trawa

Autor Wątek: Spsób na wydajniejsze malowanie...  (Przeczytany 3290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 5zyCh4

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« dnia: Czerwiec 19, 2005, 06:02:57 pm »
Hmmm.... Temat jaki jest każdy widzi  :D Więc proszę o rady jak tu szybko malować aby nie stracić na wyglądzie figurek ;) Jakieś złote środki, porady... Wszystko mnie zadowoli :D  ;)
ozdrawiam
5zyCh4



"Lonelyness- that's the killer" ATB

www.badgerbadgerbadger.com

Offline Manfred

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2005, 06:04:34 pm »
spróbuj bejcy :D jest tu gdzieś  temat szybciorgiem i efektownie :]
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline Gogol

Re: Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2005, 06:33:06 pm »
Cytat: "5zyCh4"
Hmmm.... Temat jaki jest każdy widzi  :D Więc proszę o rady jak tu szybko malować aby nie stracić na wyglądzie figurek ;) Jakieś złote środki, porady... Wszystko mnie zadowoli :D  ;)


jak dla mnie jedno z drugim jest nie do pogodzenia :( ... albo szybko albo dobrze
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline dead

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2005, 06:35:09 pm »
no w niektorych przypadkach taki diping se sprawdza - i szybko i wydajnie (tzn w miare szybko bo wiadomo w 1 dzien nie pomalujemy 3k :D ale w jakies 2 weeki to czemu nie ;)... Polecam topic o dipingu tak jak to manfred ujal :p
ww.kgb.draconis.prv.pl !!

www.dead.gallery.prv.pl !! - moja galeryjka ;)

Jankiel

  • Gość
Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2005, 07:31:59 am »
Trzeba sobie wyrobić ręke - najszybszy sposób :)
Cytuj
jak dla mnie jedno z drugim jest nie do pogodzenia  ... albo szybko albo dobrze

Eeee tam. Mozna spokojnie dobrze pomalować figurkę w 40 minut i wygląda dobrze. A radzę przenieść się z tym pytaniem do tematu o oradach malarskich.

Offline azrael88

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 443
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • vel Morgan Bernhardt
Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2005, 08:59:52 am »
szybko i dobrze, no to chyba trzebaby małymi grupami po 5 -8 figsów, po kolei każdy kolor na wszystkich a oddzielnie skupic się już tylko na detalach.

Offline Cyel

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2005, 09:00:34 am »
Doświadczenie :) pozwala uniknąć błędów i poprawek, wiesz bez zastanawiania sie jakie kolory pasują, jak sie pedzel ukałda, czy do danej powierzchni nadaje sie dana technika....

Poza tym -drybrush, wash. Szybko i czasami zaskakujaco skutecznie. Opanowawszy te techniki tak by nie popełniać podczas nich błędów, mozesz pomalować armię naprawde szybko.

Offline kanibal

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2005, 12:14:56 pm »
no ja za moje drybrushe i washe dostaje na turniejach ponad przecietna ilosc punktow, a na lokalach gdzie oce na malowania nie jest za mniej punktow i mniej krytyczna praktycznie maxa
ale fakt faktem zeby malowac tymi technikami tez sie trzeba nauczyc:))

Offline Swingu

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2005, 01:45:53 pm »
Oj tam drybrush.
Sprawdza sie na futrze i metalu. Zwykłe malowanie warstwowe w 4 warstwach na przykład jest równiez bardzo szybkie, zwłaszcza jak się wprawy nabierze, a wygląda bardzo dobrze. Polecam mój poradnik pałętający się w temacie malarski ekstreminzm :)
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline sas

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2005, 01:46:36 pm »
najlepszym przykladem ze brush moze fajnie wychodzic jest mój 100% zbrushowany durthu zdobywajacy 3 za potwora na mlotku :)

a zajal moze... 2, 3 godinki
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline kanibal

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2005, 01:55:22 pm »
ja znajduje znacznie szersze zastosowanie dla suchego pedzla niz metal czy futra, np. skora, plaszcze, drewno, wlosy... do wszystkiego sie prawie moze nadac odpowiednio wykorzystane i wspomagane innymi technikami

Offline Manfred

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2005, 01:56:54 pm »
ja skóry znacznie bardziej wolę użyć washa
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline 5zyCh4

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2005, 03:15:53 pm »
"Ech" najłatwiej powiedzieć... Ja zajmuje się goboskami i jak myśle o tym że musze malować 20 takich samych figurek to mnie ściska :( no cóżtaka armia ;]

Cytuj
szybko i dobrze, no to chyba trzebaby małymi grupami po 5 -8 figsów, po kolei każdy kolor na wszystkich a oddzielnie skupic się już tylko na detalach.

Sądze że ten sposób jest mi najbliższy... Wiecie mniej maczania pędzla, mniej otwierania i zamykania pojemniczków  :D  Tylko na efekty trzeba długo czekać... Logicznie myśląc - kończąc malowanie figurki, kończysz malowanie całego regiment  :D  ;)  (Mam nadzieje że to ostatnie zdanie da się zrozumieć  ;) )

Cytuj
A radzę przenieść się z tym pytaniem do tematu o oradach malarskich.


P.S. Sorry Jankiel nie pomyślałem o tym  ;)  Ale zostawmy ten temat tak jak jest ok? PLIIIS!!!  :roll:
ozdrawiam
5zyCh4



"Lonelyness- that's the killer" ATB

www.badgerbadgerbadger.com

Offline kanibal

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 20, 2005, 03:56:10 pm »
gobbosy sie da akurat calkiem przyjemnie szybko pomalowac, bo maja dobre do tego figurki i zielona skore:)) lacznie z tym co juz sprzedalem bo sie w obecnej edycji nie przydaje badz mi sie znudzilo to pomalowalem juz chyba w zyciu spokojnie 7ooopts  zielonych wiec wiem co mowie

Offline Kota

Spsób na wydajniejsze malowanie...
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 20, 2005, 04:04:51 pm »
Wiesz chcesz szybko malowac zerzryj pigule i robote zrobisz w zastraszajacym tepie :D
istrzem Ten co wroga ogniem Goni.Bogiem ten co na niego powodz sprowadza.