Autor Wątek: Koledzy dla Ogrów  (Przeczytany 1384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spot

Koledzy dla Ogrów
« dnia: Czerwiec 14, 2005, 01:00:49 pm »
Z jednej strony odzywa sie we mnie chęć dalszego zbierania, z drugiej strony chciałbym urozmaicić sobie grę.

Otóż mam zebraną całkiem sporą (jak na Ogry) armijkę.
Zastanawiam się jednak nad drugą (jakby równoległa) armią. Chodzi mi o cos takiego, co mógłbym wystawić na małej parówce.  Na poczatek - może skromne 500 pts. Docelowo - nie więcej niż 1000 pts. Postanowiłem jednak, że musi to być ofens. Szybki, najlepiej szybszy od samych Ogrów - czyli oparty na kawalerii. Tylko i wyłącznie.

Pierwsza myśl, jaka mi przeszła przez głowę to Kislev. Jest kawaleria. Fajny klimacik. Będzie pasować do Ogrów IMO. Mogę wystawić na parówce, albo też na większości normalnych turniejów jako Allied (mam nadzieję, że w tej kategorii Ogry będa traktowane jak Dogs).
Na 500 pts to jakies 2 x 5 fastów, i jeden oddział husarii czy Gryfonów z Bojarem.

Pomyślałem też o Bretce - chociać z mniejszym entuzjazmem.

Macie jakies inne pomysły?
Jeśli macie - to poproszę o konkretne propozycje.
Z góry dzięki.

Offline logan347

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2005, 01:04:25 pm »
moze imperium?niezla kawaleria, swietne fasty no i fluffowo do ogrow tez py pasowalo
Vamoss Valencia !!!!!

Offline Ghaundan Zauviir

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2005, 01:22:03 pm »
Lizaki - masa skinków to jest to czego ogrom brakuje :)

Offline Manfred

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2005, 01:22:44 pm »
niestety ale na większości turniejów ogry robią za złe nie wiedzieć czemu więc breta i imperium odpada kislev hmm starcisz punkty za klimat chyba że to ten klan co robi interesy :D
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline MariuszGGG

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2005, 01:25:48 pm »
Ogry są neutralne. Tak samo jak DoW. Traktowanie ich jako złych to chyba oznaka kretynizmu organizatorów. Przeciez to są najemnicy. Tak samo jak np. tileańczycy.
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

Offline Manfred

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2005, 01:45:10 pm »
mam podobne zdanie
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline Shakin' Dudi

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2005, 02:10:20 pm »
Albo DoW. Ale odradzam jeżeli chcesz kupić w miare tanią armijke :D wszystko na allegro bys musiał kupować
)

Offline spot

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2005, 03:22:22 pm »
Wyjaśnię kilka rzeczy.

Ogry są neutralne. Co do tego nie ma wątpliwości. Cieszę się, że coraz więcej organizatorów zaakceptowało ten fakt.
Jesli są neutralne to modą grać na parówkach i z dobrymi i ze złymi - czyli mam wybór. WOW.
Punkty za klimat? No cóż. Bardziej martwiłoby mnie formalne ograniczenie jakiś sojuszy.
Jak juz napisałem na początku - nie chodzi mi o uzupełnienie braków Ogrów (a tych jest wiele, oj wiele). Chodzi mi o armię, która w 100% (na 500 - 1000 pts) mogłaby składac się z kawalerii. Pewne urozmaicenie, nowy rodzaj figurek, fajny klimacik itp. Stąd też, nie ukrywam, pewien pociąg do Kislevu.

DoW.
No cóż. Brzmi atrakcyjnie. Kawaleria jest fajna. Specjalne charaktery i ich specjalny sprzęt czy zasady. Żeby jednak nie skończyć na dwóch oddziałach na 500 pts, musiałbym wybrać tych zwyczajnych najemników. O co mi chodzi - o tych nie nazwanych. Problem z figurkami - bo i tak musiałbym ich "proksować". Zamiast więc najemników -m lekkiej kawalewri wyglądającej jak Kislevici wolałbym po prostu wystawić Kilslev.
Mam nadzieję, że to co napisałem jest zrozumiałe. :)

Offline Manfred

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2005, 03:50:45 pm »
widać że Kislev ci pasuje więc możesz przy nim zostać bo armia fajniutka :D
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline szczurek

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2005, 04:33:08 pm »
Cytuj
Szybki, najlepiej szybszy od samych Ogrów - czyli oparty na kawalerii. Tylko i wyłącznie.

jak tak to VC masz swietne fasty w postaci wilczkow no i BK :D

Offline spot

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2005, 04:39:28 pm »
Cytat: "Manfred"
widać że Kislev ci pasuje więc możesz przy nim zostać bo armia fajniutka :D


pasuje - bo coś tam czytałem.
Za alfę & omegę sie nie uważam - stąd tez moje wątpliwości, chęć usłyszenia czegoś nowego i oczekiwanie, że "Lud" mi cos podpowie:)

Offline Zinczuk

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2005, 05:25:49 pm »
Jeszcze jeden głos za kislewem, geograficznie niedaleko a i klimatycznie się wpisują, (Dzikie Pola itp)
ALFLINGI (WFB) - każdy model, każdą ilość kupię

Offline Ququlcan

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2005, 08:02:35 pm »
Kislev rzeczywiście mógłby wypasić, bo ta armia jako niezależna ma pewne braki a z Ogrami wpisywałaby się w sam wschód Wschodu Kislevu (czyli taki WeissRussland).
Demokracja nie polega na tym, że wszyscy otrzymują po prostu to samo, ale na tym, że każdy dostaje to, na co zasługuje.
Casiuss Dion Cocceianus

Necromunda Forever!!!!! Death to WHFB and WH40K and the lot of money they cost!

Offline mlepkows

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2005, 08:13:41 pm »
Wg mnie optymalne są armie albo z fajną kawalerią albo z tanią i fajną piechotą (może Skavy...?). Polecam też Imperium dla armatek. DoW wcale nie są złe bo kislevskimi i imperialnymi figurkami wystawisz 90% tego, co potrzebne. Na allegro co najwyżej pikinierów trzeba szukać ale tych nie polecam do ogrów. DoW mają jeszcze tą zaletę, że razem z ogrami wyastawiasz legalną armię na np. 2000 z ogrami w specialach. Of korz, jeśli lubisz Kislev to się dalej nie zastanawiaj. Dobra para.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Offline spot

Koledzy dla Ogrów
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2005, 11:45:25 am »
Dziekuję wszystkim za pomoc.
w zasadzie utwierdziliście mnie w przekonaniu, żeby wejść w Kislev.
Będzie pasowało. IMHO.

Można zamknąć.

 

anything