trawa

Autor Wątek: Bezwzględna względność!  (Przeczytany 6930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zompi

Bezwzględna względność!
« dnia: Maj 25, 2005, 05:38:08 pm »
Przeglądałem ostatnio wykłady z fizyki Feynmana i naprawdę niezłe lasowanie mózgu. Ten Eistain chyba specjalnie coś takiego powymyślał, żebyśmy się nad tym męczyli  :x
No i te czarne dziury, energia atomowa, zakrzywienie przestrzeni, fotony, protony... Człowiek nie jest pewien, czy dożyje jutra. Ale... Są jednakże plusy :D
Np. Odkrywanie kolejnych wymiarów. Mi udało się "odkryć" , że wszystkie wymiary są jednym, nachodzą na siebie i przekładają, tworząc wielowymiarowo-wymiarową przestrzeń. Straszne nieprawdaż? A wam coś się udało "odkryć", a może nawet odkryć?
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Jimmy

Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2005, 08:05:28 pm »
Eee... a o czym konkretnie jest ten temat? Czy po prostu chcesz wyrzucić z siebie swoją frustrację naukami ścisłymi?

Offline zompi

Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2005, 08:07:37 pm »
Coś w tym rodzaju ;)
Ale chcę też się dowiedzieć, jakie to wspaniałości urzytkownicy forum wymyślają o swoich prawach fizyki ;)
Jeżeli nie są strzeżone przez prawa obywatelskie ;)
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Jimmy

Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2005, 10:13:16 pm »
No dobra, w takim razie ja osobiście nic nie wymyślam, bo z fizyki zawsze noga byłem i nigdy mi to specjalnie nie podchodziło... (chociaż zawsze, choćby jako fantastę, interesowało i zawsze podziwiałem ludzi, którzy łapią o co chodzi)

Offline Rhobaak

Re: Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2005, 06:32:01 pm »
Cytat: "zompi"
Mi udało się "odkryć" , że wszystkie wymiary są jednym, nachodzą na siebie i przekładają, tworząc wielowymiarowo-wymiarową przestrzeń.

?

Czy możesz powiedzieć coś więcej o tym odkryciu? Bo zaiste, godne jest Nobla.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline zompi

Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2005, 08:49:37 am »
Przeczytaj temat 4D. Tam zamieściłem co nieco, o tym, że energia we wszechświecie jest nieskończona. Wiadomo też, że przestrzeń się zakrzywia. Jeżeli więc mamy tkie pokłady energii, to jest ona w stanie tak zakrzywić przestrzeń, że zostanie z niego malutki jedno (a może i zero) wymiarowy punkcik. A ponieważ wszechświat i w nim zawarta energia oddziaływuje na wszystkie wymiary, każdy załamuje się do tego samego punktu i nakładają się, bądź mieszają za sobą. Z tąd wniostek, że żyjemy w każdym wymiarze, ale tego nie możemy zaobserwować fizycznie (tzn. oczami).
Oczywiście to wszystko hipoteza, nie poparta żadnymi obliczeniami. Ale pmażyć zawsze można ;)
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Rhobaak

Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2005, 02:24:50 pm »
W temacie 4D nie mówieś nic na temat nieskończonej energii we wszechświecie, co więcej przeciwstawiałeś się hipotezie, że wszechświat może być nieskończony. Jeśli jest skończony, to oczywiście nie może mieć nieskończonej energii.

Co do załamywania się wszystkich wymiarów do punktu - taki stan mógł panować przed wielkim wybuchem, ale na pewno nie jest stanem obecnym - przecież bez problemu możemy wyróżnić trzy wielkoskalowe wymiary przestrzenne i jeden czasowy - one nie są zredukowane do punktu.

Ta teoria nie jest nawet hipotezą, przynajmniej nie w sensie naukowym - jest sprzeczna z obserwowalnymi faktami.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Krzysio

Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2005, 03:19:51 pm »
Zompi, niestrudzenie starałem się pojąć twój wywód, ale mimo wszelkich  prób wysiłki moje spełzły na niczym!
Może wysilisz się jeszcze troszku i popuścisz swojego geniuszu w celu oświecenia swojej światłej myśli?
oszukiwanie sensu przez człowieka to podstawowa siła w jego życiu.

Viktor E. Frankl

Offline zompi

Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2005, 06:11:41 pm »
"Zasady są po to, by je łamać"
--Arcymag Ged, "Najdalszy Brzeg" pióra Ursuli K. le Guin---
;)

Oczywiście wszechświat jest nieskończony.
Jednak energia ta cięgale rośnie i wszechświat ciągle musi się rozszerzać. Jak rozszerzyć to co jest już nieskończone to taki paradoks, jakich wilele :p
Bierze się to z moich wzorów, których nie ma co ujawniać, dopóki ich jeszcze nie popre.

To, że widzimy wszystko w 3 wymiarach i oddziaływuje na nas zauważalie wymiar 4 (chocia ja myślę, że czas to których z kolei wymiar, 10, lub 15, ale nie 4). Może nam się wydawać, że żyjemy w rozległej przestrzeni, ale tak naprawdę, jesteśmy w małym punkcie. Albo też, ten punkt jest dla nas duży, ale w porównaniu z resztą naduniversum jest tycy-tyci.
Wiem, że mówię niezrozumiale, ale na razie nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć. Jest to jakby powiedzieć, moja intuicja, że tak jest.
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Rhobaak

Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2005, 09:42:34 pm »
Pozwolę sobie przytoczyć:
Cytat: "zompi"
Ale jak rozszerzyć coś co jest już nieskończone. Moim zdaniem to niemożliwe.
Wszechświat dąży do nieskończoności, a nie jest nieskończony. To "drobna" różnica ;)

Cytat: "zompi"
Oczywiście wszechświat jest nieskończony.

Czy masz może rozdwojenie osobowości, czy też po prostu często doświadczasz diametralnych zmian światopoglądowych?

A poza tym:
Cytat: "zompi"
Może nam się wydawać, że żyjemy w rozległej przestrzeni, ale tak naprawdę, jesteśmy w małym punkcie. Albo też, ten punkt jest dla nas duży, ale w porównaniu z resztą naduniversum jest tycy-tyci.

Jeśli posługujesz się pojęciem punktu, to wypadałoby chyba wiedzieć, że punkt jest obiektem bezwymiarowym i w żaden sposób nie może być "duży" lub "mały".

Proponowałbym, abyś spróbował sformuować swoją Wielką Teorię w sposób przejrzysty z naukowego lub przynajmniej gramatycznego punktu widzenia. Umożliwiłoby to ustosunkowanie się do niej, bo jak na razie - wybacz - ale całkowicie nie wiem, o czym mówisz.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline zompi

Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2005, 10:02:45 am »
Cóż. Na początku mojej teorii wszystko było super. Ale potem wszystko zaczęło się komplikować i masz babo placek. Już nic nie rozumiem. Ale, czy wszechświat może być nieskończony? Skoro istnieją równoległe światy, to gdzieś musi być granica. Ale jak postawić granicę, jak to coś jest nieskończenie wielkie?
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2005, 11:14:41 am »
Cytat: "zompi"
Skoro istnieją równoległe światy, to gdzieś musi być granica. Ale jak postawić granicę, jak to coś jest nieskończenie wielkie?

Równoległe? Granica nie musi wcale istnieć. To, że są równoległe, nie znaczy, że nie mogą się na siebie nakładać, tak wynikało by przynajmniej z geometrii... Jeżeli można coś takiego zastosować do badania wszechświata.
Z resztą, po co na siłę wyznaczać ową granicę, skoro na pewno nie wiadomo jak ją zdefiniować. Granica może zarówno oznaczać zbiór punktów, o "szerokości" jednego punktu, jak i pewien obszar, stanowiący płynne przejście z jednej formy do drugiej...

Totalne zagmatwanie ;)  idę to przemyśleć przy "Weselu" Wyspiańskiego. :D

P.S. Może by połączyć tematy "4D" oraz ten, ze względu na ich zbliżoną tematykę? Może to rzuciło by nieco więcej światła na dyskusję?  :o
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline suchyr0x

Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2005, 04:50:19 pm »
zompi zadziwiles mnie :shock:  chodz z fizyki zawsze noga bylem i bede ale nauczycielka dala mi zadanie z ktorym nie moge se poadzic moze ty mi cos podopiwesz lub zrobisz plz :D

temat: Przestrzenie zakrzywione(zakrzywienie przestrzeni) cos o tym jak bys mogl bo szukalem i nic nie wiem ja wogole taki ciemniak jestem nie to co ty :D

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2005, 07:38:53 pm »
Cytat: "suchyr0x"
chodz z fizyki zawsze noga bylem i bede ale nauczycielka dala mi zadanie z ktorym nie moge se poadzic moze ty mi cos podopiwesz lub zrobisz plz


Hehe nie pomylę się bardzo, mówiąc, że przypadkiem przeglądałeś to forum, zobaczyłeś ten temat i postanowiłeś się zarejestrować tylko w celu zapytania o korepetycje z fizyki?  :D

To bardzo 'interesujący przypadek'. ;)

To oczywiście niewyszukany żart i nie ma było tutaj żadnego podtekstu. Witamy na forum!
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline suchyr0x

Bezwzględna względność!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2005, 07:42:21 pm »
Cytat: "Sajuuk'Khar"
Cytat: "suchyr0x"
chodz z fizyki zawsze noga bylem i bede ale nauczycielka dala mi zadanie z ktorym nie moge se poadzic moze ty mi cos podopiwesz lub zrobisz plz


Hehe nie pomylę się bardzo, mówiąc, że przypadkiem przeglądałeś to forum, zobaczyłeś ten temat i postanowiłeś się zarejestrować tylko w celu zapytania o korepetycje z fizyki?  :D

To bardzo 'interesujący przypadek'. ;)

To oczywiście niewyszukany żart i nie ma było tutaj żadnego podtekstu. Witamy na forum!


wiesz co nawet nie wiem jak na te forum trafilem ale szukalem czegos w google i trafilem na te forum i odrazu na ten temat (przysiegam, seryjnie, nawet nie chodzilo mi o zadanie z fizyki)i przeczytalem i pomyslalem ze pomozecie mi z fizyka jak takie fenomeny tu sie wypowiadaja ze nawet nie wiem co to jest... :D