trawa

Autor Wątek: BLAKI  (Przeczytany 114595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #360 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:02:13 am »
A dlaczegóż to miałbym być obiektywny?  :eek: Piszę o tym co mi się podoba i tyle.

Zapomniałeś dodać część pierwszego zbioru o Blakim.

To znaczy... z całego dorobku Mateusza Skutnika lubisz tylko "Rewolucje"? Ależ mi uwielbienie....
Wbrew teorii - "Blaki" to też dzieło tandemu... "Oczywista oczywistość" :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2008, 10:05:27 am wysłana przez Blacksad »
Chrzań się, Smirnov

Offline wilk

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #361 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:20:28 am »
Ech, może przeczytaj trochę uważniej to co napisałem. Nie napisałem, że podobają mi się tylko Rewolucje. Ale faktem jest, że Rewolucje podobają mi się najbardziej z całego dorobku Skutnika i uważam je, jak na razie, za jego osiągnięcie szczytowe. Nieco mniej Morfołaki i te z nowelek o Blakim napisane przez Mateusza.

Cytuj
polecam gildie
:shock:

To mam rozumieć, że do całej pierwszej części napisałeś scenariusz? A to dobre. Nieładnie tak zawłaszczać sobie cudzą twórczość. :)

Offline karolk

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #362 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:47:20 am »


To mam rozumieć, że do całej pierwszej części napisałeś scenariusz? A to dobre. Nieładnie tak zawłaszczać sobie cudzą twórczość. :)

drogi Wilku,
przepraszam i o wybaczenie proszę
nie jestem specjalistą wiec nie wiem, przeczytałem jedynie co napisałeś, że oprócz Rewolucji pierwszy Blaki to album w którym Mateusz pracował solo,
a że liczę się z twoim zdaniem jako moderatora forum komiksowego, specjalisty od komiksu polskiego
przeżyłem poznawczy szok gdy stwierdziłem, że na okładce albumu Blaki znajduje się moje nazwisko!!!! :shock:
nie do końca wiedziałem co  z tym fantem zrobić miałem dziwne wrażenie że znana mi rzeczywistość rozpada się na niepasujące do siebie fragmenty, czułem się tak jakbym układał przez rok puzle z 3000 elementów i keidy miałem dołożyć ostatni ktoś poderwał wysoko w górę tych 2999 elementów i solidnie wyrnznał mi nimi w środek czoła.
nie miałem planu ratunkowego, telefon do siedziby firmy Trefl producenta puzzli, nie wiele pomógł, zwróciłem się z prośbą o interpelację do jednego z posłów PSL, ale niestety żniwa... telefon do watykanu skończył się jedynie zablokowaniem karnetu pielgrzymkowego na rok 2009, pomyślałem  że być może wysle ci PW z prosbą o radę?
ewentualnie interwencję? Prośbę o Mazak abym mógł naprawić błąd na okładce.... 
i muszę przyznać, że
stchórzyłem, zabrakło mi odwagi...
postanowiłem wyklikać co nieco informacji na gildii stąd ten link
widzę że źle mnie zrozumiałeś... nie śmiałbym sugerować iż możesz się mylić, mój post miał charakter wołania na pustyni z prośbą o interwencję aby poprawić, naprawić wyprostować, bo przecież coś nie tak jest z tą otaczającą nas rzeczywistością,
mam nadziej że wybaczysz mi to iście prostackie zachowanie

Próbowałem także wyjaśnić raz na zawsze kwestię albumu Pan Blaki, twoje spostrzeżenie wywołało niepokój który generował ruchy frakcyjne moich trzewi dlatego szybko wykonałem telefon do Znaku z informacją że coś tu jest nie tak, powołałem się na twoją opinię prosząc o interwencję (być może zaklejanie nazwiska na okładce?) niestety albumu nie ma już w magazynie....

jeszcze raz serdecznie przepraszam
 
 

Offline Blacksad

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #363 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:54:39 am »
Nie napisałem, że podobają mi się tylko Rewolucje.
Napisałeś, napisałeś, tylko tak, żeby móc się do tego nie przyznać.
A co Mateusz poza "Rewolucjami" napisał/narysował sam, i co zostało wydane w albumie? Negujesz kooperatorów, dość cynicznie zresztą. Fajne rzeczy zrobił z Konwerskim, Skrodzkim, Szcześniakiem, Szyłakiem - alfabetyczna kolejność.
Chrzań się, Smirnov

Offline wilk

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #364 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:59:56 am »
Napisałeś, napisałeś, tylko tak, żeby móc się do tego nie przyznać.

Jeśli tak to zrozumiałeś, to źle się wyraziłem. Chodziło mi tylko o to co napisałem w swoim ostatnim poście. Chodzi o to, że sądząc po stricte autorskich dokonaniach Mateusza Skutnika, które podobają mi się najbardziej z całej jego twórczości, biorę nowy album o Blakim w ciemno.

Cytuj
A co Mateusz poza "Rewolucjami" napisał/narysował sam, i co zostało wydane w albumie?
Ech. Po raz n-ty. "Blaki" wyd. Timof i cisi wspólnicy. Część scenariuszy napisał samodzielnie Mateusz Skutnik, więc część albumu liczy się jako jego autorskie dzieło. Tym bardziej, że doskonale widać różnicę gdzie pisał sam, a gdzie Konwerski.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2008, 11:03:42 am wysłana przez wilk »

Offline Blacksad

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #365 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:17:57 am »
Ech. Po raz n-ty. "Blaki" wyd. Timof i cisi wspólnicy. Część scenariuszy napisał samodzielnie Mateusz Skutnik, więc część albumu liczy się jako jego autorskie dzieło. Tym bardziej, że doskonale widać różnicę gdzie pisał sam, a gdzie Konwerski.

Przecież firmowali całość razem. To nie ma znaczenia?
Chrzań się, Smirnov

Offline karolk

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #366 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:23:47 am »
czytam wilka i po raz kolejny uświadamiam sobie
że skupienie się na grach było dobrym pomysłem...

uzurpuje sobie prawo do bycia autorem  :roll:
jezus marja co ja robie na tym forum :shock:

hm... Nie chcę się wcinać, ale żeby nie było na Wilka.
Karol następny Twój post z samym cytatem i emotikonami - poleciał z mojej ręki (same emotikony=kosz).
graves
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2008, 02:04:15 pm wysłana przez graves »

Offline wilk

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #367 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:26:04 am »
Przecież firmowali całość razem. To nie ma znaczenia?
A to, że ktoś napisał dane nowele samodzielnie nie ma znaczenia?

Offline Blacksad

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #368 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:33:29 am »
A to, że ktoś napisał dane nowele samodzielnie nie ma znaczenia?

Okładka z nazwiskami autorów i tytułem też nie ma.
Ponawiam prośbę - powstrzymaj emocje i skup sie na gildiowym news'ie o Blakim. Z korzyścią tak dla Ciebie jak i news'a.
Chrzań się, Smirnov

Offline wilk

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #369 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:42:20 am »
Wiesz, mało mnie tak naprawdę obchodzi kto figuruje na okładce. Obchodzą mnie komiksy w środku i kto te komiksy faktycznie stworzył. Ale jak kto woli. :)

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: BLAKI
« Odpowiedź #370 dnia: Sierpień 01, 2008, 01:52:11 pm »
Ja wykopię jeden post z zaświatów:

tam jest chyba mój, w sensie mój scenariusz, tylko jeden pasek
a nius fajny

o matko boska tosz to nius z bloga!!!!!


 :lol:

Wilku,

istnieje ryzyko, że do jednego z tych pasków scenariusz napisał "nie-Mateusz Skutnik".

Tylko do którego?  :shock:

A jak Ci zrobią psikus i nie podpiszą, który to? Dopiero wtedy będzie!

Offline wilk

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #371 dnia: Sierpień 01, 2008, 02:25:01 pm »

istnieje ryzyko, że do jednego z tych pasków scenariusz napisał "nie-Mateusz Skutnik".

Tylko do którego?  :shock:


Jak to mówią - "no risk, no fun"  :lol:

Cytuj
A jak Ci zrobią psikus i nie podpiszą, który to? Dopiero wtedy będzie!
Przeżyję załamanie nerwowe i przez tydzień będę płakał w kąciku.  :badgrin:

Żarty żartami ale nie wiem jak wy ale ja naprawdę dostrzegam różnicę w scenariuszach Skutnika i Konwerskiego w Blakim. Podczas gdy Blaki Konwerskiego jest skupiony na sobie, to Blaki Skutnika jest skupiony na zewnątrz, że się tak wyrażę. Ciekawi go i analizuje to co go otacza, a nie samego siebie. Tak to widzę.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: BLAKI
« Odpowiedź #372 dnia: Sierpień 01, 2008, 05:42:25 pm »
BTW mała zagadka. Kto wie jak początkowo nazywał się Blaki? Albo inaczej - postać o jakiej nazwie była protoplastą (bądź inspiracją dla) Blakiego? :)

Łał, czyżbyś przeczytał pierwszy post w tym topiku?
Widzę, że masz taką samą wiarę w ludzi jak i ja (gdy założyłem że przeciętny czytelnik komiksów kojarzy Leonarda DaVinci ze słynnym kodem).

Offline wilk

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #373 dnia: Sierpień 01, 2008, 07:11:27 pm »
Łał, czyżbyś przeczytał pierwszy post w tym topiku?


Ha, złapałeś mnie. Przed zadaniem zagadki nie przeczytałem. :)

Offline ladybird

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #374 dnia: Sierpień 12, 2008, 07:43:50 am »

jezus marja co ja robie na tym forum :shock:

hm... Nie chcę się wcinać, ale żeby nie było na Wilka.

Też się nad tym zastanawiam. Przeglądam tak różne posty na temat Blakiego i innych fajnych komiksów i tak sobie myślę: czyż nie jest żałosne, że w temacie niektórych pozycji wypowiadają się ich "twórcy"? Zwłaszcza w takim tonie? Rany, dorosły facet żebrze o uznanie go za autora... "Jestem na okładce! Napisałem scenariusz! Zapytajcie Znak!". Chłopie, zero klasy... W dodatku przyznajesz się do totalnej nieznajomości ortografii. Scenarzysta-dyslektyk? Znak musiał chyba zatrudnić tabun polonistów, żeby poprawiać te byki. A może ta pozycja nie stała w dziale KOMIKSY, tylko PORADNIKI?
Na marginesie - faktycznie czytając Blakiego widać różnice w poszczególnych fragmentach. Pytanie tylko, czemu Blaki jednego autora skupia się na sobie? Ot, takie pytanko... Absolutnie żadna aluzja do biadolenia scenarzysty.

 

anything