trawa

Autor Wątek: "JEJU" magazin komiksowy  (Przeczytany 96790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline repek

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 13, 2005, 01:46:58 am »
Ja mam, właśnie czytam definicję pszrena ze wstępu do działu poemikswego. Fajny, zgrabny tekst, z naukowego punktu widzenia trochę... dziwny. Kontynuuje linię 'nie definiujmy, unikajmy jednoznacznego określenia'.

Szczególnie obraz zaciemnia - dla mnie - określenie: typowy komiks.
Albo używanie w jednym zdaniu słowa komiks i poezja na tym samym poziomie. Czyli określenia formy i pojęcia czysto abstrakcyjnego.

Wniosek - dla mnie - prosty: nie definiujemy, szukamy [jak w poezji] wszystkiego, co pomiędzy, co nieokreślone. A raczej stwarzamy to słowami, poza komiksami [poemiksami]. Ale rozumiem, że pisanie o poemiksie, to część tworzenia poemiksu. Czyli: należy traktować utwór [rysunek + tekst na kartce], z tym co się o tym rysunku mówi.

Zdanie, które nie jest wewnętrznie sprzeczne, to to [dla tych, co nie mają Jeju]:
'No, to poemiks jest czymś innym. Nie jest również poezją. Jeśli spotykasz  coś, co nie jest komiksem, ani nie jest poezją, ale jest właśnie pomiędzy tymi dziedzinami ekspresji, to natrafiasz na poemiks, czyli sztukę układania znaków graficznych'.

Super. Tylko nie wiem, od kiedy komiks albo pisarstwo nie są sztuką układania znaków graficznych?

Pozdrawiam

-------------------------------------------------------------------------------------

Ps. Dziś dostałem numer, jeszcze całości nie przeczytałem. Szybkie wrażenia: bardzo fajna okładka, podoba mi się poemiks Asu.

EDIT: Od razu siadłem i stwierdziłem, a, co tam zajęcia na ósmą, skoro jest trzecia...;P Dalsze wrażenia:
- BARDZO podoba mi się otwierający komiks Banasia i Gizickiego, w zasadzie najciekawszy, idealny na otwarcie - szkoda, że później nie ma nic aż tak dobrego [choć i inne komiksy mi się podobały],
- Hicior numeru: Stasiak Tomasz. Świetna seria.
- Hicior nr 2: oczy ptaka na kadrze nr 2, str. 46, Gang Wąsaczy.
- solówka Banasia takoż interesująca,
- fajna seryjka o pieskach Asu, część znana z pasków, ale kilka chyba nowych... najlepszy chyba ten z 'pachnę na starszego'.

Słowem: Kiedy kolejny? :P

Pozdrówka jeszcze raz.

Offline empro

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 13, 2005, 07:59:47 pm »
Właśnie wróciłem z Centrum Komiksu gdzie zakupiłem hurtem obydwa Jeju :P
tak na szybko (bo całości jeszcze nie łyknąłem) pierwsze wrażenia:

-wydane bardzo przyjemnie (oczywiście #2 lepiej niż #1) a to fajnie bo lepiej się w łapkach trzyma takie cóś niż zwyczajne xero :) i za to brawa
-w pierwszym numerku najlepsza chyba historyjka otwarcia (czyli Skraj Świata) nie dość że graficznie chyba najmocniejszy punkt Jeju #1 to i treść taka filozoficzna :) potem jest troszkę gorzej, nie przypadły mi do gustu komiksy Pawła Gruszki, potem, kilka komiksów niestety bez podpisanych autorów (wiem, że na końcu są wymienieni wszyscy autorzy, ale jakoś chyba lepiej było ich umieścić przy ich dziełach :)), moim zdaniem ogólnie nie jest źle ale mogłoby być lepiej :) potem jak się wczytam głębiej to jeszcze postaram się coś konstruktywniejszego napisać :)
-"dwójeczka" to przede wszystkim super okładka, Masta (mimo wszystko) potrafi fajnie kreseczki układać i okładczeka bardzo fajniewygląda :) potem jest fajnie też, komiks ze scenarem Gila, jest super, potem Asu, jak zwykle w dobrej fomie :) dobry komiks "Aktywna Noc" (to taki komiks na faktach- kiedyś czytałem w gazecie :) serio  :badgrin: ), dalej jest gorzej, nie podobają mi się  "Morskie opowieści" jak dla mnie za surowe/niedopracowane, komiks Maćka Banasia- jakiś taki chaotyczny :) oczek nie przyciaga, Pweł Płóciennik też jakoś mi nie podchodzi, a Tomka Stasiaka pan Anglik graficznie przyjemny, niestety mnie specjalnie nie rozbawił :(, potem fajne Any Miśkiewicz twórczości i Asu z pieskami zajebisty :), Tkachoz tradycyjnie wielkie brawa dla młodego człowiek, czekam aż podrośnie, bo wtedy będzie lepszy na pewno :) no i gwóźdż programu Gang Wąsaczy, na deserk Maćka Pałki paseczki, które sam nie mogę się zdecydować czy się mi podobaja czy nie :) bo niby fajne itp, ale coś mi nie psuje :) może dorosne z czasem :)
-potem jest..... Asu fajnie :) takie zabawy SŁowem, Tkachoz, moim zdaniem jedyny ... szczery i prawdziwy twórca tej dziedziny i na koniec Masta, szczerze mówiąc liczyłem troszkę na Edwarda, bo jest fajny a znalazłem coś co mi się nie podoba :) ale nic to, okładka i tak jest super :)

takie szybkie wrażenia, jak poczytam i sie przespię z tym, to może coś jeszcze wpadnie mi do głowy, póki co jest <OK> i czekam na więcej, może pokusić się o całość w kolorze ?? i radzę więcej "dopracowanych" komiksów bo czasem troszkę razi niechlujstwem w rysunku :)

Offline Rybb

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 14, 2005, 06:01:06 pm »
Cieszy mnie że okładeczka się podoba. Z tego co mi wiadomo ( z sekretnie tajnych źródeł ) Pajak Edward ma w planach dłuższy występ w JEJU, ale to zależy tylko i wyłącznie od Pana Redaktora, który będzie materiał zatwierdzał ( ASU stawka taka jak zwykle, milion baksów na moje konto w Honolulu plus kilka lilii do mojego oczka wodnego :lol:  ) pozdrawiam wszystkich

Offline asu_swing

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 14, 2005, 08:04:29 pm »
Cytat: "MastaFlamastra"
ASU stawka taka jak zwykle, milion baksów na moje konto w Honolulu plus kilka lilii do mojego oczka wodnego :lol:  )

spoko,
dzwonię już do mojego banku na Kajmanach, by się przygotowali na nagły odpływ środków...
Jeśli dobrze pamiętam to jeszcze Tkaczowi wiszę żonkile na balkon...
a dla pszrena cysterna spirytusu na granicy utknęła...

Offline Tkachoz

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 14, 2005, 09:38:20 pm »
nie zapomnij o pozlacanych doniczkach Asu!
przy okazji ciesze sie Empro, ze podobaja Ci sie zarowno komiksy i poemiksy moje
przypomnialo mi sie ze w pasku z telewizorem z LBDY zapomnialem pousuwac bledy w literkach. tak to jest jak sie czlowiek spieszy
juz prawie cale Jeju2 przeczytane, w weekend napisze co i jak sie podoba ;)

Offline pszren

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 15, 2005, 03:56:27 pm »
Cytat: "asu_swing"
cysterna spirytusu na granicy utknęła...
no to czas zbadać działalność służb celnych  8)

Offline Jaszcząb

Kwaziu i turystki
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 22, 2006, 11:18:04 am »
Hejka,

jest info na Polterze i Aleji, na Gildii jeszcze nie ma więc wciskam na forum. Takie cudo będzie na WSK do nabycia:

Pod patronatem magazinu komiksowego Jeju ukazał się właśnie album Kwaziu i turystki autorstwa dwóch Piotrów: Piotra Nowackiego (rysunki) i Piotra Szreniawskiego (scenariusz). Komiks zawiera 64 paski komiksowe, opowiadające przygody poczciwego wampira mieszkającego w strasznym zamku. Do jego górskiej samotni wkraczają dwie zagubione turystki, którym udaje się nawiązać z Kwaziem bliższą znajomość.

Więcej informacji po linkiem:

http://komiks.polter.pl/wiesci/896-Ukazalo-sie-Kwaziu-i-turystki.html

Offline asu_swing

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 23, 2006, 04:25:34 pm »
Ano... miałem kupę frajdy pomagać przy tym albumie:D!

udał się jak ta lala  8)

takie zinowanie to ja lubię - bez popeliny;]

POLECAM!


pzdr
asu

Offline Jaszcząb

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 27, 2006, 07:50:10 pm »
Heja. Forumowicze, którzy nabyli Kwazia proszeni są o wyrażenie krótkich opinii na temat tegoż :) Z ciekawości jaki jest odbiór "Kwazia i turystek" dostałem wysypki.

Gilbaert

  • Gość
"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 27, 2006, 07:54:30 pm »
do rysunków mam jedynie drobne zastrzezenia.
Cos tam czasami narracyjnie nie gra, malo ruchu. Ale i tak jest bardzo fajnie.

Wolalem kwazia jako malo gadatliwego mruka, niz takiego mistrza oracji.
Czemu on chodzi w dzien w ogole?
fabularnie jakos mną nie wstrząsnęło, ale jest nieźle. acz inicjatywa fajna i ciesze sie ze mam ten komiks

Offline Jaszcząb

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 27, 2006, 08:01:56 pm »
Cytat: "Gilbaert"

Czemu on chodzi w dzien w ogole?


Wiesz, Kwaziu to nie jest zwykły wampir. Dracula to zwykły wampir, Kwaziu to czikita ;)

Gilbaert

  • Gość
"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 27, 2006, 08:10:49 pm »
men, dracula to pipa byla nie wampir. Co to za wampir co chodzi w dzien?
prawdziwe wampiry nie chodza w dzien
takie jak np
faethor ferenczy
lady gniewica
volse pinescu
devetaki czaszkolica
gorvi przechera

Offline Jaszcząb

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 27, 2006, 08:16:34 pm »
Kurde Gil, nie miałem pojęcia, żeś Ty jest jakimś wampirologiem. Chciałem przyświrować i zostałem zgaszony niczym pet;)

Gilbaert

  • Gość
"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 27, 2006, 08:24:08 pm »
czaem nawet sam pijam krew mwahahahahaa

:)

nie no
czytałem ostatnio trochę takich różnych dziwnych książek...

Offline Maciej

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 27, 2006, 08:24:35 pm »
"Ja jestem twoim panem!" - no i tu spadłem z krzesła. :lol:
Albumik fajniusi. Gratulacje!
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]