Autor Wątek: Galeria figurek do Mordheim!  (Przeczytany 334289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 19, 2005, 12:03:02 pm »
Mości Rafiku: Nie masz racji... po pierwsze niekiedy przecierka jest wyśmienitym efektem końcowym, to już kwestia gustu, ja osobiście zawsze bardzo ją lubiłem, a błyszczący lakier pozwala mi wykrzesać z niej ciekawy efekt...kocham drybrush... po drugie - mokre malowanie ma tyle samo wad co zalet, osobiście kiedy widzę bufona, który deskę maluje drzazga po drzazdze, to mi się płakać ze śmiechu chce...a brązowy "przecier" czyni takową dechę ino pikną...

teraz kwestia mojego malowania: Ja używam kilku technik naraz, na start idzie zawsze brązowa, ciemna przecierka...ZAWSZE ... na niej cieniuję... czasami podrasowuję ją do jasnego, ale zawsze maluję szczegóły na mokro... nie lubię tylko skóry mokrej robić, chociaż w przypadku choćby dwarfów cieniowałem na odwrót (przyciemniając) tak jak ty mówisz, a w przypadku mojego warzoneowego sieraka robiłem to klasyczną metoda mokrego pędzla... teraz co do mojej przecierki - masz tu całkowita rację...moja przecierka jest tłusta, ponieważ specjalnie nie maluję jej całkowicie suchym pędzlem, tzn w niektórych przypadkach w innych jest sucha jak pieprz... ale lubię takie tłuściutkie malowanie, sprawia mi wizualna radość... Efekciarstwo?...czemu nie?... to chyba właśnie o to chodzi,...na stole nikt z mikroskopem mi nie oglądnie modelu... masz na górze fotkę pleców mojego warlocka - jeszcze bez lakieru - i co - powiesz mi otwarcie, ze uważasz to za efekciarskie i brzydkie malowanie>?...za słabiznę?... no bez jaj już...


Kwestia moich undead... nie rafiku, mylisz się ogromnie... nie ma u mnie przecierki za pomocą rozjaśniania jedynie białym kolorem... ja mieszam kolory i to używając własnych mieszanek, a nie nakładając kolory gw (coraz jaśniejsze)... często aby rozjaśnić cieniuję elf fleshem, bleached bonem, żółtym,... choćby pochodnia kapitana WH, ponad 11 warstw farby, użyte kolory: czerń, bestial brown, elf flesh ---> scab red, gore red, blood red, golden yellow, bad moon yellow, skull white... ;]... ale niestety werniks ma to do siebie że zlewa i przyciemnia kolory, wygładza przejścia... nie widać tego aż tak dokładnie.., NO i biorąc na przykład moje undeadzkie ghule... co ty byś chciał, aby wszyscy malowali osobno każdy mięsień jak w moim strigoiu?... takie ghule prezentują się dobrze na stole... i tak ma być, a nie chodzące arcydziełka... moje malowanie ma tą jedną dobrą chcę, że zawsze mogę coś dodać, ... nie palę za sobą mostów cieniując w ten sposób...

srali mazgali - to chyba tyle,....mam nadzieję, ze twój pogląd trochę zmieniłem...i rozjaśniłem obraz:) porównanie z bezuchim było niezłe... ale sa takie czasy a nie inne... ponadto skąd wiesz?...może za 20 lat twoje prace ktoś wyrzuci do kosza a moje będą jednym z najcenniejszych artefaktów z 2005r:P... lol... nie no - bez jaj:)

Na koniec chciałem dodać jeszcze jedno - musisz zrozumieć, ze każdy z nas ma takie rzeczy, które mu się niewiarygodnie podobają...ja np: nie wyobrażam sobie ubrań moich UND. bez przecierki - w moim choćby warlocku jedynie szata pociągnięta jest przecierem...ale po prostu nie może być inaczej, kocham ten efekt, nei zamieniłbym go na żaden inny, łącznie z pięknymi hihlightami na stroju i skurze powodowanymi błyszczeniem sie zwieńczenia laski... walić to... ładniejsza przecierka na ciuchu - ja osobiąście mam swoje zwyczaje, dające mi radość z malowania... nie zamierzam malować pod czyjś gust i tyle... myślę, ze to samo bezuchy robił na swoich obrazach;]... a dobrze położona przecierka wcale nie jest taką "tanią i tandetną" metodą... szkolę się w swojej od 7 lat...ponad...i nie jest to takie proste... mieszanie kolorów do przecierki tez jest czymś niebanalnym... nie wiem co jeszcze mógłbym dodać... po prostu pokaz nam swoje figurki, abyśmy z czystej zawiści objechali je do cna:)...

aaa...i zanim Misio oburzony to poruszy - to może ja wyjaśnię...
"bez wątpienia to raczej Misiek uczy się od Ciebie niż na odwrót"
Wiesz co - a tu się mylisz całkowicie, ani ja nie uczę się od niego, ani tym bardziej on odemnie - jak już pisałem, my tak malowaliśmy zanim w ogóle, którykolwiek zobaczył prace tego drugiego... może w ostatnich czasach trochę od siebie pożyczamy - ale jeżeli tak, to tylko "w jaki sposób dobierasz kolory, do cieniowania tego jednego" albo cos w tym rodzaju... zdarzyło mi się np: raz w życiu zapytałem Misia jak on cieniuje brązowy, bo efekt wydał mi się ciekawy, ja preferuję bestial brown + elf flesh i domieszki innych, a on bestial jako wyjściowy, ale cieniuje go snakebite leather (kolorem, którego ja nie używam wcale...no - ostatnio czasem)... ale nie można chyba nazwać tego, "uczeniem się od siebie" ... no bez jaj... nasze style po prostu są dość podobne, aczkolwiek dla wprawnego oka - zupełnie różne... jak kropla wody i moczu - podobny kształt, ale zupełnie inny kolor...  tyle... teraz misiu nie napisze nam tu 20 A4, tylko przytaknie, albo nie przytaknie...
 :lol:
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 19, 2005, 01:08:22 pm »
Cytuj
No widzę, że opłacało się wsadzić ten kij w mrowisko. Atmosfera się jakaś inna zrobiła w tym temacie. Nie czujecie? Zniknął gdzieś swąd wazeliny


Jakos nigdy tu wazlelina nie pachnialo a zlosliwe uwagi byly i sa na dziennym porzadku. Typu: "sam nie umiem ale przypupie komuś to mi sie poprawi humor".

 :badgrin:  :evil:  :badgrin:

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 19, 2005, 01:22:52 pm »
hola, hola panie Rafik - wpadły mi zdjęcia pańskich prac... te czarno zielone przetarte przecierką (tłustą w dodatku) to chyba pańskie nie?... no to witam w klubie tak malujących;]...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 19, 2005, 01:52:15 pm »
Tak żebyśmy wiedzieli na temat czego sie kłucimy wrzucam do ogladu zdjątko figsów Rafika! Niestety znalazłem tylko jedno :(



I podkreślam że nie jest to jakas Rafikowa wikwintna robota! A jedynie "standard stołowy"!!
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:09:53 pm »
min. te właśnei fotki widziałęm...i od razu zaczynamy: pan po lewej - super... wygląda co prawda jak praca, którą ja ludziom oferuję, kiedy maluję 60 takich samych modeli (tzn nie zrozumcie mnei źle... wyglada jak przecierka...a jest malowana chyba na mokro!!)... natomiast kolory extra, bardzo ponuro to wygląda...i przez to fajnie... a człowieczek po prawej, choc tak extra dopracowany, ładnie malowany itd...jest tak niewiarygodnie denny, ze jak kiedykolwiek Rafik zarzuci cos kolorystyce mojej, czy np: Misia...to skonam z miejsca ... ;] ...  ze śmiechu - bo połączenie błękitu, pomarańczu, zieleni, ZŁOTEGO i tak dalej...no mnei osobiście wbija w glebę... jest za realistyczne w porównaniu z realiami chuty:P...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:21:21 pm »
po prostu nie lubie jak nie jest cos dokladnie malowane... kolorystyka to nie mnie oceniac bo nie oceniam kolorow a sposob pomalowania... nie lubie przecierki ktora robi "mazy" np na skarpetach. Moze ja robie przejscia gora 3 kolorami ale staram sie nie robic ich drastycznie. Zreszta. kazdyrobi jak mu sie podoba.

ale z pewnej odleglosci wyglada to fajnie...

Offline Mistrz wałków :)

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:23:38 pm »
Cytuj
ze śmiechu - bo połączenie błękitu, pomarańczu, zieleni, ZŁOTEGO i tak dalej...no mnei osobiście wbija w glebę... jest za realistyczne w porównaniu z realiami chuty:P...


Moda marrienburdzka!

A i nie obraź się Macku ale na tych obu dwuch modelach jak dla mnie aż w oczy kuje realizm i dobry dobór kolorów! Nawet hełm pana po lewej widac że jest już mocno znoszony!!

I widac że stroje ich są brudne (pan po lewej) zakurzone a nie zapaprane!! Przewaga przecierki nad dokładnym malowaniem!
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:26:01 pm »
Cytuj
I widac że stroje ich są brudne (pan po lewej) zakurzone a nie zapaprane!! Przewaga przecierki nad dokładnym malowaniem!


nie malujesz wiec pewnie tego nie wiesz... najpierw sie dokaldnie cos maluje a potem bierze np. brazowy i robi "brud" przecierka... (dobre sa przyklady z podrecznika do gwardii imperialnej gdzie doklednie to pokazali) nie wmowisz mi ze przecieranie na zmiane 2 kolorami daje poczucie brudu.

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:28:53 pm »
Właśnie tu jest pies pogżebany kamilu... że "znoszony chełm" w istocie jest po prostu przetarty... jak ja przetrę chełm to jest on "chamsko przetarty" co jest proste i efekciarskie, a jak zrobi to niby Rafik, to jest "znoszony"?... no bez kitu ludzie...bo to już jest hipokryzja:P...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:33:52 pm »
Oj bardzo was przepraszam!
walnołem sie w składni zdania!!
Chodziło mi o przewagę dokładności malowania nad przecierką!!

Cytuj
Właśnie tu jest pies pogżebany kamilu... że "znoszony chełm" w istocie jest po prostu przetarty... jak ja przetrę chełm to jest on "chamsko przetarty" co jest proste i efekciarskie, a jak zrobi to niby Rafik, to jest "znoszony"?... no bez kitu ludzie...bo to już jest hipokryzja:P...


Tak ale Rafik robi to nieco bardziej umiejętnie! Może dlatego że nie nakłada na to werniksa który tak paskudnie niszczy cały efekt!!
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:38:41 pm »
Kamilu - bądźmy mneij obiektywni - przyjżyj się mojemu wojownikowi chaosu - czy widzisz takm gdziekolwiek "nieumiejętną" przecierkę?... już nie popadajmy w skrajne lizidupstwo za przeproszeniem...owszem rafik ma specyficzny styl malowania - ale ten chełm nie jest w żaden wyjątkowy sposób przetarty;]... każdy przetarty (dobrze) chełm tak wygląda...ja zrezygnowałem z takiego malowanai juz dawno temu (kiedyś tylko tak srebrny kładłęm) bo lubię nienaturalne, bajkowe malowanie... walić realizm... czy modele do konfrontacji są realistycznie maziane?... broń panie bobrze:P...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:53:53 pm »
Maćku ale ja tu spośród was wszystkich odznaczam sie chyba najwiekszym obiektywizmem!

Jako jedyny nie maluje i nie musze bronic swoich modeli! A to ze ten akurat heł mi sie bardziej podoba i że bardziej cenię sobię realizm od bajkowości to już jest kwestia mojego gustu!
I ja tutaj nikomu dupy nie lizę!

I tak jak Twoje przesadne tłuste malowanie nie dokonca mi odpowiada tak orginalnośc tych modeli mnie urzeka!
I tak jak Misu nieżle maluje to wp.. mnie jego mniemanie że juz osiagnął w tm miszczostwo! Dodatkowo niepodoba mi się jego szeregowe malowanie bandy! Ja sobe bande wyobrażam jako pewna ogólna zbiorowość a Michał wuidzi to jako rególarne wojsko! I zarazem ja mam racje jak i on! Kwestia gustów!
I tak jak Seby figsy sa pomalowane przecietnie techniczxnie tak podstawki ma bez zarzutu!!
Itd..
Kamil. (miszczu)

Offline Carve

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:57:59 pm »
Najemnik po lewej bardzo mi się podoba, BTW użyłem tych samych rąk, tyle, że nie do włóczni, a do halabardy, tak jakby najemnik sie nią zamachiwał.

Ten z prawej podoba mi się nieco mniej, ten niebieski nie pasuje. Co prawda to Marienburg, ale jakoś tak dziwnie to wyglada.

A właśnie, kołczan na plecach tego z włócznią mozna znaleźć w tej wyprasce Mordheim Equipment, czy gdzieś indziej? Bo na zdjęciu w sklepie GW słabo widać, i cały czas nie jestem pewien, czy to własnie kołczan.

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 19, 2005, 02:59:39 pm »
oczywiście - masz rację, co nei zmienai faktu, że ten chełm nie wyrużnia się totalnie niczym...jest to najzwyklejszy w świecie przetarty chełm... w domu mam takich 4 tony... moje chełmy bez werniksu sa własnei takie,...identyk.r.atyczne:)...:p dlatego mnei to trochę śmieszy...że Rafik objeżdża przecierkę jako cos prostego i biednego, po czym mamy tu doczynienia z modelem, którego "najciekawszy" element jest przetarty?... śmieszy mnei to jak z kiczu można zrobic cos mega wypasionego... "chełm wygląda jak taki zurzyty"... Kamilu - według Rafika zaliczasz się do tych, którzy dają się nabierać na efekciarstwo...przeczytaj uważnie jego posty:)...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 19, 2005, 03:00:09 pm »
pomysl super... oryginalna konwersja to podstawa... a z halabarda musi wyglaadc cudnie.

Cytuj
Maćku ale ja tu spośród was wszystkich odznaczam sie chyba najwiekszym obiektywizmem!


Jasne...

 

anything