Autor Wątek: "JEJU" magazin komiksowy  (Przeczytany 98082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline głowonuk

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwiec 29, 2007, 08:44:17 pm »
No racja ja też nienawidzę spamu!!! To nie digart. To forum gildii, przez duże G (Gie jak...).

(a miałem już ponad 130 postów  :cry: )

Spamować proszę bardzo tu, tu lubią spam:

http://magazinjeju.blogspot.com/

A jeśli chodzi o Jeju - dzięki Rob za jedyny poważny post, z którym trochę się nie zgadzam (np. to co było przed długasem nie jest wcale jakieś dobre, z kolei sztućce mi się spodobały, "spadek" wcale nie jest przewidywalny, a Banaś całkiem dobrze ze mną koresponduje [choć przyznam, że rzadko coś odpisuję])

Czekam na zapowiedzianą krytykę Jeju Macieju (chyba że powstrzymuje Cię obawa przed banem, nicponiu Ty, rozrabiako :) )
(mogę Ci opowiedzieć to czego nie ma w Twoim egzemplarzu)

No i jeszcze do Ziemniakento - ASU (jak mniemam) nie wyśle wadliwego "jeju", nie ma co się tym martwić.
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline Maciej

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 29, 2007, 09:26:01 pm »
Cytat: "głowonuk"

Czekam na zapowiedzianą krytykę Jeju Macieju (chyba że powstrzymuje Cię obawa przed banem, nicponiu Ty, rozrabiako :) )
(mogę Ci opowiedzieć to czego nie ma w Twoim egzemplarzu)

Nic nie napiszę. Wystarczyło to co napisałem, żeby siłą swojego autorytetu ( :), ;) ) zniechęcić Ziemniakento (i pewnie wielu innych potencjalnych czytelników )  :(
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline mazol

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 29, 2007, 10:36:25 pm »
No to właśnie możesz jeszcze to dokręcić (np. sila odśrodkową czyli w koło Macieju)

Offline asu_swing

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 29, 2007, 11:31:13 pm »
Cytat: "głowonuk"

No i jeszcze do Ziemniakento - ASU (jak mniemam) nie wyśle wadliwego "jeju", nie ma co się tym martwić.


przejrzałem wszystkie jeje i tylko jeden jeszcze się trafił z brakującą ostatnią stroną - w sumie nie ma co się chyba rozwodzić bo to normalne drukarskie figle - jak ktoś ma "ale" to wymieniam i potem idę z reklamacją do drukarni.
takie rzeczy są dość częste
mam w domu "Skąd się bierze woda sodowa" gdzie środek komiksu jest wklejony do okładki do góry nogami ;p

błędów drukarni proszę tez nie mylić z błędami w składzie
przypomnę:
album Pana W. - brakowało 2ch stron
paranomazja - jeden komiks miał strony w złej kolejności

i te błędy występowały w każdym egzemplarzu nakładu

a jeśli chodzi o brakującą ostatnią stronę w jeju mówimy póki co o 3ech egzemplarzach (z czego jeden Szaveł zgubił po pijaku w borynie)


Większym problemem jest raczej pomylone nazwisko Głowonuka :(
za co wielkie przeprosiny się należą i sprostowanie w następnym numerze małą czcionką na marginesie  ;)
Następnym razem będzie "Śwydzyńsky" :)

pozdrawiam zatem serdecznie

czytaczy zapraszam do numeru obecnego (5tego)
a rysujących zapraszam do 6tgo :)


pozdrawiam
asu

Offline głowonuk

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 30, 2007, 02:08:58 am »
Cytat: "Maciej"
Cytat: "głowonuk"

Czekam na zapowiedzianą krytykę Jeju Macieju (chyba że powstrzymuje Cię obawa przed banem, nicponiu Ty, rozrabiako :) )
(mogę Ci opowiedzieć to czego nie ma w Twoim egzemplarzu)

Nic nie napiszę. Wystarczyło to co napisałem, żeby siłą swojego autorytetu ( :), ;) ) zniechęcić Ziemniakento (i pewnie wielu innych potencjalnych czytelników )  :(


Nie bój się Macieju, jakoś uspokoimy ASU do MFK. Termosik, melisa itp.
Z resztą On tak lubi "jeju", że z pewnością nie chce się rozstawać z nimi wszystkimi.
Albo wiem - nie chcesz pisać, bo to zbyt marny magaZIN dla Macieja przez duże Pe! (:) i ;) - proszę bardzo)

Cytat: "asu_swing"

Większym problemem jest raczej pomylone nazwisko Głowonuka :(
za co wielkie przeprosiny się należą i sprostowanie w następnym numerze małą czcionką na marginesie  ;)
Następnym razem będzie "Śwydzyńsky" :)


Ależ nie ma sprawy. Balem się tylko, ze ktoś może pomyśleć, że jestem Tomaszem Cammelem.

(Gravesie to nie są pogaduszki tylko odpowiedzi na poważne posty, co nie zmienia faktu, że bardzo chcę mieć 2 ostrzeżenia ...to jak dwie czarne łezki pod okiem)
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline Rybb

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 30, 2007, 04:59:42 pm »
numeru piątego nie widziałem jeszcze, ale poprzednie mam bez żadnych figli migli drukarskich, czyli, że mam farta tak?:D

Offline asu_swing

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #231 dnia: Lipiec 01, 2007, 01:56:09 pm »
Cytat: "Rybb"
numeru piątego nie widziałem jeszcze, ale poprzednie mam bez żadnych figli migli drukarskich, czyli, że mam farta tak?:D



eeeej!
tortur mi dawał wasz ten nowy adres i posłałem Ci priorytetem już ponad tydzień temu!! ?? !! :O

Offline Oh!Kitchen Bizmo

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #232 dnia: Lipiec 01, 2007, 02:43:34 pm »
Wczoraj byliśmy z Mazolem w Centrum Komiksu i ktoś normalnie kupował Jeju (nikt z bywalców Boryny)! Mistyczne przeżycie!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #233 dnia: Lipiec 02, 2007, 09:19:32 pm »
Cytat: "asu_swing"
tutaj można nabyć Jeju:
http://allegro.pl/show_item.php?item=211003921


czekam tylko na wypłate i zalicytuje ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Rybb

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #234 dnia: Lipiec 03, 2007, 03:17:46 pm »
mam jejca, pierwsze wrażenie: bomba, dobrze sie to w łapach trzyma. Komiks Surpika wypas, kolorystycznie i w ogóle. W środku wszystko zróżnicowane, jest co pochłaniać, strony ze spisem treści i stopką: fatalna typografia, ja tak osobiście nie lubie. Jak się bliżej zapoznam z materiałem to się wypowiem. Ogólnie i na szybko: gratulacje. Progres jest

Offline Suchar

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #235 dnia: Sierpień 03, 2007, 08:43:12 am »
Jejca mam.
Ogólne wrażenie...z numeru na numer poprzeczka coraz wyżej. Fajnie sie czyta, fajnie się trzyma, fajnie na półce wyglada. Komiksy lepsze i gorsze, choc tych pierwszych przewaga.
Miano komiksu numeru moim zdaniem należy się egz. Zac Crockett ,oraz Piotr Nowacki & Daniel Gizicki.

Kiedy next Jeju...musze skończyć smarować ten komiks obiecany...

pozdr. ekipa Jeju.
--===Lubie bazgrolić po kartku===---

Offline Ziemniakento

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpień 03, 2007, 09:30:42 am »
Wreszcie dostałem JEJU. Przyznam, że to kawał dobrego komiksu. Poprzeczka postawiona dość wysoko, choć znalazły się słabsze historyjki.
Teraz tylko czekać na tematy gastronomiczne...

PS. Komiks Suprika bomba!

Offline ljc

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #237 dnia: Sierpień 20, 2007, 09:59:56 pm »
wrażenia z 5:
1. minimalistyczne, z patentem - dobre
2. niby pomysł jest i wykonanie, ale jakieś takie nieporadne wszystko - słabe
3. przyjemne, nieco podobny pomysł fabularny, jak w poprzednim, zagranicznym komiksie, druga strona strasznie gęsta graficznie, dla mnie traci na wyrazistości - przecietne
4. vide pkt. 2
5. robi wrażenie dopracowanego, czystego (zwłaszcza po niespelnie estetycznej grafie w poprzednim komiksie), brakuje czasem niestety drugiego planu/tła, ale i tak bardzo pozytywne wrażenie wizualne, scenar nie powala - dobre
6. vide pkt. 2
7. vide pkt. 2
8. w necie wyglądało lepiej, choć widziałem znacznie lepsze prace Marka Turka (także w tym Jeju) = słabe
9. nieprzekonujące (kadrowanie dobre, a txty dobre w ostatnich dwóch kadrach - więcej nie udało mi sie pozytywów znaleźć) - nie tylko dlatego, że wyglada, jak szkic do komiksu, ale także dlatego, że nic nie wynika z tego komiksu - słabe
10. strasznie gęste graficznie, scenariusz nie porusza = słabe
11. vide pkt. 2
12. perełeczka, wszystko mi podeszło - fajna, wyrobiona grafa, ciekawy, zaskakujący, łamiący schematy scenariusz - chętnie zobaczę coś zdłuższego, np.: Zbika:) - bardzo dobre
13. niby dobre, ale jak ten koleś jest narysowany: ręka, dłoń, palce zaciśnięte - nawet swobodnym potraktowaniem anatomii nie potrafię sobie tego wytłumaczyć, scenar całkiem, całkiem, choć niespecjalnie odkrywczy - przeciętne
14. nie zrozumiałem niestety, graficznie nie powala, ale nie ma się w sumie do czego przyczepić - bez oceny
15. sympatyczne, fajny miś - dobre
16. uch - zbyt wysoki indywidualizm artystyczny, zbyt wyraźna twarz andergrandu  (właściwe wybrać, dodać coś od siebie jak trzeba) jak dla takiego profana, jak ja - takie minimalistyczne rysynki z okładki szkolnego zeszytu - nie kupuję tego patentu, jako wyrazu artystycznej ekspresji, scenariusz miejscami zabawny - słabe
17. Banaś/Pastuszka - znacznie bardzie podchodzi mi czystsza, pewniejsza kreska tego drugiego, ze scenara nic nie wynika na razie, fajnie by było gdyby coś wynikało z tej przemiennosci rysowników prócz zmiany stylu - słabe
18. strasznie gęste graficznie, aż czasem trudne do rozczytania, styl widać, scenar jest - dobre nawet
19. Klasa - rewelacyjna plansza (na ostatnim kadrze clown ma ciemność zamiast oczu, we wcześniejszych można się doszukiwać szczątkowego zarysu oczu, czy to tylko zmarszka?) - bardzo dobre
20. vide pkt. 2
21. zabawne, oszczędnie i fajnie zrobione - dobre

ogólnie chyba lepszy występ niż poprzednie Jeju (zwłaszcza okładka lepsza od tej kaczki) - może przez narzucony temat (nie jest to przypadkowa zbieranina prac), dobrze wydane (nieamatorsko, ja mam kompletny nr:))

epizody większych całości, jeśli nie stanowią zamkniętej całostki, imo nie bronią się jako komiksy nawet, jeśli są w jakiś sposób ciekawe (zabieg fabularny lub kompozycja planszy), bo są wycinkiem, który sam w sobie nie niesie przekazu

mnie zagraniczne występy nie zaczwyciły, ale to fajny pomysł
tamtam!

Offline Szavel

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 23, 2007, 08:32:19 pm »
Jeju nr 5 będzie dostępne na MFK2007.

miejsca na stoisku użyczy nam Timof i jego ciche wydawnictwo (thanx bro). szukajcie Jejca5 i ekipy na targach!

ema
ww.szawel.boo.pl

www.polka-zoo.oz.pl

Offline asu_swing

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 21, 2007, 12:52:05 pm »
takie tam...
http://magazinjeju.blogspot.com/2007/10/jeju-6-si-produkuje.html

mam nowe oczy więc i do rysowania czas wrócić :)

pozdrawiam

 

anything