Autor Wątek: Uzbrojenie  (Przeczytany 9241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline IkitClaw

Uzbrojenie
« dnia: Czerwiec 22, 2005, 01:52:12 pm »
Cytuj
Przyznasz, że pancerze szturmowców nie były budowane pod kątem walki wręcz,

Właśnie mniej wiecej pod takim kątem były tworzone...  :roll:

Cytuj
Z Wookie ta bitwa nie trwałaby nawet 5 minut, szczególnie w przypadku walki wręcz ;) Szturmowcy dostaliby takie klepy, że szkoda gadać

Z tymi samymi Wookie, które dostawały po dupie od robotów, które potem Imperium zniewoliło i o te, które nie mogły sobie poradzić z Trandoshanami?

Offline Julek_

Uzbrojenie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2005, 02:13:59 pm »
Stormtrooperzy nie ulegają emocją. indotrynacja <pierze> wszelakie zbędne elementy osobowości oraz jakże niepotrzebne piechocie uczucia jak strach czy lek.

pancerze szturmowców nie były budowan pod kątem walki wręcz - to nie Stara Republika gdzie smigają jeedai, tylko era blasterów.

właściwie mije zdanie na ten temat jest mocno wykoślawione oddaniem imperium. ale w sumie w SW wszytsko jest możliwie i najbardziej nieprawdopodbne scenariusze sie spełniają. cały uro SW na tym na dobrą sprawę polega.
Ewoki nie były złym rozwiązeniem, tylko pójściem na skróty. i miały beznadziejny design (mimo ze sie pewniakime dobrze sprzedawały, te pluszowe kulki)

Offline IkitClaw

Uzbrojenie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2005, 02:20:30 pm »
Cytuj
pancerze szturmowców nie były budowan pod kątem walki wręcz - to nie Stara Republika gdzie smigają jeedai, tylko era blasterów.

omg... prosze, przestań. Zacznijmy od tego, że przed mieczem świetlnym nie ochroni pancerz, tylko jakiś tam kryształek (nie pamietam nazwy). Dalej, sugerujesz, że przez 19 lat, dokonałsiętka gigantyczny skok technologiczny, żeby każdy miał blaster i byłon jedyna bronią? Jeszcze dalej, Imperium to system totalitarny i tylko on ma legalną broń. Zwykli ludzie maja właśnie broń konwencjonalną, siekiery i inne takie i to właśnie z nimi szli na szturmowców wrazie czego.

Cytuj
cały uro SW na tym na dobrą sprawę polega.

Tak? Ciekawe...

Offline Julek_

Uzbrojenie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2005, 02:28:54 pm »
nie sugeruje zadnego skoku technicznego, nic takiego nie skaziło mojej głowy.
niby Imperium tak, ale doskonale każen dostojnik zdwał sobie sprawę z istnienia rebeluchów/ bounty huntaz/ syndykatach/ mafiach/ Czarnych Słońcach, któzy mieli swoje fltoym statki i balstery.
niektórych sami zaopatrzali.
czy ja wiem czy dla szturmowca zagrozeniem jest Człowiek Pustyni z tatooine, uzbrojony w broń konwencjonalną? hmm - pach z balsterka i chłopek nie podejdzie. po co mu do tego zbroja jak?

tak czy siak niespecjalnie obchodzi mnie w jakim celu robilie te swoje zbroje. nie sadze zeby to miało duży wpływ na wynik potyczki z Ewokami.

Offline IkitClaw

Uzbrojenie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2005, 02:44:46 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"

czy ja wiem czy dla szturmowca zagrozeniem jest Człowiek Pustyni z tatooine, uzbrojony w broń konwencjonalną? hmm - pach z balsterka i chłopek nie podejdzie. po co mu do tego zbroja jak?

Ale pnie zawsze można zrobić "pach"  :roll:

Offline Ribald

Uzbrojenie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2005, 08:37:30 pm »
Cytuj
Właśnie mniej wiecej pod takim kątem były tworzone...  


Yyy no nie mogę się zgodzić...broń laserowa była przecież znana i ulepszana znacznie przed powołaniem do życia choćby armii klonów, więc to właśnie ochrona przed nią powinna być priorytetem. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale były momenty kiedy bohaterowie wiedząc, że mają się potykać ze szturmowcami, regulowali siłę blastera na większą

Cytuj
Z tymi samymi Wookie, które dostawały po dupie od robotów


Wracamy do punktu wyjścia. Robotami nie kierują emocje i precyzyjnie realizują taktykę ;) Poza tym skąd możemy wiedzieć jak było. Może to była prowokacja Palpatine'a tylko żeby wysłać gdzieś Yodę?

Cytuj
Stormtrooperzy nie ulegają emocją. indotrynacja <pierze> wszelakie zbędne elementy osobowości oraz jakże niepotrzebne piechocie uczucia jak strach czy lek.


To sporo przesadziłeś. Indoktrynacja może Ci wtłoczyć do głowy wielu ideologicznych głupot, ale strach zostaje. Matki Natury nie oszukasz

Cytuj
Imperium to system totalitarny i tylko on ma legalną broń.


Cytuj
Zwykli ludzie maja właśnie broń konwencjonalną, siekiery i inne takie i to właśnie z nimi szli na szturmowców wrazie czego.


A systemy totalitarne mają to do siebie, że istnieje wobec nich opozycja. Która z racji tego że i tak jest nielegalna, używa broni jakiej chce. Skąd te siekiery wytrzasnąłeś? Oprócz Gameorran rzecz jasna
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Bodzio

Uzbrojenie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2005, 03:30:15 pm »
A to tylko Swinki maja licencje na topory :shock:

Offline Ribald

Uzbrojenie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2005, 08:13:00 pm »
Cytuj
A to tylko Swinki maja licencje na topory


Nie, ale jako jedyna rasa w dużym zakresie ich używają, nie wiem czemu. Nigdy nie wgłębiałem się szczególnie w ich historię.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline IkitClaw

Uzbrojenie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2005, 08:47:09 pm »
Cytat: "Ribald"

Nie, ale jako jedyna rasa w dużym zakresie ich używają, nie wiem czemu. Nigdy nie wgłębiałem się szczególnie w ich historię.

A Wookie? A Tuskeni? Masa ras używa takiej broni...

Offline Ribald

Uzbrojenie
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2005, 08:10:19 pm »
Cytuj
A Wookie? A Tuskeni? Masa ras używa takiej broni...


No jasna, broń ręczna jak najbardziej ok, ale chodziło mi o stricte siekiery o których wspomniałeś. Tuskeni używają przecież czegoś w stylu kijów z nasadkami. Nie mam teraz pod ręką danych ani szkiców. A wookie szczerze mówiąc kompletnie mi wypadło jakich ręcznych broni używają. Ale ogólnie siekiera przeciw szturmowcom jest niepraktyczna-tyle chciałem powiedzieć ;)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline IkitClaw

Uzbrojenie
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2005, 08:36:22 pm »
Cytuj
Tuskeni używają przecież czegoś w stylu kijów z nasadkami.

Pałki Gaffi z tego co kojarze.

Cytuj

A wookie szczerze mówiąc kompletnie mi wypadło jakich ręcznych broni używają.

Ostrza Ryyk, wyglądają jak maczety. Wiem, że to nielegalne, ale tutaj jest skan: http://www.rpgplanet.com/starwars/pics/ryyk.jpg

Offline Ribald

Uzbrojenie
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2005, 09:00:37 pm »
Cytuj
Ostrza Ryyk, wyglądają jak maczety.


Dzięki

Tylko że i tuskeni i wookie mają dość specyficzna sytuację-na Tatooine i Kashyyk walczą głównie z przeciwnikami, którzy są na broń ręczną podatni. Tuskeni np. z kraytem, jeśli dobrze kojarzę, a wookie z wszystkimi drapieżnikami z puszczy. Przy czym i ci i ci, korzystają też z broni dystansowych-kuszy, a tuskeni jakiśch karabinów, a jeśli dobrze kojarzę to czasem nawet broni prochowej. Natomiast przytocz mi sytuacje, które pokazują zastosowanie prymitywnej(jak na SW)broni ręcznej w walce z kimś kto ma blastery..
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline IkitClaw

Uzbrojenie
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2005, 09:22:03 pm »
Cytuj
Tuskeni np. z kraytem

Ale też z Jawami i ludźmi.
Cytuj

a wookie z wszystkimi drapieżnikami z puszczy.

I Trandoshanami z Doshy...  :roll:

Cytuj
a tuskeni jakiśch karabinów, a jeśli dobrze kojarzę to czasem nawet broni prochowej.

Przykłady broni konwencjonalnej  w SW, rzadko, ale sie zdarzają.

Cytuj
Natomiast przytocz mi sytuacje, które pokazują zastosowanie prymitywnej(jak na SW)broni ręcznej w walce z kimś kto ma blastery..

Gwardziści Imperialni, Karmazynowe Imperium i te sprawy... Yuzzhan Vong też.

Offline Ribald

Uzbrojenie
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2005, 11:06:52 pm »
Cytuj
Ale też z Jawami


To musiały być ciekawe potyczki-z jednej strony banda oszołomów w bandażach, a z drugiej zakapturzone karzełki strzelająca do nich zapewne z tych blasterków jonowych ;)

Cytuj
I Trandoshanami z Doshy...  


Nie czytałem tej książki ;) Przegrali? Trandoshaninem był Bossk czy źle kojarzę?

Cytuj
Gwardziści Imperialni


Zdarzyło im się kiedyś użyć tych pik mocy? Ale to chyba po RotJ
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Hargrim

Uzbrojenie
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2005, 11:17:36 pm »
Tak, Bossk. Trandoshanie z Doshy to chyba poprostu nazwa rasy, a nie książka :>. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 

anything