Autor Wątek: A co z Chronopia?  (Przeczytany 12991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jankiel

  • Gość
A co z Chronopia?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 11, 2003, 07:53:58 am »
Ja tam w II ed jeszcze nie grałem, nic o sile armii powiedzieć nie mogę. Jak zbiorę trochę kasy zacznę intensywniej poszukiwać figurek.

Offline elrod

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 11, 2003, 11:14:25 am »
ja swoja chronopie(pierworodnych) doslownie wczoraj sie pozbylem :P

Offline Alchemik

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 14, 2003, 07:35:07 pm »
A ja wlasnie zakupilem sobie pare elfow, fakt Chronopia to najtanszy obok WarZone system bitewny w Polsce, szkoda ze szwedzki Target Games splajtowal, przez to wielu graczy w Polsce zrazilo sie do tego systemu pozostali z figurkami bez zadnego wsparcie tak wiec sie teraz ich za bezcen pozbywaja.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Sosna

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 16, 2003, 01:15:40 pm »
niedawno kupilem książke do II ed. chronopi i przetestwoałaem ja w bitwie.
reguły na prawde dobre. wyalili cześc tego co bylo przegiete w I ed. ogólne wrażenie to tak 4+ (znalzłem ze 2-3 błedy).

pierwszy turniej chronopi odbedzie się 20 wrzesnia w warszawie wiecej informacji na linii frontu.
ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych

Offline Alchemik

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 16, 2003, 03:16:25 pm »
Jak dla mnie to niestety i Chronopia i WarZone nie mają raczej przyszłości w Polsce - bez wsparcia w postaci dystrybutora może się rozwijać pokątnie, ale bez dostępnych figurek nie ma co mówić o popularności - nie bede wywalal kasy by sprowadzac figurki ze sklepow z zagranicy - placic koszta wysylki, clo VAT i co tam jeszcze komus przyjdzie do glowy.

A co do figurek do obu systemów to się nie bedę wypowiadał - ładne były 6 lat temu - teraz rynek się niestety zmienił. Excelsior niestety nie nadąża za ostatnimi trendami bo po prostu nie ma kasy - to firma garażowa, najlepiej o tym świadczy fakt że nie są w stanie udzielić żadnych konkretnych informacji polskim fanom o ich produktach w Europie.

Jakie by nie były zasady, ale sorry to wywalanie kasy w błoto bo w ciągu najbliższych lat graczy w te systemy będzie w Polsce ubywać a nie przybywać.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline war2bone

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 16, 2003, 04:30:28 pm »
przesadziles .... maja fajne dziewice mieczy ktore niczym nie ustepuja fianka ( no mzoe mala roznorodnoscia wzorow ) ...... a wg mnie pierworodni to znakomite figurki do lwow ..... tak np lucznicy albo zwykli wojownicy ktorzy sa o niebo lepsi od palladynow z confry ( dla mnie najgorsza figurka w calym tym systemie ) i napewno nie wezme ich tylko jakis pierworodnych
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline Sosna

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 31, 2003, 03:52:34 pm »
Koledzy od Konfrontacji.
Rozumiem że jako fani tego systemu krytkujecie konkurencje jak tylko się da. Pograjcie jednak w nowa Chronopię to pogadamy. Główna przewaga Chrono nad Konfrontacją jest to ze mozna tam stoczyc bitwe a nie potyczkę wielkosci bijatki u kuzynki na weselu.
Co do dystrybucji w Polsce to też raczej nie przesadzałbym sprawy. toczą się w tej kwestii rozmowy. Być może Chronopia wcale nie jest jeszcze martwa?
czas pokaże...
ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych

Offline Alchemik

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 31, 2003, 04:37:52 pm »
Nie Krytykujemy konkurencji a system z modelami i zachownie firmy tworzacej ten sytem. Czas pokaze, czas pokaze... kto z grajacych w Batlla bedzie chcial sie przezucic na Chronopie z "super zasadami" i figurkami ktorych pierwowzory powstaly 7 lat temu a i wtedy do pieknych nie nalezaly.

A jak znajdzie sie fanatyk chcacy to dystybuować w Polsce to gratuluje.

I to ciagle wytykanie malej ilosci modeli na stole - a od kiedy to ilosc modeli tak bardzo zmienia istote gry i frajde ktora sie z niej czerpie?

Ale nawet gdy pominiemy to, nieczytales chyba postów w ktorych sa informacje mowiace ze w Konfrontacje gra sie tez duze bitwy - my zaczynamy od malych, bo na takie nas stac i fajnie sie zapoznawac z zasadami.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Christoph

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 01, 2003, 03:05:15 pm »
Cytat: "Jankiel"
Jak zbiorę trochę kasy zacznę intensywniej poszukiwać figurek.


Osobiście nie gram w Chronopię ani Warzone, ale widziałem figsy do tych systemów w Katowicach w sklepie modelarskim na Opolskiej. Może się ta informacja komuś przyda, bo chyba mało grających, sklejających i malujących wogóle wie o tym sklepie :)
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Jon

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 01, 2003, 04:55:02 pm »
A ceny maja sklepowe? Czy moze juz modele sa po przecenie i powiedzmy kosztuja 4pln?

Offline Christoph

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 01, 2003, 07:48:15 pm »
Nie mam pojęcia, nie patrzałem na ceny bo kupowałem inne rzeczy a sama Chronopia średnio mnie interesuje :) Ale może udałoby Ci się coś utargować, bo to mały sklepik. Jest jeden taki wieszak z blisterkami - zdaje mi się że koleś kupił na próbę, ale w międzyczasie gierka padła a on został z towarem...
amiętaj: wszystko co napiszesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie.

A tak przy okazji - Iced Earth rządzi :D

Offline Siena

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 10, 2003, 04:02:02 pm »
Mam dwa pytania
1 Podczas odrywania podstawek od figurek(biora kapiel w nitro) kilka mi peklo. Czy podstawki warhammerowe z 40 beda pasowaly do warzonego?
2 Nie mam karty kredytowej i w zwiazku z tym jest jakis inny sposob na dokonanie sciagniecie figurek z zagranicy
To tyle, bede wdzieczny za informacje

Offline Vatier

A co z Chronopia?
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 12, 2003, 07:17:27 am »
Cytat: "Siena"
Mam dwa pytania
1 Podczas odrywania podstawek od figurek(biora kapiel w nitro) kilka mi peklo. Czy podstawki warhammerowe z 40 beda pasowaly do warzonego?


Oczywiście, podstawki są identyczne.

Cytat: "Siena"
2 Nie mam karty kredytowej i w zwiazku z tym jest jakis inny sposob na dokonanie sciagniecie figurek z zagranicy


Hmm możesz spróbowac napisac maila do Exa i zaproponowac czek bankierski (wpłacasz kase, nastepnie wystawiają Ci czek i go wysyłasz, panowie go realizują a ty dostajesz swój towar. To tak po krótce, szczegóły mozesz uzyskac w każdym banku).
e never sleep. We don't need to. CYBERCURITY.