Autor Wątek: BLAKI  (Przeczytany 114545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gilbaert

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 20, 2005, 01:10:15 pm »
przepraszam pooki.
Czajnik to najlepszy komiks jaki widziałem w życiu.

Offline Maciej

BLAKI
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 20, 2005, 01:49:20 pm »
Cytat: "Gilbaert"
mi się czajnik nie podoba. Sorry panowie.

Czy mógłbyś napisać Danielu
dlaczego czajnik Ci się nie podobał?
Mi tam się podobał.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Gilbaert

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 20, 2005, 02:04:45 pm »
nie podoba mi się jego fabuła, do formy graficznej nie mam zastrzeżeń (choć uważam że można by dobrać inną czcionkę).

Znudziły mi się już tego typu komiksy. uważam że żeby zrobić komiks będący w zasadzie interesującym monologiem trzeba mieć o czym opowiedzieć. Ten komiks próbuje opowiadać metaforę życia,  różnych oddziaływań na nie, tylko że tak powiem od dupy strony. Ratuje go tylko fakt, że to Skutnik narysował, bo gdyby zrobił to np. Rafał Szłapa to podejrzewam że komiks byłby niestrawny, tak jak ten tegoż duetu w "Zeszytach Komiksowych". Przypominam sobie te odcinki blakiego, które czytałem w ziniolu, ten o stołówce w akademiku, albo o gumce. Te odcinki były pełne wdzięku, subtelnego humoru i co najważniejsze nie siliły się na opowiadanie mega poważnych historii  o kwestiach filozoficzno ontologicznych. Oczywiście można sobie tu dorabiać niewiadomo co. Że to niby głębokie, prezentujące przemyślenia. Ja tego tak nie odbieram. Dla mnie to ładnie narysowany pseudofilozoficzny bełkot z nieciekawie skonstruowaną metaforą. Mówię to bez jakiejkolwiek złośliwości. Po prostu mi się nie podoba. Co nie zmienia faktu, że kupię ten albumik i możliwe, że będę zachwycony pozostałymi historiami. Czego sobie i autorom życzę.

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 20, 2005, 02:20:53 pm »
teraz maciej napisz dlaczego ci się podobał.
żeby się wyrównało.



@ gil: wygląda na to, że dla ciebie szklanka jest zawsze do połowy pusta. zamiast "nie podoba mi się >czajnik<", mogłes napisać "podoba mi się >drzewo<", które tez jest w zapowiedzi. ale nie, najlepiej zjebać na dwa tygodnie przed wydaniem albumu. :/

piękne dzięki.

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 20, 2005, 02:28:23 pm »
generalnie dzieki daniel za opinie przed wydaniem- masz dosc takich komiksow:D
tzn jakich?
ile ich widziales?
bo ja tak patrze  na polke z polskimi rzeczami i nie widze:|

inna rzecz mamy inne spojrzenie- komiksowe ty lubisz anegdotki
w ktorych nie chodzi o nic szcegolnego a raczej po prostu o nic- o czym rozmawialismy w kontekscie twojej czesci paranomazji



ja czekam na cokolwiek twojego co mi sie spodoba..........

Gilbaert

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 20, 2005, 02:39:41 pm »
kurna wiedziałem.
naburmuszeni autorzy w akcji odwetowej.
może nie dość czytelnie napisałem że nie podoba mi się czajnik tylko.
moze nie dość czytelnie napisałem że podobały mi się poprzednie odcinki blakiego. Drzewo również mi się podoba.
Nie podoba mi się czajnik i tylko czajnik. Maciej zapytał dlaczego mi się czajnik nie podoba to mu napisałem.

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 20, 2005, 02:45:11 pm »
sprawa niestety jest nieco głębsza niż "kurna wiedziałem, naburmuszeni autorzy...."

po pierwsze: skoro wiedziałeś, to już pisząc to czułeś że uderzasz w czuły punkt.

po drugie: zostały dwa tygodnie do wydania i takich uwag spodziewałbym się raczej od jakiegoś wroga, a nie od ciebie.

po trzecie: żeby ci rozjaśnić o co chodzi - przypomnij mi na tydzień przed wydaniem paranomazji żebym zjebał twoje scenariusze. może wtedy dotrze dlaczego nie robi się takich rzeczy.

i na koniec: czajnik jest wizytówką albumu, jako że jest główną częścią zapowiedzi internetowych. jeżeli w kontekście tego padają słowa na temat pseudofilozoficznego bełkotu, to to odnosi się do całości. jesteś może jedną z dziesięciu osób, które czytały "tamte" odcinki blakiego. ale większości potencjalnych czytelników to nic nie mówi, że były fajne. liczy się to co tu i teraz.

Offline Maciej

BLAKI
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 20, 2005, 02:51:12 pm »
No dobra, czajnik
historyjka:

podoba mi się w niej, ze jest spełnieniem moich oczekiwań tego
co Mateusz i Karol mogliby razem wykombinować:
-scenar w autobusie ze Szłapą miał fajny klimat
-elfy (kurna, gnomy) uświadomiły mi że takie historyjki Karola narysowane przez Mateusza trafiają do mnie jako odbiorcy
(być może dlatego że też mam w swoim dorobku  :roll:  albumik o smędzącym się gnomie)

-czajnik jest taką interpretacją Blakiego przez Karola. Ale w sumie nie jest to jakaś rewolucyjna zmiana, gdyż Blaki miał już podobne historyjki (np. ta na pożegnanie ziniola). Nie spuszczam się na ten komiks, ale podoba mi się wyciszony klimat tej historyjki, zadumka, poczucie humoru...
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Gilbaert

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 20, 2005, 03:06:45 pm »
ależ panowie drodzy. dopowiadacie sobie.
Wiedziałem bo już jakoś bytując na forach zauważyłem że jak się nie pisze o czyimś dziele w samych superlatywach, to prędzej czy później autor tego dzieła zapragnie zareagować.

Czy zostały dwa tygodnie czy jest dwa tygodnie po, nie robi mi tu różnicy. Pokazaliście jeden trzystronicowy komiks, który mi się nie podobał, więc napisałem o tym. Nie ma znaczenia czy jestem Waszym kolegą, wrogiem czy kuzynem.

Napisałem - wydaje mi się że obiektywnie (jeśli obiektywizm jest możliwy)
że nie podoba mi się jedna historia. Jeśli pozostałe mnie zachwyać na pewno o tym napiszę.

Poza tym nie ma co przeceniać oddziwaływania mojego "nie podobania mi się" Nie sądzę żeby to Wam w czymkolwiek zaszkodziło. Więc wyluzujta. Tak jak mówiłem, nie podoba mi się ta historia, napisałem dlaczego (może niezbyt grzecznie - jeśli poczuliście się urażeni to mi przykro). Podobają mi się inne historie które znam. I zamierzm kupic albumik, bo mimo wszystko darzę obu autorów i sympatią i zaufaniem.
I na Zeusa. To jest tylko forum. Trochę dystansu.

Anonymous

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 20, 2005, 03:27:23 pm »
Cytat: "Gilbaert"
Wiedziałem bo już jakoś bytując na forach zauważyłem że jak się nie pisze o czyimś dziele w samych superlatywach, to prędzej czy później autor tego dzieła zapragnie zareagować.


a co za przeproszeniem mamy się tylko spuszczać jak to ładnie maciej okreslił jak ludzie chwalą? wtedy pisać posty?
atakujesz - spodziewaj się obrony.

Gilbaert

  • Gość
BLAKI
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 20, 2005, 03:31:20 pm »
hmmm.
Spodziewałem się.
Jak widać, lepiej nie oceniać komiksów znajomych.
przykro mi że tak to wzięliście do siebie.

Offline pszren

BLAKI
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 20, 2005, 04:55:51 pm »
a mnie ciekawi jeszcze coś (bo to że karolkonw i murtaugh to pewne firmy to jasne).
jak to faktycznie będzie wydane - wiadomości o planach timofa krążyły pozytywne ;)
ja życzę sukcesów.

Offline pookie

BLAKI
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 20, 2005, 05:20:25 pm »
Wy tak na poważnie, chłopaki?

No bez jaj.
 for Pookie

Offline turucorp

BLAKI
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 20, 2005, 05:24:36 pm »
no pewnie, ze na powaznie.
teraz nie beda sie do siebie odzywac i bede musial odpalic sobie GG zeby sie czegokolwiek dowiedziec :cry:

Offline Maciej

BLAKI
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 20, 2005, 06:06:13 pm »
Cytat: "pookie"
Wy tak na poważnie, chłopaki?

No bez jaj.

I misio mrugnął oczkiem  :roll:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

 

anything