trawa

Autor Wątek: Pomoże ktoś ? Pliss...  (Przeczytany 17209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BiG doGGy

Pomoże ktoś ? Pliss...
« dnia: Maj 31, 2005, 12:41:55 pm »
Witam.Mam mały problem , bo nie wiem jaką karcinake wybrać.Jedną z najbardziej znanych jest chyba Magic THe Gathering , podobają mi się te karty , ale boję się , że nie poradzę sobie z zasadami i w ogóle...:(
Drugim rozwiązaniem byłyby Pokemony , wiem , że prawie nikt tej karcianki nie lubi , ale ja dzieciak jestem.I mam problem co mam wybrać ? Może powiedziałby ktoś o co chodzi w Magicu i w ogóle , bo pojęcia o zasadach nie mam...Z góry dzięki wszystkim , pozdrawiam :)

Offline Adivip

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2005, 03:11:14 pm »
Oki to tu masz zasady do Magica (najpierw zapisz na dysk a potem przeglądaj bo inaczej będzie się dłuuuuuuuugo wczytywać)  :D

http://www.wizards.com/magic/rules/8erulebook_PL.pdf

Co do tego co kupic uwarzam że Magic. Zasady nie są aż tak bardzo trudne. Jedyne co może sprawić trudność to tłumaczenie i interpretacja dodatkowych zasad na kartach. Kupując Magica będziesz miał pewność, że będzie z kim grać.

pokemon TCG nie jest złe, nie ma nic w tym złego, że grasz w karciankę opartą na anime. Sam w to grałem :D. Zasady sa łatwiejsze niż w magicu, ale nie masz co liczyć na grę z innymi (chyba że znasz kogoś kto to ma lub mieszkasz w dużym mieście). Ta karcianka powoli zanika z rynku...

Ja bym tam brał Magica.

Offline BiG doGGy

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2005, 08:16:21 pm »
Raczej decyduje się na Pokemon , mieszkam w Krakowie , a więc problemu ze znalezieniem graczy nie będzie :) może za Magicaq wezmę się innym razem :) , pozdrawiam :)

Offline Alice

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2005, 08:47:49 pm »
Pokemon to postrach straszny /: A M:tG jst OK...
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline BiG doGGy

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2005, 08:51:29 pm »
Ja tam dzieciak jestem , chyba mam prawo grać w Pokemony ? :)

Offline Alice

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2005, 09:32:05 pm »
nie.
zeżrą Ci mózg.
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline Jaskier

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2005, 11:36:07 am »
mtg bym nie polacał gdyż jedzie ono na zasadzie - nowy dodatek --> dwa razy lepsze karty niż w poprzednim --> kolejne stówy na karty ---> poprzednie karty można sobie w d. wsadzić.

proponowałbym raczej coś mniej pospolitego, ale nadal posiadającego sporą rzeszę fanów:
 - VETO! - polska gra, w klimatach szlacheckich. szybko się rozwija i w bardzo dobrym kierunku. dodatkowo miły jest fakt iż gracze mają spory wpływ na jej dalszą drogę :)
 - Legenda 5 Kręgów - jedna z najtrudniejszych karcianek, w której liczy się nie tyle ilość kasy wpompowana w karty, co umiejętności. daje naprawdę dużo satyswakcji i dobrej zabawy
 - Vampier: The Ethernal Straggle - klimat Wampira: Maskarady (jeśli znasz - RPG). Bardzo fajne i szybkie w nauce zasady (na stronie producenta jest szybki praktyczny samouczek przy którym w 10 minut nauczyłem się podstaw). Duży wybór frakcji i dość tania. Cechą charakterystyczną są bardzo dobre decki startowe które są tam częściej nawet kupowane niż boostery :D (a w takim M:tg to zawartością startera można się conajwyżej podetrzeć ;) ).

w nazwach masz link do polskich forów na temat tych karcianek. jeśli któraś(któreś?) by Cię zainteresowała to wal na tym temacie. postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania, szerzej opowiedzieć i podać kilka(naście) linków do stron o każdej z nich.

nie pakuj się w M:tg bo to tylko strata kasy!!!

Offline Szatanista

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2005, 12:58:43 pm »
na bardzo dalekim wschodzie na którym mieszkam nieznalazłem sobie nikogo do gry w mtg, nawet strony o mtg niema australijskiej żadnej. kraj zacofany jest strasznie jeśli chodzi o takie żeczy.
ale wiem gdzie można grać co tydzień na turniejach yugi-oh! więc może tą karcianką warto sie zainteresować?
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Alice

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2005, 05:54:41 pm »
Cytat: "Jaskier"
mtg bym nie polacał gdyż jedzie ono na zasadzie - nowy dodatek --> dwa razy lepsze karty niż w poprzednim --> kolejne stówy na karty ---> poprzednie karty można sobie w d. wsadzić.
nie pakuj się w M:tg bo to tylko strata kasy!!!
Nie wiem, kto Cię skrzywdził, ale się nie zgodzę. Ja tam praktycznie nie mam nowych kart, a jeszcze na M:tG zarabiam. I gram. I wygrywam.

P.S. Ze trzech ludów z WotC obsady M:tG jest Ausrtrlalijczykami, a chyba nie tak dawno nawet był ProTour w Sydney.
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline Adivip

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2005, 08:54:34 pm »
Cytat: "BiG doGGy"
Raczej decyduje się na Pokemon , mieszkam w Krakowie , a więc problemu ze znalezieniem graczy nie będzie :) może za Magicaq wezmę się innym razem :) , pozdrawiam :)


Jeżeli tak to polecam moją aukcje na Allegro. 700 kart

http://allegro.pl/show_item.php?item=53266631

Offline BiG doGGy

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2005, 09:29:26 pm »
Cena niezła , jednak nie zalicytuje z kilku powodów , np, dlatego , że teraz  w turniejach grac kartami ze starej serii raczej nie można...a więc interesują mnie karty tylko z tej nowszej :)
Pozdrawiam :)

Offline Jaskier

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2005, 09:58:45 pm »
Cytuj
Nie wiem, kto Cię skrzywdził, ale się nie zgodzę. Ja tam praktycznie nie mam nowych kart, a jeszcze na M:tG zarabiam. I gram. I wygrywam.

cóż, może mam w takim razie przestarzałe informacje ale kilka dodatków temu tak to mniej-więcej wyglądało. też z kumplami sobie na tym zarabialiśmy (bo na granie nie mialiśmy ochoty -> do grania są lepsze karcianki), ale przestawało się opłacać i daliśmy sobie spokój.

Offline Alice

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 01, 2005, 10:23:51 pm »
Nie wiem, co oznacza "kilka dodatków temu".
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline Perek

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2005, 01:58:35 pm »
To znaczy jak tylko Ice Age wyszedł.

I wszystko się zgadza.

Prywatne pogawedki usunalem. Zibi

Offline Alice

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2005, 09:05:36 pm »
@ Perek: to było równe 10 lat temu, bejbi. Ja mam 20 i wtedy dopeiro zaczynałam grać (oh, jaka szkoda).
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page