Autor Wątek: Babilon 5  (Przeczytany 6877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline frostqueen

Babilon 5
« dnia: Maj 29, 2005, 11:25:30 am »
tak sobie ostatnio wspominalam swoje filmowe fantastyczne poczatki, skutkiem czego przypomnial mi sie pewien niezgorszy serial z ktorym kilka ladnych lat temu nasza telewizja pozwolila sie swoim widzom zapoznac.
byl dosc popularny ale teraz wsrod znajomych nie moge znalezc osoby ktora by go ogladala
gdzie wiec sie podzialiscie widzowie? fani? Babilonu 5?
jak go wspominacie? co utkwilo wam w pamieci?
czy ktos tu poza mna wogole pamieta dzieje niepodleglej stacji kosmicznej gdzie spotykala sie arystokracja, menty i zabojcy wszystkich znanych ras? historie wojny z cieniami? ziemskiej wojny domowej? komandor ivanovej? sheridana? g'kara? delenn? garibaldiego? marcusa? talii? lyty?
zapraszam  :D
url=www.yuri.pl][/url]

Offline graves

Babilon 5
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2005, 04:04:23 pm »
Jak najbardziej jestem fanem B5... i pozostanę.
Oglądałem całość (tyle razy ile była nadawana - a było to raczej dziwnie powtarzane :roll: ) Najpierw dano od 1 serii do 4, póżniej powtórzono od 3 do 4 i dano 5 - ostatnią. Jeszcze dziwniej było z kontynuacją czyli "Krucjatą". Nigdy w polskiej telewizji nie dano pilota tej serii - który w bardzo ścisły sposób łączył B5 z kontynuacją poprzez (m. in) osobę Prezydenta Sheridana. Ten pilot był dostępny, tylko na kasetach video  :roll:
Sam serial dano - z dziwnym poślizgiem i wielokrotnie przekładany, bez zbytnich zapowiedzi - w godzinach, kiedy nikt prawie nie ogląda - nie pokolei odcinki i nie wcałości - urywając po kilkunastu odcinkach (pewnie oglądalność była niezadowalająca.
Z przyjemnością obejrzałbym ten serial jeszcze raz :roll:
Efekty zastosowane w tym serialu powalały (teraz są w wielu serialach,np. w dużej ilości i podobne są w Andromedzie). Scenariusz Straczynskiego był niesłychanie konsekwentny i od początku pomyślany na pięć sezonów. Miała to być (iw zasadzie była) zamknięta i przemyślana całość.
Bardzo podobały mi się "zabawy z czasem" występujące w niektórych odcinkach (chodzi mi o sytuację z B4).
Mógłbym, jeszcze wiele pisać na ten temat (czasami znajduję na starych kasetach video odcinki, które z jakichś tam powodów nagrywałem, jak nie mogłem na bieżąco oglądać tego serialu i z prawdziwą przyjemnością je oglądam).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline frostqueen

Babilon 5
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2005, 10:22:42 am »
Niech zyje! *^_^*
cudownie byloby gdyby babilon jeszcze raz trafil na ekrany ... nie zebym miala specjalna nadzieje bo nasza tv napewno bedzie wolala jakas telenowele wyemitowac. o, przepraszam, "serial obyczajowy"...  :shock:
bardzo sobie cenie dopracowane watki, barwne charaktery /ivanova jedna z idolek dziecinstwa, czad ;)), niezwykle postaci, niesamowita pomyslowosc, rozbudowany "wszechswiat", to ze jak mialo byc zabawnie to bylo bardzo zabawnie, a jak powaznie to naprawde powaznie ... i choc pozycji mojego serialowego idealu nie przebije, uwielbiam go za charakter, swietne pomysly i spojnosc :!:
url=www.yuri.pl][/url]

Offline graves

Babilon 5
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2005, 12:03:30 pm »
... i  jeszcze świetna muzyka (chodzi mi o zaczynające tematy muzyczne). Oddająca bardzo dokładnie nastrój poszczególnych sezonów (inna dla każdego sezonu - tak jak i czołówka). Do dzisiaj trzymam na dysku znalezione kiedyś w necie pliki z tematami muzycznymi z "In the beginning" oraz 5 sezonów i co pewien czas sobie puszczam. Naprawdę jest świetna (szczególnie jak się zna serial - ach te wspomnienia).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 007

Babilon 5
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2005, 01:31:23 pm »
Fajna Seria, ale tylko pierwsze 4 Sezony

Offline graves

Babilon 5
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2005, 03:36:09 pm »
Cytat: "007"
Fajna Seria, ale tylko pierwsze 4 Sezony

nie podobał Ci się Sheridan z brodą :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bagienny

Babilon 5
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2005, 11:26:43 am »
Byłem i w zasadzie jestem fanem tego serialu, ze wszystkimi sezonami. Co najbardziej mi utknęło? Ostatni drugiej serii, czwartej i parę wybiórczych odcinków 'tajne misje'. Efekty specjalne nie powalały w tym serialu. I podejrzewam, że z tego względu powstały wrogie obozy 'bo brzydko wygląda'. Dodatkowo rip w postaci ST:DS9 (swoją drogą żenada, 'ale od czwartego sezonu jest świetny' ;)
W chwili obecnej seriali nie ma wcale, Tele5 nadało pierwszy sezon Andromedy (i jestem szczerze zaskoczony pomysłowością scenarzystów od pierwszego odcinka wymiot ;) i jak na razie nie odpowiadają, czy będą następne.
Chwilę przedtem i jak na razie najlepszy serial jaki do tej pory widziałem Farscape. Jednak Babylon 5 był pierwszym, w którym chronologia wydarzeń ma znaczenie i akcja działa się z odcinka na odcinek.
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline spidey

Babilon 5
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2005, 10:13:19 pm »
A ten Babylon 5 to pod takim samym tytulem byl u nas wyswietlany bo jakos nie kojarze tego chociaz wiem ze serial w pyte (ach ten Straczynski)
I na jakim to bylo kanale ?

Offline dasst

Babilon 5
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2005, 09:50:44 am »
Leciał na TVN.

A jeden z moich ulubionych odcinków to ten, kiedy Kosh wychodzi ze swojego kombinezonu i "widzimy" go po raz pierwszy. Uwielbiam też końcówkę odcinka "Severed Dreams", kiedy nad ziemskimi statkami, które mają zniszczyć Babylon pojawiają się nagle krążowniki wojenne Mimbari. ("Only one human captin survive battel with the Mimbari fleet. He is behinde me, you are in front of me. Devalue your lives, be somewhere els. :D ).
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline graves

Babilon 5
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2005, 10:35:18 am »
Cytat: "dasst"
Leciał na TVN.

leciał 2 razy.
Za pierwszym razem sezon I-IV, za drugim III-V. Dano również kontynuację "Krucjatę" - ale nie cały pierwszy sezon. Poza tym są do tego dwie pełnometrażówki - pilot serialu i pilot z połączeniem Babilon5-Krucjata (wyszło na Video - w TV nigdy nie było).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline spidey

Babilon 5
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2005, 11:31:58 pm »
Cytat: "dasst"
Leciał na TVN.

To dlatego nie znam tego serialu.
Mieszkam w jakiejs takiej zjeb.... okolicy ze poki nie kupilem cyfry nie odbieralem tvnu.

Offline bagienny

Babilon 5
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2005, 10:37:16 am »
Cytat: "spidey"
Cytat: "dasst"
Leciał na TVN.

To dlatego nie znam tego serialu.
Mieszkam w jakiejs takiej zjeb.... okolicy ze poki nie kupilem cyfry nie odbieralem tvnu.


Serial był nadawany przed powstaniem tfufaenu. Kanał Wisła. A na tfufaen, był nadawany o tak wymyślnych porach jak 1 w nocy albo 8 rano.
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline dasst

Babilon 5
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2005, 01:47:45 pm »
Cytat: "graves"
Poza tym są do tego dwie pełnometrażówki - pilot serialu i pilot z połączeniem Babilon5-Krucjata (wyszło na Video - w TV nigdy nie było).


Pełnometrazowych filmów jest więcej.
1. Babylon 5: The Gathering - pilot serialu
2. Babylon 5: In the Beginning - pierwszy film, opisuje wydarzenia dziejące się w trakcie wojny ludzi z Mimbari, wydany w Polsce.
3. Babylon 5: Thirdspace - nie widziałem, nie mam za bardzo pojęcia o czym.
4. Babylon 5: River of Souls - nie widziałem, podobno opowiada o poszukiwaniach jakiegoś vorlońskiego wynalazku
5. Babylon 5: A Call to Arms - w Polsce pod tytułem "Alarm dla Ziemi", to własnie łącznik Babilon5-Krucjata
6. Babylon 5: Legend of the Rangers - nie widziałem, nie wiem o czym
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline d-s

Babilon 5
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2005, 04:02:41 pm »
Z tego Babylonu to pamietam tyle ze byl nudny jak cholera. Zawsze wolalem Deep Space 9, ale ponoc Babylon ma poprowadzona fabule przez wszystkie odcinki wiec moze po prostu nie czailem jakis nawiazan czy cos.

Offline bagienny

Babilon 5
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2005, 06:09:16 pm »
Cytat: "d-s"
Z tego Babylonu to pamietam tyle ze byl nudny jak cholera. Zawsze wolalem Deep Space 9, ale ponoc Babylon ma poprowadzona fabule przez wszystkie odcinki wiec moze po prostu nie czailem jakis nawiazan czy cos.

Niesczaiłeś to fakt ;] Nudny B5 a ciekawszy DS9? Fajny dowcip ;]
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl