Autor Wątek: Wszelkie pytania  (Przeczytany 233762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stormcrow

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 23, 2005, 09:38:29 pm »
Ja się czepiać nie chcę, ale medieval jest dość stary. Ogólnie ksiązkę samą w sobie warto przeczytać jak się nie ma dostępu do niczego lepszego, bo poszerzy horyzonty jednak za dużo tam mielonki. trochę włoskiej trochę niemieckiej, drzewcówka, słowem- cały Clements. Początkującym to troszkę namiesza. Niech Bosak poszuka albo zamówi "Master ringeck's knightly art of the longsword" albo "secrets of the german medieval swordmenship" to jest lepsze i bardziej up to date jeżeli chodzi o osiągnięcia kolegów z USA.

A odnosnie rodzaju broni to rzecz o tyle istotna bo Arma to przedewszystkim długi miecz. Z czegoś mniejszego tylko tasak Liebkuchnera, a tu trzeba jechać raczej do Poznania.

P.S. Jak by się nad tym zastanowić to najlepiej jest zaczynać od traktatów bo od razu się uczysz fechtunku w zgodzie ze sztuką, jeżeli jednak ktoś nie ma zacięcia i chce od razu się bić to najlepiej znaleść kogoś kto się na tym zna. Arma prowadzi zajęcia dla członków w kilku miastach.

Offline kort

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 24, 2005, 07:27:34 am »
Cytat: "Stormcrow"

słowem- cały Clements.


Jasne ze tak w koncu on to napisal ;), ale np. footwork jest w porzadku...

Cytat: "Stormcrow"

"Master ringeck's knightly art of the longsword" albo "secrets of the german medieval swordmenship"


BTW - Bosak, jakbys to dostal, to dawaj znac ;)

Cytat: "Stormcrow"

Arma prowadzi zajęcia dla członków w kilku miastach.


Arma, z calym szacunkiem, to zadna rewelacja, przynajmniej jesli zajecia dalej wygladaja tak jak wygladaly rok temu... Coz takie mam zdanie i naprawde ciezko bedzie mi je zmienic... Szkola niemiecka jest napewno godna polecenia, ale poki co to chyba by bylo na tyle jesli chodzi o Arma w moim miescie... Coz moze trzeba przemyslec otwarcie filii AEMMA w Polsce?

Offline Solitaire

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 24, 2005, 07:46:47 am »
Cytat: "koortshack"

Arma, z calym szacunkiem, to zadna rewelacja, przynajmniej jesli zajecia dalej wygladaja tak jak wygladaly rok temu... Coz takie mam zdanie i naprawde ciezko bedzie mi je zmienic... Szkola niemiecka jest napewno godna polecenia, ale poki co to chyba by bylo na tyle jesli chodzi o Arma w moim miescie...

W Twoim naszym mieście masz jeszcze solidną sekcję zapaśniczą ARMA, według przekazu Otto Żyda. Co, w połączeniu z chwilowo nieaktywną sekcją szkoły niemieckiej, daje dwie solidne grupy. Jak na jedno polskie miasto, to bardzo dużo. ;)
U Włochów nie byłem, więc się nie wypowiadam.
Zapewne porządne są też grupy z Poznania (XVIw. według Meyera, ostre treningi, naprawdę ostre), Warszawy (Feniks) i Gdańska (Gwyn, polecam jego artykuł w Budojo świeżym). Ale to wiem, póki co, z drugiej ręki.
Cytuj
Coz moze trzeba przemyslec otwarcie filii AEMMA w Polsce?

A może sprowadzić nauczycieli z IMAF, a może...
Najlepiej po prostu ćwiczyć. Równie dobrze można pod szyldem ARMY.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline kort

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 24, 2005, 09:59:39 am »
Cytat: "Solitaire"

A może sprowadzić nauczycieli z IMAF, a może...
Najlepiej po prostu ćwiczyć. Równie dobrze można pod szyldem ARMY.


Sol, sluchaj, naprawde jest taka mozliwosc... Ja mialem przyjemnosc byc na paru treningach AEMMA, gdy bylem w USA... Oni naprawde sa bardzo otwarci, ale wiesz jak to jest... Musi byc ktos chetny... Nie oszukujmy sie, nie bede zalatwial sobie pozwolenia, gdy nikt nie bedzie cwiczyl... Po prostu szkoda pieniedzy...

A co do wlochow, to mialem niestety watpliwa przyjemnosc... No coz, powiedzmy, ze troche sie pogryzlismy z prowadzacym, co do wywodow... Niewazne w sumie...
A zapasnicza sekcja jest jaknajbardziej godna polecenia (tu: pozdrowienia dla Tomka Maziarza), no i sekcja niemiecka tez niczego sobie, ale po tym jak Sylwek odszedl, chyba jest zamknieta poki co? Nie wiem...
Ale nic... Cwiczyc mozna tez samemu ;)

Offline Stormcrow

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 24, 2005, 11:02:11 am »
Cytat: "koortshack"
no i sekcja niemiecka tez niczego sobie, ale po tym jak Sylwek odszedl, chyba jest zamknieta poki co? Nie wiem...


Sekcja tak, co nie zmienia faktu że prowadzący dalej przebywa we Wrocławiu ;)
Ewentualnie dla niewtajemniczonych pozostaje wieczny Armand i "Kochorts Wreclaw" ale póki co nie byłem, nie widziałem  więc nie polecam.

Offline kort

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 24, 2005, 11:21:39 am »
Cytat: "Stormcrow"

Sekcja tak, co nie zmienia faktu że prowadzący dalej przebywa we Wrocławiu  ;)


Tak jest, troche o tym wiem, bo bawie sie z nim nozami, ale sza ;) A tak naprawde to Sylwek, chyba siedzi teraz w wojsku, przynajmniej tak mi sie wydaje ;)

Cytat: "Stormcrow"

Ewentualnie dla niewtajemniczonych pozostaje wieczny Armand


Taaaaaaaaaak. Armand... Jasne... Dobrze ze powiedziales dal niewtajemniczonych :D Bo wtajemniczeni maja dosc pi****l, ktore Armand opowiada... Mam watpliwa przyjemnosc znac pana Armanda... I to co on mowi, co najmniej odbiega od prawdy... Jak chcesz mozesz pytac Baldwina :D

Offline Stormcrow

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 24, 2005, 03:33:54 pm »
Cytat: "koortshack"
siedzi teraz w wojsku

Przepustki ;)

Cytat: "koortshack"
Taaaaaaaaaak. Armand... Jasne... Dobrze ze powiedziales dal niewtajemniczonych Very Happy Bo wtajemniczeni maja dosc pi****l, ktore Armand opowiada... Mam watpliwa przyjemnosc znac pana Armanda...Jak chcesz mozesz pytac Baldwina Very Happy


:D
Wielkiego "A" znam od ponad roku Baldwin nie ma ze mną szans. O A można snuć historie przez duże H przy piwie ten człowiek to wrocławska legenda ;)

Offline kort

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 24, 2005, 04:57:15 pm »
Cytat: "Stormcrow"

Wielkiego "A" znam od ponad roku Baldwin nie ma ze mną szans.


No coz po spolu z Baldwinem, znamy wielkiego A od hmmm 3-4 lat :D

Offline Varnyhet

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 24, 2005, 05:50:54 pm »
Cytat: "koortshack"
Cytat: "Stormcrow"

Wielkiego "A" znam od ponad roku Baldwin nie ma ze mną szans.


No coz po spolu z Baldwinem, znamy wielkiego A od hmmm 3-4 lat :D

Ja też :)
Ale w przeciwieństwie do Stormcrowa polecam. Kto nie pozna, temu umknie spory i jakże wdzięczny temat do żartów przy rzeczonym piwie... Inne motywy poznania "A" są dla mnie wielce niezrozumiałe ;) Ale znam niewiastę, która taki motyw znalazła. No... i wiała od niego, że się kurzyło :)

Offline Solitaire

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 24, 2005, 10:25:20 pm »
Cytat: "koortshack"

Sol, sluchaj, naprawde jest taka mozliwosc... Ja mialem przyjemnosc byc na paru treningach AEMMA, gdy bylem w USA... Oni naprawde sa bardzo otwarci, ale wiesz jak to jest... Musi byc ktos chetny... Nie oszukujmy sie, nie bede zalatwial sobie pozwolenia, gdy nikt nie bedzie cwiczyl... Po prostu szkoda pieniedzy...

Patrząc na frekwencję w grupach ARMY, to faktycznie ryzykowne przedwsięzięcie.
Cytuj
A zapasnicza sekcja jest jaknajbardziej godna polecenia (tu: pozdrowienia dla Tomka Maziarza)

Jak zdradzisz mi swoją tożsamość, to przekaże na najbliższym treningu. ;)
Cytuj
no i sekcja niemiecka tez niczego sobie, ale po tym jak Sylwek odszedl, chyba jest zamknieta poki co? Nie wiem...

Trwa w zawieszeniu.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Varnyhet

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 29, 2005, 11:36:10 pm »
Cytat: "zaciekawiony"
(...) Walka ,nawet tylko pozorowana , jest niebezpieczna dla jej uczestników.(...)

Wolin 2004.


Offline Dzwonsson

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 30, 2005, 07:44:19 am »
wiesz zalezy kto z czym wyjdzie.ostatnio  na byczynie przy prawdzaniu broni pominieto jednego wikinga i wyszedl z ostrym dunem....prawie typa zabil(ktos ziomkowi przed walka kazal zmienic helm na taki z kolnierzem kmolczym).

Offline zaciekawiony

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 30, 2005, 09:20:34 pm »
Cóż , wielu z nas pasjonowało się rycerzami w dzieciństwie ,nie którzy poprostu od tego czasu nie dorośli do życia , i czasem potrafią zachować się jak nie odpowiedzialne dzieci . Jak dziecku dasz zapałki , albo wręczysz nóż , to albo sobie zrobi krzywdę , albo innym .
Nie chcę nikogo obrażać, ale to chyba dobre wytłumaczenie dla dziwnie głupich zachowań , opisanych tu ,a w wykonaniu zdawało by się doświadczonych uczestników rycerskich imprez.
Zastanawia mnie tylko czy takie osoby , którym strzela do głowy jakaś niebezpieczne głupoty, nie powinny być zauwarzane i wykluczane z kręgów bractw , zanim zrobią komuś lub sobie , jakąś powarzniejszą krzywdę .
Pozdrawiam poranionych ;)  
pozdrawiam durze dzieci ;)  :!:  :lol:
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Kokos

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 05, 2005, 12:43:24 pm »
czy kolczuga rdzewieje?

Offline kort

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 05, 2005, 12:51:06 pm »
Cytat: "Kokos"

czy kolczuga rdzewieje?


Oczywiście... Niedawno pisałem o tym gdzieś na forum, jak ją czyścić... ;)