Autor Wątek: Warren Ellis  (Przeczytany 12551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arczi

Warren Ellis
« dnia: Czerwiec 07, 2005, 06:53:59 pm »
Bardzo jestem ciekaw Waszych opini na temat tego scenarzysty.Co sądzicie na temat Planetary,Global Frequency,czy tez tytułów wydanych w avatar press.
Właśnie,moze ktos czytał Planetary ??jakie wrażenia??

Offline Arczi

Warren Ellis
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2005, 09:57:42 pm »
Odzew sredni widze,czyżby Ellis (poza transmetropolitan)byl nieinteresujący w naszym kraju.Licze jednak na ruch w tym temacie i pozdrawiam.

Offline Gashu

Warren Ellis
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2005, 10:07:41 pm »
Cytat: "Arczi"
Odzew sredni widze,czyżby Ellis (poza transmetropolitan)byl nieinteresujący w naszym kraju


Ciężko o jakąś dużą popularność, skoro w naszym kraju nie ukazują się komiksy tego pana.    :|
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Arczi

Warren Ellis
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2005, 12:29:43 pm »
Racja,jednak liczylem tutaj na czytelnikow,którzy w realizacji swoich pasji korzystaja z mozliwosci zakupu pewnych pozycji za oceanem.Sam teraz zamowilem pare rzeczy(np:Global frequency)no i chcialem sprowokowac wymiane pogladow na temat tworczości Warrena Ellisa.

Offline Macias

Warren Ellis
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2005, 01:56:22 am »
Ellis? Genialne Stormwatch, Autohrity oraz Planetary.GF juz nieco mniej, choc pomysl fajny.Obecnie poluje na 303 i mam nadzieje,ze sie nie zawiode.
A Jim Lee po rekach powinien Ellisa calowac za to,ze z WStorm zrobil sensowne uniwersum.

Offline viq

Warren Ellis
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2005, 09:31:54 am »
Cytat: "Macias"
Obecnie poluje na 303 i mam nadzieje,ze sie nie zawiode.

Tylko że 303 jest Ennisa ;P

Offline eviltutor

Warren Ellis
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2005, 12:41:50 pm »
Planetary - na tyle mnie zaciekawiło, że po przeczytaniu tomu 3 postanowiłem zakupic 1 i 2 żeby dowiedziec się o co w tym chodzi

GF-fajny pomysł, podoba mi sie też ze poszczególne odcinki rysują różni ludzie

Transmetropolitan - super, szkoda ze wydawane jest w tempie przesuwania sie lodowca

Hellblazer Hounted - nie jest to najlepszy H. ale moze to wina rysunków, które nie pasują do tego tematu

ogólnie (na pdstawie tych liku rzeczy które znam)

podoba mi sie podejscie WE do superbohaterów, bardzo realistyczne, podobne do tego co Moore zrobił w "Strażnikach"
normalny człowiek widząc Superman'a nie myślałby jaki to jest wspaniały bohater tylko z zażenowaniem skontemplował jego kostium.

WE to ambitny komiks rozrywkowy, zazwyczaj szargający trochę utarte stereotypy ale mieszczący sie w kanonie superbohaterskim
You may go anywhwere you wish in the castle, except where the doors are locked, where of course you will not wish to go"
Count Dracula to Jonathan Harker

Offline Macias

Warren Ellis
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2005, 01:29:58 pm »
Cytat: "viq"
Cytat: "Macias"
Obecnie poluje na 303 i mam nadzieje,ze sie nie zawiode.

Tylko że 303 jest Ennisa ;P
popieprzylo mi sie.
niemniej 303 i tak chetnie bym przeczytal :D

Offline Arczi

Warren Ellis
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2005, 06:13:26 pm »
Jak najbardziej Transmetropolitan jest konkretna pozycja,szkoda,że tak długo wypada nam czekac na kolejne części.
Planetary w tym właśnie momencie idzie poczta do mnie ,wiec niebawem bede  i ja mógł sie wypowiedziec na temat tego komiksu.
miałem tez przyjemnośc czytac Strange kiss i Strange killings-strong medicine.Solidne pozycje i jak inne dzieła Ellisa wychodzące z Avatar Press maja bardzo specyficzny klimat.Hard Core.

Offline Macias

Warren Ellis
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2005, 06:22:23 pm »
Z Planetary jest o tyle myk, ze znajomosc universum Wildstorm pozwala na nieco szerszy odbior komiksu. Spokojnie da sie czytac bez, ale umykaja wtedy pewne smaczki.

Offline Arczi

Warren Ellis
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2005, 09:25:11 pm »
Miejmy nadzieje,że te małe niewiadome zobliguja mnie do głebszego wglądu w to uniwersum.Choc nie ukrywam,ze jest pare tytułów z Wildstorm,które chetnie bym przeczytał.Co predzej czy później sie stanie.

Offline Macias

Warren Ellis
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2005, 12:12:25 pm »
spoko, to tylko pewne elementy z ktorych czesc jest mniej istotna (n.p pewien dosc specyficzny bar w kazachstanie Ellis pokazal juz w Stormwatch) a czesc troche bardziej ale jak pisalem nie jest to nic wielkiego.

Offline Kurczaczek

Warren Ellis
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2005, 05:49:26 pm »
Niewiele miałem kontaktu, bo tylko Hellblazer i Trans... i o ile to drugie jest świetne- zabawne, przemyślane, inteligentne, o tyle oba TPB Ellisa o Constantinie uważam za najsłabszy run w serii.
...

Offline Maciej

Warren Ellis
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2005, 07:13:15 pm »
strange kisses, trans, hounted... tyle.
i jakoś mnie nie wzięło. Wolę Milligana
 ;)

Ale jak widać powyżej mało czytałem :?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Arczi

Warren Ellis
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2005, 01:45:42 pm »
Wczoraj mi przyszło Planetary book 1.niebawem dopisze swoją opinie na temat tego komiksu.Na pierwszy rzut oka zapowiada sie interesująco.

 

anything