Autor Wątek: Galeria figurek do Mordheim!  (Przeczytany 330329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 16, 2005, 09:43:17 pm »
No nie powiem zdjątka które mam na kompie! (moim aparatem sie bawiłeś!) wyglądają z goła lepiej!
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 16, 2005, 09:57:03 pm »
no niestety dude... tutaj "wielkość" zrobiłą swoje...ja musze poprosić sławka...aby wziął zajebisty aparat... świetnego fotografa (bo on to planuje od 3 miechów już...ponad) i zrobił mi z przesłonami (zero błyszczenia) dobre zdjęcia... z dobrym sprzętem...  i w ogromnej rozdzielczości...a potem przekształcił je na mniejsze w lepszym programie niżpaint:P...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Viruk

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 16, 2005, 10:09:37 pm »
Nazroth - dzięki za komentarz. Cenny tym bardziej, że napisany przez malarza o bardzo wysokich umiejętnościach.  Zanim zacząłem malować cytadelkami paćkałem trochę enamelami, głównie figsy z Warzone'a, ale to mi już dość dawno temu przeszło ;)  Chwilowo maluję głównie figsy z Lotra, choć w na pewno jeszcze wrócę do Mordheima i Battla (myślę o Carnivale of Chaos-bardzo fajnie prezentują się figsy tej bandy), ale to raczej melodia przyszłości... W każdym razie konwencji nie zmieniam, ewentualnie czasem trochę ewoluuje ;)
Natomiast jeśli chodzi o Twoje figsy to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to Konwersje, zdecydowanie przez duże K. Praktycznie w każdym modelu coś jest zmienione, każdy został indiwidualnie potraktowany. A pilgrimi jako flagellanci - miodzio!
Jesli chodzi o malowanie to fakt, figsy potraktowane werniksem i fleszem rzadko wychodzą dobrze na fotkach. Na pewno dobór kolorów jest bardzo dobry; brązy, szarości i czerwienie fajnie dobrze tu pasują. Twarze też wypasione - świetnie uchwycony został wyraz twarzy postaci.
Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, które na pewno byłyby jeszcze lepsze, gdybym figsy zobaczył w realu. Pozdrawiam!
Mitril nadchodzi

Offline Demence

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 16, 2005, 10:26:41 pm »
to do gorącej dyskusji wyżej

nie rozumiem...
wklejacie tutaj foteczki swoich figurek - po co? wydaje mi się, że po to by usłyszeć opinię na ich temat (aczkolwiek mogę się mylić), zapominając, że może się na ich temat nie tylko pozytywna opinia pojawić - nie chcecie takowych słuchać (czytać) to nie wklajajcie foteczek w ogóle, a nie odpowiadacie na czyjąś niepochlebną dla was uwagę atakiem na tą osobę albo jej wyśmianiem. Każdy ma swój gust i ma do tego pełne prawo.

A co do zaprezentowanych dzieł... :)
Nazie podoba mi się Twoje malowanie - jak dla mnie ma fajowy klimacik :) (ql podstawka uroczej pani ogrzycy :))

na przecierkach się nie znam :) ale... u Viruka podoba mi się brak świecenia się figurek ;] i jak dla mnie to są bardzo fajnie pomalowane, czyli po prostu mi się podobają :)
)

Offline Mistrz wałków :)

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 16, 2005, 10:28:08 pm »
Idąc z pomocą Mackowi, nieco inaczej przerobiłem te fotki (metodą kamienia łupanego w paint-cie!)

I wybrałem troszkę (Miom zdaniem) efektowniejsze fotki! Oczywiście tych samych modeli aby nie zapeszać dalszych zdjęc (innych modeli) których mam całą skrzynkę! Przecierz to Maciek ma nam się nimi pochwalić!

Capitan (dziewię się ze nie uchwyciłeś tego co w nim najpiękniesze czyli płaszczyka!!)





Ogry! (tyle się naopowiadałeś na temat kometki i nieraczyłeś jej pokazać światu!!)





Nieco bardziej dynamiczne pieski!


ładniejszy elf



I cos dla Misia!!(mam nadzieją że sie Macku nieobrazisz za to że robię przed premierę dwarfów, ale nie mogłem sie powstrzymać aby misiowi nie pokazć różnokolorowej ale konsekwentnie pomalowanej bandy!!)




I następnym razem nie powiekszaj aż tak zdjęć! Twe modele tłusto pomalowane nienajlepiej w takich zoom-ach wychodzą!!
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 16, 2005, 10:44:42 pm »
Viruk: ja osobiście kocham dobrze zrobioną przecierkę... od niej zaczynałem i na niej zakończę...model bez przecierki w mojej figurkografii nie istnieje... zaczynam zawsze od brązowej przecierki - każdy model...i często zostawiam ją juz jako efekt końcowy... A po twojej przecierce widzę, ze robisz to świetnie...idealna ziarnistośc, zero rozmazań ... kilka warstw i mocny kolor... pychotka!

Kamil: spoko - nawet dobrze...cieszę się, ze nie tylko mojej dziewczynie i siostrze podobają sięmoje modele:P... osobiście czekałem na lepsze fotki krasnali - w przysżości, bo za wiele sie rozmazało:)...

Pozdrawiam all
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 17, 2005, 11:22:21 am »
Maćku, powiem jedno - jesteś perwerem :D. I bardzo dobrze! Już mówiłem wcześniej co sądziłem o twoim malowaniu i zdania nie zmieniam. W dodatku konwersje są świetne i cieszę się, że mogłem zobaczyć je z bliska (na stronie TH były niewyraźne i zacierał się cały efekt). Acha, twój halfling to niezły oblech :D.
I tatuaż dla Slayera fajny. Mialem ten sam pomysł (np. niebieska kreska na oczach itp.) w razie kupna jakichś.

Offline SKAV

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 17, 2005, 11:44:07 am »
ale za..biste figurki :D szczególnie slayerzy uwielbiam ich mam ich15 do battla i slayera pit fightera (Fajna laska z tego ogra :P)
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline MiSiO

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 17, 2005, 11:57:52 am »
Kamil. ja naprawde wiem jakie ma figurki Nazroth... a co do dwarfow to MAciek wyjatkowo lubi moje...

Kapitan WH ma bardzo fajna brodke dorobiona.

Offline RafiK

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 18, 2005, 05:49:03 am »
Zgadzam się  w 100% z Kingą!
Ten temat przypomina kółko różańcowe! Klepiecie się po dupach jak stare baby i chwalicie nawzajem swoje wspaniałe dokonania. Jak kolega Elmin wyskoczył ze zdaniem odmiennym i to jeszcze sensownym to został po prostu zjedzony w butach.
W takiej atmosferze nie osiągnie się niczego dobrego.

Panowie Naz i Misiek malujecie dobrze. Widać, że uczyliście się od siebie bo niektóre elementy malowania są bliźniaczo podobne. Podobnie jak kiepski dobór kolorów też odziedziczyliście po sobie, chyba (ale kwestia kolorów to już kwestia gustu, można po prostu chcieć wymalować bandę jak Paradę równości i tyle, a można sobie lubić jakoś tam realistyczne ubarwienia - kwestia gustu). Malująecie z zacięciem, chcąc wystawiać tylko wykończone modele - i SUPER!
To wszystko nie oznacza jednak, że osiągnęliście już jakiś tam poziom mistrzostwa, bo ja tu jeszcze nie widziałem figurki, któraby zaparła mi dech w piersiach. Za mistrzostwo uważam taką sytuacje kiedy człowiek ociera się o sztukę, malowanie figurki podnosi wręcz do wyższej rangi, kiedy trzeba sobie zadać pytanie: "jak on/ona to cholera wymalował/ła".
Podobnie rzecz ma się z konwersjami. Pochlebcy nie zamydlajcie oczu Naza - czy tylko ja uważam, że pani ogrzyca wygląda jak ogr, który przebiegł przez stóg siana?! Kapitan WH jest ładny i klimatyczny ale ogro/babol znacznie od niego odstaje.

Dlatego panowie: do roboty! Uczcie się dalej, podpatrujcie innych i nie kiście się we własnym sosiku, bo to zgubna droga donikąd.
Teksty w stylu "osiagnąłem kwintesencję malowania", "od nich można się tylko uczyć a nie krytykować"... sorry, dla mnie to albo AUTOIRONIA albo ŻENADA.
Pozdrawiam Misiek i Naz
jak również innych odważnych malarzy!
Zachęcam do dalszych twórczych wysiłków!
RafiK
właśnie zasiadający do malowania plague monków, z których zrobię warband skavenów (Eshin jak 100 diabłów ;))

Offline Gorim

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 18, 2005, 08:08:32 am »
Chciałem napisać post w nieco podobnym tonie, co powyższy.. Ale no nic..
Oto dwa krasnoludy, pomalowane średnio, ale to było dawno temu..:)





Ale niewiele na nich przecierki więc pewnie są brzydkie:P
o I sit still in my room..
Winter's here in summer season...
Shall I say I was wrong if I'm right?
And farewell to my last hope..

Offline SKAV

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 18, 2005, 09:02:42 am »
hehe cool szczególnie podoba mi sie mag mimo malego zdjęcia
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline Nazroth

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 18, 2005, 09:12:33 am »
eeee... Rafiku - nie znasz mnie i Misia na tyle długo, by móc stwierdzic, ze malujemy podobnie - malujemy zupełnie inaczej i nie bardzo ucziliśmy się od siebie. Krasnale Misia i Moi undead zostali pomalowani, kiedy się jeszcze nie nzaliśmy - a to, ze wydaje Ci się, iż malujemy podobnie wynika z faktu, ze obaj werniksujemy modele na błyszcząco (i obaj robimy to pewnie od 3-4 lat...a wtedy sie nei znaliśmy...) Popatrz w jaki sposób cieniujemy, w jaki sposób malujemy skurę... to są odmienne style malowania. Ale masz rację... pojawiają się tu same pochlebstwa...owszem...Ale w Krakowie nikt nas nie przebija swoim mordheim, a jeśłi nawet ktoś ma do tego skille, to po prostu wykorzystuje je w inym systemie... z tąd nasze wysokie mniemanie o sobie... Ponadto - nie ma tu modeli, które mogłyby chwycić Cię za gardło, bo myślę, że obaj z Misiem prezentujemy najnowsze swoje prace...ponadto modele do GRY... a nie np: jakies zwycięskie modele z konkursów malowania... a są takie w domu... Oczywisćie krytykę przyjmuję, choć przesadzoną... temat jest po to, aby pokazac światu swoje modele... nie chce k.r.a skisić się we własnym domu, i umrzeć otoczony modelami, które tylko ja widziałęm.. chcę aby świat poznał moje konwersje... Zresztą myślę, ze największa miarą kunsztu malarskiego jest ilośc Polskich złotych, jakie się za taką pracę zbiera:)... I rafiku - apeluje w imieniu nas wszystkich - TO NIE SĄ MODELE NA GOLDEN DEMONA _ TYLKO NA PIE>>>>Y STÓŁ DO MORDHEIM... aby nam wszystkim się milej grało...

ps: CO do "osiągnięcia kwintesensji malowania" to o ile to mój txt (a chyba tak) Chodziło mi o to, że znalazłem w kńcu sposób w jaki chce nakładać farbę...i nie zamierzam dalej szukać... malowałem w życiu kilkoma metodami, w różny sposób cieniiowałem kolory, obecnie po prostu wybrałem te, które najbardziej mi odpowiadają... nie chodziło mi o osiągnięcie tak WYSOKIEGO poziomu...

ps2: CO do naszych kolorów rodem z parady miłości...a widziałeś zdjęcia tych GW'sowych band stronę wcześniej?... chyba nie:)... zobacz na pięknych WH:P...

Gorim - górny krzat jest mało widoczny i nie wiem, czy na czapce masz ładne cienie, czy jest to spowodowane naświetleniem złudzenie. Prezentuje się bardzo fajnie. Dolne zdjęcie - cóż... prawie nie widać tam cieniowania - jedynie buty...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Zielony

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 18, 2005, 09:42:04 am »
boshe rafik...nie rozumie według ciebie mamy się rzucać mięsem jak ktoś wystawi jakieś foty, 0 dobrego słowa. Czasem potrzebne sa słowa otuchy  :D
a jak zauważyłeś są tutaj także rady które pomagają w malowaniu.
 Łatwo jest krytykować lecz trudniej dać wskazówki :!:. Według mnie ekipa z Krakowa maluje świetnie i nie szydzą z innych którzy gorzej malują...

Zielony
IMP  :O

Offline MiSiO

Galeria figurek do Mordheim!
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 18, 2005, 09:52:53 am »
Ja nie zauważyłem cob mnie ktoś tu klepał po zadku... Naza, owczem, komplementują. Ale nie mnie.