Autor Wątek: Jak utwardzić skórę?  (Przeczytany 21162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frimer

Jak utwardzić skórę?
« dnia: Maj 30, 2005, 09:30:06 am »
Po pierwsze witam wszystkich forumowiczów jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum (ale z pewnością nie ostatni). A teraz do rzeczy. Chodzi mi dokładnie o sposób utwardzenia owej skóry. Wyczytałem, że należy gotować skórę w wosku, ale po pierwsze. W jakiej formie trzeba zdobyć owy wosk. Czy taki będzie dobry http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52609360 ??? Rozumiem że trzeba zdobyć odpowiednią ilość wosku i włożyć go do garnka, czy powinniśmy go rozcięczać wodą? ile powinniśmy gotować skórę (przypuśmy 4-5mm)?. Oraz moje ostatnie pytanie, czy są inne sposoby utwardzania skóry.

P.S. Czy jest jakaś konkretna różnica w utwardzaniu skóry licowanej a np, zamszowanej.
---PyTy - Pogodno Team----

Offline kort

Jak utwardzić skórę?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2005, 04:37:29 pm »
Po pierwsze... Niekoniecznie musisz ja gotowac... Gotowanie, a szczegolnie, takie pierwsze Twoje gotowanie, moze sie skonczyc tym, ze skora sie zmniejszy (wiem z wlasnego doswiadczenia ;)). Mozesz kupic sobie np. na allegro wosk w formie sztyftu (kosztuje cos kolo 10 zlotych) i rozgrzewac go i nacierac skore... Powinno pomoc... Szczegolnie jak powtorzysz ten proces jakies  3-5 razy... No a ilosc wosku zalezy od tego jak wielki jest ten kawal skory.... W kazdym razie zejdzie go troche ;) A czy jest roznica w utwardzaniu zamszu i licowanej? Boszszsz :D Ogromna :) Zamszem sie nigdy nie zajmowalem, bo to bardzo trudny material w obsludze ;) Ale poprobowac zawsze mozna :P

Offline Frimer

Jak utwardzić skórę?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2005, 05:45:03 pm »
Wielkie dzięki. To rzuciła trochę światła na ów problem :)
---PyTy - Pogodno Team----

Offline kort

Jak utwardzić skórę?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2005, 05:51:04 pm »
Nie ma sprawy... Jesli pomoglem to bardzo sie ciesze ;)

Offline IndyanaMax

Jak utwardzić skórę?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2005, 07:23:40 pm »
Witam!
Ja też sądzę, że nacieranie ciepłym woskiem coś pomoże.  Mam taki kawałek skóry, którym wcieram wosk w cięciwe i powiem Ci, że ten kawałek jest twardy jak ch**(olera).

Pozdrawiam,
Indy

P.S.
Jeśli Ty chcesz rozpuszczać wosk w wodzie, to życze powodzenia :P :P :P .
ajcie rzyć!

Offline jasisz

Jak utwardzić skórę?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2005, 08:32:35 pm »
Ja z podobnym pytaniem, nie będę tworzył nowego wątku.
Jakie znacie sposoby na pociemnienie skóry?
Próbowałem z wodą, olejem i niezbyt wychodziło.
mój blog - a co!

Offline kort

Jak utwardzić skórę?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2005, 11:57:38 am »
Cytat: "jasisz"

Jakie znacie sposoby na pociemnienie skóry?


Jedynym znanym mi sposobem jest wielokrotne nacieranie skory olejem lnianym... Nie wiem niestety gdzie w tych czasach taki olej mozna dostac... No ale dziala napewno... Woda pociemni skore na czas, gdy jest ona mokra... Nie wiem, z kolei, jakiego oleju uzywales... Jesli byl to zwykly olej jadalny, to rzeczywiscie nie za bardzo moglo pojsc... Nie jestem chemikiem i nie wiem co zawiera olej lniany, ale on przyciemnia skore jak diabli ;)

Offline Varnyhet

Jak utwardzić skórę?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2005, 02:25:33 pm »
Cytat: "koortshack"
Nie wiem niestety gdzie w tych czasach taki olej mozna dostac...

Jest w sklepach z artykułami dla plastyków.

Offline kort

Jak utwardzić skórę?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2005, 04:38:36 pm »
Cytat: "Varnyhet"
Cytat: "koortshack"
Nie wiem niestety gdzie w tych czasach taki olej mozna dostac...

Jest w sklepach z artykułami dla plastyków.


Jak pieknie Varnyhet uzupelnia moja wiedze. Dziekuje ;)

Offline Varnyhet

Jak utwardzić skórę?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2005, 06:13:02 pm »
Wiem, bo w końcu jestem dzieckiem plastyków :)
Cieszę się, że mogę pomóc.

Offline Sinne

Odp: Jak utwardzić skórę?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2013, 10:12:40 pm »
Witam mam pytanko, jak jest z skóra licową nadaje się ona do utwardzenia i jak jest z kształtowaniem takiej skóry. Bo chciałbym sobie zrobić karwasze i napierśnik, ale nie wiem, czy powinienem na początku to uformować czy potem da się ukształtować w np napierśnik.

Offline RonaldCype

Jak utwardzic skore
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2016, 05:39:00 am »
ze pytanie raczej z lamerskich, ale Foka to moj pierwszy i mam nadzieje, ze nie ostatni diesel.
Koles, od ktorego auto kupilem, mowil, ze jak jest mroz to przy odpalaniu trzeba gaz trzymac w podlodze i dopiero jak zaskoczy to lekko odpuszczac.
Jest w tym choc troche prawdy?
W tych silnikach nie ma czegos takiego jak ssanie?