trawa

Autor Wątek: Najlepsze Anime / najlepsza manga  (Przeczytany 56536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 28, 2006, 11:48:29 pm »
Cytat: "flowingwater"
PS. Skąd wy bierzecie te rzadkie tytuły, wiele z wymienionych tu są to mangi nie wydawane w Polsce  :cry: .


Trzeba się trochę rozejrzeć, poszukać, a nie tylko ograniczać się do tego co oferują mangowe wydawnictwa. Zwłaszcza, że ich tytuły raczej nie są najwyższych lotów.

Offline Lady Aqua

Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 30, 2006, 01:23:26 pm »
Inuasha!!!!!Love Hina!!!Dragon Ball!!!Great Teacher Onizuka!!!<-------- Pierwsze najlepsze
 domu potrzebujesz tylko dwóch narzędzi. płynu WD-40 i taśmy klejącej. To co się nie rusza a powinno spryskaj WD-40,a to co się rusza a niepowinno zaklej taśmą...

Offline Light

Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 04, 2006, 04:19:19 pm »
mnie sie bardzo podoba manga ktora aktualnie czytam - death note. a co do anime bede sie powielac - akira
a co w tym zlego ze jesli ktos nie ma tyle $$ zeby sobie kupowac mangi , ktore chcialby miec i sciaga sobie ich skany??tak wiem zawsze mozna isc do emipku i tam sobie poczytac   :D
Każdy z nas jest narkomanem....rozne sa tylko uzaleznienia`

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 04, 2006, 05:34:37 pm »
Cytat: "Light"
a co w tym zlego ze jesli ktos nie ma tyle $$ zeby sobie kupowac mangi , ktore chcialby miec i sciaga sobie ich skany??


Skany to nie to samo co tomik. Ani nie wyglądaja tak dobrze, ani nie pachną jak oryginały. Nie ma nic piękniejszego niż tusz oryginalnego tomiku pieszczący nozdrza ;) Poza tym skany pozbawione są dodatków (typu kolorowe wkładki czy np. figurki).

Offline Light

Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 04, 2006, 06:38:59 pm »
Zgadzam sie z tym ze `skany to nie to samo co tomik `:] ale one tez maja swoja plusy mozesz np. sciagnac sobie  mange  ktora u nas `narazie` jest niedostepna no i przy tym oszczedzasz , troche $$ zostaje ci w kieszeni :P
Każdy z nas jest narkomanem....rozne sa tylko uzaleznienia`

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 04, 2006, 06:45:09 pm »
Cytat: "Light"
Zgadzam sie z tym ze `skany to nie to samo co tomik `:] ale one tez maja swoja plusy mozesz np. sciagnac sobie  mange  ktora u nas `narazie` jest niedostepna no i przy tym oszczedzasz , troche $$ zostaje ci w kieszeni :P


Ja nie kupuje polskich wydań. Jedynie oryginały.
A pieniądze i tak mi w kieszeni nie zostają, bo nawet jeśli najpierw przeczytam skanlację, to i tak potem kupie tomik :) Najczęściej i tak kończy się na zakupie tomiku bez czytania skanlacji, bo mało mnie interesujących tytułów jest poskanowanych.

Offline Light

Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 04, 2006, 07:18:23 pm »
Jezeli kupujesz orginaly to musisz szastac niezle japonskim, koreanskim etc .
Każdy z nas jest narkomanem....rozne sa tylko uzaleznienia`

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 04, 2006, 07:25:31 pm »
Cytat: "Light"
Jezeli kupujesz orginaly to musisz szastac niezle japonskim, koreanskim etc .


Tylko japońskie. Nic koreańskiego.
Ja nie szastam, ale mam osoby, które szastają ;)

Offline Kainti

Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 04, 2006, 11:58:38 pm »
Z anime Air & Kanon, Elfen Lied, Full Metal Panic Fumoffu, Mahoraba, Rozen Maiden, Mahou shoujo lyrical Nanoha, School Rumble, moze jeszcze Onegai Twins.
Z mang Berserk, Angel Sanctuary, Kare Kano, Ichigo 100%, Mahoraba, I''s, z wydanych w polsce GTO, Love Hina, Hellsing.

Offline Ramiel

Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 11, 2006, 10:26:40 am »
Anime - zdecydowanie NGE
z anime to jeszcze Berserk, Slayers
szystko ma swój zmierzch, tylko noc kończy się świtem...

***

  • Gość
Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 11, 2006, 11:14:54 am »
Cytat: "Arkham"
Anime? Hellsing...zdecydowanie Hellsing. Za klimat, muzyke, XIIIDywizję Papieska im. Judasza Iskarioty i za to, ze wszyscy tak naprawde wiedzą, ze Alucarda sie nie da położyć więc sie nawet nie stresują oglądając anime;]

 ;)
Dobrze mówi. Zdecydowanie Hellsing :) Kieedyś, dawno, dawno temu DragonBall 8)

Offline Kaji

Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 14, 2006, 07:24:28 pm »
moim zdanie nalepszą anime jest Great Teacher Onizuka
a nailepszą mangą jest Neon Genesis Evangelion

Offline lothwen

Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 19, 2006, 05:11:10 pm »
Neon Genesis to już kult. Full Metal Alchemist ma wspaniałą fabułę (anime płynną i czystą animację z przejrzystą grafiką utrzymaną w pięknej kolorystyce), nie można też pogardzić Hellsingiem. Poza tym najlepszą schizofreniczną serią było ukochane Lain, jeżeli ktoś wie o co chodzi  :badgrin: Czysta schizofrenia, ale opłaca się obejrzeć.
Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie." Fiodor Dostojewski

Offline Dreadorus Maximus

Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 19, 2006, 06:45:55 pm »
Cytat: "Kaji"
nailepszą mangą jest Neon Genesis Evangelion


Manga NGE byłaby dobra w oderwaniu od anime, jako samodzielny tytuł, ale jako Evangelion to słaaabo się ma do filmu, spłycenie fabuły, "papierowi" bohaterowie, ogólnie trochę mało spójne. Ale gdyby anime nie istniało, to byłby to numer jeden.
A co do Lain to jest tak schiozofreniczne, że czacha mi wysiadła. Podchodziłem trzy razy, raz nawet dotarłem do 10 odcinka. Ale się nie poddam i spróbuje raz jeszcze!  :badgrin:
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline lothwen

Najlepsze Anime / najlepsza manga
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 19, 2006, 07:32:45 pm »
Trzymaj się! To tylko trzy odcinki jeszcze  :D A zakończenie nie jest nawet takie pokręcone, jak się spodziewać można. Da się je nawet ZROZUMIEĆ, o ile mózg nie zlasował Ci się od poprzednich 12 odcinków  8)
Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie." Fiodor Dostojewski