Autor Wątek: Ogólnopolskie zmiany zasad!  (Przeczytany 3773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nazroth

Ogólnopolskie zmiany zasad!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 23, 2005, 08:59:41 pm »
zapominasz, ze ja tez walczyłem w bractwie rycerskim kamilu...;]... i nie porównuję tu walki w zbroi płytowej z półtorakiem i kozikiem... tylko walkę odzianych w szmaty uliczników z krótkimi mieczami i "kosami"...ewentualnie raczej pałką i sztyletem... na pewno to łatwiejsze niż walka dwoma pałkami, bo wtedy obie tracą impet...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Ogólnopolskie zmiany zasad!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 23, 2005, 09:11:30 pm »
Maćku mordheim to nie ulica pełna dresów! Tamnikt z krótkimi mieczykami nie latał!

A co do twojej bytności w Bractwie ma coraz większe wątpliwości!
Czym walczyliście?? Trzonkami od kilofów czy zelastwem!
Bo jesli trzonkami to rzeczywiście możesz mieć takie mylne wrażenie!
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Ogólnopolskie zmiany zasad!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 23, 2005, 09:13:05 pm »
Kamilu - zaproszę cię kiedyś do domu, gdy na podwórku zbierze się ekipa...i zobaczysz czym walczą... prawdziwe miecze... prawdziwe tarcze, prawdziwe topory... wywazone...i kute na zamówienie... prawdziwe łuki... prawdziwe strzały...;]... i nie masz pojęcia z czym miałem ztycznośc, a z czym nie...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline RafiK

Ogólnopolskie zmiany zasad!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 24, 2005, 05:21:38 am »
Jestem przeciwnikiem wprowadzania modyfikacji ze sztyletami w imię prostoty - w brzmieniu podanym przez Maćka zasada jest prosta i przyjemna, zaczynając kombinacje możemy uwikłać się w pisanie nowej erraty do jednej zasady :)

Kolejną, oprócz "strike first" konieczną modyfikacją (uściśleniem) jest dodanie, że -1 nie dotyczy postaci występujących z dwiema brońmi niejako z urzędu (HS i DP).

Offline mecenasik

Ogólnopolskie zmiany zasad!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 24, 2005, 08:42:36 am »
jako nowicjusz na forum wtrace swoje trzy grosze..wydaje mi sie ze zmienianie zasad wyrywkowo jest troszke bez sensu..Mordce przyda sie gruntowne przeobrazenie (cos jak przeskok pomiedzy edycjami-obecna i poprzedna-battla).
jak tak dalej pojdzie to czuje ze powstana "polskie klaryfikacje zasad do Mordki" w ktorych troszke ponagina sie sprawy i pozmienia zasady - vide klaryfikacje z battla.
zbroje sa rzeczywiscie absurdalnie drogie a niewiele daja, dwie bronie to wygoda i mordercze zastawienia ale tak sobie to wymyslono i jakos to sie sprawdza(przynajmniej sprawdzalo jak gralem - i moj vamp latal bez zbroi z dwoma mieczami:)
ps: a co do dwuraka to Mordka leci na 5 edycji battla i tam tak bylo(z tego co pamietam) wprowadza to element hazardu "moge mu niezle dowalic ale jestem zdecydowanie wolniejszy"- swoja droga wymysl +1 sv dla walki bronia z tarcza to tez obecna edycja

Offline MiSiO

Ogólnopolskie zmiany zasad!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 24, 2005, 08:48:48 am »
MRR wprowadzilo konkretne zminy. Jednak, jak napisali w opisie koncowym, temat zwiazany z walka wręcz i niedostatkiem tarcz bedzie rozwiazany za 2 rzutem bo jest na tyle powazny, ze nie robia tego w tyddzien... jak my to zrobilismy. I tylko tak wygladaja zmiany w Mordheim. Nie bedzie v.2.0 itp. Nie ma co tego tak nazywać. Zmiany jednak beda w przyszle wakacje. Wiec troche wychodzimy przed szereg, To sa powazne zmiany zmieniajace zbilansowanie systemu.

szafa@poznań

  • Gość
Ogólnopolskie zmiany zasad!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 24, 2005, 08:51:36 am »
cóż a poznaniu wprowadziliśmy jakże prosta zasadę na której rozegraliśmy trwającą rok kampanie, a która totalnie zwiekszyła uzytecznosc zbroi: jesli jakis kolezka miał jakakolwiek zbroje, to jesgo save zwiekszal sie dodatkowo o ~! oczywiscie sie to nie kumulowało. koles z tarcza miał 5+, podobnie jak szeciu z lekka zbroja. koles z lekka zbroja i tarcza, lub ciezka zbroja miał sejva 4+. ciezkozbrojny z tarcza miał juz 3+....przetestowane jak juz wspomnialem - to działą!

Offline MiSiO

Ogólnopolskie zmiany zasad!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 24, 2005, 09:01:39 am »
lepiej jednak zwiekszyc save tarczy o 1 w walce. Wtedy jest dylemat. 2bronie reczne czy tarcza i np wlocznia!

I mamy wtedy paru takich i paru takich.

Offline Nazroth

Ogólnopolskie zmiany zasad!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 24, 2005, 11:02:02 am »
Nie no - umówmy się, że te zasady wproqwadziliśmy własneipo to by je testowac...a nie ma lepszego miejscas do testów jak turnieje itd... wielu z nas grało na te zasady już kiedyś i się sprawdzał... prawie rok grałem na m,ordheim rules 1.5 ze strike-to -stun - czyli właśnie TE...

Misiu - jakbyś mógł wprowadzić te poprawki, o których mówi rafik - bo mi wyleciało ze łba... w zasadzie walki dwoma brońmi zrobiłbyś pod spodem coś takiego:
*Zasada nie dotyczy Hired Swordwó i Dramatis Personae, posiadających na starcie dwie bronie ręczne do walki wręcz.
*Zasada nie dotyczy ataków wykonywanych z "first strike".
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'