Autor Wątek: BLAKI  (Przeczytany 114527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolan13

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #405 dnia: Listopad 05, 2014, 06:55:22 am »
Kris, nie wahaj się, bierz wszystko, co dostępne. Sam mam pozostałe albumy choć jedynki nie czytałem (mógłbym przeczytać pirata ale perfidnie czekam na wznowienie;P) i ten komiks to rewelacja. Część trzecia niżej od dwójki i czwórki, ale też dobra.

Offline Kris1982

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #406 dnia: Listopad 05, 2014, 11:52:33 am »
Tak właśnie zrobię.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: BLAKI
« Odpowiedź #407 dnia: Lipiec 25, 2015, 07:10:30 pm »
Niezły bla(ki)maż - do nadrobienia miałem nie tylko "Czwórkę", ale również "Pana Blakiego". Na recepcję tego ostatniego albumu pomysł był taki, że najpierw przeczytam książkę Kołakowskiego, a potem komiks. Chciałem chyba dokładnie wiedzieć, ile w nim jest Kołakowskiego, a ile Konwerskiego i Skutnika... :) Książkę zacząłem, ale stopniowo przegrywała konkurencję z innymi lekturami. W końcu projekt został odłożony na czas nieokreślony. :) Tymczasem wydano "Czwórkę", której egzemplarz położyłem na "Panu Blakim", i albumy zdążyły zebrać trochę kurzu, kiedy ukazały się "Rewolucje: Pod śniegiem". A ja pomyślałem sobie: "A tu Blaki pod kurzem" i przeczytałem oba komiksy ciągiem (wcześniej starannie wytarłszy je szmatką). No cóż, nadal nie wiem, ile dokładnie w "Panu Blakim" jest pana Kołakowskiego, a ile panów Konwerskiego i Skutnika, ale tak naprawdę to nieważne - komiks jest świetny. Kropka. A po kropce "Czwórka" i tylko jeszcze jedno zdanie: "Blaki. Czwórka" to najlepszy album Mateusza Skutnika, jaki czytałem, gdzie między zdystansowaniem a intymnością znajduje się masa komiksowego dobra! Kropka. Yyy, to znaczy wykrzyknik...

Offline blackwaterpark

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #408 dnia: Lipiec 25, 2015, 07:17:45 pm »
[...] choć jedynki nie czytałem (mógłbym przeczytać pirata ale perfidnie czekam na wznowienie;P) i ten komiks to rewelacja. Część trzecia niżej od dwójki i czwórki, ale też dobra.

Co do wznowienia: było zapowiadane? A może wyjdzie w integralu??

Offline MateuszSkutnik

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #409 dnia: Lipiec 25, 2015, 07:30:31 pm »
Wznowienie nie było zapowiadane. Raczej nie wyjdzie w integralu.

Offline blackwaterpark

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #410 dnia: Lipiec 25, 2015, 09:26:19 pm »
Wznowienie nie było zapowiadane. Raczej nie wyjdzie w integralu.

Wiedziałem że tak będzie.
Było lepiej nie pytać...  :sad:

( a może KG weźmie sprawę w swoje ręce i wyczaruje jakiś śliczny album na portalu wspieram.to:wink: mają wprawę w takim ''czarowaniu''  :biggrin: )

Offline MateuszSkutnik

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #411 dnia: Lipiec 25, 2015, 09:46:21 pm »
( a może KG weźmie sprawę w swoje ręce i wyczaruje jakiś śliczny album na portalu wspieram.to?
po moim trupie.

ramirez82

  • Gość
Odp: BLAKI
« Odpowiedź #412 dnia: Lipiec 25, 2015, 10:02:49 pm »
Wznowienie nie było zapowiadane.

Kojarzyło mi się, że gdzieś o tym planowanym wznowieniu czytałem i rzeczywiście:

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105406,15319394,Komiksowa_ofensywa_w_roku_2014__Na_jakie_tytuly_czekamy_.html

Cytuj
Timof i cisi wspólnicy ma w planach dziewiąty tom "Rewolucji" oraz trzeci "Fotostory", a także wznowienie "Blakiego".

Więc jednak nie?  :sad:

Offline MateuszSkutnik

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #413 dnia: Lipiec 25, 2015, 10:11:38 pm »
Ktośtam cośtam gadał o tym wznowieniu, ale po pierwsze: bez porozumienia ze mną, po drugie: zdechło to gdzieś na łączach.

Offline MateuszSkutnik

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #414 dnia: Lipiec 25, 2015, 10:13:36 pm »
Niezły bla(ki)maż

No to trochę ten pan blaki poleżał.  Tam nie ma skutnika w ogóle, ja tam nie pisałem scenariuszy w ogóle.

Offline blackwaterpark

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #415 dnia: Lipiec 25, 2015, 10:45:21 pm »
po moim trupie.

Sprawdziłem. Jestem o 10 lat starszy, więc prawdopodobnie, jeśli chodzi o ''bycie trupem'', to pierwszy się kwalifikuję.  :lol:

No to trochę ten pan blaki poleżał.  Tam nie ma skutnika w ogóle, ja tam nie pisałem scenariuszy w ogóle.

Zawsze się zastanawiam, jak wygląda taki scenariusz komiksowy? Można gdzieś w Internecie znaleźć takie zestawienie: jedna strona komiksu + odpowiednik tej strony w postaci scenariusza? (w języku tubylców, oczywiście)

Offline MateuszSkutnik

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #416 dnia: Lipiec 25, 2015, 10:50:02 pm »
Pewnie gdzieś coś takiego jest. Ja jak robię sam to nie mam w ogóle spisanego scenariusza, od razu szkice plansz.
Piszę od razu obrazkami.

Offline blackwaterpark

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #417 dnia: Lipiec 25, 2015, 11:05:07 pm »
Pewnie gdzieś coś takiego jest. Ja jak robię sam to nie mam w ogóle spisanego scenariusza, od razu szkice plansz.
Piszę od razu obrazkami.

Sprecyzuję. Bardziej chodzi mi po głowie praca w duecie: scenarzysta + grafik.
Jak rodzi się dzieło? Rysujący z reguły szuka scenarzysty, czy też bywa odwrotnie?

Offline MateuszSkutnik

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #418 dnia: Lipiec 25, 2015, 11:22:16 pm »
RFaczej odwrotnie.
Ale to nie do mnie pytania są.

Offline Daniel Gizicki

Odp: BLAKI
« Odpowiedź #419 dnia: Lipiec 26, 2015, 11:40:28 am »
zobacz sobie jak to jest w przypadku "Postapo"
http://littleicek.blogspot.com/2012/09/jak-robie-komiks.html

 

anything