trawa

Autor Wątek: Duel Masters, graliście?  (Przeczytany 13127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adivip

Duel Masters, graliście?
« dnia: Maj 27, 2005, 01:56:27 pm »
No właśnie czy graliście w tą karciankę, wiecie o co w niej wogule chodzi?
Jest ona oparta na kreskówce o takiej samej nazwie (coś w stylu Yugioh), karty bardzo ładne graficznie ale nie wiem jak zasady i czy worte to zainteresowania...

Offline Perek

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2005, 05:22:45 pm »
Z tego co zauważyłem to bazuje na zasadach Magica, z tym że nie ma lądów a manę czerpie się z kart ( możesz je albo zagrać, albo położyć jako manodajkę ), poza tym można (chyba) zdecydować czy chce atakować gracza czy jego jednostki.
 Grę zaczynasz ciągnąc JakąśTam liczbę kart z biblioteczki i układając je jako "tarcze". Jak łepek zniszczy wszystkie to przegrałeś.

Po resztę informacji zajrzyj na stronę producenta : http://wizards.com/welcome.asp


A to nie jest przypadkiem tak że wizard postanowił zrobić karciankę dla dzieci  i dla jej promowania powstał serial ? Albo odwrotnie :) , w każdym bądz razie promują siebie nawzjem i ciężko stwierdzić co bazuje na czym.

Offline Adivip

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2005, 08:27:56 pm »
Dzięki ale czy ktoś z Was ma tę grę i jak ona wypada w porównaniu do innych karcianek czy tylko typowo komercyjny produkt

Offline Szatanista

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2005, 01:00:05 pm »
w australi jest toto popularne całkiem
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Perek

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2005, 05:43:09 pm »
Jak dla mnie to typowa komercha. Uproszczone zasady z Magica, infantylny aż do bólu serial, i ten pomysł z silą w setkach/tysiącach mających niby ukazać potęge jednostek ....
 :badgrin:
Świat na którym opiera się cała gra też jakiś taki niefajny i bez większego polotu.

Jak dla mnie to przejdzie szybciej niż karty pokemona.

Ale to tylko kwestia gustu.

Offline Adivip

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2005, 08:58:28 pm »
Karcianka Pokemon nie jest taka zła... Grałem w to 3 lata i mi się podobało fajne zasady tylko jak zaczeli robić nowe karty to panowała zasada czym nowsze tym lepsze. gra straciła swój urok. Wystarczyło kupić nowe karty i miało się wszystkich w *****. Ale wspominam miło  :D

Offline Krwawa Lady

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2005, 09:38:01 pm »
Gralam owszem. Kuzyni jakims cudem mnie zmusili. I musze stwierdzic ze  sa malo dopracowane szczegoly. Troche monotonne. Wole innego rodzaju w Duel masters juz nei zagram. Tylko nei myscie ze nudzi mnie to dlatego ze jestem plci zenskiej. Bo to smieszne zakladac z gory ze dziewczyny nudzi to co chlopakow interesuje. Jednak, że mieli oni jakies podstawowe wrsje. Moze są barrdziej rozbudowane i ciekawsze.Tego nie wiem.

Offline kingquest

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:33:50 am »
Ja też w to grałem trochę. Ale gra ma zbyt dużo minusów:
- jest zbyt monotonna
- ma zbyt uproszczone zasady
- ogólnie jakoś nie pociąga gracza

Offline Perek

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:59:44 am »
Po prostu - uproszczony maksymalnie klon magica.
Czysta komercha, jak już pisałem.

Offline Witchdom

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2005, 11:44:12 pm »
Kicz nad kiczami kiczem pogania  :?  Jest uproszczona na maksa. Nie mozna tam znalezc elementow strategii, taktyki, czy wiekszej logiki. Nie lubie takich karcianek (chociaz lepsze to niz Yu-Gi-Oh).
url=http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?p=538106#538106]KUPIE Chaos Marinesow!!![/url]
SPRZEDAM O&G

Offline Sucuburius

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2005, 09:20:58 am »
Witam
Jak narazie jestem tu pierwszy raz ale w grze DM siedze od jakiegoś czasu. Przyglądałem sie innym karciankom i moge z czystym sumieniem stwierdzić że gra ma tyle strategii ile chcą gracze. Widziałem pojedynek DM który trwał 3 godziny ponieważ każdy musiał przemyśleć kolejne zagranie. Sam prowadziłem godzinny pojedynek i powiedzieć musze że to nie była typowa młucka typu bij zabij. Zdziwiło mnie też porównanie DM do pokemonów. Ludzie najpierw zagłębcie sie w gre a potem ją oceniajcie. to że istnieje i gra i kreskówka nie znaczy że to koniecznie komercyjne zagranie. W empiku aż ciężko od komiksów tymu The Gathering czy chociażby Dungeons & Dragons a jakos nie słyszałem że to komercia.
ożna zamienic fikcje w rzeczywistość.
Trzeba mieć tylko cheć i silną wole.

Offline Crane

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2005, 05:17:54 pm »
Cytat: "Sucuburius"
W empiku aż ciężko od komiksów tymu The Gathering czy chociażby Dungeons & Dragons a jakos nie słyszałem że to komercia.

To bardzo dziwne bo akurat są to bardzo komercyjne produkty i większość ludzi (łącznie z twórcami) za takowe je uważa.

Offline Sucuburius

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2005, 11:28:44 am »
Chodziło mi o karty gatheringa a nie komiksy ;)
ożna zamienic fikcje w rzeczywistość.
Trzeba mieć tylko cheć i silną wole.

Offline Zibi

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2005, 09:16:28 pm »
Cytat: "Sucuburius"
Chodziło mi o karty gatheringa a nie komiksy ;)

Karty M:tG sa ewidentnie bardzo komeryjne, oj bardzo.

Offline Muerte

Duel Masters, graliście?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 27, 2005, 09:39:44 pm »
Tu nie ze karty sa komercyjne, cala gra jest komercyjna.
ps. to wszystko dla scislosci i zakonczeniu tego tematu ;)
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"