciagnięte zostało ostatnie! Słownie OSTATNIE zdanie i za to został (jak ty to powiedziałes Rafiku??).. zjedony z bytami!

k.r.a naucz sie Misiu znosic krytyke! Bo tak jak już wielu powiedziało malarzem wikwintnym nie jesteś i daleko Ci do zawodowca! To samo tyczy sie niejednego jeszcze malarza na tym forum! Maćka musze wziąść w obrone poniewarz chociarz żeczywiście bandy maluje bez wiekszehgo entuzjazmu to jednak w swoim składziku ma tez prace konkursowe które są o niebo lepsze!

Nie jest to idealny przykład ale tylko takie zdjęcie posiadam :(

I przypominam jeszcze raz!! Skrytykowali was tacy malarze jak Elmin i Rafik! Którzy choc o sobie skromnie mówią to jednak ja osobiście ustawił bym ich prace na wyrzszej półce niz Maćkowe (poza konkursowymi!) i Misiowe!
Niestety równierz Maciek nie jest osoamotniony w swoich wdziecznych konwersjach! Jak bedę w u Rafika to wezme aparat i pokaże światu jego konwersje! To jest prawdziwy upas!
I tak jak moje uwagi możecie puścic mimo uszu (malarzem nie jestem) tak z Ich krytyką powinniście się liczyć!!

Sznuje natomiast jedno!! I czyję sie przez to uborzszy! Ze chłopaki sami chwytaja pędzel i kreuja własny styl malarski!

I powiem na koniec jedno Ciesze sie że na stole jest taka różnorodnośc malarska.. poniewaz wraccając pamięciom nieco wstecz mieliśmy albo niepomalowane bandy albo wychodziły z pod nielicznych pedzli i zlewały sie na stole!!
Kamil. (miszczu)

Offline Mistrz wałków :)

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 18, 2005, 11:49:47 am »
A teraz w ramach rozładowania atmosfery! Pokarze panstwu model dzieki Micała który stał się wkrótce moim osobistym malarzem! (za co mu chwała!)













Szkoda jedynie że w zasadach modeli jezdnych nie można kupić sobie jezdnego niedzwiedzia :(- wtedy dopiero bym poszalał!!
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 18, 2005, 11:50:53 am »
temu modelowi akurat musze nanieśc jeszcze WASHE na pancerz...bo jest delikatnie nierówno cieniowany...ale zbieram się do tego już od... hehe - z góra 2 lat:P...i jakoś się nie zebrałem... najsłąbsza jest lewa noga...tam po prostu cieniowanei jest kiepskie, ale na focie tego nie widać:)... i nie umiałem inaczej śniegu zrobić... to jest coś czego NIE UMIEM:P...kapadupa
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 18, 2005, 11:53:21 am »
Troche mi się namnożyło tych postów!!
Ale nie wypada mieszac tematów!!

CZEKAMY NA PRACE SEBY!! TAK ABY ZAMNKNĄC NASZE KLUBOWE DOKONANIA!!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 18, 2005, 06:18:44 pm »


marna fotka... zmienie ja jak bedzie dzienne swiatlo

Offline Soczek

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 18, 2005, 07:27:08 pm »
Nie podoba mi się ten żółty kolor i straszny kontrast do miecza. Ten żółty sprawia chyba ,że wrodzy łucznicy mają modyfikator +1 do trafienia ;)  ;)

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 18, 2005, 07:29:09 pm »
W tym przypadku już muszę pojechać...a naprawdę nie chciałem nigdy jakoś ostro... bo przecież świetnie malujesz... jeżeli chodzi o sposób malowania - to bez zastrzeżeń...świetnie oczy itd... ale K...a co to są za kolory?...i łuk też musiałeś mu żółto-zielony robić?... wybacz dude... wielokrotnie powtarzałem Ci co myślę o twoich modelach (tak lubiłem krasnale, po fotkach widać, ze skaveni tez ładni, ale tam były brązy itd... różne kolory w dużych ilościach)...znasz moje zdanie... ale ten elf jest po prostu obleśny na max!! jest ochydny kolorystycznie... biedny, zboczony... jak z drużyny do loodbowla... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

Ja bym mu pomalował cały płaszcz na ten zielony, przemalował klamry na butach na brązowe, łuk na BRĄZOWY, a popielaty zamienił na iny pasujący kolor - najlepiej BRĄZOWYYYY... i byłby ładny, bardzo ładny...a teraz jest moim zdaniem ochydny... ze wzghlędu na PRZESADZENIE w doborze kolorów...


A tu macie cos mojego do objechania...
Kamil się dopytywał na privie...więc wrzucę tu moją najładniejszą bandę... UNDEAD... niezaleznei od tego powie o niej rafik, czy miś... ja jestem z niej dumny (tylko zombiki są słabe...)... zeresztą... tutakj malowałem starając się... oczywiscie ghule, dire wolfy maziałem oszczędnie... bo nienawidzę mega dokłądnego malowania - to sa nieumarli i musza mieć zamieżone niedokładności... ghule musza mieć przetartą, spekaną skurę...itd... macie..rozdziobcie maćka...;]










 Fotka mojego assassina jest tak biedna (ciemna wyszła i nie wyraźna) że kiedy indziej go pokażę, a ogra już widzieliście... a teraz chciałem pokazać miłośnikom malarstwa także inne swoje prace, by jednak udowodnić, ze jestem malarzem z doświadczeniem i elastycznym, ja w przeciwieństwie do niektórych i do zdania tych niektórych - umiem malowac wieloma sposobami robiąc to lepiej, lub gorzej...ale umiem... pod spodem mój CHAOS WARRIOR i powiedzmy...dorzuce jeszcze siostrzyce sigmara (najłądniejszą z miotu)
 
 

Rafik - teraz do mnie dotarło, zę naprawdę mnei zabolało, gdy powiedziałeś (napisałeś), zę razem z misiem malujemy podobnei i widac, ze uczyliśmy sie od siebie... ja jestem samoukiem i maluje zupełnie inaczej niż on...mam nadzieję, ze zaprezentowani wyżej "śierżant do blitzterów z warzone" oraz mój "wojownik chaosu" w pełni to pokazują... i NIE SWIĘCĄ SIĘ;]... pozdrawiam.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Wojtek_Krz

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 18, 2005, 08:39:42 pm »
Cóż jak dla mnie wszystko było by ok. Malowanie na poziomie dobrym. Jedyne co mi jakos nei lezy to w waszych figurkach to błyszczenie. Jak dla mnei to błyszczec sie moga obslizgłe wytwory nurgla a nie cała banda. Figurki super...

Offline Viruk

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 18, 2005, 11:17:43 pm »
Undeadzi bardzo fajni, jak dla mnie kolorystyka ok, tylko jakoś konwersji mniej ;) Wampirek i Nekromanta chyba najlepiej się prezentują. Ale wrażenie całościowe jako banda robią bardzo dobre - widziałem już kiedyś ich fotki na stronce klanowej. A "sierżant do blitzterów z warzone" - miodzio. Chaos Warrior i siostrzyczka już  mniej mi się podobają... Ale podstawka do warriora jest świetna - mógłbyś napisać jak ją zrobiłeś?
Mitril nadchodzi

Offline nahar

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 18, 2005, 11:23:49 pm »
W kwesti zasadności tematu musze powiedzieć ze miło sie ogląda ładne zdjecia ładnych modeli.

I zmieniam zdaniem na temat Macka i jego malowania. Po bandach sadziłem ze nie poraza malarsko (nie porównuje oczywiscie do siebie....), ale np chaos warrior, no to juz całkiem niezły poziom.

A co do band to Naz, wymysl jakis sposób na zabezpieczanie lakierem który sie nie błyszczy i od razu bedą sie prezentowac o niebo lepiej.

Elf Misia....no comments.

I na koniec, koniecznie nalezy zrobic zdjacia figurek Seby, który moim zdaniem bardzo ładnie je maluje. Beasty są super, czekam na Reikland.
paweł

Offline Mistrz wałków :)

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:10:35 am »
Ojej!
Nie moge się opanować! Wczesniej mieliśmy długa debate na temat listków na płaszczu elfa i ich niezasadności w mordheim! Ale Misiowy model jest prawdziwie zjeba..y. I gdzie tutaj jest ten płasz który ma mu dawąc -1 do trafienia!! Przecierz tego elfa nawet slepy by trafił!!

I niech ktoś jeszcze powie mi że Misiu nie maluje szeregowo to naprawde obiecuję że go gołymi pięściami pobiję!!

To sa k.r.e najemnicy!! Ich znajdujemy/najmujemy w mordheim a nie sciągamy od swiętego mikołaja zamawiając; zielono zółty z frendzelkami!!

Widziałem juz ruzne pedalskie podgrywki na punkcie elfów ale ten goś powalił moje wszelkie wizje na ten temat! Prawdziwy elvis wśród elfów!!!

MISIU SKONWERTUJ GO JESZCZE I ZRÓB Z GREN STUFFA BUFFONY NA RAMIOACH!!

Co do Macka undedów to pozostawiam wam ich do oceny! Mi się podobają!
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 19, 2005, 07:29:38 am »
Gdyby temu elfowi np: pomalowac wszystkie części garderoby na zielono, a rękawy tuniki i klamty na butach pozostawić żółte... to jeszcze by uszedł...mnie dobija to malowanie w kratkę... bo umówmy sie, ze poziom Misiowego malowania jest wysoki... tylko chyba nam zachorował lider na zboczenie kolorystyczne - kiedyś też to miałem, uleczalne - nie martwcie się...

Nahar: jeszcze wiele musisz moich prac zobaczyć, by w pełni docenić to jak maluję:) I cieszę się, że chociaz jeden model przypadł Ci do gustu - teraz już wiem, jaki sposób malowania lubisz:)... zastanawiałęm się, nad banda najemników malowaną w klimacie tego warriora...np: middenheim...ale to rpzyszość... na razie lubię błyszczące i kolorowe... dla mnie taki włąśnei jest ten świat...KOLOROWY...

Moi UNDEADZI: Konwersji mniej żeczywiście...wynika to z faktu, ze moje stare zombiki i dire wolfy (skonwertowane na max) zostały zamienione na orginały, które podobają mi się tak bardzo, ze nie mam jak poprawić gw modeli. ZOmbi sa ubogo uzbrojone, klimatyczne na maxa i ogólnie nie trzeba ich konwertować, dire wolfy są przepiękne, te psy kocham...gw się strasznei spisał. Ghulom poprzekręcałem dłonie i na tym się skończyło (pominąwszy takie motywy, jak jeden z nich po kostki zatopiony w szlamie)... no i sami przyznajcie, zę modele te są na tyle fajne, iż konwersja nie jest konieczna... za to nekrosia i wampa podkonwertowałem...i drega delikatnie... myśłę, ze ogr grabarz nadrabai za resztę... i assassin, którego wam niestety nei mogę pokazać, chyba, ze jakoś rozjaśnię fotkę, ale to dziś popołudniu może...

Pozdrawiam.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline RafiK

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 19, 2005, 11:07:10 am »
No widzę, że opłacało się wsadzić ten kij w mrowisko. Atmosfera się jakaś inna zrobiła w tym temacie. Nie czujecie? Zniknął gdzieś swąd wazeliny ;)

Maćku, dwie kwestie (rozdziobywanie ;)):
Miarą osiagnięć malarskich proponujesz uczynić pieniądze płacone za figurkę? A co powiesz o van Goghu, który za życia zarobił jedynie na obiad w restauracji sprzedając swoje obrazy. Żył i umarł w nędzy... kiepski był?

Teraz różnych technikach malarskich (to od "niektórych", którzy potrafią malować tylko jedną techniką). Zasadniczo to suchy pędzel powinien być używany do pewnych elementów (np. świetnie sprawdza się na futrach - ale czy wyobrażacie sobie przecieraną twarz?), ale jeśli stanowi ostateczny efekt malowania całego modelu to jest to zwykłe i tanie efekciarstwo, na które łapią się tylko osoby niedoświadczone. Tak to się maluje za kasę, jak masz trzy regimenty do wymalowania i dwa dni czasu na to.
Dla mnie prawdziwie pięknie pomalowany model powinien łączyć w sobie elementy przecierane, z cieniowanymi na mokro. Można tu jeszcze oczywiście poekesperymentować z odwróconym layeringiem (zwykle rozjaśnia się figurkę, a można ją przecież przyciemniać), bo to daje ciekawe efekty, ale nie do wszystkich stref figurki się nadaje. Dopiero łącząc różne techniki na jednej figurce osiaga się świetne efekty. I nie mówię tu o pracach konkursowych, tylko o standardzie "na stół" - "tabletop quality" :)
Takie jest moje zdanie - czy ono się różni jakoś od Waszego?

W sprawie, która Cię boli: bez wątpienia to raczej Misiek uczy się od Ciebie niż na odwrót. Skrót myślowy nie był wymierzony na dopieczenie Ci.
Konkretnym polem, na którym widać tę naukę jest cieniowanie małą ilością kolorów. Objechaliście malarza Kamilowego, że cieniuje jakby pasiaki malował ale na Miśkowych figurkach (przynajmniej zaprezentowanych tutaj), te przejścia w kolorach są za skromne. Przesada w drugą stronę.

A prawdę powiedziawszy: ilu kolorów używasz Maćku do cieniowania? Mam wrażenie, że na undeadach widzę położony na podkładzie jeden kolor i dodany na wierzch drugi (tzn. właściwie pierwszy, rozjaśniony bielą najczęściej). Czy się mylę? Do tego Twoje przecierki wychodzą bardzo "tłusto", mam nieodparte wrażenie że robisz je zbyt mokrym pędzlem - całości dopełnia lakier i efekt końcowy: jakby figurka była malowana pośpiesznie.
Tyle ewangelii.

p.s. Jak tu wstawić fotki - cobyscie się też na mnie powyżywali :)

Offline Viruk

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 19, 2005, 11:35:22 am »
Sporo racji w tym co piszesz, RafiKu. Szczególnie uwaga o Van Goghu jest trafna...
W kwestii zdjęć - trzeba je uprzednio załadować na jakimś serwerze (polecam http://www.tripod.lycos.co.uk/ - 50 mb miejsca) a następnie pisząc post podać żródło takowej fotki, wpisując je między znaki , przy czym "aaaaa" to źródło pliku. W razie wątpliwości możesz mi po prostu przesłać te fotki i wrzucę je na serwer, żebyś mógł je wrzucić na forum (a nie ukrywam, że bardzo chętnie je zobaczę ;) ) Pozdrawiam!
Mitril nadchodzi

 

anything