trawa

Autor Wątek: "JEJU" magazin komiksowy  (Przeczytany 96805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Suchar

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 30, 2006, 09:26:18 am »
No i moje 3 grosze :

Samo wydanie coraz lepsze. Papier i okładka powalają.

Wstęp, nie ukrywam rozbawił mnie do łez ;) Brawa !!!

Jeż Jerzy - Samo to ,że naprawde lubię Jeża tutaj nie wystarczyło. Osobiście wolę dłuższe historie(albumowe) zamkniete. Lekko zawiodłem się na Panu Lasniaku i Panu Skarżyckim...a szkoda

Gabriel Alfons - Czytałem lepsze komiksy spod Twojej ręki, przedewszystkim jakoś mało czytelne.

Slimak ; kopacz - Tu lepiej. Uśmiechnąłem się.

Asu - ogólnie wszystko mi odpowiada, szczególnie opowieść i wtargnięcie samego autora do komiksu. Mądre i śmieszne.

Winda - Szara rzeczywistość ludzi wożących sie windą ;) Podoba mi się, i dobrze rozumiem przesłanie. Sam niedawno sie przeprowadziłem do 6 piętrowego bloku, wychodząc z mojego m3 zazwyczaj kieruję sie na schody.

Najwydestyluchniejszy - Opowieść nie zachwyca, choć patrząc na kolejne kadry czuje sie klimat.

Sztućce - Jestem człowiekiem który w komiksie nad treść nadkłada Grafike. A jak z grafiką w Sztućcach jest ,każdy widzi. Komiks czyta sie płynnie.

Jasiek i Mrówka - Przyjemne paski, zarówno graficznie jak i tekstowo.

Inspektor - Jedeno z lepszych opowiadań tego numeru.

Lajkonik - świetne dialogi. Graficznie coraz lepiej.
--===Lubie bazgrolić po kartku===---

Offline Banaś

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 30, 2006, 12:52:22 pm »
Cytat: "OOllaaffeekk"
Nie pamiętam.  :D  Może tyczyć się to tego i tego. Jednak chyba bardziej komiksu. Bo co w tym uroczego, że cytuje Dema. Nie wiem, mam czasem jakieś jazdy czy co?? Ocena komiksu była pozytywna (jak wszystkich, które przeczytałem w tym numerze). Co prawda zbyt ludzkie, ale po usprawiedliwieniu (nie wiem czy to dobre słowo) pszrena, wydaje mi się to sensowne. W końcu miał to być realistyczny komiks, bez gadających zwierząt i zastawy stołowej, kar za jedzenie sera itd. Jeśli to, co napisał pszren jest prawdą, a nie wymysłęm po napisaniu komiksu ;) , to to wszystko ma jakieś przesłanie.


okej, to przepraszam. miło że komiks Ci się podobał :)

to jak wszyscy autorzy się wypowiadają to może i ja też:

Asu dla mnie to taki koleś, który czuje język komiksu jak prawie nikt. Widać to po tym z jaką swobodą i sprawnością macha komiks, który traktuje o niczym innym jak komiksie. Bomba.

Jeż Jerzy - świetnie narysowane, scenariusz wporzo.

Nawydestyluchniejszy - psychodela - rysunki w sam raz pasują do scenariusza. Fajnie wyszło

Winda - fajna historyjka, nieźle narysowana, acz na końcówce trochę się zawiodłem. depresyjna, trochę bez pomysłu.

Alfons - ja tam jestem wielkim fanem Gabriela. to chyba komiks który najczęściej, po kilka razy przeglądałem w Jejcu i za każdym razem z czegoś nowego miałem brechta. strasznie fajne jest to że różne szczególiki, w sensie "smaczki" wrzucasz na kadr. jak np. "dr.huj" na pierwszej stronie, "ty co jes", "play doctor" itd :D

Ślimak, Kopie - fajne shorty, na digu oceniałem

Sztućce - z początku bardzo niechętnie podchodziłem. Masa tekstu, kadry takie same, piksel. Jak jednak przeczytałem, historyjka mnie zauroczyła. Aż sam się wziąłem za jej rysowanie.

Jasiek i Mrówka - sympatyczne

Inspektor - czytałem już wcześniej. fajna historia. rysunki okej.

Śliscy i wściekli - kreska super. historyjka chaotyczna, ale rozumiem, że to początek tylko

Wielcy przegrani - graficznie świetnie, ale mało mnie bawią te paski. choć są na swój sposób miłe.

Reincarnation - ciekawe graficznie, szkoda że takie krótkie

to może teraz wypowiem się na temat autografów? :D
ttp://banas.deviantart.com/gallery/

Offline Jaszcząb

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 30, 2006, 02:01:12 pm »
Ja na razie tylko o "Sztućcach" to co napisałem pod planszą Maćka na digu. Jak czytałem ten komiks w Jeju to myślałem sobie "szkoda, że Tiall nie dał komuś scenara do narysowania". Tam gdzie później jest opowiadana przez łyżkę historia, można dać na kadrach to o czym ona mówi a nie kopiuj wklej "łepek" łyżki. Wtedy ten komiks by żył i był może nawet numerem jeden w Jejcu#3 bo pomysł na story jest bardzo fajny. Dziwię się nawet trochę, że naczelniaki nie zaproponowali Kubie takiego rozwiązania. Ja się domyślam, że Tiall fajnie się bawi strzelając pikselaki ze sztućcami ale graficznie na dłuższą metę jest to trochę ciężkostrawne przynajmniej dla mnie.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 30, 2006, 03:34:00 pm »
to, co 'sprawdza się' w paskach trochę nie do końca pasuje do dłuższych historyjek, do których cały czas mnie ciągnie - to fakt, spory minus zarazem, że proponowana grafika jest strasznie oszczędna i jednocześnie ograniczająca pole manewru - opowiadając tę historię 'jakoś' starałem się z tego wybrnąć, efekt poddany jest już Waszej ocenie, a jak narazie okazuje się to być jeszcze 'zjadliwe' ;)

cały czas kombinuję, jak to uatrkcyjniać - teraz coś w paskach z tłami się bawię, czekam na efekt pracy Maćka, jestem dobrej myśli, dzięki za oceny

Offline Banaś

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 30, 2006, 09:02:48 pm »
Jaszczu - ja to taki naczelny jestem, że nawet nie wiem, że Sztućce miały być w Jeju
ttp://banas.deviantart.com/gallery/

Offline pszren

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 31, 2006, 10:42:41 am »
Suchar, dzięki!

Maciej:
http://img304.imageshack.us/img304/4304/maciejkrytykkd1.gif

może po prostu ludzie są nieprzyzwyczajeni, że piszę normalny scenariusz :).
w ogóle ze smutkiem obserwuję oddalanie się od środowiska jeju (usunięcie z redakcji, jakieśtam niemądre nieporozumienia inne), tym bardziej cieszę się, że Asu zamieścił lajkonika, dołączył silvette (podobała się?), no i że Banaś nadal deklaruje chęć realizacji moich scenariuszy :D.

Offline Banaś

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 31, 2006, 12:33:30 pm »
Pszren, ale przecież Maciej nie widzi problemu w tym, że scenariusz jest "normalny" (czy jak ktoś wcześniej pisał "ludzki"), tylko po prostu nie pasuje mu jego konstrukcja za bardzo :)
warto wziąć krytykę pod uwagę ł i szlifować umiejętności ;)
ttp://banas.deviantart.com/gallery/

Offline Rybb

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 31, 2006, 01:17:57 pm »
I przedewszystkim nic na siłe. Chcąc coś stworzzyć, przekazać w opowieści swoje doswiadczenia, wypowiedzieć sie, mozna równie dobrze zniechęcić odbiorcę komiksu. Ludzie wolą raczej czytać o tym czego nie znają. O zwariowanych przygodach fikcyjnych postaci itp. Tak przynajmniej słyszałem, osobiście wolę róńe opowieści, doswiadczam ich jednak w taki sam sposób, albo mnie wciągają i zostają wewnątrz albo mnie nużą i o nich zapominam.

Offline Maciej

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 31, 2006, 02:10:58 pm »
Jak już napisałem, z tej historii można było wyciągnąć o wiele więcej. Nie pisałem nic o tematyce. Temat mi się podobał.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline asu_swing

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 31, 2006, 02:12:12 pm »
Cytat: "pszren"

w ogóle ze smutkiem obserwuję oddalanie się od środowiska jeju (usunięcie z redakcji, jakieśtam niemądre nieporozumienia inne)


głównie chyba chodzi o brak działu "ojeju" o poemiksach.

mimo dłuższego czasu jaki trwał między wydaniem jeju2 a jeju3 dostałem 3poemiksy w sumie i żadnego tekstu o poemiksach.

komiksów dostałem łącznie 200stron

musiałem zrobić ostrą selekcję i dużo cięć wykonać.

ostatnio nawet jedna odrzucona osoba wyżaliła mi się, że "namawiała tatę do sponsorowania jeju, ale jak jej nie opublikowaliśmy to nie wie co zrobić..." i tak dalej i tak dalej...
 :badgrin:
jakby to kasa była tu największym problemem :roll:

jeju i tak główne zyski czerpie z handlu kokainą a zin to tylko przykrywka.


bajdełej:

nie wiem czy będzie jeju3 na mfk dostępne;p
z prostej przyczyny - nakład się wyczerpuje (mimo, że wydrukowałem tym razem więcej)
a też nie wiem czy warto robić dodruk (to jakby psucie monety) :D

dlatego zapraszam do przysyłania komiksów do 4ki

80% już jest kolejnego numeru
i jeszcze lepsza okładka która niejednego na kolana położy :D!

pzdr
asu

Offline OOllaaffeekk

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 31, 2006, 02:16:32 pm »
A masz może jakąś konkretniejszą wiedze kiedy będzie JEJU 4?? Bo mi się 3 bardzo, ale to bardzo podobała.

Offline Rybb

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 31, 2006, 02:23:47 pm »
jeju 4 z tego co wiem, na mfk 2006, a za okładke pójdziemy pierdzieć w pasiak jak Raczkowski  :lol:

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 31, 2006, 02:35:19 pm »
Cytat: "Rybb"
jeju 4 z tego co wiem, na mfk 2006, a za okładke pójdziemy pierdzieć w pasiak jak Raczkowski  :lol:

Jak będziecie potrzebowali papugi, to u mnie macie zniżkę :D

Offline empro

"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 31, 2006, 02:48:09 pm »
Cytat: "asu_swing"
:

nie wiem czy będzie jeju3 na mfk dostępne;p
z prostej przyczyny - nakład się wyczerpuje (mimo, że wydrukowałem tym razem więcej)
a też nie wiem czy warto robić dodruk (to jakby psucie monety) :D



odstawisz mnie sztukę ??

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
"JEJU" magazin komiksowy
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 31, 2006, 02:57:15 pm »
Cytat: "empro"

odstawisz mnie sztukę ??

i ja chciałem o to samo poprosić...
jakoś w metrze może bym odebrał :)