trawa

Autor Wątek: Nieporozumienia ;)  (Przeczytany 31253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Todi

Nieporozumienia ;)
« dnia: Luty 07, 2003, 12:10:25 pm »
Co uważacie za najwiekszą pomyłke GW ?? np w robieniu codex'ów etc
lub do czego uwazacie zeby sie pojawiły jak najszybciej erraty w White dwarfach??
zobaczymy czy dużo osób napisze ... "Eldar"  :wink:
moim zdaniem eldarzy - kilka rzeczy powinni zmienic (moim zdaniem  :wink: )
w pewnym sensie wraithlord... troche za tani nieprawdaż?? gosc z T8 - czyli space marine nic mu nie zrobi ... 3W i 3+save - do tego starcannon i taki "dreadnought" za 120, 130 ptsów?? powinnni go treoche podrożyc - o jakies 20, 30 ptsów choćby, mogliby go w ogole zrobic normalny draednoughtem tylko z np holofieldami :oops:
potem avatar ... coś takiego za ile?? 80 ptsów... no jasne... (moim zdaniem  :wink: ) powinni go w ogóle zrobić special charakterem ze zgodą przeciwnika gdyż jest strasznie nie klimatyczny ... Avatar wskrzeszony (czyli jeden exarch mniej dla craftworldu) zeby mial jakąs durną misje jak choćby cleanse z 30 chlopkami... cos mi sie nie wydaje  :roll: nie mowiac jush o tym ze avatar byl wskrzeszany tylko w bardzo powaznych momentach..
powinni im natomiast dać jakiegos bohatera do walki - choćby jakiegoś - wybitnego exarcha z danego craftworldu - cos jakby Court of the young kings tylko bez avatara może??
jak uwazacie- dajcie znac i powiedzcie czy dobrze rozumuję  :wink:

(nie mowiąc jush o zrobieniu army booka do dark elfów z battla... Gav Thorpe tesh jest za to odpowiedzialny... :? )

|ten temat nie został bynajmniej zrobiony po to by zdenerwowac graczy eldarskich lecz dla celów czysto informacujnych  :wink: |
mperor's Children Chaos Space Marines !!!!

I've seen you Humans trying to forge an empire in the name of a corpse. I have seen your churches to the machine.
                                            the Deceiver

Offline Michaelius

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2003, 01:01:48 pm »
"..czyli space marine nic mu nie zrobi"
I to was SMerfy najbardziej boli, ze jest cos od czego wasz standarowy marine jest nie tylko gorszy, ale w dodatku nie jest w stanie nic WL zrobic  :twisted: Chociaz niektorzy gracze na zachodzie twierdza, ze przeciwnicy tak bardzo nielubia WL bo ten zmusza ich do myslenia i uzywania taktyk a nie tylko do turlania kostek. O tym, ze wedlug nowych "wspanialych" zasad assaultu WL jest do dupy bo go byle sierzant z fistem rozwala juz niektorzy nie pamietaja.
A Avatar w takiej misji jest dokladnie tak samo prawdopodobny jak Bloodthirster . Jak szukasz czegos do poprawiania to zacznij od kodeksu SM na dobry poczatek proponuje landspeedera , ktory nie jest otwarty no bo przeciez zaloga ma power armour (ktory chroni ich przed pociskiem z Battle Cannona :shock: ), o tym ze kosztuje on z Multimelta 65 pkt czyli dokladnie tyle samo co Vyper z lanca i ma do tego wyzszy BS nie wspominajac. W dalszej kolejnosci sugerowalbym rzut oka do armoured company i codex assasins o wszelkich zakonach marnsow z serii duzy bonus malym kosztem nie wspominajac (Blood Angels)
O zapomnialem jeszcze o jednym do battla najwiekszym nieporozumieniem jest steam tank
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Todi

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2003, 01:35:23 pm »
powiem tak - co do wraithlorda to akurat nie mam z nim problemów - od tego mam predatora z 3 laskami - chodzi mi tylko o zasady - jezeli uwazasz ze gracze SM nie mają taktyk lub ich nie uzywają - mylisz sie - wlasnie SM mają chyba najwiecej odziałów i mozliwosci ( w tym CSM :) )
nie kupuje sieżantom power fistów bo śa za drogie
uwazam ze land speedery - chociaz ich nie uzywam - są dobrze zrobione -uwazam ze jest różnica pomiedzy viperem i jego załogą w cywilnych ciuszkach - czy tesh nawet w zbroji eldarskiej a power armor... - jak porównanie mrówki do słonia :lol:
A co do bloodthirstera - to do niego mozesz strzelic a avatar jest nie widoczny przy odziale gaurdianów - co z tego ze jest dwa razy wyższy - w koncu independent charakter - co on sie tam czołgA?? :?

viper ma holofieldy
mperor's Children Chaos Space Marines !!!!

I've seen you Humans trying to forge an empire in the name of a corpse. I have seen your churches to the machine.
                                            the Deceiver

Offline Rufus

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2003, 01:40:23 pm »
WL jest barszczacki, jak zreszta mozesz porownywac kolesia za 130-140 pkt do 15 za jednego SM? Porownaj do kolesi z ciezka bronia, za 130 pkt wystawiam trzy laski i dorzucam melte i caly WL schodzi, za 130 pkt moge wystawic kilku snajperow dla ktorych T od WL jest niczym, zawsze 4+, jakies savy nie wyjda na pewno. Za 130 pkt Annihilator z 3 laskami ... wiec ja bym nie przecenial roli jaka odgrywa Wl za taka ilosc pkt.

I ciezko porownywac pseudo machiny z troopsami. To tak jak bym chcial wykazac wyzszosc dreda nad Dark Reaperami ...

Offline Todi

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2003, 03:29:22 pm »
panowie, panowie - nie zrozumieliśmy się !!
chodzilo mi o to ze jak Wraithlord zaszarżuje na odział tacticala to nie są wstanie wtedy mu nic zrobic :!:  nie chodzilo mi o porównianie wraithlorda za 130pts'ów do SM za 15 :!:  chodzi tylko o to ze space marin'i mają szanse np ze zwyklym dredziem w walce (od tylu mogą glancinga)

i proszę nie mówic ze codex :Eldar jest dobrze zrobiony... popatrzcie na Shining Spears'ów - co to ma być - za 50 punktów największy baciew w historii WH40k. Eldarskie Bike'i tesh są kiepskie a są w cenie SM'skich... powinni je ulepszyć :roll: bo szkoda nawet o tym mówić...
i jak jush mowilem Wraithlord nie jest dla mnie prolbem - predator z 3 laskami i 2 tury strzału a jest wolny - chodzi mi tylko o to ze moim zdaniem i nie tylko  :wink:  jest źle zrobiony.
nie jestem przeciwko eldarom - moim zdaniem są bardzo mocną armią - np Dark Reaperzy - nic tak nie niszczy SM'ów i do tego 48 cali - bardzo fajny odział.

również uważam jako gracz Dark angelsów ze Deathwing jest troche za drogi - jest nie opłacalny - a tak lubie Terminatorów.
mperor's Children Chaos Space Marines !!!!

I've seen you Humans trying to forge an empire in the name of a corpse. I have seen your churches to the machine.
                                            the Deceiver

Offline jachu_ka

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2003, 04:23:40 pm »
Cytat: "Michaelius"
O tym, ze wedlug nowych "wspanialych" zasad assaultu WL jest do dupy bo go byle sierzant z fistem rozwala juz niektorzy nie pamietaja.


pewno dlatego, ze na stare zasady tez go zatlucze- zombiak nie moze alokowac atakow :P

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline jachu_ka

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2003, 04:26:00 pm »
Cytat: "Todi"

uwazam ze land speedery - chociaz ich nie uzywam - są dobrze zrobione -uwazam ze jest różnica pomiedzy viperem i jego załogą w cywilnych ciuszkach - czy tesh nawet w zbroji eldarskiej a power armor... - jak porównanie mrówki do słonia :lol:


widzisz problem polega na tym, ze ow slon kosztuje tyle samo co mrowka.

Cytuj
viper ma holofieldy


a ile wtedy kosztuje?  :shock:

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline jachu_ka

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2003, 04:29:27 pm »
Cytat: "Todi"
panowie, panowie - nie zrozumieliśmy się !!
chodzilo mi o to ze jak Wraithlord zaszarżuje na odział tacticala to nie są wstanie wtedy mu nic zrobic :!:  


jesli gracz pozwolil zombiakow 6+6" zaszarzowac na wlasny oddzial to sam jest sobie winien. naleza mu sie baty ;)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Cyel

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2003, 07:57:09 pm »
Wraithlord jest dobrze zbalansowany, a wdg nowych zasad walki wręcz już zupełnie... Jego niezłe umiejętności równoważy słaba mobilność. Tak jak np. w wypadku Nightbringera, jego wpływ na bitwę jest <lokalny>. Jak słusznie napisał Jachu, jeśli ktoś daje się zaszarżować Lordowi, to jego strata. W grze każda armia ma różne narzędzia do walki z różnymi celami, Wraithlordami też. Dobór odpowiednich to właśnie istota gry.
   Jeśli chodzi o kiepsko zbalansowane rzeczy, to wymieniłbym Veil of Darkness (taktyka nie do skontrowania bez błędu/pecha posiadacza) i Monolit (zwłaszcza przeciwko dark Eldarom.
   U Tyranidów zaś ograniczenie ilości upgradeów dla potworów (hive Tyranta w szczególności) jedynie zdrowym rozsądkiem gracza...
   Zaś tytuł najgłupszej zasady wszechczasów zdobywa u mnie .... Moral High Ground. Gdy pierwszy raz ją zobaczyłem nie wiedziałem czy śmiać się , czy płakać...naprawdę nie wiem, kto to wymyślił. Na szczęście już nie obowiązuje....

Offline jachu_ka

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2003, 08:08:05 pm »
Cytat: "Cyel"
  U Tyranidów zaś ograniczenie ilości upgradeów dla potworów (hive Tyranta w szczególności) jedynie zdrowym rozsądkiem gracza...
   


ja jestem bardzo nierozsadnym graczem- Albin nie ma tylko Flesh Hookow i Catalysta ;)
ale na swoje usprawiedliwienie mam to ze nigdy w zyciu nie wystawilbym jeszcze jednego tyrana (There Can Br Only One ;) ), ten limit 4 gatunkow (to jest naprawde bardzo bolesne) no i figurka ma przyzwoite rozmiary- cholernie ciezko lobuza gdzies schowac :)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Michaelius

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2003, 09:42:00 pm »
Jak to glosi dowcip nie pytaj jakie upgrajdy ma Albin prosciej wymienic te ktorych nie ma :lol:
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Nathaniel

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2003, 02:38:15 pm »
bardzo zgadzam sie z Cyel'em w kwestii tyranidow i moral high ground...

co do veila i monolita - to troche inna sprawa, bo armia jest droga i naprawde trudna do zbudowania i prowadzenia - ale zgadzam sie w jednym veil sam jeden z siebie porafi bardzo zmienic bieg bitwy bez wzgledu na umiejetnosci badz strategie oponenta... sliska sprawa...
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Todi

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2003, 03:03:41 pm »
w 100% zgadzam sie z Nathanielem.
mperor's Children Chaos Space Marines !!!!

I've seen you Humans trying to forge an empire in the name of a corpse. I have seen your churches to the machine.
                                            the Deceiver

Offline Netsu

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2003, 03:28:25 pm »
według mnie błedem jest wprowadzenie catachanów... jak to to sie ma do klimatu?? I terminatorzy... powinni być słabsi ale za to tańsi, wystawianie ich na 1500 pkt. najzwyczajniej sie nie opłaca.
czuj sie w banana...

Offline Rufus

Nieporozumienia ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2003, 04:04:15 pm »
Termosy sa slabe i za drogie, po prostu za 42 pkt mam mam 2 szmaciarzy z plasmami albo 4 genosy z rendingami ... nic wspanialego.

Tak samo Land Rider moim zdaniem jest troche za drogi ...

Brak powszechnego stosowania Flyerow ...

Za dorgie Bike do SM ...

Brak ciezkiej broni bezposredniego wsparcia, cos jak LKM