trawa

Autor Wątek: Gothic 1&2  (Przeczytany 47217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deytonus

Gothic 1&2
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 22, 2006, 10:14:16 am »
E, chyba za 20 ;)

Mnie w całej tej dyskusji cieszy, że komputerowe rpgi nie umierają, jak to niektórzy wieszczyli, wyparte przez fpsy i zręcznościowe strategie.
Ale ja tylko czekam na Fallouta 3...

Offline Idaan

Gothic 1&2
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 23, 2006, 10:08:16 am »
Cytuj
E, chyba za 20
Tym lepiej, tym lepiej. Pierwszego Gothica kupiłem właśnie z tej serii :)

Offline P_A_R_T_A_V_I_S

Gothic 1&2
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 23, 2006, 11:31:34 am »
Grałem w Gota u kolegi. Moje odczucia:
-beznadziejny system ekwipunku
-jak dla mnie dosyć liniowe (ale napewno mniej od wielu innych gier)
-grafa może i ładna, ale jakoś szczególnie mnie nie zaciekawiła
-ktoś wcześniej pisał, że lubi jak postacie do niego przemawiają: ja w Gocie po paru minutach grania wyłączyłem głośnik, nie żałowałem
-fajne są miasta, ciekawie zaprojektowane i dopracowane
-kilka błędów
-walki były dosyć nudne

Szczerze to wole TES3:M. Większy świat itp. Pare bugów nawet urozmaica grę :) Ale brakuje mi tego "życia" w miastach. Co niektórzy NPC pochodnie itp. trzymali w nocy zamiast spać, ale to może być spowodowane wysoką liczebnością NPC w całej grze.

Ogólnie:
1. Morrowind
2. Got 2 NK
3. Got 2 i 1
Oczywiście w/w ranking dotyczy tylko tych dwóch serii ( a nawet nie; dotyczy serii Gota i jednej gry z serii TESa)
ówcie mi Part, Partavis, Party... Nie musicie P_A_R_T_A_V_I_S.

Popatrz (a najlepiej kliknij [tak, ty który to czytasz, do Ciebie też mówię ]) na mnie

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Gothic 1&2
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 27, 2006, 10:57:47 pm »
Grałam w pierwszą część. Ale ci mieszkańcy byli zdrowi i mieli zielone płuca :p  ;)  Największym minusem gry jest dla mnie brak możliwości sterowania kobietą. Trzy frakcje, niezłe questy, hodowlane zwierzaki :p , co prawda momentami walka była monotonna, ale zdażały się i sytuacje w których czułam dreszczyk emocji :) ). Gra mi się podobała. Mimo kilku swoich mankamentów wypada na plus i zdecydowanie chcę zagrać w część drugą.

Offline Frey Ikari

Gothic 1&2
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 29, 2006, 09:15:11 pm »
Ech ten gothic... Jedynka jak dla mnie jest najlepsza z powody tego specyficznego klimatu tajemnicy i poczucia własnej kruchości... Druga część już tego nie miała, dopiero po dodatku poczułem że klimat tam znowu do mnie przemawia. Bardzo też lubiłem texty postaci np. jak zabiłem jakiegoś kolesie a gość obok walnął tekst: "dopółki mnie to nie dotyczy", no cóż po chwili zaczęło go to też dotyczyć (hehehehe)... Tak w dwójce i dodatku też poleciało parę extra tekstów, którymi wraz z kolegą się później częstowaliśmy. Mam nadzieję, że nie skopią trójki.

Offline Falcon

Gothic 1&2
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 02, 2006, 09:33:04 pm »
Jedna z nieliczych gier nad którą zarywałem noce... przeszłem ją kilka razy. Od czasu do czasu jak mnie nuda dopadnie to odpalam sobie Gothic 2 NK i nuda znika:) gra fakt ma parę wad, ale nie wiele było gier które mnie aż tak wciągneły, chyba tylko Hitman2, Jagged Alliance 2 i "Hirołsi"...
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline mauler

Gothic 1&2
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 30, 2006, 01:40:09 pm »
Ciekawe kiedy wydzadzą 3 część. Ja się nie mogę doczekać, 1 część tak sobie mi podpasowała ale przeszedłem. Dwójką byłem oczarowany - siedziałem kilkanaście dni przyklejony do monitora :))

Niedawno wymieniłem bebechy w kompie, żeby Oblivion i G3 mogły śmigać. Teraz już tylko czekam z niecierpliowością.
ILLED BY DEATH

Przeproście i Spier........e

Offline Frey Ikari

Gothic 1&2
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 30, 2006, 09:27:56 pm »
Cytuj
Niedawno wymieniłem bebechy w kompie, żeby Oblivion i G3 mogły śmigać. Teraz już tylko czekam z niecierpliowością.

Ja też czekam z utęsknieniem ale żeby wymieniac kompa i to żeby Gothic 3 śmigał to mnie nie stać... :?  Zobacze może na tym co mam też da się pograć... ;)

Offline Garond

Gothic 1&2
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 03, 2006, 10:21:01 pm »
Cytat: "Louise"
 Największym minusem gry jest dla mnie brak możliwości sterowania kobietą.


Hmm... kiedy wejdziesz w tryb dewelopera możesz grać kim chcesz.
Ja np na starcie zrobiłem sobie kopie Brajana(uczeń kowala) i nim przechodziłem całą gre :D

Szczególnie ciekawe efekty uzyskuje się zmieniając właściwości postaci, w tym wygląd. Lekko zmieniłem wysokość skoku...  :?  to był błąd. Postać po dłógim locie "rozplaskała" się na ziemi. :badgrin:
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Master Fenix

Gothic 1&2
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 18, 2006, 05:08:25 pm »
Według mnie 1 jest na 1 raz, ale za to ten jeden jedyny raz jest niepowtarzalny...nigdzie nie spotkałem takiego klimatu jak w 1. Co do dwójki ona znacznie większą ,,replaybity'', choć klimat nie ten sam już. 2 przeszedłem 1 paladyne, raz łowcą smoków i kilka razy magiem i jeszcze mi się nie znudziła.

P.S Dla niegrających jeszcze w serie gothic: najpierw przejdzcie 1, bo inaczej niektórzy nie bendą wiedzieć dlaczego niektórzy mówią, że są starymi dobrymi kumplami bohatera.  :lol:
P.S. 2 Pozatym granie z kodami odbiera całą przyjemność z gry... :?
iech Moc będzie z tobą, mój padawanie!

Offline VegoSayan

Gothic 1&2
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 21, 2006, 05:19:07 pm »
Cytat: "Witchdom"
Miejmy nadzieje, ze trojka przebije jedynke (wnioskujac po screenach jest to bardzo prawdopodobne).


Jak mozna po screenach wywnioskowac klimat i to "coś"??

Cytat: "5zyCh4"
Powiem tak...

W jedynke nie grałem....
Dwójke próbowałem przejść dwa razy...

Zawsze gra nudziła mi sie po pewnym czasie.

A co do Morrowinda... Racja, super gierka... Też próbowałem przejść kilka razy tylko odpychało mnie to, że tak długo trzeba było iść aby wykonać jakieś zadanie...

Mogliby dać jakiś środek transportu np. pojazd lub stwór.

Jest za to pociecha...

Niedługo Gothic 3 i Elder Scrolls: Oblivion  :D.


Najbardziej tacy ludzie mnie denerwuja. Niech do twojej swiadomosci wejdzie fakt iz Gothic 1 i 2 to "ta sama" gra. Nie da sie grac w 2 jak nie grales w 1. Proste. I to wyjasnia czemu ludzie ktorzy nie grali w 1 nie lubia calej serii.

A Morrowind to gowno w porownaniu do serii Gothic.

Cytat: "Gołąb"
Czyzby Darth Revan nie mogl wyjsc poza schemat postow jednoznadiowych typu"morrowind jest lepszy,bo ponieważ" :roll: Och nie,cos tam wspominal o wiekszej swobodzie dzialania-ciekawe pod jakim wzgledem.Dla mnie morrowind to jest jeden z najgorszych rpg-ow,jak ipowstal.Luk wlazacy w ziemie w gothicu to standatdowe problem wystepujacy w wielu grach,bo dopracwoanie kolizji obiektow chyba jescze nigdy nie bylo doskonale.ALe lepsze to niz Morowwind gdzie kolo w full placie skacze po dachach,plywa w wodzie,a walka opiera sie na statsach,a poza tym rozwoj postaci jest mniej intersujacy,bo gothic jest dowodem na to ze to nie liczba statystyk i iles tam poziomow skilla czyni z gry rpg.
Gothic2pod wzgledem swobody dzialania jest uosobieniem idei rpg-a,tak wiec morowowind sie do niego nie umywa.


Ze wszystkim co tu napisales sie zgadzam.

Cytat: "reynevan"
statsy w walce --> statystyki ważne są, owszem. i tu i tu. w obydwu grach prezentowane były poziomy wyszkolenia w danych typach broni i w każdej się to tak samo liczyło. chodzi o sam sposób walki. zaiste w morrowindzie jest ona bardziej h'n's, a w gothicu jest ona ciekawsza i lepiej jakoś wygląda. ale dla zwykłego gracza nie jest to aż tak ważne. wyjadaczom jednak na czymś zawsze zależy :)


W Gothicu poziomy wladania jakims orenzem byly namacalne (kombinacja atakow nowa, szybsze ataki, silniejsze kombosy etc.)

Cytat: "Norsefir"
Cytat: "Darth_Revan"
BALDUR"S GATE

To cię zaskoczę ! Fallout był pierwszy, gdyby nie on Baldur by nigdy nie powstał :p Nie to żebym nie lubił Baldura (sam przeszedłem II 8 [sic!] razy, łącznie z dodatkiem).


A ja cie zaskocze, Gothic jest najlepsza seria gier tego gatunku. IMO ile ludzi tyle opini.

Cytat: "Deytonus"
Ja nie grałem ani w G1, ani G2, tylko patrzyłem przez ramię bratu, ale jakoś mnie to nie zainteresowało. Szczególnie ekwipunek jest poroniony ...


Załuj! Jezeli ktos nie usiadze przed kompem sam na sam ze swietnym Gothiciem nie wie co stracil. Gothic ma najlepsza fabułę na swiecie, dosc duzy swiat, niezly interface, bardzo rozbudowana interakcja z otoczeniem, duzy nacisk na rozmowy z NPC-ami (w Gothic 3 ma sie to znacznie poprawic co mnie najbardziej cieszy, poniewaz chcialbym zeby rozmowa wygladala bardziej nieprzewidywalnie, czyli zeby bylo bardzo duzo rozwiazan jednej rozmowy co daje wieksze wczucie w postac i odczucie ze my ta postacia kierujemy kierujemy, a nie z gory wyznaczone teksty jak to w innych grach bywalo). Tez trzeba zauwazyc na bardzo realistyczny swiat. Np. z mobow nie wypada zbroja, miecze, bo niby skad w dupie Ścierwojada znajduje sie sword albo dagger? Jest wiecej plusow ale nie bede ich wymienial bo kazdy sam wie (chyba wiekszosc wypowiadajacych grala w serie Gothic). Na koniec dodam ze w Gothicu bardzo wczuwalem sie w postac, niejednokrotnie zapominalem ze to tylko gram z komputerem a nie z prawdziwymi graczami. Ehh to najprzyjemniejsze godziny siedzenia przy komputerze. Kazdemu poleca.

Cytat: "P_A_R_T_A_V_I_S"
Grałem w Gota u kolegi. Moje odczucia:
-beznadziejny system ekwipunku
-jak dla mnie dosyć liniowe (ale napewno mniej od wielu innych gier)
-grafa może i ładna, ale jakoś szczególnie mnie nie zaciekawiła
-ktoś wcześniej pisał, że lubi jak postacie do niego przemawiają: ja w Gocie po paru minutach grania wyłączyłem głośnik, nie żałowałem
-fajne są miasta, ciekawie zaprojektowane i dopracowane
-kilka błędów
-walki były dosyć nudne

Szczerze to wole TES3:M. Większy świat itp. Pare bugów nawet urozmaica grę :) Ale brakuje mi tego "życia" w miastach. Co niektórzy NPC pochodnie itp. trzymali w nocy zamiast spać, ale to może być spowodowane wysoką liczebnością NPC w całej grze.

Ogólnie:
1. Morrowind
2. Got 2 NK
3. Got 2 i 1
Oczywiście w/w ranking dotyczy tylko tych dwóch serii ( a nawet nie; dotyczy serii Gota i jednej gry z serii TESa)


Moja rada: udaj sie do okulisty i kup sobie okularki nowe ;)

-System ekwipunku jak system ekwipunku. Mi sie wydawal normalny. Moze i lepiej by bylo zeby wszystkie rozniace sie przedmioty byly oddzielone ale czy w realu masz 5 kieszeni z napisami gdzie co trzymasz, np w lewej kieszeni potiony, w prawej zbroje, hahah smieszne sa te zarzuty. Moze producenci CELOWO tak wymyslili? Ja bym dodal bank z przechowaniem itemow.
-Liniowe?!? Wspolczuje ci. Albo wogole w Gothica nie grales albo jak wyzej napisalem kup sobie okulary. Bo to najbardziej nieliniowa gra w jaka miales przyjemnosc grac.
-Jezeli ty oceniasz gre po grafice to wspolczuje ci. Ponadto Gothic 1, jezeli mnie pamiec nie myli, wyszla w 2000 roku i nie miala zachwycac grafą. Zapomnialem napisac ze Gothica 1 zrobili "koledzy" w domu mieszkalnym i mieli do dyspozycji pare kompow (jezeli ktos nie wierzy moze poczytac na ten temat w necie, tak jak ja zrobilem ;))
-Jezeli chodzi o dzwieki i mowe postaci to musze przyznac ze lepszej nie widzialem. Albo masz wadliwa wersje albo powodzenia w wymianie sprzetu ;)
-Co do bledow to kazda gra ma bledy, ale te w Gothicu (dla mnie) ie sa wogole uciazliwe.
-Hmm... walki nudne? Zal mi ciebie ;) pokaz mi gre w ktorej walki sa lepsze i bardziej ciekawe. Bardzo dobrze wygladaja walki w Gothicu, poniewaz sa rozbudowane, z kazdym mobem/NPC-em mozna przegrac jak sie ma zla taktyke. Walka bardzo realistyczna, trzeba umiec myslec. Bardzo dobry pomysl ze na poczatku bohater trzyma bron dwuręczną jedną reką, a i ciekawszych pomyslow nie brakuje.

Na przyszlosc pisz prawde a nie wymyslasz sobie niestworzone fakty.

Offline Nehan

Gothic 1&2
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 21, 2006, 06:34:21 pm »
Cytuj


Najbardziej tacy ludzie mnie denerwuja. Niech do twojej swiadomosci wejdzie fakt iz Gothic 1 i 2 to "ta sama" gra. Nie da sie grac w 2 jak nie grales w 1. Proste. I to wyjasnia czemu ludzie ktorzy nie grali w 1 nie lubia calej serii.

A Morrowind to gowno w porownaniu do serii Gothic.

Najbardziej tacy ludzie mnie denerwuja. Niech do twojej swiadomosci wejdzie fakt iż Morrowind i Arena i Daggerfall to "ta sama" gra. Nie da sie grac w Morrowinda jak nie grałeś w Daggerfalla. I to wyjasnia czemu ludzie ktorzy nie grali w Daggerfalla nie lubia calej serii.

A Gothic to gówno w porównaniu do serii The Elder Scrolls.

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

PS. Grałem w G1 przed G2. Żadna część mi się nie podobała.

gość1

  • Gość
Gothic 1&2
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 21, 2006, 06:47:19 pm »
Apeluję o poszanowanie forumowiczów i języka. Wulgaryzmom i obelgom mówimy NIE. Następnym razem osty polecą.

Offline Marc

...
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 21, 2006, 07:25:43 pm »
Gothic II  to jedna z niewielu gier obok Mafi, GTA III i Seadogs, które mnie tak wciągnęły. Ech... szkoda, że takie gry pojawiają się średnio raz na rok. Jest jeszcze wiele bardzo dobrych gier, w niektóre z nich grałem więcej niż w wymienione cztery, ale to dlatego, że miały inna specyfikację. Jednak tylko te cztery wciągnęły mnie na maxa.
Gothica II odkryłem niecały rok temu!!! Oczywiście zacząłem od jedynki, która była dobra, aczkolwiek brzydka grafika i nieciekawe osady spowodowały , że dopiero w GII doceniłem tę grę.

Dlaczego przez tyle lat nie wiedziałem, że istnieje coś tak genialnego jak Gothic? Odpowiedź jest prosta: bo nie lubię gier rpg, zraziłem się do nich przez takie tytuły jak diablo, spelforce itp i bezpłatne mmo, w które próbowałem. Nienawidzę w grach rpg bezsensownej wyrzynanki tysięcy potworów tylko po to, że by zdobyć doświadczenie i tych bajkowych ciosów i czarów. Gothic to coś innego. Jest w pewnym sensie realistyczny, lecz urozmaicony o lekką domieszkę czarów, bez których się możemy obejść. I to gadanie budujące fabułę i klimat.

Dla tych, którzy nie grali POLECAM!!!

Offline fin

Gothic 1&2
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 21, 2006, 07:26:20 pm »
Cytat: "VegoSayan"


 Niech do twojej swiadomosci wejdzie fakt iz Gothic 1 i 2 to "ta sama" gra. Nie da sie grac w 2 jak nie grales w 1. Proste. I to wyjasnia czemu ludzie ktorzy nie grali w 1 nie lubia calej serii.

BULLSHIT!!!!Niby czemu niemoge grac w 2 jak nie gralem w 1?Az takie super wypas zagmatwanej fabuly to to nie ma (mógłbys tak powiedziec o Metal Gear Solidzie co nawet RPG'iem nie jest)

A Morrowind to gowno w porownaniu do serii Gothic.

IMO i jedno i drugie to gowno


Zapomnialem napisac ze Gothica 1 zrobili "koledzy" w domu mieszkalnym i mieli do dyspozycji pare kompow (jezeli ktos nie wierzy moze poczytac na ten temat w necie, tak jak ja zrobilem ;))

Skoro tak to akurat fabula nie powinna byc raczej olsniewajaca,bo wiesz normalnie zatrudnia sie scenarzyste :roll:

-Hmm... walki nudne? Zal mi ciebie ;) pokaz mi gre w ktorej walki sa lepsze i bardziej ciekawe.

Final Fantasy.Najlepsze walki w RPG.Mozliwosc kombinacji ,combosow,itemow itd. zniewalajace.Kazda postac ma oddzielne dla siebie ataki itd.


FANBOY Gothica :O Coraz wiecej ich!
A sam gothic nawet fajny jest ,napewno lepszy niz tes i bg.Ale i tak mi sie niechcialo jakos dluzej w to grac.Moze kiedys.

Pozdrawiam,
fin

 

anything