Autor Wątek: Wszelkie pytania  (Przeczytany 233316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gother

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 15, 2006, 07:16:40 am »
Ja mam kilka pytań:
W żadnym okresie historii (no poza rzymskimi gladiatorami) nie natrafiłem na opisy by wojownicy uzbrajali się w dwie bronie jednoręczne na raz. Musi to być bardzo wielka sztuka. Jak się nazywa taka sztuka walki i jak dokladnie wygląda?? Podajcie może jakieś strony z opisami tej taktyki.
Czy w bractwach rycerskich są kobiety?
Jakie zrzeszenia miłośników miecza znajdują się w Kielcach i okolicach oraz gdzie dokładnie?
Nie widziałem też by używano broni obuchowej. Biją się tępymi mieczami, ale obuch to obuch i służy do miażdżenia, więc chyba nie można go używać, nie?

Offline Roland

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 17, 2006, 06:44:13 pm »
odpowiem na twe pytania  :)




Cytuj
W żadnym okresie historii (no poza rzymskimi gladiatorami) nie natrafiłem na opisy by wojownicy uzbrajali się w dwie bronie jednoręczne na raz. Musi to być bardzo wielka sztuka. Jak się nazywa taka sztuka walki i jak dokladnie wygląda?? Podajcie może jakieś strony z opisami tej taktyki.


jest bardzo wielu ludzi walczacych dwiema brońmi jenak nie robią tego poniewaz jest to niepraktyczne (dużo łatwiej cie trafić)
musisz też dwa razy szybciej myśleć i myslec o dwóch rzeczach naraz  :)
i nie ma na to (a przynajmniej tak mi sie wydaje, jeśli nie mam racji to mnie skorygujcie) jakigoś specjalistycznego określenie no może "walka dwiema brońmi"



Cytuj
Czy w bractwach rycerskich są kobiety?


oczywiście że tak, czemu nie, czym byłaby zabawa bez dźiąchy ;)

Cytuj
Jakie zrzeszenia miłośników miecza znajdują się w Kielcach i okolicach oraz gdzie dokładnie?


nie mam pojęcia ale pytaj na www.freha.pl


Cytuj
Nie widziałem też by używano broni obuchowej. Biją się tępymi mieczami, ale obuch to obuch i służy do miażdżenia, więc chyba nie można go używać, nie?


dlaczego nie można by używać obuchów, sam mam buzdygan ze stali narzedziowej na bohurty   :badgrin:
obuchów używa bardzo dużo osób
a miecze sa tępe żeby się nie pociąć, ale i tak można sobie zrobic pożądne kuku ;)

pozdrawiam
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Gother

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 17, 2006, 09:27:51 pm »
Cytuj
miecze sa tępe żeby się nie pociąć, ale i tak można sobie zrobic pożądne kuku

A najgorsze kuku to jakie ostanio było? Ktoś komuś wybił oko czy załatwił wstrząs mózgu obuchem? :)
 I gdze moge w sieci natrafić na jakieś opisy jak walczyć mieczem, takie tam sztuki walki? Chciałbym najpierw trochę potrenować  w domu. Narazie tylko widziałem jak się na filmach okładają.[/quote]

Offline Roland

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 18, 2006, 04:38:58 pm »
co do fechtunku

www.arma.pl

i poszukaj jeszcze na stronie bractwa orlich gniazd

a co do kuku  to np.
drobne szramki ( sam mam małą na nosku)
liczne siniaki i stłuczenia
oraz wiele wiele innych :]

ale nie martw się boli tylko pierwszy tydzień  ;)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Dzwonsson

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 09, 2006, 09:35:11 pm »
Racja Krzysiu,bol nie trwa zbyt dlugo.Na razie sie dorobilem blizny na glowie i nosie:D.To pierwsze od Michala z Jeleni,a drugie mi Soczek z Exow natrzaskal:/.

Offline Mayo

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 22, 2006, 08:36:14 am »
Witam
Mam mocno nietypowe pytanie. Jestem roleplayowcem i gram z kolegami w czasach średniowiecza (wampir). Lać po mordach się potrafię w realu ale mieczem nigdy się nie biłem. No i tak wiem że to niespotykane i że to jest samobójstwo ale nie możemy się dogadać w kwestii 1vs1 gdzie jeden ma miecz (bez pancerza) a drugi gołe ręce. Domyślam się że koleś dobrze walczący mieczem nie dopuści przeciwnika do skrócenia dystansu ale załóżmy że tak się właśnie stało. Co następuje a – to jest ten z mieczem ; b – gołe pięści. „a” atakuje , „b” unika skracając dystans i wyprowadza ... prawy prosty albo low kicka albo front kicka (wiem wiem wtedy nie znali tego typu technik ale nie to jest tematem tego pytania ) i gracz „a” mówi mi że paruje ten cios mieczem !!! , próbując zadać mi rany . Wydaje mi się to nierealne (tak samo jak atakowanie gościa z mieczem ale mniejsza z tym , w końcu odgrywam wampira). Nierealne wydaje mi się to dlatego że – brak czasu na reakcje bronią , za krótki dystans , brak efektywności (kopiąc w kolano koleś się zastawia mieczem i co ... mam skórzane spodnie może mnie zadrapie a i tak kopa dostanie bo nie zatrzyma mieczem tego  kopnięcia chyba że go wbije w ziemie , nie utrzyma po prostu). Jeśli lejecie się na miecze to może powiecie mi jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Offline jasmin

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 10, 2007, 08:12:36 am »
Facet jestes debesciak:)

Najprosciej odpowiedz sobie sam na to pytanie.

Daj koledze siekiere ala taka lekka na długim trzonku.
Załóż skórzane spodnie i spróbuj go kopnąć on zaś spróbuje cię zablokować:) ciosem w kolano.

Jako, że masz skórzane spodnie, to twoje kolano wytrzyma na pewno duuuuużo więcej niż pieniek drewniany podczas rozrąbywania, czyli siekierą lekko potarmosi ci kolano, ty zaś piętą z mawashigeri przebijesz  się przez brzuch i złamiesz mu kręgosłup.

Sposób numer dwa: od blacharza weź kawał blachy lub płaskownika maks 3 mm grubości, długość z 80 do 90 cm szerokość ok 4 cm. Naostrz go na brzytwę obustronnie. zostawiając nienaostrzoną rekojeść. Cała masa nie powinna przekroczyć z 1,3 kg.

Powtórz test jeśli masz oczywiście odwagę podejsc do klienta z żelazem naostrzonym jak brzytwa na taki dystans. Klient nie będzie sie pierd ... z tobą i blokował cokolwiek bo strzałem z nadgarstka poderżnie ci gardło nim twa stopa będzie na wysokości kolana. dlaczego w europie nie wytworzyło sie tak zaawansowana szkoła walki jak na wschodzie - gdzie biedota nie miałą dostępu do broni i opancerzenia przedewszystkim? Bo strzał najgłupszą pałą, siekierą czy widłami był dużo skuteczniejszy niż kick off z wyskoku z półobrotu.
W grze komputerowej spada ci energia, power itd ... i jest nagle ZGON jak dasz X V X + LPM + PPM będzie HARAKIRI; w realnej walce KAZDE trafienie może pozbawić cię życia, kontuzjować kolano, że nie poskaczesz:) czy złamać rekę:)))

Też grałem:) ale po rozpoczęciu fechtowania to w RPG pozostaiwłem samą mechaniekę zaś opisywanie walki traktowaliśmy jako zabawę przednią i nie wymyslaliśmy i nie braliśmy na wyobrażnię: kick off jest szybszy od machnięcia miecza i jeszcze daję kropę z krwi:)))

Są takie strony dla teoretyków, gdzie wyjaśnia się podstawy szermierki itp, zerknij i poszukaj tam.

Offline Hrackus

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 10, 2007, 04:14:46 pm »
Witam. panie Gucio/Wojomirze  pana zachowanie jest niedopuszczalne jak na 14 lat. w którymś z Twoich tematów rozmowa zachodziła na temat "szczeniackości". treści twoich postów w większości są takim przykładem:)                                            

pozdrawiam Hrackus
iedy zdobędziesz opinię wstającego wcześnie rano,możesz wtedy leżeć cały dzień w łóżku.

Offline kort

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 10, 2007, 09:53:06 pm »
Hrackus.
Od zwracania uwagi są modzi, a nie ty więc nie OT, dobrze?

Offline Roland

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 11, 2007, 06:13:23 am »
HEJ JAŚMIN !!!  :D
widze że indianie opanowuja forum  ;)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline jasmin

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 12, 2007, 08:56:57 am »
:))) Raczej je założyli;)

Offline AvatarOfHonor

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 26, 2007, 12:01:26 pm »
Ja ma  szybkie pytanko - jestem nowy na forum i ... nieco nie rozgarnięty ... dałby ktoś link z forum z grami bitewnymi typu WFB o bretonii .
eśli twym celom nie przyświeca Honor , to nie jesteś godzien dotrzeć do nich , nie zasłógujesz na życie i możliwe , że już jesteś... martwy.

Offline Roland

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 27, 2007, 09:55:47 am »
Jest forum WFB  na samej górze strony  :) tam na pewno coś znajdziesz
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline piotrek44

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 02, 2007, 11:08:48 pm »
cze
jak widać jestem tu nowy
i ostatnio się zaintereasowałem rycerstwem
i mam do was pytanie czy znacie jakieś młodzieżowe bractwa (za chwile mam 16 lat) w okolicach gdyni
i jak to wszystko wygląda
czy chodzicie na treningi czy poprostu się zlatujecie na jakieś większe bitwy
czy często walczycie ...

a i jak się domyślam każdy sam sobie organizuje sprzęt
czy macie jakąś fajną stronę dla początkójących

Offline Roland

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 03, 2007, 10:21:07 am »
www.bagrit.pl
tu jest spis wszystkich bractw, napewno coś dla siebie znajdziesz
polecam Choragiew Prywatną von Reihl
ma co prawda siedzibe w Gdańsku ale to dosyć blisko mysle że skoro masz 16 lat to przyjmą Cię do bractwa
nie wiem jak to wygląda w innych bractwach ale w Opolu mamy coś takiego że jak przychodzisz do bractwa to masz 6 miesięcy okresu próbnego, kiedy się wszystkiego uczysz, a dopiero po okresie próbnym masz test na pazia/giermka to jest test sprawności fizycznej i teoretycznej, po czym rada bractwa decyduje czy Cię przyjąć
zazwyczaj każde bractwo organizuje treningi wwe własnym zakresie
ale spotykamy się też na turniejach inscenizacjach

sprzęt organizujesz we własnym zakresie

wejdż na
www.freha.pl
tu wszystkiego sie dowiesz

pozdrawiam  :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

 

anything