trawa

Autor Wątek: MtG: Niestandardowe Decki  (Przeczytany 3629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fluffy

MtG: Niestandardowe Decki
« dnia: Czerwiec 08, 2005, 10:24:04 pm »
Ostatnio wracam do starego hobby jakim jest MtG.. Zastanawiam sie nad jakimś ciekawym niestandardowym deckiem, bazujacym na Kamigawie. Moim ulubionym kolorkiem jest czarny (nie pytajcie o powody  :badgrin: ), chcialbym go połaczyć z czymś smiesznym, może zielonym, bialym? Wiem, że coś takiego raczej jest żadko spotykane i ze względu na charakter kolorów nie bedzie mial o zbyt duzej skuteczności, ale jednak.. Chodzi mi o oryginalnosc :)
   Zatem chciałem sie generalnie zapytać starych wyjadaczy, jaki jest generalnie charakter kolorów w biezących dodatkach, i może o jakiś ciekawy pomysł na jakiś smieszny deck?
   Wybaczcie, jezeli pytanie wyda Wam się naiwne, ale jestem niejako poczatkującym - zawsze grałem amatorsko, a do tego miałem 4 lata przerwy :), nie mam pojęcia co sie obecnie dzieje :)
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Alice

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2005, 10:28:29 pm »
No, to moze cośna kształ Kami Reborn, ale na zuberach... z i kilkoma fajnymi karteczkami z SoK (a są takie - niestety, nazw nie pomnę... szczur co redukuje hand size przeciwnikowi o 1 i sorcery co każe tracić życie albo poświęcać permamenty [; )
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline Perek

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2005, 10:04:21 am »
Pomysł fajny, też tak kombinuję  :) .
A może zrób coś dla klimatu - ja montuję deck czarno-niebieski na najemnikach (nie, wbrew pozorom nie tylko na ninja) .


Decki robione bardziej dla flaffu są świetnym pomysłem, a jeśli złoży sięgo jeszcze z jako-takim sensem wychodzi całkiem grywalny deck.

Poza tym to zawsze jakaś odmiana od samych pawergamerskich talii, więc jestem ZA!

Offline Fluffy

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2005, 06:23:54 pm »
No i powstało coś pociesznego.. Może troszke naiwny deck, ale do gry z qmplami wystarczy :) Połaczenie Saviors, Betrayala i troche starych kart:

4x ravenous rat
4x gnat miser
2x dripping-tongue zubera
2x ashen-skin zubera
2x shinen of life's roar
2x thief of hope
2x nigtsoil kami
1x chainer, dementia master
1x braids, cabal minon
1x akuta, born of ash
1x iname, death aspect
1x bounteous kirin
1x infernal kirin
4x dark ritual
2x kodama's reach
2x kodama's might
1x death denied
2x rending vines
2x pestilence
1x honden of night's reach
1x honden of life's web
1x blood clock
1x long forgotten gohei
1x insidious dreams
reszta w lądach :)

 Wiem, ze na pewno nie sa to wyzyny skłądania wymiatającego decku, ale tez nie taki był mój cel.. Myslę, że da się tym troszke pograc - generalnie kreaturki lataja między reka, gra i gravem, wszędzie są złe myszy, diskardujace karty lub zmniejszające rozmair łapki, i ogólnie troszke upierdliwych kart (spirity, hondeny i zmuszanie wszystkich wokół do poswiecania permanentów) :) Co o tym myślicie?

Ps: z tego co się orientuje, karta z opisem "legendary" nie może się w decku powtarzać.. Czy to prawda, czy tez moge wsadzic kilka np takich samych hondenów?
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Perek

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2005, 07:48:50 am »
Nie, nie, nie !

Karta typu Legendary Cośtam może być jedna w grze, w biblioteczce może ich być max 4(no, coś niesamowitego wręcz).

Przedtem było tak, że jeśli wrzuciłeś na stól legende, to inni gracze też mogli wmachnąć taką samą kartę, z tym że ich od razu szły na smentarz - byli więc na gorszej pozycji.
Od kiedy weszła Kamigawa sytuacja się zmieniła, teraz jeśli wejdzie jakaś ledenda, a gracz(albo przeciwnik)  już posiada taką na stole to giną obydwie.
Wyjątkiem są Bracia Yamazaki - ich może być 2 w grze i wtedy obaj dostają bonusy, ale jeśli wejdzie trzeci to wszyscy out.

Offline Alice

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2005, 07:41:21 pm »
Mówię nie dla Braids. Braids to fajna zrypana karta, ale do takiego decku się nie nadaje.
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline Fluffy

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2005, 08:28:34 pm »
Ten deck to totalne warzywo :) Poszedłem z tym do Krakowskiego Barda i zostałęm pozamiatany nawet przez dzieci ;) Inna sprawa, że dzieci miały czerwone cośtam oparte na braciach samurajach.. DRAMAT :)
    Wiec pobawiłem sie kartami i zrobiłem drugie warzywko, z tym że już bardziej grywalne. Deck trzykolorowy zielono-czerwono-czarny, na hordzie tanich spiritów, arcanów i trzech hondenach.. Ideą jest odpalanie przedziwnych efektów przy zagrywaniu każdego kolejnego spirita/arcana (tylko takie występuja w decku) :) Liste załącze, ciekawe co o niej powiecie :)

   Ps: braids świetnie komponuje się w takim smiesznym zrobionym dla funu decku na masie strasznych złych myszy (masa myszy, król szczurów - ten od tworzenia N tokenowych myszy, i pare udziwnien- w tym Braids :)
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Alice

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2005, 09:09:43 pm »
Tiaaa, albo na wiewiórkach [;
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline Perek

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2005, 01:31:14 pm »
Nie rozumim, dlaczemu wszyscy nabijają się z wawórków ...

I czekamy z niecierpliwością na Ten Nowy Deck.

Offline Vallarr

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2005, 07:04:36 pm »
kiedys sie z wiewiorow nabijali kiedy nie wchodzil deranged hermit ;) jak wszedl to juz cisza byla ;)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Alice

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2005, 07:19:28 pm »
nie, nie była. Hermit jest 1/1 i kosztuje z tego co pamiętam 4 [;
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline Perek

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2005, 11:01:21 am »
Eeee tam.
Najlepesze wrażenie robi Squirrel Mob  :)  i ten zielony  dopak z Oddyseya
gdzie wiewiórki walczą na arenie stojąc wtapiając się jedna w drugą, albo Squirrels nest ...
Zabawne, ale wzięła mnie ochota na deck wawórkowy.

Ale z decków rasowych, nic nie przebije Kurczaków i basta  :D .

I gdzie Ten Nowy Przyobiecany Deck ?

Offline Perek

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2005, 04:37:06 pm »
Jak powiedziałem, tak zrobiłem!
Deck jest o dziwo całkiem fajny do prowadzenia, o ile na początku nie trzeba brać -nastu muliganów pod rząd...
Ale za to jak słodko jest zobaczyć rakcję przeciwnika kiedy szturmuje go
osiem wiewiórek 2/2, jedna 9/9 i jedna  13/13 ... hmmmmm... i do tego jeden overrun ... No, ale to deck raczej funowy, w końcu to tylko :D  wiewiórki.

Sylvan might x4 (przede wszystkim dla rysunku, taki predator's strike jakoś mnie nie przekonuje)
Squirrel nest x4
Overrun x4
Nature's will x3
Druid's call x3
Chatter of the Squirrel x4
Squirrel Wrangler x3
Squirrel mob x4
Nut collector x2
Krosan beast x3
Deranged hermit x4
Forest x22

Zastanawiam się nad usunięciem Nut collectora i Nature's will, proszę o sugestie co z tym zrobić i jakie ewentualnie karty wywalić.

Offline MariuszGGG

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 19, 2005, 04:53:58 pm »
Może to będzie bardzo naiwne pytanie, ale jak bardzo zmienil sie MtG od czasow Sag, gdy przestalem w niego grac.
Czy karty, ktorych historia siega alfy i bety czy tez tempesta nadal sa w grzez czy zostaly wycofane (widze z poprzedniego decku ze ovverun jest. Chyba ze to nie jest ta sama karta co z tempesta --> dopal oraz trample)?
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

Offline Alice

MtG: Niestandardowe Decki
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 19, 2005, 05:44:10 pm »
Nie rozumiem "od czasów Sag", bo saga to chyba była tylko jedna - Urzowska...
Wszystko jest w grze, tylko zostało podzielone na formaty, aby osoby, które grają krócej i nie mają starych kart mogły pograć i mieć równe szanse z innymi. Tak więc w t1 grają wszystkie karty, w obecnym EXT od Strongholda w górę, w obecnym t2 od Mirrodina w górę.
Karta, jeśli ma taką samą nazwę, to ma takie samo działanie.
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

 

anything