Autor Wątek: Wszelkie pytania  (Przeczytany 233790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ghost666

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 18, 2005, 12:55:43 pm »
XVI wiecznej turniejowej?  :lol:
lory fot the Horned Rat!!!


Offline zaciekawiony

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 20, 2005, 09:09:56 pm »
Takiej co jest facet zakuty od stopy aż po piórko na chełmie.
Na turniejach to się chyba ostro walili więc może być, taka pewnikiem szczelniejsza.i niewiem czy płytowqa czy inna, a się na tym nie bvardzo znam.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline ghost666

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 20, 2005, 11:32:39 pm »
No to mówisz o XVI i XVII pełnych zbrojach, własnie turniejowych, a czesto nawet po prostu "eksperymentalnych" gdzie człowiek był cały opatulony metalem. Nikt nigdy w średniowieczu nie nosił takiej zbroi, szczególnie na wojne. A, jak juz mówiłe, w zwykłej zbroi załatwienie się nie jest takim wielkim problemem. Ba - zdjęcie i załozenie samemu nie jest niemozliwe.
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Roland

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 22, 2005, 08:13:17 pm »
może to będzie mały offtop ale czy znacie może linki płatnerzy i mieczników  w czechach i czy jest moze jakis w okolicach  Ostravy byłbym wdzięczny za jakiekolwiek linki rycerskie  :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline zaciekawiony

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 25, 2005, 07:33:38 pm »
A propos zakutych,mam ja do was zapytanie.
Jak do was kto powie ,,Zakuty łbie"(rzecz prawdopodobna i pewno się taki widz na turniejach zdaży)to wy się obrażacie, czy nic sobie nie robicie bo to tylko stwierdzenie faktu(jakkolwiek teraz was chyba nie zakuwają)?
choć nie chodzi mi o zdolności umysłowe a o ubiorek :?:
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Bosak

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 22, 2005, 09:23:20 pm »
mam pytanko skoro temat to wszelkie pytania... powiedzcie mi jak robie tunike templariusza to krzyż musi być wyszywany tak ??
aha i jeszcze jedno czy macie moze jakies wykroje na cote z XIII wieku i w ogole ubiory XIII wiecze ?? czy w XIII były juz metalowe guziki czy jeszcze nie bylo szans ?
ight with honor and die with honor !!

Offline Stormcrow

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 22, 2005, 11:36:43 pm »
Guzików metalowych nie używano w XIII.
Krzyż można naszyć z materiału.
Cote d'arms uszyj u kogoś kto wie jak to się robi.

Offline Bosak

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 13, 2005, 04:40:20 pm »
ale żeś mi odpowiedzial :/ cote uszyj u kogoś kto wie jak sie to robi... kracwiec bez wykroju ci tego nie uszyje :|
ight with honor and die with honor !!

Offline Lunn

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 13, 2005, 06:44:36 pm »
czy ktoś ma może adres jakiegoś taniego sklepu z wikińskimi ubraniami?

Offline Evil_Wild_Pig

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 08, 2005, 09:56:50 pm »
Cześć potrzebuje pilnie informacji na temat taktyki Wojsk w erze Napoleońskiej :!:  :!:  :!:  

Z góry dziękuje :D

Offline Nocturno_Culto

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 09, 2005, 07:14:20 pm »
bry ja bym chciał zapytać o jakieś Książki opiewające Słowian, wiem że niewiele się zachowało i gros tego co obecnie się odtwarza bazuje na mitach romantyzmu ale mimo wszystko... :cry: chodzi dokładnie o produkcję w zakresie życia codziennego, kultury oraz jako takiej legendarnej bądź nawet nie historii

Pzdr.

Offline dai9n

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 09, 2005, 07:31:27 pm »
Moje pytanie odnosi się do tego czy znacie jakieś książki o Husarii,polskich lub zagranicznych pisarzy,jeśli tak to piszczcie.
Pozdrawiam
Powstańcie Jeźdźcy Theodena! Niech zadrżą włócznie, niech roztrzaskają się tarcze! Nastał Nowy Dzień! Krwawy dzień! I Słońce wstało!
Naprzód!
Naprzód! I na koniec Świata!!
Śmierć!
Śmierć!!
Śmierć!!!
Naprzód Eorlingowie!!!"

Offline zaciekawiony

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 10, 2005, 11:05:33 pm »
W jednym z poniższych tematów dziwicie się że ludzie takie głupoty wymyślają na temat rycerzy, i tak mnie zaciekawiło, owszem nie twierdzę że miecze ważyły po 10 kilo, a zbroje 120, ale właściwie to nie wiem ile naprawdę ważyły. A zatem:
Jile ważył miecz (dajmy na to końcówka średn.)
ile ważyła zbroja?( płytowa, i pozostałe)
Jak często panowie rycerze się myli?
i czy naprawdę byli tacy rycerscy jak nam się zdaje?
może nieco to dziwne pytania, ale tak mi przyszło do głowy.
pozdrawiam ;)
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline zaciekawiony

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 28, 2006, 07:15:05 pm »
Że panowie rycerze to często miewają jakie obrażenia to łatwo zgadnąć.
A widzowie?
Jak się panowie na pokazach tłuczecie, to pewno otacza was blisko tłum rozentuzjazmowanej gawiedzi.Czy widzowie też mogą na tym ucierpieć?
czy często się to zdarza?
i czy wynika to z ślepego trafu czy głupoty(zarówno walczących jak i patrzących)?
pozdrawiam.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Roland

Wszelkie pytania
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 04, 2006, 08:46:22 am »
miecze były dużo lżejsze niż są teraz ale mniej wytrzymałe
moja płyta waży okolo 25 kg
myli sie wtedy gdy im sie chciało
szczerze czy rycerz był rycerski czy nie zalezało od jego charakteru, jedni pomagali innym a ini rabowali palili i gwałcili
 :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie