trawa

Autor Wątek: Pomoże ktoś ? Pliss...  (Przeczytany 17200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Merry

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 20, 2005, 10:36:21 am »
Jesli chodzi o Magic: The Gathering to przede wszystkim przygotuj sie na wielkie wydatki. Trzy dodatki wstecz i karty sa juz zabronione turniejowo. Zbierasz dodatek, wydajesz , wydajesz mnostwo pieniedzy - cieszysz sie z ultra-rare'ow a tu wychodzi nastepny dodatek i Twoj wspanialy rare pojawia sie znow ale... jako common. To wlasnie jest Magic od paru lat - design gry a la Windows XP; prymitywne zasady i co tu duzo mowic - przegiety sposob wydawania. Jedynym plusem tej gry sa dwie rzeczy : piekna grafika, jak rowniez - 90 % osob grajacych w CCG gra wlasnie w Magica. Kiedys bylo dosyć warto, teraz - to jedno wielkie wyciaganie pieniedzy. Niestety...

Offline Perek

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 20, 2005, 01:52:44 pm »
tak, tak, tak...

W Magica wsadzisz na starcie pięc, no góra osiem tysięcy i pocieszysz się deckiem jakies 3 miesiące, bo akurat wtedy wyjdzie nowy dodatek albo o zgrozo! Nowa Edycja i karty lecą na śmietnik.
Wszystko się zgadza.

Czasami bierze mnie na refleksje i zastanawiam się gdzie te piekne czasy kiedy ludzie grali dla zabawy i nie wydawali na karty kilkucyfrowych sum żeby się pobawić albo pojechać na turniej i się pobawić jeszcze bardziej... Gdzie te czasy kiedy co 3 deck nie był AffiTogiem albo Toothem i Nailem z czego każdy miał w sobie gobliny albo agro... ?

Gdzie te czasy pytam kiedy ludzie grali sobie w Magica i inne karcianki nie przejmując się tym że nie mają całego decka w foilach ?

No, ale wtedy akurat kiedy mam już odnależć właściwe rozwiązanie tego problemu kończy mi się fisstech i muszę wrócić do rzeczywistości albo przytłumić smutki i rozczarowanie partyjką w Magica albo poturlać kostami po makiecie pełnej plastikowych i ołowianych figurynek.

Tak więc zgodnie z myślą zawartą w postach poprzedników jak chcesz się naprawdę dobrze bawić przy małych kosztach to kup sobie szklane kulki - gdzieś w otchłaniach internetu jest chyba nawet instrukcja, bo Magic jest gorszy od narkotyków - najpierw cię uzależni a potem zrujnuje życie do tego stopnia że będziesz musiał sprzedać cały dom żeby ci na karty i protektory starczyło.

Cześć.

Offline Muerte

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 20, 2005, 03:57:01 pm »
Dlatego najlepiej znalezsc jakas gre niszowa, najlepiej kiedys wydawana, dorwac kilku chlopakow i sobie czysto for fun pogrywac. Mala kasa, wielka zabawa. My tak z kolesiami gralismy chyba przez rok w Shadowruna, zreszta decki dalej mamy, ale pochlonela nas l5k ;)
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline Zibi

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 20, 2005, 06:25:05 pm »
Cytat: "Perek"
W Magica wsadzisz na starcie pięc, no góra osiem tysięcy i pocieszysz się deckiem jakies 3 miesiące, bo akurat wtedy wyjdzie nowy dodatek albo o zgrozo! Nowa Edycja i karty lecą na śmietnik.
Wszystko się zgadza.

Gruuuba przesada. Chyba, ze skladasz T1 talie z Moxami i Lotosem. Za 5 stowek mozna zlozyc calkiem, calkiem deck w T2. Oczywiscie czesto jest rotacja, ale zawsze zostaje Ext i T1.

Offline Merry

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 20, 2005, 06:30:26 pm »
Zgadzam sie z przedmowca; wystarczy 500 zl na dobry deck... ale czy warto w obecnym czasie? Raczej nie; lepiej grac w inne karcianki...

Offline Zibi

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 20, 2005, 09:43:44 pm »
Ja moze i bym gral dalej, bardziej for fun, ale imidż kart mnie wpienia i nie moge na nie patrzec. ;)

Offline Perek

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 21, 2005, 09:42:22 am »
Dobra, sorki ale może to żle napisałem w poprzednim poście  - wsadzę tam z osiem  :badgrin:  i  :lol:  to może  ktoś zauważy że jaja sobie robię.

A przy okazji: gdzie można znależć jakieś polskie lepsze stronki traktującek o L5K ?  Słyszałem że jest strasznie klimatyczna i trudna z możliwością wykończenia przeciewnika na wiele sposobów ( taa, Magic się przypomina - w praktyce wychodzą 2 - wdeptać w ziemię albo zeżreć biblioteczkę  :lol: [nie żebym miał coś do Akademi] ) i chciałbym dowiedzieć się ile w tym prawdy a ile reklamy w czystej, nieskrępowanej formie.

Offline Merry

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 21, 2005, 09:46:57 am »
L5R umiera jako karcianka; poza tym jesli chodzi o sankcjonowanie dodatkow to jest prawie tak samo bezndziejnie jak w Magicu - 3 dodatki wstecz i ban :/ A sama gra - czy ja wiem; przegiete dodatki - lepszy byl podrasowany L5R - - > Legend of The Burning Sands.. ale czy ktos jeszcze pamieta... ? eh :(

Offline Crane

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 21, 2005, 11:39:36 am »
Pierwsze słysze żeby L5R była umierającą karcianką. Skąd masz takie informacje Merry? Rotacja w L5R jest dużo wolniejsza niż w Magicu i odbywa się na dużo innym poziomie. W Magicu odpadają ci całe dodatki, natomiast w L5R odpadają poszczególne karty. Na jakieś 2 dodatki przed tzw. edycją zaczynają się pojawiać karty przejściowe, które są legalne zarówno w obecnej edycji jak i będą legalne w przyszłej edycji. Najbliższa edycja Lotus albo Dark Lotus pojawi się w październiku. Napisałem, że edycja będzie Lotus albo Dark Lotus ponieważ losy co do tego jak bedzie "ułożona" ta karcianka ważą się na turniejach "storyline". Wyniki tych turniejów mają wpływ na to w jakim kierunku podąży karcianka, jakie frakcje będą silniejsze, a które osłabione.

Ilość sposobów zwycięstwa jest dosyć imponujący, choć kiedyś było ich dużo więcej. Obecnie są trzy podstawowe - jeśli twoja rodzina uzyska 40 punktów honoru, jeśli zniszczysz wszystkie prowincje przeciwnika i trzeci sposób wprowadzenie do gry pięciu kręgów. Istnieje jeszcze kilka sposobów na zwycięstwo np. jaśli przeciwnikowi spadnie honor rodziny poniżej -19 punktów wtedy przegrywa on grę. Inne metody pochądzą już z kart, np. jest Event ktry zmusza graczy do dociągania dwóch kart na koniec tury z decku fate (normalnie dociąga się jedną), jaśli któryś z graczy nie może dociągnąć karty musi zniszczyć sobie prowincję.

Teraz jeszcze o cenach, niestety ta karcianka jest droga. Nawet granie for fun wymaga dosyć sporych nakładów pieniężnych, bo np. decki nie są preconstructed i żeby ułożyć talię trzeba się trochę napracować.

Offline Merry

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 21, 2005, 11:44:12 am »
Hm troszke zle sie wyslowilem - mialem na mysli, ze w Polsce L5R nie ma juz takiej, niestety, popularnosci jak kiedys. Nie mialem na mysli ogolu - AEG wydaje rozsadnie ten system. A czy drogi to nie wiem - ja mam boostery do A Perfect Cut po 6 zl i wszyscy na aukcjach obserwuja czekajac na pierwszy zakup i w koncu nikt nie bierze :-( A szkoda, bo mialem nadzieje sprowadzac L5R pozniej i w jeszcze nizszych cenach... Jak ktos bylby zainteresowany niech da znac :-)

Offline Crane

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 21, 2005, 02:26:12 pm »
To że gra przyciąga mnej graczy niż kiedyś to prawda chociaż jak spojżeć na takie imprezy jak ta http://www.gozoku.pl/pl/?t=turnieje&id_kategorii=1&id_podkategorii=0  to można sobie wyrobić inne zdanie ;). Sam przestałem grać w tę grę jakiś rok temu, głównie ze względu na ceny i pewne komplikacje zasad. Niestety AEG ma czasami duże problemy ze zbalansowaniem kart, przez co często wprowadzane są erraty, jakieś kruczki w przepisach itp. Gra niestety przez to straciła w moich oczach bardzo dużo, niestety patrze na to co będzie w Lotusie i też nie widzę poprawy na tyle żeby wrócić do tej karcianki.

Wracając do rotacji w Magicu jest to rok między wydaniami edycji, w przypadku L5R są to dwa lata. Rotacja według mnie jest dobrym posunięciem, aczkolwiek wiadomo główną przyczyną rotacji nie jest tylko chęć usprawniania karcianki, a przedewszystkim kasa, kasa, kasa. Mówiąc już o cenach miałem raczej na myśli ceny pojedyńczych kart w drugim obiegu, bo ceny boosterów i podstawek są w normalnej cenie.

Offline Muerte

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 21, 2005, 08:16:59 pm »
No i ja powiem swoje 3gr jako ze gram w l5k, przechodzac wlasnie z Mtg. Po pierwsze czy ta gra umiera, nie wiem. Na pewno jest niszowa a co za tym idzie graczy nie jest tak duzo jak w mtg, ale czasami da sie kogos "zwerbowac" i grona (zwlaszcza u nas w okolicahc) powoli sie rozszerza. Co do cen, to tu bym sie klocil ze sa jakies wielkie, bany - jak narazie nie widze banow tylko sa erraty ktore ostatntnio trafiaja w same commony o ktore latwo. Ale wracajac do kasy. Dobry deck aby zlozyc to wszystko zalezy od klanu jakim grasz. W Polscie co zauwazylem duzo ludzi gra Scorpionem/Zurawiem a co za tym idzie wiele ludzi chce karty do tych deckow, a co za tym idzie ceny sa do nich duze. Ale klanow mamy jeszcze 8. Wystarczy zobaczyc na wyniki ostatnich Koteiow i zobaczyc jak rzadzily Koniki a zlozenie decku bylo w granicach 300zl.
Propo dodatkow, wychodza one tak jak w Mtg co jakies 3m-ce i tu nie jest tak ze - nowy dodatek pol decku out, bo nowe karty sa mocarne. NIE. Przez ostatnie dwa dodatki wladowalem w deck jakies 150zl. Czyli 150 zl na 6m-cy, ale wybaczcie panowie karciarze, to zdecydowanie malo :) Wiadomo, poczatki sa trudne, szkielet decku trza zlozyc a to wymaga jakis nakladow. Potem co dodatek, wyjdzie na 150 kart ogolnie, z max 10 ktore beda na pierwszy rzut oka pasowac do decku, a potem ta liczba sie na pewno zmniejszy. Tak jak mowilem, najwazniejszy jest wybor klanu. I jeszcze co do singli. Jak narazie co do cen ich od czasu mego grania (rok) najdrozsza karta jaka spotkalem to Fortuness Smile (50zl) i musi w dekach wystepowac x3 i Egg of P'Ku (50zl) ale to Unique i wystepuje x1 z czego Egg wyrotuje teraz za 3 m-ce. reszta dobrych singli to max 25zl/szt. Postac Unique do kazdego klany to 12zl. Naprawde ta karcianka nie jest az tak droga w porownaniu z Mtg.
Zreszta, kto gra w karcianki musi sie pogodzic z tym ze trzeba co jakis czas inwestowac. A w l5k warto, bo ta karcianka na pewno nie jest umierajaca, trudnosc rozgrywki wielka, a mozliwosci wygrania wszelakie, wiele opcji na zbudowanie decka, a co za tym idzie wybor az 10 klanow :)
Pozdrawiam

ps. Merry - ja juz mowilem ze jestem zainteresowany L5k jesli tylko bedziesz mial cosik z nowszych dodatkow :D
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline Merry

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 22, 2005, 10:43:31 am »
ps. Merry - ja juz mowilem ze jestem zainteresowany L5k jesli tylko bedziesz mial cosik z nowszych dodatkow :D

Merry pamieta; ale Merry sfrustrowany ze A Perfect Cut 47 bosterow niechciany :(

Offline Perek

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 22, 2005, 01:15:56 pm »
To i ja się dorzucę - jak wszyscy, to wszyscy  :p

1. Mógłby mi ktoś przesłać jakąś instrukcję czy coś innego ? Ogólne pojęcie(chyba ... ) mam raczej z rpga, ale dokładny opis byłby mile widziany.

2. Merry - po ile masz te boosty? Może wziąłbym pare żeby mieć jako taki pogląd na wygląd kart - ale wolałbym poza allegro.

3. No i co z tymi stronami ?

Offline Crane

Pomoże ktoś ? Pliss...
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 22, 2005, 05:42:34 pm »
Perek - rozumiem że ciągle mówimy o L5R ?
http://www.legendofthefiverings.com/ccg/rules.html tu znajdziesz instrukcję, FAQ i rulings-y (na razie lepiej do nich nie zaglądaj bo jeszcze się zniechęcisz  ;) ). Co do stronek to niestety nie mam bladego pojecia bo poza stroną podaną powyżej (wydawcy) korzystałem tylko z http://www.l5rsearch.com/ to jest strona z praktycznie wszystkimi kartami jakie się dotychczas pojawiły. Wiem że istnieją w Polsce jakieś stronki ale nigdy ich nie szukałem, może ktoś inny Ci pomoże.