trawa

Autor Wątek: Dlaczego D&D?  (Przeczytany 8570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roni

Dlaczego D&D?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 08, 2005, 02:06:09 pm »
Chciałbym zauwarzyć ,że gry fantazy z reguły nie mają wiele wspulnego z realizmem, a jeśli Mg jest boski powtażam i zalecam sylabowanie BOSKI
to potrafi wszystko zmienić.
Jak komuś klasy nie podobają się to niech tłuk wymyśli nowe z kumplami.
Muj MG stworzył takie klasy jak: rycerz śmierci, niewidoczny mściciel, bez szelestny kapturnik   wiem nazwy dziwne ale klasy w grze wymiatają  :evil:  :evil:  :evil:    i  jak komuś coś nie pasuje to niech zamilknie na wieki
am trzy latka trzy i pół sięgam mieczem ponad stół mam fartuszek z ettinami i zabiłem stu krasnali

Offline Gil-Galad

Dlaczego D&D?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 08, 2005, 07:20:09 pm »
Cytat: "Roni"
Chciałbym zauwarzyć ,że gry fantazy z reguły nie mają wiele wspulnego z realizmem, a jeśli Mg jest boski powtażam i zalecam sylabowanie BOSKI
to potrafi wszystko zmienić.
Jak komuś klasy nie podobają się to niech tłuk wymyśli nowe z kumplami.
Muj MG stworzył takie klasy jak: rycerz śmierci, niewidoczny mściciel, bez szelestny kapturnik   wiem nazwy dziwne ale klasy w grze wymiatają  :evil:  :evil:  :evil:    i  jak komuś coś nie pasuje to niech zamilknie na wieki


Nie wiem co rozumiesz przez pojęcie boski. Nieomylny?

Nie mają wiele wspólnego z realizmem? Polemizowałbym, ale z kimś innym, bo z Tobą (z całym szacunkiem) mi się nie chce.

Też mogę stworzyć wymiatające klasy... :roll:

co do ostatniego zdania, to proszę powstrzymaj się od takich komentarzy, bo wszystkie Twoje posty jakie czytałem miały jakąś taką wstawkę (fakt, nie było ich dużo...). Forum nie jest po to, żeby pisać swoją opinię i mówić, że jest najlepsza na świecie i jak coś komuś nie pasuje, to niech spada na drzewo. Tutaj właśnie możesz zapytać innych co sądzą o Twoim podejściu, porozmawiać, dyskutować itp.

Offline pafnucy

Dlaczego D&D?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 08, 2005, 08:22:38 pm »
Ave!

Potem się dziwimy, skąd się biorą podziały w naszym środowisku. Wystarczy, że takie tego typu osobniki się spotkają i wolą inne systemy i już mamy gotowy podział na dedekowców i warhammerowców zwalczających siebie (rzecz jasna można wstawić dowolne systemy).

A skoro już o podziałach mowa, to można zaobserwować pewną alienacje środowiska dedekowego. Nie wiem, czy to środowisko alienuje dedekowców, czy to dedekowcy alienują siebie sami.

O pewnych stereotypach pisałem już w pierwszym poście. Jednak pamiętam, jak podobne rzeczy mówiono kiedyś o Warhammerze w Polsce; że on też jest tylko do siekania. Jestem ciekaw, skąd to się wzięło i dlaczego owa zaraza przeszła na D&D? Czy jest to spowodawane popularnością danego systemu wśród najmłodszych Graczy?

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Adam Waśkiewicz

Dlaczego D&D?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 09, 2005, 09:05:40 am »
Roni: przyhamuj trochę, takimi wypowiedziami nie zyskasz sobie szacunku ani sympatii innych użytkowników, a otrzymanie ostrzeżenia nie jest chyba Twoim celem zaraz na początku bytności na nszym forum.

 Pafnucy: pisałem już o tym niejednokrotnie - świetne obudowanie (komiksy, książki, gry komputerwe), łatwa w obsłudze mechanika (przynajmniej jeżeli nie wprowadzać zbyt wielu reguł opcjonalnych), dobry marketing i wsparcie wydawcy dodatkami - wszystko to składa się na popularność dedeków.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline pafnucy

Dlaczego D&D?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 09, 2005, 11:40:02 am »
Witam

No, ale może teraz spróbujemy odopowiedzieć na pytanie, czemu D&D jest utożsamiane z H&S? Powtórze to co napisałem wcześniej:
Cytuj
O pewnych stereotypach pisałem już w pierwszym poście. Jednak pamiętam, jak podobne rzeczy mówiono kiedyś o Warhammerze w Polsce; że on też jest tylko do siekania. Jestem ciekaw, skąd to się wzięło i dlaczego owa zaraza przeszła na D&D? Czy jest to spowodawane popularnością danego systemu wśród najmłodszych Graczy?


Tylko prosiłbym, abyśmy skupili się na naszym Polskim podwórku ;)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Adam Waśkiewicz

Dlaczego D&D?
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 09, 2005, 11:54:30 am »
Cytat: "pafnucy"
No, ale może teraz spróbujemy odopowiedzieć na pytanie, czemu D&D jest utożsamiane z H&S?


 Tu nie ma się co skupiać na polskim czy jakimkolwiek innym podwórku - po prostu młodzi gracze, wychowani na grach komputerowych. Grając godzianami (dniami, tygodniami) w Diablo czy Baldur's Gate nabywa się pewnych przywyczajeń, które potem, siłą rzeczy, przenosi się na sesje. A że H&S jest lekki, łatwy i przyjemny do poprowadzenia, trudno się dziwić, że wielu, jeżlei nie większość początkujących, młodych stażem i wiekiem graczy, zaczyna właśnie od niego.

 D&D jest popularne - stąd przeciwnicy tego systemu chcąc go zdyskredytować bez wahania wyciągają na każdym kroku argument "to tylko H&S i nic więcej", zupełnie ignorując to, że styl prowadzenia zależy w równym stopniu od graczy i MG, co od systemu.

 Z Warhemmerem było podobnie, bo w czasach, gdy był jedynym systemem dostępnym na polskim rynku, grano w niego takoż samo - walki z goblinami i zwierzoludźmi w lasach, skavenami w kanałach, mutantami gdzie popadnie - tak wyglądała większość scenariuszy, tak dostępnych na sieci, jak i publikowanych w erpegowych czasopismach. Młodym ludziom się podobało i tak grali, a starzy "elyciarze" odsądzali ich za to od czci i wiary, zupenie nie przejmując się tym, że wielu z nich zaczynało dokładnie tak samo.
 
 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Nartia

D&D
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 28, 2005, 05:19:54 pm »
Uwielbiam system D&D. szukam MG którzy chcą mi dać jakieś unikatowe wskazówki jak poprowadzic rewelacyjną przygode w D&D albo ludzi którzy lubią gry RPG!  :lol:
zukam ludzi którzy chcą pogadać i podzielić sie wrażeniami ze swoich oryginalnych sesji.Piszcie.

Offline Nartia

sama powszechność
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 29, 2005, 03:32:02 pm »
tylko w tej mojej powszechności jest jeden problem.Nie mam zamiaru krytykować innych system, ale D&D w naszych rejonach jest najbardziej popularny.Gdybu nie EMPIK to zadne sklepy nie maja bladego pojęcia o jakich kolwiek systemach.Nawet w samym Empiku zakipisz tylko D&D a poza tym to pisze szczerze nie widziałam nigdy innego systemu tam :cry:
zukam ludzi którzy chcą pogadać i podzielić sie wrażeniami ze swoich oryginalnych sesji.Piszcie.

 

anything