Autor Wątek: Essential  (Przeczytany 146492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Essential
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 08, 2006, 01:12:44 pm »
redkac: absolutnie nie chce ani Ciebie ani nikogo zniechecac do essentiali !!!! Dla mnie to tomisko jest warte tych pieniedzy (wczoraj zwolnilem sie wczesniej z pracy specjalnie by po Daredevila pojechac ;-) )
Naprawde czyta sie to niezle - fakt jest duzo rzeczy do ktorych mozna sie przyczepic, ale za to gwarantuje naprawde wiele dobrej zabawy. Wolverine w essentialu napewno mnie nie zawiodl, po Daredevilu pokladam podobne nadzieje - juz nie mowiac ze mam tydzien czytania ;-)
Minusy, jak dla mnie, wymienilem juz wczesniej, pomijajac je powinno byc dobrze ;-) (abstrac**jac od tego ze daredevill nie jest jakas moja ulubiona postacia)

Wiec kazdemu polecam Essentiale, oby wychodzilo ich jak najwiecej ! (Conana juz nie moge sie doczekac)

A, wczesne opowiesci z marvela mimo ze infaltylne i tak stoja wyzej niz pierwsze batmany czy supermany (juz nie mowiac ze pare latek je dzieli)
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline freshmaker

Essential
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 12, 2006, 09:54:24 pm »
kupilem zesz tego daredevila. niezly klimat, szczegolnie podobaja mi sie laski tamtej epoki i frajerscy przeciwnicy.
mam jednak nadzieje ze ess spidermana to bedzie "essential spectacular spiderman", bo nie wiem czy wytrzymam kolejnego "czlowieka jako na twardo" (przez przypadek wpadl do garnka w ktorym gotowal sobie jajko na twardo i od tamtej pory napada na banki i ma wrazenie ze brakuje mu soli)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Mooniek

Essential
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 13, 2006, 11:49:22 am »
Witam wszystkich.

To mój pierwszy post więc zanim przejde do konkretów to dwa słowa o sobie żeby netykiecie stało sie zadość. 28 lat na karku. Rodzinne miasto Szczecin. Komiks towarzyszy mi od kiedy pamiętam :) I starczy o sobie ;)

A teraz do tematu.

Na stronie Mandragory w opisie ESSENTIAL: DAREDEVIL - TOM 1 widnieje taka ładna zapowiedz:

W przygotowaniu kolejne tomy z cyklu essential: Conan, X-men, Spider-man, Ghost Rider i oczywiście kolejny tom przygód Logana!

Oldschoolowy marvel w wydaniu Logana bardzo mi przypadł do gustu. Umiejscowienie w czasie "jeszcze nie tak dawno" bo po kryzysie kiedy w świetle jupiterów mutanci "odeszli" poswięcając się, sprawia ze swietnie sie to czyta. Mam obawy co do Daredevila ze jego klimat lat 60tych jest chyba zbyt "w tył". Co nie znaczy ze nie kupie :D Conana pomijam ... i chyba nie tylko ja (i oby mandragora po klapie conana która jest możliwa nie wycofała się z essentiali). Ale dalej bedzie X-men ! I w związku z tym męczy mnie świadomość ze będą to pierwsze przygody "pierwszego składu" x-men. Wolałbym zeby to było inne wydanie essentiala z x-men. Nowsze.

Studiując okładki wszystkich wydanych dotąd essentiali ...

http://www.bookpalace.com/acatalog/Home_Marvel_Essential_636.html

... doszło do mnie ze Mandragora moze wziąć sie za wydanie:
The Essential Uncanny X-Men Volume 1

a nie czegoś co byłoby ciekawsze i lepiej by sie sprzedało (co przeciez wpływa na wydanie kolejnych tytułów) czyli:
The Essential X-Men Volume 1

Obym się mylił i ze względu na dobre opinię i (mam nadzieję) dobrą sprzedaż essentiala z Loganem, Mandragora zdecyduje sie na na Essentiala "drugiego składu" z Loganem.

Może ktoś ma jakieś informacje który to Essential bedzie ? W sumie to jest następny po Conanie moze juz jakies info jest ;)

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Essential
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 13, 2006, 12:40:44 pm »
No ładnie...anglosasi wydali już 54 Essentiale, w tym takie np. Howard the Duck czy Warewolf (które w Polsce z pewnością nie sprzedały by się za dobrze ;) )... No cóż - nasz rynek komiksowy (przynajmniej pod względem superhero) jest "raczkujacy"...ale dosyć narzekań! :D Ide zbierać fundusze na naszego drugiego Ess'a  :)
Pozdrawiam
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Essential
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 13, 2006, 12:46:57 pm »
Cytat: "Mooniek"

Obym się mylił i ze względu na dobre opinię i (mam nadzieję) dobrą sprzedaż essentiala z Loganem, Mandragora zdecyduje sie na na Essentiala "drugiego składu" z Loganem.

Też zdecydowanie wolałbym The Essential X-Men Volume 1 z Loganem, Storm i resztą, niż te pierwsze Uncanny, tych może później...
a Conana raczej odpuszczę, jakoś nigdy mnie specjalnie nie interesował...
No zobaczymy co będzie...

Offline freshmaker

Essential
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 14, 2006, 10:04:54 am »
aleja opublikowala okladke essential conan. powiem tak - nie podoba mi sie. chlopaki okladkami poprzednich dwoch tomisk wysoko postawili poprzeczke. juz chyba bym wolal okladke amerykanska z zapowiedzi mandragory.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Essential
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 14, 2006, 10:23:01 am »
Niezbyt mi się podoba. Lepiej by było jakby (kontynuując tradycję z dwóch dotychczasowych Essów) na okładce był tylko Conan w groźnej pozie z toporem czy mieczem, fajnie rozplanowany...
jakoś za dużo się dzieje (sic!)
ale Conana i tak chyba odpuszczę, więc nie będę płakał nad okładką...

Offline empro

Essential
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 14, 2006, 11:34:25 am »
etam,
okładeczka jest elegancka, rzeczywiście dzieje się więcej niż w poprzednich Essach, ale to nie jest bynajmniej żadna wada :)
szczerze mówiąc nie przepadam za rysunkami Klimka i bardzo cienko wyszedł w ostatnich Straznikach Orlego Pióra, ale okładeczka wyszła mu naprawdę przednio :)
co do samego Conaniska, to fanem nie jestem, podobał mi się co prawda Egmontowy Conan i Essa pewnie nabędę mimo wszystko :)

Offline kingquest

Essential
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 14, 2006, 01:14:43 pm »
Ta okładka jest... okrutna...
Sorry, ale jak ją zobaczyłem, to aż się przestaszyłem...
Poprzednie były bardzo fajne, ale ta jest pomyłką  :roll:

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Essential
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 14, 2006, 01:36:47 pm »
Cytat: "kingquest"
Ta okładka jest... okrutna...
Poprzednie były bardzo fajne, ale ta jest pomyłką  :roll:

eee, aż tak strasznie to nie jest, trochę za okrtuny chyba jesteś w swojej ocenie ;)

Offline freshmaker

Essential
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 14, 2006, 01:42:32 pm »
czy jest gdzies w necie probka rysunkow b.w.smitha z tego essentiala?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Essential
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 14, 2006, 01:45:34 pm »
Cytat: "kingquest"
Ta okładka jest... okrutna...
Poprzednie były bardzo fajne, ale ta jest pomyłką  :roll:

eee, aż tak strasznie to nie jest, trochę za okrutny chyba jesteś w swojej ocenie ;)

Offline Borys

Essential
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 14, 2006, 02:05:37 pm »
Cytat: "empro"
etam,
okładeczka jest elegancka, rzeczywiście dzieje się więcej niż w poprzednich Essach, ale to nie jest bynajmniej żadna wada :)
szczerze mówiąc nie przepadam za rysunkami Klimka i bardzo cienko wyszedł w ostatnich Straznikach Orlego Pióra, ale okładeczka wyszła mu naprawdę przednio :)

Ja mam na odwrót - Straznicy mi sie podobali a okładka nie - zbyt "mangowata" i chaotyczna...
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline empro

Essential
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 14, 2006, 02:36:33 pm »
Cytat: "Borys"
Ja mam na odwrót - Straznicy mi sie podobali


Dla mnie Strażnicy to porażka graficzna, kolory w ogóle z dupy, że tak powiem, szczególnie tła, jakieś textury to, czy retuszoawne zdjęcia (głównie w drzewach), dla mnie masakra...
w ogóle rzeczy z Part-Studio to więcej możliwości Photoshopa (i to te podstawowe) niż rysownika, kiedyś w Swiecie Komiksu był komiks też właśnie z Part Studio i tam z kolei całą trawę zrobili takim pędzelkiem od trawy robienia.... ja pamiętam, że w liceum jak się PS zachwyciłem to tak robiłem ale to była tragedia...
ja tam patrzeć na to nie mogę,
wiem, że duzo osób mi zarzuca, że za duzo kompa w moich pracach jest ale wydaje mi się, że moje obrazki są biedniutkie w komputerowe efekty w porówaniu z tamtymi,
i jeszcze dodam, żeby nie było, że uwielbiam piknie pokolorowane rzeczy (Spawn, Spider itp) na kompie i strasznie to lubię, ale na Boga z umiarem i umijętnością :)

Cytat: "Borys"
a okładka nie - zbyt "mangowata" i chaotyczna...


a że mangowata to właśnie ja lubię, nie lubię samej mangi ale mangowatość to fajna sprawka :)
może i jest troszkę chaosu ale mi sie podoba, że "coś się dzieję"

tak jak w wypadku Strażników jestem zdecydowanie "na nie" tak w sprawie okładki całkowicie zmieniłem zdanie co do Arkaiusza Klimka :)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Essential
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 14, 2006, 03:05:22 pm »
No dobra, to znamy okładkę Conana, teraz pora dowiedzieć się:
CO DALEJ?
Chciałbym tych X-menów Claremonta (wiem, powtarzam się)
i teraz mała sonda:
jeśli x-meni, to kto ma zrobić okładkę??
jakieś pomysły?

 

anything